Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MapSource - проблеми и въпроси

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: MapSource - проблеми и въпроси

    Един въпрос, свързан с търсенето. От менюто Find - Find Nearest Places... излиза прозорчето. Давам му All Points Of Interest, след това в полето containing задавам някакъв стринг и в долната част на прозорчето се появяват POI, в чиито имена се съдържа дадения стринг. Те са подредени според отдалечеността си от мястото, където е центриран екрана (т.е. където е crosshair ако в включен), като започват от най-близката. По никакъв начин не мога да разбера, обаче как програмата определя кои точки да покаже и кои не. Давам пример.
    Поставям crosshair някъде в центъра на Одрин (картата е NavCity 201.07). В полето containing пиша само буквата "а". Излизат ми 14 точки, като най-далечната е на 1.66 км. Добавям буквата "v" за да стане "av". Сега показва 7 точки, като най-далечната е на 1.27 км. Дотук логично, но като добавя "m" така, че стрингът да стане "avm" ми показва 19 точки, като най-далечната е на 174 км. Не мога да си го обясня, защото всички точки, които съсдържат "avm" съдържат и "av", да не говорим за "a". Пробвах с други съчетания - същата работа. Някой знае ли защо се получава така? MapSource е 6.16.3
    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

    Коментар


    • От: MapSource - проблеми и въпроси

      Не знам за тук ли е въпросът ми или за темата за CNEU, ама ето - от известно време насам при инсталация на CNEU в Мапсорс голямата част от данните се пише в '' C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\GARMIN''.
      Понеже реших да я сложа на един комп с малък диск , искам да я инсталирам на друг дял, задавам му при инсталацията да е в '' К:\ '', обаче там отиват само 60-70 МБ, останалите са в '' С ''.
      Това от версията на Мапсорса ли зависи ( 6.16.3 пачната) , от картата ( CNEU 2012.40 ) или от уиндоуса ( ХТ ) ?
      Как ЛЕСНО да го избегна ?

      Коментар


      • От: MapSource - проблеми и въпроси

        Инсталираш я на диск C. После с долната програмка я конвертираш за старите версии MapSource и указваш който дял искаш ( направи си някаква папка , защото изсипва направо файловете). Нищо не се губи при конвертацията ( би трябвало) . Като задаваш директориите , махни отметката от " инсталиране на MapSource 6.13.7" , работи и с 6.16.3.
        След завършване на конвертирането махни от диск C другата карта. Тествах го току що и няма проблем.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: MapSource - проблеми и въпроси

          Дава ми съобщение " Folder does not contain convertible maps''.
          Коя папка трябва да му задам като ...original map files ?
          Аз пробвам с тази : C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\GARMIN\Maps\City Navigator Europe NT 2013.10.gmap\Product1.
          Да не би с 2013 да не става ?

          Коментар


          • От: MapSource - проблеми и въпроси

            На снимката съм ти показал точно 2013.10 !
            Показваш му тази папка : C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\GARMIN\Maps\City Navigator Europe NT 2013.10.gmap

            Коментар


            • От: MapSource - проблеми и въпроси

              Благодаря ти, така тръгна ! Ама явно му трябва време да го конвертира.
              А после в регистъра пипам ли пътеките или нещо друго ?
              И '' махни другата карта от С '' как - с DELETE или UNINSTALL ?
              Питам че да не омажа нещо .

              Коментар


              • От: MapSource - проблеми и въпроси

                Аз я махнах направо с Delete от папка Maps.

                П.П. В регистрите нищо не се пипа.

                П.П.П. Пробвах и с UNINSTALL ,изтри си я , проблеми не се появиха.
                Последно редактирано от milstan; 18-05-12, 10:43.

                Коментар


                • От: MapSource - проблеми и въпроси

                  Още веднъж благодаря - стана .
                  Забелязах , че версията на Мапсорса се промени от 6.16.3 на 6.16.2

                  Коментар


                  • От: MapSource - проблеми и въпроси

                    Смени ексето с пачнатото на 6.16.3 и всичко е наред.

                    П.П. Аз мойто ексе съм го преименувал на MapSource1 и съм оправил пътя в прекия път на десктопа и старт менюто. Така ако случайно някоя инсталация ми сложи MapSource , не се променя версията ( освен ако не ми сложи нова икона на десктопа , но пак си оправям пътя до MapSource1.exe , поне не ми трие пачнатото ексе на 6.16.3 ) .
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от milstan; 18-05-12, 14:07.

                    Коментар


                    • От: MapSource - проблеми и въпроси

                      Milstan, някакво мнение по въпроса от моя пост #331 от тази тема? (малко по-горе е на тази страница)
                      Не вярвам да не си го прочел, ама да питам все пак...
                      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                      Коментар


                      • От: MapSource - проблеми и въпроси

                        Нямам никаква представа за алгоритъма на изчисление. Мился си , че с "а" и "аv" могат да започват доста голям брой думи , но по принцип не е завършена дума , а "avm" е цяла завършена дума и е възможно по този критерий да има някакво ограничение.
                        Освен това в MapSource ми се е случвало да не намирам доста неща , които в Nuvi се показват.

                        Коментар


                        • От: MapSource - проблеми и въпроси

                          Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                          Освен това в MapSource ми се е случвало да не намирам доста неща , които в Nuvi се показват.
                          Явно GARMIN акцентират на апаратите си и съответния firmware за тях, а програмното осигуряване за PC им е на заден план. Да му мислят такива като мен дето се опъват и искат да навигират с лаптопа...
                          Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                          Коментар


                          • От: MapSource - проблеми и въпроси

                            BaseCamp нали е нов софтуер? Не съм го разглеждал подробно какво умее , но май има доста "заврангулки".

                            Коментар


                            • От: MapSource - проблеми и въпроси

                              Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                              BaseCamp нали е нов софтуер? Не съм го разглеждал подробно какво умее , но май има доста "заврангулки".
                              Пробвах го веднъж, нещо блокира и после забравих напълно. Благодаря за напомнянето, ще го проуча и ще споделя какво прави.
                              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                              Коментар


                              • От: MapSource - проблеми и въпроси

                                Мисля, че по функционалност (поне това, което аз ползвам) BaseCamp леко превъзхожда MapSource. Малко по-шарен е като за моя вкус, но като цяло ми харесва. В MapSource с ОФРМ 5.70 търсенето при мен не работи, докато с BaseCamp няма проблем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X