Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спийд камери България

    Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
    Чакай, чакай, нещо май не се разбираме. Това с Google Earth има за цел да видиш на снимка с координати къде се намира точката, как се казва според базата и каква е скоростта, която сме задали. Как ще излиза на уреда е съвсем друга работа. Основната ми цел е да се прецизира информацията, а не да се ползва директно.

    В тази връзка бих предложил на колегата Гъдев да се ограничи в някаква стандартна компилация, а всички иконки, звуци и други подобни да се организират в някаква библиотека, от която всеки да може да си избира. Иначе ще го побъркаме от лични предпочитания.

    Освен това приемливият размер на иконката е 24х24. За какви колички и други произведения на изкуството става дума? Аз се опитвах един син буркан да докарам и не става, а ти искаш цяла лимузина.
    Eто тези иконки дадени от колегата са перфектни да се вкара 1 от тях като полицейска засада.
    http://forum.offroad-bulgaria.com/at...6&d=1253981281

    Коментар


    • До: Спийд камери България

      Първоначално публикуван от bebcho Преглед на мнение
      Eто тези иконки дадени от колегата са перфектни да се вкара 1 от тях като полицейска засада.
      http://forum.offroad-bulgaria.com/at...6&d=1253981281
      колеги, нямам нищо против предпочитанията ви, но понеже е невъзможно да удовлетворя всички използвам тези иконки, които са се наложили вече. здравия разум подсказва, че е по-важно да видиш на екрана ограничението на скоростта отколкото картинка на пол.кола. и пак повтарям - публикувам всички gpx файлове и не е никакъв проблем за желаещите да си компилират своя версия , като сменят иконките и/или wav файловете за звуковото предупреждение.
      за MrDeath - не може и органичението да остане в иконката и пол.кола да сложим. може иконките за скоростта да са по-различни за 2-те категории(засади,камери). ако това се подкрепя от повече хора , ще го включа в следващата версия. моля колеги за коментар.

      В тази връзка бих предложил на колегата Гъдев да се ограничи в някаква стандартна компилация, а всички иконки, звуци и други подобни да се организират в някаква библиотека, от която всеки да може да си избира. Иначе ще го побъркаме от лични предпочитания.
      съгласен, но проблема на форума е, че няма къде да сложим този каталог, че лесно да се открива от всички. има доста ползватели, които ги интересува само файла с предупрежденията и въобще не искат да се занимават с козметика по него. няма лошо в това, за тези хора трябва да има шапка или нещо подобно - всичко смляно, разбираемо с един поглед.
      Последно редактирано от gadev; 27-09-09, 18:58.
      последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

      Коментар


      • До: Спийд камери България

        Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
        съгласен, но проблема на форума е, че няма къде да сложим този каталог, че лесно да се открива от всички.
        Защо не си сложиш подпис с мястото където можеш да сложиш каталога?

        Коментар


        • До: Спийд камери България

          Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
          съгласен, но проблема на форума е, че няма къде да сложим този каталог, че лесно да се открива от всички. има доста ползватели, които ги интересува само файла с предупрежденията и въобще не искат да се занимават с козметика по него. няма лошо в това, за тези хора трябва да има шапка или нещо подобно - всичко смляно, разбираемо с един поглед.
          Има и блог система, което комбинирано с линк в подписа ти, ще стане прегледно, стройно и централизирано

          Коментар


          • До: Спийд камери България

            Първоначално публикуван от latzi Преглед на мнение
            Днес установих че позиция #422 Център Монца след Благоевград е с други кординати. Минах покрай нея два пъти и двата пъти показа N41.56.822 E23.05.803
            Колега, тази точка почти се покрива с тази на Симитли #507.
            Garmin nuvi 765

            Коментар


            • До: Спийд камери България

              Точно това са кординатите на Монца. Симитли е на 7-8 южно от тази точка. И тъй като от скоро съм с джи пи ес за всеки случай утре с него ще мина по целият маршрут пак да засека кординатите. Но мисля че съм прав имайки предвид че при вчерашното пътуване се задейства предупреждението за камери полиция засада и т.н. на кординатите дето ви казах че не е село Дяково а бензиностанция веднага след Благоевград по посока Кулата. След това алармата се включи на тази точка която сте дали че е център Монца. А реално се намирах на 2-3 км от него. В района дето изпищя алармата има ограничение от 60 км/ч и по рано преди години заставаха доста често патрулки а сега рядко. Там е полигона на града и има бензиностанция на ЛукОйл но няма никаква камера. На център Монца дето е камерата за скорост и ограничение от 60 км няма никакво предупреждение от страна на джи пи еса. Затова за всеки случай утре ако намеря свободно време ще мина покрай тези точки и отново ще ги засека за да видим пак кординатите.

