Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Custom POI на Garmin GPS

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • milstan
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    То за уреда е ясно(но нали в момента говорим за MapSource) , но при избиране на опция "MapSource" никъде в компютъра не се създава файл. Значи хем и POILoader не му работи тази опция , хем не ми е ясно къде евентуално в MapSource ще се показват тези точки.

    Остави коментар:


  • VECTOR
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    GPI файловете се създават при качване на ГПС устройството в папка GARMIN\POI.
    Мисля си, че щом в последната версия на POI loader вече опцията за интегриране в Мапсорс не съществува значи може проблема да е и в самия Мапсорс. Не ми се слагат стари версии за да проверявам.
    Май работата отива към зарязване на задачата.

    Остави коментар:


  • milstan
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Аз даже не намирам в компютъра къде се е създал *.gpi файла.

    Остави коментар:


  • tabak
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    С POILoader няма резултат. Но в помощното мeню пише, че могат .gpx файловете да се отварят директно от MapSoorce.
    В последната версия на POI Loader .254 вече не съществува възможност за отваряне в MapSource. При избора на Custom Folder се създава .gpi файла.
    Последно редактирано от tabak; 15-02-10, 10:48.

    Остави коментар:


  • VECTOR
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    tabak, ако имаш желание, би ли направил един тест.
    Това тук е въпросната версия на POI loader-a:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/at...1&d=1266218578
    Опитай с него да заредиш в Мапсорс gpx файла от по-предния ми пост и сподели какъв е рeзултата.
    Мерси предварително.
    Поздрави.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от VECTOR; 15-02-10, 08:54.

    Остави коментар:


  • VECTOR
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Да, няма никакъв проблем човек да си отвори(File->Open) файла в Мапсорс.
    Проблема се явява в това че Мапсорс работи много тежко с големи масиви от waypoints. Ако отворя файл с над 60 000 точки, вече управлението на графката става ужасно. Точно затова се опитвам не да отварям, а да "инсталирам" въпросния масив от точки чрез POI loader-a.
    Крайния ефект би трябвало да бъде нещо от рода на това моите точки да се вградят в картата, ама не съвсем...
    Тази операция би трябвало да е съвесем безпроблемна предвид това че е заложена от ГАРМИН в продуктите им, но... до този момент нямам успех.
    Накрая ще се наложи да обединя две карти и да се приключи с въпроса, но все още не ми се ще да влизам през прозореца при положение че имам ключ от вратата.

    -----> @ icpart Не ми е фатално важно да се справя със задачата. По-скоро би било леко улеснение за мен. Въпросния масив се състои от геодезически триангулачни точки и понякога се заигравам да градя "стратегии" в движние - как да се стигне до точките, вероятност да са унищожени, годност за конкретната задача и т.н.. Така или иначе аз работя в среда на Autodesk, но чисто така информативно ми се щеше каквото имам на ГПС-а, същото да имам и в Мапсорса. В началото това ми изглеждаше като най-елементарната задача на света, впоследстие се видя че не е съвсем така. В момента въпроса ме вълнува по-скоро от инат, отколкото че ми е важно.
    Варианта с Глобал Мапер-а не ми върши работа, тъй като бих искал да имам като подложка която и да е произволна карта, било то ОФРМ, БгТОПО, векторизираните 50000к и т.н.

    Поздрави.
    Последно редактирано от VECTOR; 15-02-10, 08:14.

    Остави коментар:


  • tabak
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Vector после видях, че има второ тестващо файлче, което е в . gpx формат. При мен това файче, което не е от линка налива точките за част от секундата:
    MapSource според мен е предвиден за любителски цели, така че едва ли ще можеш да го направиш по-бърз, освен ако не си направиш карта в .img формат, която е една от идеите ти . Тогава ще се отваря и в MapSource бързо.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от tabak; 15-02-10, 08:25.

    Остави коментар:


  • icpart
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Вектор а каква е целта да ги слагаш в Мапсорса като цяло?
    Да ги разглеждаш може би или да ги пращаш оттам които си искаш точки в ГПС приемника?
    По добре си ги сложи и разглеждай в Глобал Мапера с някоя подложка отдолу и не се занимавай с глупавия Мапсорс. Между другото в BaseCamp може да се създаде библиотека с отделни точки и тракове, така че може да ползваш и него.

