Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Custom POI на Garmin GPS

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • maldinito
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Да става така ,едно и също име на картинката (трябва да е в bmp формат) и на файла с данните ,но по този начин всички точки от файла с данни са с еднакви картинки ! Освен икони прочетох ,че може да се пръсъедини и звуков файл (.mp3) името пак трябва да е еднакво с другите !

    ТУК има колекция от икони със скорости !

    Остави коментар:


  • milstan
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Не знам за XT как е , но в Nuvi се качват с икони. Просто правите картинка в BMP формат с име като на файла (преди да качите с POI Loader) и PoiLoader я качва заедно с картинката.

    Пост номер 11:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...1&postcount=11

    Остави коментар:


  • vladoniki
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Първоначално публикуван от maldinito Преглед на мнение
    Имам въпрос към ползващите Garmin Mobile XT - При качване на POI чрез "POI Loader" възможно ли е към точките да се присъединяват икони ?
    Интересен въпрос, до момента поне аз не съм успял да им сложа икони. Ако има чалъм ще е полезно

    Остави коментар:


  • maldinito
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Имам въпрос към ползващите Garmin Mobile XT - При качване на POI чрез "POI Loader" възможно ли е към точките да се присъединяват икони ?

    Остави коментар:


  • tanevi
    отговори
    Nuvi 200 и POI

    Здравейте,
    имам въпрос?
    Качих на Нувито няколко ПОИ в подпапки/като преименувах файловете/
    Има ли опция в устройството, която да ,активирам/деактивирам, и при приближаване към даденото ПОИ да ми алармира по някакъв начин
    Благодаря

    Остави коментар:


  • milstan
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    tanevi, ка ги качваш на устройството? През MapSource с Transfer > Send To Device или през PoiLoader с предварителна конвертация?

    Остави коментар:


  • vladoniki
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Това се получава и при нуви 660, под ЕКС ТИ няма дублиране.

    Остави коментар:


  • tanevi
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Сега ще видя, въпреки, че когато ги екстрактвам към устройтвото няма други файлове в папка ПОИ.
    А относно ПОИ свалил съм ги тук от този форум от секция
    Пътешествия, маршрути, тракове и точки с описания
    http://forum.offroad-bulgaria.com/fo...play.php?f=216

    Поздрави

    Остави коментар:


  • milstan
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Когато си указвал пътя до папката в PoiLoader може да е имало файл със същите точки под друго име и затова да се дублират. Или нещо от този род. Разгледай пак директорията на PC от където си ги качвал.
    Можеш ли да споделиш с нас тези твои POI?

    Остави коментар:


  • tanevi
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Имам следния въпрос
    Всичко направих както трябва, качих различни POI точки, преименувах самите файлове, отварям Гармин-а /нуви 200/ и всичко е там в поменю "Екстри"
    В папката POI на самото устройство са 3 файла/засега/
    В самия Гармин всеки един файл се повтаря по 2 пъти:
    Качил съм Витоша, Родопи и 100-те обекта, в менюто ги имам по 2 пъти, което малко ме дразни.
    Някой има ли представа защо се получава така?
    Благодаря

    Остави коментар:


  • milstan
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Да си ъпдейтнат софтуера на Нувито с WebUpdater.

    Остави коментар:


  • optron
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
    На Nuvi660 менюто "Custom POIs" се появява в Where to > Extras > Custom POIs" след зареждане на точките с "Poi Loader".
    Късметлия си. На някои доколкото разбрах не се появява, въпреки, че има заредени ПОИ...

    Остави коментар:


  • milstan
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    На Nuvi660 менюто "Custom POIs" се появява в Where to > Extras > Custom POIs" след зареждане на точките с "Poi Loader".

    Остави коментар:


  • optron
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Първоначално публикуван от sslavov Преглед на мнение
    Имам нуви 660 обаче нищо такова не виждам като меню...никъде не намирам Custom POIs или подобно в Where to Имам само Favorites и там са наблъскани всички неща дори и камерите в Гърция излизат там ама нищо повече. Някаква идея за моя модел как е?

    Поздрави,
    Слави
    За това Нуви и съседните модели така и не разбрах как се активира това меню. Изглежда се инсталира нещо допълнително в апарата, но когато отида на адреса, посочен в инструкцията, там има нещо съвсем друго ... Според мен трябва да се пита Гармин по мейл ...

    Остави коментар:


  • grigar
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
    Ето какво още открих:
    В "NUVI XXX" може да се използва същата процедура описана от "V93" , но с тази разлика , че всички файлове с разширение *gpx ( Fuel.gpx , Water.gpx и др.) ги качваме наведнъж с "POI Loader" и те се записват на уреда в един файл *poi.gpi в директория "Garmin \ Poi \ *poi.gpi. В "MyLocation" се появява директория "Custom POIs" и в нея виждаме всички категории с POI , които сме създали - "Fuel" , "Water" и т.н.
    Към всеки файл с разширение *gpx ( Fuel.gpx , Water.gpx и др.) можем да прикрепим картинка във формат *bmp(резолюция 75x75 dpi) със същото име като на файла *gpx ( Fuel.bmp , Water.bmp и др.) преди да сме ги качили с PoiLoader в уреда. С тази картинка ще ги виждаме в прибора. И ще ни предупреждава със звуков сигнал при приблежение до точката.
    Тази процедура става и на 60csx, но няма иконка.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X