Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е решението на проблема с машинарията която разнасяме с нас ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Значи никой не ползва заедно и едновременно всичко...това като първо..а винаги поотделно...иначе ставаш като многоръкия бог шива....има си хендс фри с блутът слуша джипиеса или МП 3. Попита защо над 3.5 мегаписела са нужни ли...ами за плътност на картината за резолюция и още куп неща...ако не бяха нужни нямаше да са вече по 10 мегапиксела !!! Нужно ли е да го закрепва задължително някъде ??? джипиеса си го води...и слуша! А като иска има и стойки...не е поискал не е сложил...има си и захранване постоянно прикачено към стойката...батерията е адски яка на тоя апарат..има си и калъф за дъжд....какво му трябва още на човек?

    и най важното..цената ли...сега в тоя миг е такава...но няма да е за дълго...ще падне скоро...и тогава ???

    нали за това се борят с новите технологий именно всичко да е в едно!!!
    S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
    или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
    пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
      Всичко в едно...Нокиа N 95 и си готов...не се шегувам !!! Само дето цената е соленичка....иначе имаш всичко: камера с 5 мегапиксела , GPS с карти, MP 3, телефон с фенерче...абе квот се сетиш още !!!

      но и цена 1200 евра за сега !!!
      Колега тая нокия и давам точно 20 минути издръжливост в гората на мотор и то ако внимаваш, след това ще имаш макарон N 95 това е мнооооого далече от телефон за хадр използване.Кал вибрации удари вода... това са малкото неща които ще и се случват постоянно.
      no signature no problems

      Коментар


      • #18
        Сложи си я в джоба бе колега...имаш си блутът...ползвай го...затова е създаден...монтирай си и стойката и когато не си в екстрийм си я ползвай...батата държи поне 4 дни...няма ли да поспреш и ти за малко или нон стоп ще яздиш в това време ???

        или викаш друго си е гъзарията отпред...

        а кое е по добре..да караш яко и да гледаш в джипиеса или да караш яко и да го слушаш ??????????????

        май май второто а ?

        имам Нуви колега и то гаси екрана само след 30 сек за да пести ток...но говора ме води и не греши !!!

        ще свикнем някога с новите технлогий ама кога ли ???
        S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
        или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
        пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

        Коментар


        • #19
          шШшшШ.... Той мотора не струва толкова бе хора... осъзнайте се !
          Аз немога даже да си помисля за такова решение... говорим за нещо в рамките на най най много 800-900 лв !
          Вие направо утепахте коня и май ще си карам без високи технологии в гората... т.е. само с 1101 с фенерче
          [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
          [/FONT]________________________________________
          [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
          [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
          [/CENTER]
          [/CENTER]

          Коментар


          • #20
            Даниеле, нека и аз кажа какво бих направил в твоя случай.
            Стой си с тази Нокия (ако върви де) и за още някой лев си купи един цифров апарат(с по-хубава оптика и по-малко пиксели), GPS (тук съм бос и не мога да помогна) и ако ти останат пари си вземи някакво МР3 (каквото и да е ще свири) с около 256МБ(повече бих казал, че не ти трябват).
            Ако тези пари ги дадше за GSM с повече възможности няма да получиш нищо, освен гъзарщина! Нито ще имаш фото, нито ще имаш музика, нито пък свясен ориентир.

            Така мисля аз.
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
              Всичко в едно...Нокиа N 95 и си готов...не се шегувам !!! Само дето цената е соленичка....иначе имаш всичко: камера с 5 мегапиксела , GPS с карти, MP 3, телефон с фенерче...абе квот се сетиш още !!!

              но и цена 1200 евра за сега !!!

              Сега и аз да попитам нещо колегата.
              Може ли да ме осветлиш на този Symbion каква точно навигационна програма и каква точно навигационна карта ще качиш? Garmin Que работи ли под Symbion, за да можеш да качиш картата на Събин, ако ползваш неговия си софт не съм въобще сигурен за качествата на вградената му карта поне за момента, а дори да сложиш друга коя ще е тя?

              извинявам се за офтопика, ама не мога да се сдържа

              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
              Нито ще имаш фото, нито ще имаш музика.

