Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е решението на проблема с машинарията която разнасяме с нас ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Благодаря за мнението ти колега....полезно бе !!! Нека излезе тая Нокиа пък ще видиме...

    за сега има мноо добри параметри...факта че имат шанс Гарминските карти трябва да замисли много хора по въпроса!

    надявам се да върши отлична работа...даже и във вътрешния джоб...едва ли телефона ще иска да гледа небето като GPS a ....покетите не го искат ...така си мисля...може и да греша!!!

    но че техниката ще се видоизмени това на всеки трябва да му е ясно...

    до 5-6 год и спомен няма да има от старите ни представи

    просто трябва да сме подготвени за тая промяна!

    относно камерата на апарата да не се забравя че обектива е КАРЛ ЦАЙС все пак

    рано или късно някои ще хакне Гарминската карта и ще я мете във вариант за тая Нокиа....споко...навън е пълно с хакерчета...те си знаят и как от нас ще се иска само да си я метнем в телефона изтеглена като фаил от някои саит по света а и едва ли ние сме единствените мислещи за тая карта на Гармин...вероятно има доста апетити и от други хора чакащи нокиата по света....а за един хакер не печалбата а сложноста от разбиване на кода го вкарва в душевна еякулация...така че, ще доживеем да го видим и това

    и ако се окаже и работещ вариант мисля че всеки ще търси начин как да я опази и ползва...ако не нея то моделите след нея ще са уникални ....тя просто е първата....в тоя клас...нека има още няколко серий след нея пък ще видиме кон боб яде ли
    Последно редактирано от 4x4; 07-02-07, 01:52.
    S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
    или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
    пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

    Коментар


    • #77
      Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
      но че техниката ще се видоизмени това на всеки трябва да му е ясно
      ...
      ....споко...навън е пълно с хакерчета...те си знаят и как от нас ще се иска само да си я метнем в телефона изтеглена като фаил от някои саит по света
      Колкото и да се видоизмени техниката, ти все така няма да можеш да ловиш сом на кльонк с мухарка. Просто щото не става ...

      А за изтеглянето на хакната карта от някой сайт ... Има малко нещо проблем! Тази карта, която върши работа за каране офроуд в България, се прави от един от нас, със съдействието на доста от нас. И точно тук да разправяш как ще си я дръпнеш хакната ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #78
        Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
        абе ще си дойдем на думата за възприятията гледане или слушане и като добавиш сега и оная златна думичка "кал" и ми става едно топло на душата само като си представя GPS монтиран на кормилото отделно като фактор отнемащ вниманието ти...слушане на МП3

        и май извода за мотор все пак ще си остане добре прибран в калъф Нокиа N 95 прибран във вътрешно джобче зад кора и един хубав блутът

        иначе искам да видя картинката с калта и монтирания от гъзария GPS на кормилото който е достатъчно малък за да не можеш да го видиш еле па на ендуро в гората

        само слушане на ротирането му е майката другото си е "кауза пердута"
        Колега, четох четох и накрая ми стана ясно, че ендуро в гора не си карал каква звукова навигация??? при мотор без заглушители и 6000 оборота??? аз с байка не чувам нищо като се спускам само от свистенето на вятъра в охлаждането на каската камо ли ако имаше и един виещ агрегат под мен??? айде стига пропаганди ! аз имам продивоударен и влагоустойчив телефон Нокиа 5140 и вече е на салата само за 1 година и 10-на карания а този N95 и в стоманен калъф да го прибереш в гащите си пак ще отцелее 1-2 спускания
        no signature no problems

        Коментар


        • #79
          Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
          Благодаря за мнението ти колега....полезно бе !!! Нека излезе тая Нокиа пък ще видиме...

          за сега има мноо добри параметри...факта че имат шанс Гарминските карти трябва да замисли много хора по въпроса!

          надявам се да върши отлична работа...даже и във вътрешния джоб...едва ли телефона ще иска да гледа небето като GPS a ....покетите не го искат ...така си мисля...може и да греша!!!

          но че техниката ще се видоизмени това на всеки трябва да му е ясно...

          до 5-6 год и спомен няма да има от старите ни представи

          просто трябва да сме подготвени за тая промяна!