    Остави коментар:


  • VECTOR
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Опс, прикачил съм грешен файл.
    Както и да е, аз точките съм си ги качил на гпс-а, но ги искам и в Мапсорса, това е проблема.

    Остави коментар:


  • tabak
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Ами според мен MapSource не подържа .gpi формат. Налей 100 точки директно в GPs и трябва да стане. MapSource подържа няколко формата, но не и .gpi.
    Е в MapSource няма да стане докато не си променят програмата. За мен преди време също това беше учудващо.
    С .gpx няма проблеми.
    Последно редактирано от tabak; 14-02-10, 16:55.

    Остави коментар:


  • VECTOR
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Благодаря за отговорите.

    -----> @ milstan:




    -----> @ icpart:

    Това с компилирането на img-та и после обединяване с други карти ми хрумна и на мен. Но честно казано не ме привлича. Навил съм си на пръста че трябва да стане по този начин - като POIs.

    -----> @ tabak:

    Опитах да вкарам файл, съдържащ около 100 точки. Резултатът отново беше успешен според POI loader-a, но всъщност не се появиха в Мапсорса.
    Аз даже не съм съвсем наясно къде и как трябва да се появят въпросните POI. Може би трябва да се появят при определен мащаб на изображението... Знам ли.


    Ако на някой му се експериментира, моля:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/at...1&d=1266162855


    Абе, като цяло съм обиден на GARMIN. Как е възможно този Мапсорс да е толкова смотана програма?!
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от VECTOR; 14-02-10, 16:55. Причина: Подмяна на прикачения файл.

    Остави коментар:


  • tabak
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Здравей Vector,
    Icpart е дал много добра и насочваща информация. В линка, който е дал срещнах ограничението от 35000 точки, което се отнася може би за еднократно наливане. Преди година за други цели вкарах около 4000 точки(.gpx) и става за около 3 секунди в MaPSource(4 файла между 18-20000 точки може би ще свършат работата).
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от tabak; 14-02-10, 06:32.

    Остави коментар:


  • icpart
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
    След известно замисляне POI лоудъра ми съобщава че всичко е протекло успешно, но в Мапсорса не се появяват точките.
    Цялото това упражнение се налага, защото се опитвам да интегрирам над 70 000 точки в Мапсорса. Вкарани като waypoints просто смазват ресурса на компютъра ми. Преди време компилирах карта с тях, но така и не успях да я направя "прозрачна", така че да ползвам отдолу произволна карта - подложка.
    Някой занимавал ли се е?
    Здрасти Вектор.
    Едно предложение и от мен по-добре си направи няколко img файла които да съдържат POI-тата например, но зависи как са разположени и какво им е разпределението. Например можеш да експортнеш на няколко парчета картата с ПОИ-тата с Глобал Маппер и после да ги компилираш. Накрая ще си правиш един общ мапсет с Gmaptool или ги инсталираш с Mapsettoolkit от тези карти и си готов.
    Както е споменал милстан и аз погледнах в моя POI-Loader също няма такава опция.
    Ето тук намерих отговор на твоя въпрос:http://www.poi-factory.com/node/13652
    Явно тази опция я има в някои от по-старите версии на програмата.

    Остави коментар:


  • milstan
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Коя версия на POI loader е с тази опция? Аз съм с последната от Гармин и няма такава.

    Остави коментар:


  • VECTOR
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Качването на POI на GPS устройството е ясно, обаче някой успявал ли е с POI loader да "налее" точките в Mapsource?
    Не става дума да се качат като WAYPOINTS, ами... някак си иначе.
    Eто как се опитвам:



    След известно замисляне POI лоудъра ми съобщава че всичко е протекло успешно, но в Мапсорса не се появяват точките.
    Цялото това упражнение се налага, защото се опитвам да интегрирам над 70 000 точки в Мапсорса. Вкарани като waypoints просто смазват ресурса на компютъра ми. Преди време компилирах карта с тях, но така и не успях да я направя "прозрачна", така че да ползвам отдолу произволна карта - подложка.
    Някой занимавал ли се е?
    Прикачени файлове

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X