              Така мисля аз.
              А на Стоян мога да му кажа да погледне параметрите на камерата на N95 и тогава да коментира камерата
              N73 през деня прави по-хубави снимки от 4мп фотоапарат мога да пратя и да докажа, просто има уникална оптика до колкото може да се вмести в телефон разбирасе, а на N95 камерата е 2пъти по-добра.Този телефон има и перфектен апарат и перфектен музикален плеър. И аз съм за, човек да има за всяко нещо индивидуалния уред, но съм страшен фен на nokia и искам да поясня - да, има прекрасна камера и невероятен плеър.

              А относно предложението да се ползава този телефон при тези условия и обстоятелства и аз мисля, че е апсурдно и ще е за много кратко както писа колегата по-горе.
              Последно редактирано от Peppy; 02-02-07, 17:17.
              LZ1PER

              Коментар


              • #22
                Няма да оспорвам мнението на Пепи. Не знам колко са добри снимките и колко е добра музиката, но да дадеш 2000лв за тях е малко прекалено. Аз такова нещо не мога да си позволя още повече, че мога да ги имам в 2 устройства на средна цена от общо 500лв. И още нещо - в гората с някаква високо технологична джаджа на цена колкото целия мотор или половината джип не бих се чувстал много конфортно.
                И все пак да не забравяме, че бюджета е от около 800лв.

                Аз използвам един Siemens CX70 Emoty, Canon A410, моето МР3 е от промопакетите на Мтел -Nео 128MB и GPS нямам (за сега не ми и трябва).
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #23
                  приятелю напълно съм съглясен с теб и аз няма да тръгна в гората с мотор и телефон или там каквото и да е за 2000+лв. и риска да го потроша много бързо е огромен. Ако прочетеш това което написах е, че и аз предпочитам да си иамам джаджи за всичко т.е. за снимане - фотоапарат, за слушане- мп3 плеър, за навигация- гармин, за тел. нокиа.
                  Исках както вече написах по-горе за защитя нокия-та, защото съм и голям фен, исках да кажа, че камерата и е много добра и плеъра също.

                  пак казвам: този вариант на комбинация при тези обстоятелства е лоша идея!
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • #24
                    Определено трябва да се извиня, защото не съм обърнал внимание А последния абзац изобщо не съм го видял в бързината
                    Както и да е, разбрахме се
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                      Определено трябва да се извиня, защото не съм обърнал внимание А последния абзац изобщо не съм го видял в бързината
                      Както и да е, разбрахме се
                      LZ1PER

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                        Значи никой не ползва заедно и едновременно всичко...това като първо..а винаги поотделно...иначе ставаш като многоръкия бог шива....има си хендс фри с блутът слуша джипиеса или МП 3. Попита защо над 3.5 мегаписела са нужни ли...ами за плътност на картината за резолюция и още куп неща...ако не бяха нужни нямаше да са вече по 10 мегапиксела !!!
                        ...
                        нали за това се борят с новите технологий именно всичко да е в едно!!!
                        От това, което е написал колегата, следва, че иска да ползва едновременно поне 2 неща - ГПС и МР3. Т.е. ... или ... не върши работа.
                        А, ако ме питаш мене, вече са по 10 мегапиксела не защото на обикновен потребител му трябват именно 10 мегапиксела, а за да могат да се накарат гъзарите да си купуват все нови и нови матракулки. Щото нали Х има с 6 меги, пък аз ще му го извадя с 10 ...

                        Звуковата сигнализация от ГПс-а добре, но често пъти , когато караш по непознат път, и особено ако е бързо карането (доколкото съм ги виждал как карат колегите с ендурата) хич не е зле човек да получава визуална представа от пътя пред себе си. Предстоящи завои и т.н.
                        Освен това, говорим за каране офроуд, където далеч не винаги пътищата са точно нанесени, а и да са, промените са по-скоро правило, отколкото изключение. Аз поне не бих искал да разчитам само на гласовата подсказка "Turn left", а ще искам и да виждам къде се движа.

                        Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                        имам Нуви колега и то гаси екрана само след 30 сек за да пести ток...но говора ме води и не греши !!!
                        По какви пътища те води Нуви-то?