          относно камерата на апарата да не се забравя че обектива е КАРЛ ЦАЙС все пак

          рано или късно някои ще хакне Гарминската карта и ще я мете във вариант за тая Нокиа....споко...навън е пълно с хакерчета...те си знаят и как от нас ще се иска само да си я метнем в телефона изтеглена като фаил от някои саит по света а и едва ли ние сме единствените мислещи за тая карта на Гармин...вероятно има доста апетити и от други хора чакащи нокиата по света....а за един хакер не печалбата а сложноста от разбиване на кода го вкарва в душевна еякулация...така че, ще доживеем да го видим и това

          и ако се окаже и работещ вариант мисля че всеки ще търси начин как да я опази и ползва...ако не нея то моделите след нея ще са уникални ....тя просто е първата....в тоя клас...нека има още няколко серий след нея пък ще видиме кон боб яде ли

          Пропускаш факта, че тази нокия, не предлага нищо кой знае колко ревюлиционно ново. От доста време съществуват смартфони и покети с вграден GPS приемник. Не съм чувал до сега някой да е подкарвал гармински софтуеър на тях. Съществуват "хакове" да излъжеш софтуеъра, че блутут рисивъра ти е гармински, но пак опираме до факта, че вградения ГПС не върши работа и губим възможноста за блутут слушалка.

          Освен това, ако се позачетеш ще разбереш, че нокиа предвиждат начина за качване на карти да е като се даунлоудват от техен сървър... Не си мисли, че там работят алтуисти, които мислят за добруването на света... търговци са си Работил съм за нокия и имам идея какви цели ги движат. Така, че не някое хакерче, а нокия ще се наложи да кракват картата Което няма да стане, както и се съмнявам да пуснат офроуд карта на която и да е част от света.

          Относно видимоста към небето. Това си е до чипсет и антена. Виж антените на високия клас модели на гармин, отчети факта, че са с най-добрия съществащ в момента ГПС чипсет за цивилни цели Сирф 3. За справка тестовете сравняват чуствителноста на N95 с тази на Сирф 2 - предния модел. Вземи предвид по ниската чуствителност и размерите на апарата плюс липсата на външна антена. Отчети наличието на GSM, WiFi, блутут(и трите изискват антени), 5 МР камера със съответната оптика и т.н. и си направи сметка какъв е размера отпуснат за антена на ГПС-а... Съмнявам се, че дори извън джоба ще може да се върже към сателит в гъста гора. За справка по-ниския клас гармински ГПСи също не могат да ти помогнат в гъста гора.

          Оптиката... ми то нокия от край време са с оптика на карл-цайс... Ама има разлика между тази правена за телеон и тази за свестен фотоапарат
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #80
            Добре, ако забравим за нокиата (като все още несъвършена за тия цели) като идея какво остава за " добра машинария" отчетайки че все пак сме 2007г ??? Какви са новите тенденций ???
            S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
            или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
            пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

            Коментар


            • #81
              1. Значи най важното е да отговаря на IPX7 стандарта - иначе не живее дълго (пробвано е)...

              2. Да може да използва Националната карта на Събин (без това на мен поне не ми върши почти никаква работа)

              И ако може да е с външни батерии (сменяеми) или поне да кара дълго че проблема със зареждането колкото и да е тривиален е досаден... а за ендурото или пеша съвсем актуален...

              Желателно е да има външна антена че само с неговата в горите с високи дървета има проблеми (дори и SIRF3)

              Идеалния вариант за мен би било едно покет PDA но отговарящо на IPX7 - има ги и към момента но са здрави цифри...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #82
                Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                Добре, ако забравим за нокиата (като все още несъвършена за тия цели) като идея какво остава за " добра машинария" отчетайки че все пак сме 2007г ??? Какви са новите тенденций ???
                За тия цели най-добрия вариант според мен е:

                GPS - Garmin 60 CSx
                GSM + MP3 - Nokia 5500
                Фотоарат - тука вече е според зависи какво точно се търси... най-голям шанс за оцеляване би имал един Олимпус мю 725, но според мен цената от около 700 лева е абсурдно неоправдана за такава мизерна сапунерка, а и удъроустойчивоста й е по-скоро търговска заблуда(падане от метър и половина). Тъй като апарата не се ползва в движение както казах и по-горе почти всеки варянт може да се по защити леко. За мен оптималния варянт като качество/размери е Панасоник FZ7.

                Лошото е, че сумата за тези джаджи е към 2000 лева и не се вписвам в бюджета на питащия
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #83
                  Да това е най-правилното решение, Нокиа 5500 около 500 лв.
                  ГПС-то около 600 и едно фотоапаратче около 450 става 1550 и си решава проблема за дълго време.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #84
                    На хората които искат всичко в едно мога да предложа FSC T830 (телефон, ГПС, камера, плеър, PDA с windows mobile и всичко което се сетиш). Аз си го нося и ползжам с удоволствие. Имаш всичко под ръка за всеки случай, но ползвам отделни устройства за различните дейности, защото когато се прави нещо мултифункционално се правят много компромиси (най-вече с функциите).

