Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв външен GPS приемник да си купя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какъв външен GPS приемник да си купя

    Holux M-241 е много добър вариант,работи с акумулаторни и обикновенни батерии,може да му вържеш 2 устройства през кабела и през блутута като и двете работят едновременно.Като е вързан към USB естествено не мислиш за батерията.С хубава акумулаторна батерия ме изкарва до 11 часа.

    Коментар


    • #17
      До: Какъв външен GPS приемник да си купя

      Holux M-1000 -А с "Виндоулс" 7,работи ли добре!?

      Коментар


      • #18
        До: Какъв външен GPS приемник да си купя

        Първоначално публикуван от LRoad Преглед на мнение
        Работи и с презареждаемими батерии.
        В сайта на холукс пише точно обратното.

        Коментар


        • #19
          До: Какъв външен GPS приемник да си купя

          Къде мога да намеря Holux M-241.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #20
            До: Какъв външен GPS приемник да си купя

            От тук колега http://jarcomputers.911.bg/a2/offers.asp?p=3597980 или от тук http://take.bg/00451-gps_priemnik_holux_gps_m_241 можеш да си го поръчаш и ще ти го доставят с куриер.

            Коментар


            • #21
              До: Какъв външен GPS приемник да си купя

              Някъде из форумите бях чел че точно от този модел на Холух няма много добри отзиви като работа. Даже мисля че и тук е дискутиран във форума. Поразрови из gpspassion сигурно е дискутиран по подробно там. Но мисля че М-1000 е по-доброто в случая макар да не е даталогер.
              А относно на USB има много добри предложения от Гармин даже май скоро пуснаха един модел (малко по-горе в темата колегата Астерикс85 е споменал конкретните модел/и)който работи на 5Hz опресняване на данни а не както повечето ГПС-и на 1Hz което донякъде е предпоставка за по-голяма точност. Но цените на Гармин бих казал са леко соленички. Въпроса е че не знам дали те са NMEA съвместими така че да работят безпроблемно с повечето GPS приложения или не ползват някакъв техен собствен протокол.

              Коментар


              • #22
                До: Какъв външен GPS приемник да си купя

                Последно отиде на 14ти ком порт, а там някои навигационни програми не ти дават възможност да сетнеш
                Това не е проблем. Ти можеш да му настроиш ком порта, на който да се свързва.

                Коментар


                • #23
                  До: Какъв външен GPS приемник да си купя

                  Ползвам Холукс М1000 -( 86лв.) и телефон нокия 5530 с блутуут и съм доволен . Пробвах го и с лаптоп - работи.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какъв външен GPS приемник да си купя

                    Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                    Някъде из форумите бях чел че точно от този модел на Холух няма много добри отзиви като работа. .....
                    Дай по-добра идея. Аз просто търся хубав ресивър на USB. Не ми се занимава с блутутки. Цената не е толкова страшна.


                    Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
                    Това не е проблем. Ти можеш да му настроиш ком порта, на който да се свързва.
                    ХР-то не дава. Пробвах. Сигурно има някакъв начин, ама не е за лаици.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #25
                      До: Какъв външен GPS приемник да си купя

                      Първоначално публикуван от dtmf Преглед на мнение
                      В сайта на холукс пише точно обратното.
                      Да там така пише.
                      Ако си изтеглиш обаче User Manual, там пише че работи и с презареждаеми.
                      По важното е че си работи на практика с презареждаеми без проблем.

                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Какъв външен GPS приемник да си купя

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        Дай по-добра идея. Аз просто търся хубав ресивър на USB. Не ми се занимава с блутутки. Цената не е толкова страшна.
                        Смятам че Гармина е добър. Сега гледах в сайта на Гармин за модела GPS18 какъв формат на данните използва а именно техния собствен на Гармин. Въпроса са ми е с какъв софтуер смяташ да го използваш, за да видим дали е съвместим? По принцип не е проблем да се преобразува и Garmin USB формата към NMEA сентенции с помощта на програмата GPSGate и така става съвместим с всеки друг софтуер.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Какъв външен GPS приемник да си купя

                          Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                          ....Въпроса са ми е с какъв софтуер смяташ да го използваш, за да видим дали е съвместим? .....
                          Всякакъв. Garmin, Ozi, iGo и всичко каквото има. От Гармините най ми хареса 5Hz-овата машинка. Другото което намерих е това. http://www.buygpsnow.com/Canmore-GT-...ort__1037.aspx или http://www.amazon.com/GlobalSat-BU-3...d_bxgy_e_img_c . На второто му харесвам, че може да се монтира отвън.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #28
                            До: Какъв външен GPS приемник да си купя

                            Според мен с Гармина ще има несъвместимост поради простата причина че повечето софтуери са писани за работа с 1Hz GPS-и и освен това няма да може да се ползват пълните му възможности при работа на по-висока честота. Първия GPS има предимството че ползва AGPS което предполага по-бързо намиране на сателитите но съответно му трябва GSM мрежа което на практика ми е непонятно как ще си получи тези данни и може бе че е компактно а другото там за 60 канала са някакви измислици вече. Иначе Глобалсата ми хареса че е с SirfIII чипсет което предполага добра работа и освен това е и водоустойчив и евтин.
                            Ето тук видях да го продават с безплатна доставка до България, прилича да е абсолютно същия но май не е водоустойчив
                            http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.19498

                            Коментар


                            • #29
                              До: Какъв външен GPS приемник да си купя

                              Събине здравей в магазина имаш ли Holux M-241 и ако го имаш на каква цена ?

                              Коментар


                              • #30
                                До: Какъв външен GPS приемник да си купя

                                Първоначално публикуван от atanas_kosev Преглед на мнение
                                Събине здравей в магазина имаш ли Holux M-241 и ако го имаш на каква цена ?
                                Това по-добре на ЛС
                                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X