                        Първоначално публикуван от peppy76 Преглед на мнение
                        на този Symbion каква точно навигационна програма и каква точно навигационна карта ще качиш? Garmin Que работи ли под Symbion, за да можеш да качиш картата на Събин, ако ползваш неговия си софт не съм въобще сигурен за качествата на вградената му карта поне за момента, а дори да сложиш друга коя ще е тя?
                        извинявам се за офтопика, ама не мога да се сдържа
                        Изобщо не е офф въпросът, а си е точно по темата. Тя касае оборудване за използване в гората. А за гората друга рутираща карта освен тази на Събин не ми е известна. Ако няма възможност да се използва тя, то предложението на колегата да си държиш устройството по джобовете, а не на място, където можеш да го виждаш, хептен не върши работа.
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 02-02-07, 20:18.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          Колега, а аз ще те замоля да влезеш и попрочетеш за Nokia N95 ама хубаво!
                          и след всичко казано от теб към колегата с тенденция ако...ако му останат парици знаеш ли кво ще има накрая....безброй приборчета без качество и пълни джобове с ненужна техника !!!!!!!!


                          задай си въпроса...защо света се бори да вгради всичко в едно ?????

                          ако тия технологий ги нямаше ...нямаше да пишем от лаптопи, а щяхме да работим на Правец...стопли ли сега?

                          на всичко отгоре телефона е базиран на Симбиан основа което ше рече че има яко джава приложения отделно от GPS ...примерно компас...дистанционно....Icq....дори менструален календар за дните на девойките с които е за да няма обърквация в статуса !!!

                          небързай с лека ръка да даваш становище за нещо което е разработвано от цял екип инжинери и то в дълъг период на време....тъпо е !!!

                          Не мога и друго да разбера, да носиш куп джуджавки не е опасно а да носиш един телефон е опасно ??? нещо не се връзва...

                          това че сега е на тая цена пак казвам няма да е за дълго...ще стане и достъпен...споко ! Коллегата по горе каза две думи за качеството на камерката и МП 3 а сега си я представете 5 мегапиксела със светкавица...както и огромна памет която ви позволява и клипове да си снимате!

                          А все си мисля че един телефон бихте опазили повече от всички джуджавки който искате да накичите!

                          а колегата пишещ че искал да кара да гледа GPS да слуша МП 3 и да е в гората със яка скорост ...е тва кога стане магаре в джамия ще пръдне

                          на S klasata ми DVD се загася само когато колата се движи...остава само звук...защо ли ????? и има един много добре обясняващ текст защо е така!

                          просто трябва да знаем малко повече за възприятията ни спрямо околната среда!
                          Последно редактирано от 4x4; 03-02-07, 02:39.
                          S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                          или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                          пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                          Коментар


                          • #28
                            Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                            Колега, а аз ще те замоля да влезеш и попрочетеш за Nokia N95 ама хубаво!
                            и след всичко казано от теб към колегата с тенденция ако...ако му останат парици знаеш ли кво ще има накрая....безброй приборчета без качество и пълни джобове с ненужна техника !!!!!!!!
                            Колега, дотук ни стана ясно, че имаш S класа, Нуви, въпросната Нокия на цена колкото един мотор и вероятно други скъпи top of the line джиджавки. Да си жив и здрав да си ги ползваш и да се хвалиш с лъскавите играчки!

                            Това, което не ни стана ясно, е на въпросната Нокия могат ли да се качат гармински карти, като например офроуд картата на Събин или Бгтопомапс. В описанията пише "Installed Maps application covering over 100 countries". Да се хващаме ли на бас, че ако в това приложение има карта на България, то тя най-вероятно покрива само основните асфалтирани пътища, но не и това, което най-вече интересува хората в този форум?

                            А, ако не е възможно използването на подробни специализирани карти, то аз ти задавам въпроса за чий ще му е на колегата насред гората тази скъпа играчка? Може би, докато се чуди коя от 3-те пътеки да хване на някой разклон насред Родопите, ще навигира по менструалния календар на някоя девойка или ще си джитка Джава игрички?

                            Също така, моля да се запише за протокола, че аз НЕ давам оценка дали споменатото от тебе устройство е добро или не, а изказвам мнението си за неговата практическа приложимост в конкретен контекст. Тази Нокия вероятно ще върши чудесна работа на един човек в града. Само че, конкретният контекст е избор на устройство(а) за използване при каране на ендуро извън пътищата. Нещо, което ми звучи твърде различно от каране на S-класа по пътищата на Европа или даже по софийските улици.

