Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е решението на проблема с машинарията която разнасяме с нас ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Слотове имат новите версии с индекс "X". Паметта не се разширява, наистина. Но на моят служебен Map 60 имам редактирани карти, на които съм оставил най-важното и съм изтрил от топомапс излишните неща.
    Чета и за устройствата "всичко в едно" и по никакъв начин не ги виждам при тежките условия в планината. За съжаление човек трябва да "увисне" с ненадеждна такава техника-ширпотреба и едва след това разбира колко е важно техниката да има защита и защо всичко струва толкова пари. Примирил съм се вече с факта, че приличам на кукер с всичките джаджи по мен, но сигурността е над всяко удобство.

    Не е за отхвърляне варианта хартиена карта и евтин GPS без карти в него.
    Последно редактирано от Tuono; 03-02-07, 12:55.
    "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
    http://ftp.domainbg.com/tuono

    Коментар


    • #47
      Ще ми трябват доста уроци от Дейвид Найт за каране без ръце на ендуро в гората и следене на хартиена карта по време на каране
      [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
      [/FONT]________________________________________
      [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
      [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
      [/CENTER]
      [/CENTER]

      Коментар


      • #48
        Е няма как, хартиената карта е като спреш за почивка и решиш, че си се изгубил. За съжаление нямам мотор и незнам как действате, но ми е интересно. Дори и с GPS на кормилото май не става в движение да следиш дисплея. Като знам на асфалта как е, когато съм с НИВА-та още по трудно става.
        "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
        http://ftp.domainbg.com/tuono

        Коментар


        • #49
          Не знам как се кара без ръце. Обаче хартиените карти са ...
          Хм. Не знам как да го кажа. Те се учат. Като четенето, писането, карането на колело. Колкото повече тренираш, толкова повече работа ти вършат. Ако верно си тренирал, започват да не ти трябват даже. Разглеждаш я половин час, мислиш си квото ти трябва, после я мушкаш в джоба за да я има, обаче тя ти стои пред очите. Като прожектирана на челното стъкло Никъв проскубан жипиес не може да се сравнява. Нито с най-хубавият планшетен компютър голям три педи.

          Коментар


          • #50
            Първоначално публикуван от Different_Soul Преглед на мнение
            Предлагам да се коментира сега в един напълно скромен бюджет в какви 2 устройства да се ограничим (за марки и модели става въпрос), защото според мен е ясно, че просто нито един телефон неможе да предложи това, което предлага един GPS като функции, обслужване и издръжливост. Друг е въпроса вече за mp3 player-а, фото-то, хубавата батерия и качеството на реалното му приложение като GSM !
            Да обобщя: две устройства, 800 лв. бюджет (GPS + GSM (със вградена хубава камера с възможност за запис на видео и слот за карти, mp3 и здрава батерия !)).
            аз не знам какво не ти харсва в това http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8069 мисля, че цаната е много разумна, на всичкото отгоре имаш като бонус картата която ти трябва ( в този случай е безплатна). все още като начинаещ в областта купи нещо, пък като се научиш и ти прябват повече възможности след година две ще си купиш това което прецениш,че ти е най-удачно ( почни от някъде, за да се ориетираш какво точно искаш)
            Дори ще ти останат пари за нова 6230i, мисля около 350лв е в момента и даже ще почерпиш гаджето
            LZ1PER

            Коментар


            • #51
              Първоначално публикуван от peppy76 Преглед на мнение
              аз не знам какво не ти харсва в това http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8069 мисля, че цаната е много разумна, на всичкото отгоре имаш като бонус картата която ти трябва ( в този случай е безплатна). все още като начинаещ в областта купи нещо, пък като се научиш и ти прябват повече възможности след година две ще си купиш това което прецениш,че ти е най-удачно ( почни от някъде, за да се ориетираш какво точно искаш)
              Дори ще ти останат пари за нова 6230i, мисля около 350лв е в момента и даже ще почерпиш гаджето
              Прав си, просто не му знам спецификациите и възможностите иначе не е лош не съм и казвал, че е !
              [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
              [/FONT]________________________________________
              [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
              [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
              [/CENTER]
              [/CENTER]

              Коментар


              • #52
                Първоначално публикуван от Tuono Преглед на мнение
                Дори и с GPS на кормилото май не става в движение да следиш дисплея. Като знам на асфалта как е, когато съм с НИВА-та още по трудно става.
                Вярно, че това с мотора ми е трудно да си го представя. С джипката по-става, особено откак ГПС-ът е със захранване от запалката и мога да си държа подсветката нон-стоп. Но пак трябва доста да се внимава, че, ако се зазяпаш прекалено в екранчето, ще стане някой сакатлък.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #53
                  Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                  Вярно, че това с мотора ми е трудно да си го представя. С джипката по-става, особено откак ГПС-ът е със захранване от запалката и мога да си държа подсветката нон-стоп. Но пак трябва доста да се внимава, че, ако се зазяпаш прекалено в екранчето, ще стане някой сакатлък.
                  Със всичко се свиква! Просто в началото трябва да се внимава повече докъто свикнеш къде и по колко да гледаш
                  [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                  [/FONT]________________________________________
                  [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                  [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                  [/CENTER]
                  [/CENTER]

                  Коментар


                  • #54
                    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                    Вярно, че това с мотора ми е трудно да си го представя. С джипката по-става, особено откак ГПС-ът е със захранване от запалката и мога да си държа подсветката нон-стоп. Но пак трябва доста да се внимава, че, ако се зазяпаш прекалено в екранчето, ще стане някой сакатлък.
                    абе ще си дойдем на думата за възприятията гледане или слушане и като добавиш сега и оная златна думичка "кал" и ми става едно топло на душата само като си представя GPS монтиран на кормилото отделно като фактор отнемащ вниманието ти...слушане на МП3

