Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Custom POI на Garmin GPS

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • chipset
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
    Poiplaza си работи. Отвори я с ИнтернетЕксплорер.
    Да, наистина - Благодаря

    Остави коментар:


  • milstan
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Poiplaza си работи. Отвори я с ИнтернетЕксплорер.

    Остави коментар:


  • chipset
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Здравейте,
    откъде по спешност мога да намеря следните точки за България, Турция и Гърция в GPI формат:
    WiFi
    Спийдкамери
    Бензиностанции + газостанции
    За БГ спийдкам имам файла, но останалите нещо ме затрудниха. Поиплаза нещо не работи, а само за там знам, че има качествена информация.
    Благодаря предварително!

    Ако темата не е за тук, моля модераторите да я преместят

    Остави коментар:


  • maldinito
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Първоначално публикуван от vernam Преглед на мнение
    С Garmin Mobile XT съм,всички POI си работят добре,но проблема е че сигнала за предупреждение е много слаб и почти не се чува.Има ли начин да се усили по някакъв начин или ако може да се смени самия сигнал с друг? Примерно с глас да предупреждава (някоя фраза на мацката защото тя се чува добре).
    Може да се сложи звуков файл ,както и икони погледни по-назад в темата !


    Тук съм качил иконките от Mapsourse-а !

    Остави коментар:


  • smartstyle
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Има ли някои POI файл с най-готините ресторанти в София ?

    Остави коментар:


  • vernam
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    С Garmin Mobile XT съм,всички POI си работят добре,но проблема е че сигнала за предупреждение е много слаб и почти не се чува.Има ли начин да се усили по някакъв начин или ако може да се смени самия сигнал с друг? Примерно с глас да предупреждава (някоя фраза на мацката защото тя се чува добре).

    Остави коментар:


  • milstan
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Два поста по-надолу от цитирания съм го обяснил същото:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...1&postcount=11

    Остави коментар:


  • Леонартис
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
    В общи линии , да! Можеш да записваш свои точки , да им задаваш картинки и имена , но ще ти излизат в "MyLocation" > "Favorites" разбъркано - или по-точно в зависимост от разтоянието да текущото ти положение. Първа ще е точката най-близо до местоположението ти. Не можах да открия начин да се подредят в категории.
    Има начин, но вече не като Favorities. С MapSource сваляш твоите WayP на компютъра. Записваш ги да речем WP20082008 - т.е. всички любими точки, които си добавил към 20 август 2008. И правиш селекция - Оставяш само интересните туристически места. Записваш ги като turist.gpx . После отваряш отново WP20082008 и изтриваш примерно всички без бензиностанциите. Тези, които останат записваш като FUEL.gpx Повтаряш примерно процедурата с ресторантите - Krachmi.gpx и така нататък. След това ги слагаш всичките в една папка да речем POIzaKACHVANE. Стартираш POI LOADER и му указваш папката POIzaKACHVANE - аз лично избирам ръчен режим MANUAL , който позволява да избираш начина на предупреждение, по-скоро метода - дали да е свързан със скоростта ти или с разстоянието до точката. АЗ съм с нюви200 - когато вкарам картата в устройството ми излизат разпределени по папчици FUEL MANUAL KRACHMI и прочие. Самият аз съм лаик в тази материя, дано съм бил полезен с бабешките си обяснения и да не съм объркал някого - описвам само това, което работи при мене на нюви200.

    Остави коментар:


  • Asterix
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Едно доуточнение за 60цсх.Съвсем случайно установих,че в една Database от Custom pois не може да има повече от 50 точки.Не знам дали за другите уреди има такова ограничение.Така например, за да се качат 100-те обекта трябва да се разцепят на 2 части.ПОЙ ЛОУДЪР нищо не ти казва.Пише че всичко е ОК и после като погледнеш в уреда----> ИЗНЕНАДКА само 50

    Остави коментар:


  • tanevi
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    И аз благодаря на Милстан, но като поразсъждавам върху проблема - всеки път се генерираха един и същ брой цифри в унл файла, това което ми направи впечатление, е че с програмката, която Милстан е предоставил няколко поста по-нагоре, всяка една поредица от цифри, която в последствие не тръгваше на Нувито , даваше една и съща, правилна информация за продукта

    МИСТЕРИЯ

    Остави коментар:


  • kihi
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Поради неведоми пътища, след като правих едно и също три дни подред днес с единия от кодовете взе, че тръгна...
    Така и не разбрах защо преди не щеше, а сега си работи безпроблемно...
    Във всеки случай - не е от моя грешка, понеже не го правя за първи път процеса де...
    След което го сложих и на един Нуви 760 - пак безпроблемно...
    Без да съм сигурен, това което забелязах е, че тръгна с по-дълги номера (като брой цифри). С по-късите - не щеше... Но това не е сигурно...
    Може пък и кодгенератора да не се справя тук винаги от първи път.... Де да знам...
    Но факт е, че без да променям принципа на работа след н-ти брой опитвания стана....
    Благодаря на Милстан за търпението...!!!

    Остави коментар:


  • milstan
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Трябва да се генерира задължително и горния код за GMXT , защото понякога JM не работи коректно без него.

    Остави коментар:


  • tanevi
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    По някакво супер странно стечение на обстоятелствата, стана
    Смених кода в унл файла минимум 15 пъти и с последния генериран код, взе, че излезе в Нувито - като "Марко Поло Юръп"

    Поздрави

    Остави коментар:


  • kihi
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
    На снимката се вижда!
    В уреда в Garmin/POI
    P.P. С какъв уред си? Na Nuvi310 се виждат на главния екран > Travel Kit > Travel Guide
    Иначе на другите са в Extras (или нещо такова беше).
    Аз съм с Нуви 660..
    За сега нищо не се получава, но ще се поборя още малко де..

    Остави коментар:


  • tanevi
    отговори
    До: Работа с Custom POI на Garmin GPS

    Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
    Сложи си ключа в тази програмка и виж дали ще ти покаже параметрите на травела:
    Сложих го и отговаря точно на това за което говорим
    Някаква мистерия, пробвах с различни имена, подобни имена, всякак го въртях, но в менюто екстри просто го няма.
    Прикачвам снимка на папката да видиш, че всичко е както на твоя скриншот.

    Ако има значение, апарата ми е Нуви 200, може пък от това да е
    ПОздрави и благодаря
    Прикачени файлове

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X