                            Възраженията ми по отношение на all-on-one устройствата са, на първо място, че ако загубиш едно - губиш всичко. В гората това може да стане много лесно (особено пък при колегите с ендуро), а последствията да са неприятни. Каква е устойчивостта на това, което предлагаш, на сътресения, удари, влага, кал? Моят Гармин вече на няколко пъти е дрънчал по земята и (да чукна на дърво) нищо му няма. Радиостанцията ми също на няколко пъти е падала на камъни, в сняг и кал. Нокия N95 колко такива ще издържи? В спецификациите не намерих "влаго-" или "удароустойчива" ...

                            На второ място, по мои наблюдения, комбинираните устройства най-често предлагат по-ниско качество на отделните функции, отколкото специализираната техника. Миниатюризацията си има своята цена ...
                            Така че, що се касае до "безброй приборчета без качество", хайде да не си говорим смешки а!
                            Ще ти е доста трудно да ме убедиш, че вграденият в електронния ти пенкилер GPS е с повече възможности от, да речем, един Garmin Map 60Csx. Или пък, че вградената камерка ще ми даде повече от един 5 мегапикселов фотоапарат с качествена оптика, солиден оптически зум и възможности за ръчно управление.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              Прав си колега...абсолютно...но : знам доводите който те карат да мислиш така, обаче за цената която изчитам по горе за закупуване на отделни елементи извинявай ама за какво качество говориме ??? Прав си че всеки елемент "ако е" обаче и специализиран такъв ще струва яки парички...особено думата оптика за която чух ??? така че все пак 10 в едно е отлична опция за колегата...а дали може да се качи карта на Сабин в Нокиата незнам...все още и аз я нямам, но това не ми пречи да поизчетох за възможностите и като прибор !!!

                              мога да те уверя че са мноо яки...но дали наистина ще качи карта която е нужна за гората...незнам....вярвам че тия от Нокиа не са кухи лейки и не са оставили GPS със затворена фонд система за MAP ...или поне ми се иска да вярвам че е така...

                              съгласи се че едно приборче се пази в пъти по лесно от 5 ама ако ще и да са гръмотевично устойчиви...

                              относно приказката че ако загубиш едно губиш всичко...и тук не съм много съгласен...имаш 24м гаранция...а след това самия прибор вече е стар и ще са излезли адски много нови модели с още повече опций в тях.

                              казвам тия неща с най добри чувства за да се предпази колегата от евентуални грешки при покупката на нещица всяко от които иска грижа и подръжка

                              дано правилно ме разбереш !

                              прибрана Нокийката в калъфче и в джобче на екипа зад кора би се запазила в пъти по добре от всеки един уред външно монтиран та ако ще и най титановия да е...защото пазейки себе си пазиш случайно и нея и незабравяй че аз също карам мотор и мисля точно като колегата кое да купя ??? просто се доверявам на новите технологий....простичко е!
                              Последно редактирано от 4x4; 03-02-07, 08:44.
                              S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                              или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                              пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                              Коментар


                              • #30
                                Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                                обаче за цената която изчитам по горе за закупуване на отделни елементи извинявай ама за какво качество говориме ???
                                Аха, понеже Garmin Map 60Csx струва "само" 900 и кусур лева, ти се съмняваш в качеството му?
                                Или 250 лв за МР3 плеър ти се струват прекалено малко?

                                Не знам какви са ти критериите, освен цената, ама горният GPS за момента е топ модел на Гармин в класа "mapping hand helds", предназначени за употреба на открито ...

                                За "яките възможности" възможности на Нокиа-та нямам намерение да споря. Само не ми е ясно как реши, че са яки и с оглед на необходимото в конкретния случай? Аз никъде из спецификациите не видях възможност за зареждане на допълнителни карти в гармински формат. Не видях също да се споменава и ударо- и влагоустойчивост.
                                Няма ли такива възможности как така ще го препоръчваш за използване за офроуд цели, още повече от човек, който кара ендуро?!?
                                Ами вземи поразгледай малко снимките в подфорум "Мотори (Ендуро)" и ATV и виж как изглеждат колегите, когато карат в кал. После си направи сметката, дори и въпросната Нокия да не пада, колко време ще може да се отваря с нейния dual slide дизайн, като попадне малко калчица в плъзгачите ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X