                    и май извода за мотор все пак ще си остане добре прибран в калъф Нокиа N 95 прибран във вътрешно джобче зад кора и един хубав блутът

                    иначе искам да видя картинката с калта и монтирания от гъзария GPS на кормилото който е достатъчно малък за да не можеш да го видиш еле па на ендуро в гората

                    само слушане на ротирането му е майката другото си е "кауза пердута"
                    S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                    или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                    пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                    Коментар


                    • #55
                      Колега.... не че нещо ама както казах това не е рали !
                      В гората има камъни паднали дървета яки дупки скрити под висока трева или пък навяти листа и т.н. и т.н.... сори но по пътищата където се провеждат ралита и се ползва именно само този начин със навигатор (гласова навигация) няма ни паднали дървета нито нищо !
                      + това в Ендурото не се кара със средна скорост 110 км !
                      Я ми кажи като се изръся аз по очи о ударя на някой камък (дори и през джоба) тази нокия.... колко ще ми излезе ремонта ? Еми аз мисля, че ще е достатъчно за да рискуваме устройствата да са 2 вместо 1 !
                      Парите на тая нокия просто не заслужават риска ! Спукал съм си аз дисплея и освен да набирам и да ме набират и да говоря друго няма... а един гармин 2-ра ръка от средна класа е 300-400 лв !
                      Сори ама след като си почитател на тези устройства трябва да знаеш, че при ГСМ-ите това нагъчкване на джиджафки в корпуса кара стените му да стават все по-тънки и по-тънки
                      [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                      [/FONT]________________________________________
                      [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                      [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                      [/CENTER]
                      [/CENTER]

                      Коментар


                      • #56
                        Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                        и май извода за мотор все пак ще си остане добре прибран в калъф Нокиа N 95 прибран във вътрешно джобче зад кора и един хубав блутът

                        Добре де, хубаво я рекламираш тая Нокия, ама упорито не щеш да обясниш на хората какво точно ще правят с нея в гората, след като НЕ може да работи с карти, които вършат работа там!

                        Толкова ли не искаш да разбереш, че това нещо може да е най-прекрасният уред на света, НО е неизползваемо за читава навигация в гората. Защото в най-добрия случай ще виждаш на екранчето му това:



                        вместо това:



                        Към горната карта аз мога да си добавя и още информация, която да ме ориентира и в релефа. А ти ще има да чакаш в слушалката си указания накъде да тръгнеш, но ...

                        Честно казано, все повече изпитвам желание да ти гледам сеира като се озовеш някъде в непознат район насред гората със скъпата ти лъскава играчка с много яките възможности. Която играчка обаче ще може да ти даде най-много едни географски координати, но не и да те навигира като хората и да ти покаже накъде да тръгнеш. Е, освен ако не знаеш някакъв номер за ориентиране по менструалния цикъл на гаджетата

                        Освен това, много бих искал да я видя как ще изглежда тази играчка след едно падане в калта. Като се сдобиеш с нея, искаш ли да направим един следствен експеримент? Намираме подходяща калчица и аз изпускам в нея моя Garmin Map, а ти мяташ там Нокията. И после гледаме кое как работи ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #57
                          Това екран от Гармин мап 60ЦСх ли е ?
                          [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                          [/FONT]________________________________________
                          [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                          [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                          [/CENTER]
                          [/CENTER]

                          Коментар


                          • #58
                            Първоначално публикуван от Different_Soul Преглед на мнение
                            Това екран от Гармин мап 60ЦСх ли е ?
                            За съжаление, не е екранът на ГПС-а, а на РС-то с пуснат гарминския софтуер

                            На ГПС-а екранчето е доста по-малко, но картите са същите като на на компа. Само дето трябва повече да лазиш насам - натам ако искаш да разгледаш по-голям район в по-едър мащаб.

                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #59
                              Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение

                              прибрана Нокийката в калъфче и в джобче на екипа зад кора би се запазила в пъти по добре от всеки един уред външно монтиран та ако ще и най титановия да е... е!

                              якоооооооооо
                              тази идея трябва да се патентова
                              време е да покажем на световния империализъм в лицето на гармин, че ние повече не желаем да ползваме изкуствено оскъпените им чрез монтиране на абсолютно ненужни дисплеи уреди
                              призовавам всички, ползващи какъвто и да е навигационен уред в колата си да го махнат от таблото/стъклото и да го монтират в жабката, а тези с мотори - в специален джоб

                              боже, колко съм бил заблуден....
                              аз си мислех, че кат' ползавм GPS-a трябва да го гледам

                              Коментар


                              • #60
                                Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение

                                якоооооооооо
                                тази идея трябва да се патентова
                                време е да покажем на световния империализъм в лицето на гармин, че ние повече не желаем да ползваме изкуствено оскъпените им чрез монтиране на абсолютно ненужни дисплеи уреди
                                призовавам всички, ползващи какъвто и да е навигационен уред в колата си да го махнат от таблото/стъклото и да го монтират в жабката, а тези с мотори - в специален джоб

                                боже, колко съм бил заблуден....
                                аз си мислех, че кат' ползавм GPS-a трябва да го гледам
                                [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                                [/FONT]________________________________________
                                [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                                [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                                [/CENTER]
                                [/CENTER]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X