                    Коментар


                    • #85
                      Тъй като доста четох искам да обобщя изискванията си !
                      Те са съвсем аматьорски... в смисъл такъв:
                      1. От GPS-а искам да знам какъв завой следва и къде се намирам горе долу и е задължително да работи с картата на събин.
                      2. От GSM-а искам да е само със здрава батерия (т.е. нещо от рода на Нокия 1101(такъв имам в момента))
                      3. От Mp3-то се изисква достатъчно силен звук, за да заглуши този от мотора !
                      4. От фотоапарата се изисква да заснемам снимки подобни на тези, които Жоро Хаджиев е показвал, че са снимани с телефон, не повече... и ако може да се правят някакви разбираеми клипове хептен добре...
                      Нищо особено в общи линии...
                      Нокията на Жоро има камера със 1.3 Mpx камера до колкото мисля.... мп3-то май трябва да е около 90 db .... GPS-a ... не ми трябва нещо сложно а както казах просто искам да знам какъв завой следва и ако тръгна в гората да знам къде каква пътека има до някоя хижа примерно а тази нокия с която разполагам издържа 7 дни със разговори около 30-40 мин. и чат пат цъкам на змия-та, че сега в Плевен няма какво да се прави
                      Та това е то горе долу... а вчера между другото гледах Нокиа 5500 за около 250 лв. по ТВ-то я даваха в някаква реклама а имала и камера и мп3
                      [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                      [/FONT]________________________________________
                      [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                      [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                      [/CENTER]
                      [/CENTER]

                      Коментар


                      • #86
                        Първоначално публикуван от Different_Soul Преглед на мнение
                        1. От GPS-а искам да знам какъв завой следва и къде се намирам горе долу и е задължително да работи с картата на събин.
                        2. От GSM-а искам да е само със здрава батерия (т.е. нещо от рода на Нокия 1101(такъв имам в момента))
                        3. От Mp3-то се изисква достатъчно силен звук, за да заглуши този от мотора !
                        4. От фотоапарата се изисква да заснемам снимки подобни на тези, които Жоро Хаджиев е показвал, че са снимани с телефон, не повече... и ако може да се правят някакви разбираеми клипове хептен добре...
                        В същност, най-проблемен ти е GPS-ът. Поради това, че ще ти трябва такъв, който да може да работи с карти и да има разширяваща се памет. Досега офроуд картата се побираше в по-малко памет, но нещата се развиват и колкото повече информация влиза в нея, толкова повече се увеличават изискванията за памет.

                        Т.е. тия, които са с вградена памет до 24 МВ най-вероятно няма да са подходящи, освен ако не искаш да си останеш на старата версия на картата.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #87
                          Желателно е версията да е пълна
                          [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                          [/FONT]________________________________________
                          [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                          [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                          [/CENTER]
                          [/CENTER]

                          Коментар


                          • #88
                            Първоначално публикуван от Different_Soul Преглед на мнение
                            Желателно е версията да е пълна
                            То ясно какво е желателно, ама за съжаление по-хубавите ГПС-и струват и едни по-хубави пари.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #89
                              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                              То ясно какво е желателно, ама за съжаление по-хубавите ГПС-и струват и едни по-хубави пари.
                              Именно за това питах дали неможе да се намерят тези хубави ГПС-и на по-народна цена макар и 2-ра ръка
                              [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                              [/FONT]________________________________________
                              [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                              [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                              [/CENTER]
                              [/CENTER]

                              Коментар


                              • #90
                                Първоначално публикуван от Different_Soul Преглед на мнение
                                Именно за това питах дали неможе да се намерят тези хубави ГПС-и на по-народна цена макар и 2-ра ръка
                                Освен да пуснеш обява в "Купувам продавам" и евентуално в някой от туристическите форуми, че търсиш един-какъв си ГПС (посочи повече от 1 модел) на старо ...
                                Ама не знам. Тия, по-хубавите, са сравнително нови и ще вършат работа на собствениците си още известно време (доде не излязат още по-нови с повече възможности). Освен това, и да реши някой да продава, едва ли ще пусне за напр. 200 лв почти нов ГПС, който е купил миналата година за 600-700-800.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X