Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв външен GPS приемник да си купя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Какъв външен GPS приемник да си купя

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    Къде мога да намеря Holux M-241.
    Също и от "Вали"
    http://vali.bg/?content=%2Fsearch.ph...&search_by=all
    Имат офис в Пловдив.
    [B]Land Rover Discovery 300 tdi , 1995[/B]

    Коментар


    • #32
      До: Какъв външен GPS приемник да си купя

      Взех един GlobalSat-BU-353-USB. Бързо работи ама нещо подскача по пътя. Няма плавно движение. Нагоре-надолу и ляво дясно. Подскачането е малко но ме дразни. Ще пробвам същия комп с блутутката да видя да не е от компа или от софта ама имайте едно наум.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #33
        До: Какъв външен GPS приемник да си купя

        Аз съм с Holux M-1000, много съм доволен, взех го втора упореба, но е точен и чувствителен, батерията държи и аз незнам колко, но по 2 месеца не съм го зареждал и пак работи.
        Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

        HONDA DOMINATOR 650NX

        Коментар


        • #34
          До: Какъв външен GPS приемник да си купя

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          Взех един GlobalSat-BU-353-USB. Бързо работи ама нещо подскача по пътя. Няма плавно движение. Нагоре-надолу и ляво дясно. Подскачането е малко но ме дразни. Ще пробвам същия комп с блутутката да видя да не е от компа или от софта ама имайте едно наум.
          Кое точно му подскача. Тоест има дрейф на следата която оставя или когато се движиш с ниска скорост го прави това? А какъв софтуер ползваш?

          Коментар


          • #35
            До: Какъв външен GPS приемник да си купя

            Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
            Кое точно му подскача. Тоест има дрейф на следата която оставя или когато се движиш с ниска скорост го прави това? А какъв софтуер ползваш?
            Гармин за РС. Картата е "nord up". Като се движиш северо-изток маркера подскача нагоре-надолу и наляво на дясно. Не следи плавно пътя. Не съм разглеждал записа но визуално ме дразни. Подскоците не са за да постигне диагонала като стъпала. Има ги винаги, без значение в каква посока се движиш. Не съм пробвал "road up".....бе, не ми е останало време да пробвам. Ако има мераклия от Пловдив да пробва, мога да му дам нещата.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #36
              От: Какъв външен GPS приемник да си купя

              +1 за Holux M-1000. Евтин е (80 лв нов, под 40лв втора ръка, в Ebay понякога се мярка и за под 10 GBP), малък (кибритена кутия) и сравнително точен дори при пешеходни скорости. В града ако съм под някоя висока сграда, понякога бърка и хваща отразен сигнал. В кола и влак няма проблем с приемането, но ако изгуби сигнал (преминаване през тунел, примерно) после в движение го хваща доста по-бавно (случвало се е и да го хване и след 5 минути). По пътя Пловдив - Пампорово няколко пъти изгуби сигнал, ама мисля че при минималното количеството видимо небе и при максималното количество високи планини няма GPS, който да не изгуби обхват
              Батерията е Nokia съвместима и се сменя лесно. Ако ви трябва втора батерия може да си вземете за 10 лв. Консумацията на джаджата е ниска и една батерия откарва 10+ часа (някои хора казват 20+).
              Целия пост отиде малко към рекламата, ама наистина съм много доволен от приемника

              Коментар


              • #37
                От: Какъв външен GPS приемник да си купя

                Купих един Holux M-241 и като дойде след около 2 - 3 седмици ще го тествам и ще напиша мнение. Прочетох, да не се слага акумолаторна батерия, интересно дали заради тези 0,3 волат разлика или поради друга причина. Все пак ако някой е слагал акумулаторна батерия, нека да напише мнение.

                Коментар


                • #38
                  От: Какъв външен GPS приемник да си купя

                  Първоначално публикуван от mmdimitrov Преглед на мнение
                  Купих един Holux M-241 и като дойде след около 2 - 3 седмици ще го тествам и ще напиша мнение. Прочетох, да не се слага акумолаторна батерия, интересно дали заради тези 0,3 волат разлика или поради друга причина. Все пак ако някой е слагал акумулаторна батерия, нека да напише мнение.
                  Ако се напънеш да прочетеш темата от начало, може да се окаже, че тия които са пробвали, вече са написали мнение.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X