              Коментар


              • До: Спийд камери България

                #333 трябва да се промени защото е грешно зададена някъде под пътя където никога не съм виждал полиция

                #333 ) N42.601485 E23.136010 -ограничени 60км/ч---- постоянен пост на Кат - гр.Перник Драгичево(стоянка за тирове)

                New ) N42.650405 E23.291401- ограничение 80км/ч --- засада ---гр.София Околовръстен път срещу Мак Доналдс

                Коментар


                • До: Спийд камери България

                  Не съм ходил на място (евентуално утре или в най скоро време) но със следващите скрииншотове ще ви покажа реалното разположение на камерите и ограниченията в района между Благоевград и Симитли.
                  Значи реалното местонахождение на комплекс Монца е на снимка №1. Там като увеличите картата на приемника би трябвало да се покажат две автомобилчета означаващи че има сервиз. На снимка №2 за сега сте задали центъра Монца но там има бензиностанция на ЛукОйл. Няма камера а само ограничение от 60 км/ч и по някой път застават полицаи. На снимка №3 съм обозначил ограничението от 50 км при гр.Симитли. Лично аз камера там не съм виждал но доста често има патрулка. На снимка №4 съм маркирал ограничение от 60км където вече сравнително рядко застават полицаи. Намира се веднага след отбивката за с.Железница по посока Кулата. Там има голям паркинг.

                  ПС. Тъй като все още имам ограничен достъп и всяко мнение преди да ми се публикува не съм сигурен дали съм закачил шотовете с кординатите. Но след като ми публикуват мнението ще видя какво е станало и ако ги няма шотовете ще ги прикача в последствие.
                  Последно редактирано от latzi; 28-09-09, 17:09.

                  Коментар


                  • До: Спийд камери България

                    Не знам как е в предишните версии, но в тази - последната, съобщението е на 1 ред, като се вижда началото на текста, без което може, а най-важното от текста изобщо не се вижда. Става въпрос за камерите. Тука в София има страшно много места, които не са въведени, скрити радарни засади най-вече.
                    Също така има много кръстовища, където след преминаване на жълто или не дай си Боже на червено ти изкача полицай и си загинал. За превишена скорост, о и минаване на оранжево (Жълто-Червено) ти вземат книжката. Патил съм го, затова го споменавам. А ми се е случвало все около 3 през нощта, когато пей сърце няма трафик. 70 % от тези места ги знам, но е хубаво да ти ги напомнят. А за тези дето не са от София, не знам. Направо са загинали.
                    Аз съм с нюви 1490Т БГ. FirmWare 3.0 i Geotrade 4.90 TOPO25 CYR.
                    GARMIN nuvi 1490T
                    OFRM Geotrade TOPO 4.90 Cyr
                    ПЕЖО 307

                    Коментар


                    • До: Спийд камери България

                      Здравейте колеги,

                      на N42 37.004 E25 25.061 има полицейска кола с радар, ограничение 50, това е в Казанлък, посока излизане от града към Стара Загора.

                      на N42 36.786 E25 26.204 пак полицейска кола с радар, ограничение 60, пак Казанлък посока Стара Загора, но веднага след изизането от града.

                      Тук 20-30 метра преди това GPS-а ми изписа предупреждение за засада но с 40 км./ч. ограничение, каквото обаче там няма. Не успях във екселската таблица да открия под кой номер е отбелязано. Ползвам обаче и друг пой файл с европейски ограничения вкл. БГ и може и от там да ме е предупредило.

                      Поздрави,

                      Коментар


                      • До: Спийд камери България

                        Първоначално публикуван от bebcho Преглед на мнение
                        #333 трябва да се промени защото е грешно зададена някъде под пътя където никога не съм виждал полиция

                        #333 ) N42.601485 E23.136010 -ограничени 60км/ч---- постоянен пост на Кат - гр.Перник Драгичево(стоянка за тирове)

                        New ) N42.650405 E23.291401- ограничение 80км/ч --- засада ---гр.София Околовръстен път срещу Мак Доналдс
                        #333 промених според твоите координати. новата точка ме озадачава - наскоро премахнах една на това място по препоръка на друг колега, понеже нямало там вече засада. сигурен ли си в тази точка?
                        Последно редактирано от gadev; 28-09-09, 22:13.
                        последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                        Коментар


                        • До: Спийд камери България

                          Първоначално публикуван от yiv Преглед на мнение
                          Здравейте колеги,

                          на N42 37.004 E25 25.061 има полицейска кола с радар, ограничение 50, това е в Казанлък, посока излизане от града към Стара Загора.

                          на N42 36.786 E25 26.204 пак полицейска кола с радар, ограничение 60, пак Казанлък посока Стара Загора, но веднага след изизането от града.

                          Тук 20-30 метра преди това GPS-а ми изписа предупреждение за засада но с 40 км./ч. ограничение, каквото обаче там няма. Не успях във екселската таблица да открия под кой номер е отбелязано. Ползвам обаче и друг пой файл с европейски ограничения вкл. БГ и може и от там да ме е предупредило.

                          Поздрави,
                          първата точка я вкарах. втората е на 160м от съществуваща точка #276 , до бенз. Лукойл. много е близо. за сега няма да я заменям докато не потвърдиш със сигурност , че #276 може да се изтрие и да се замести с твоите координати. за 2 точки са твърде близо.
                          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                          Коментар


                          • До: Спийд камери България

                            Първоначално публикуван от stivko Преглед на мнение
                            Не знам как е в предишните версии, но в тази - последната, съобщението е на 1 ред, като се вижда началото на текста, без което може, а най-важното от текста изобщо не се вижда. Става въпрос за камерите. Тука в София има страшно много места, които не са въведени, скрити радарни засади най-вече.
                            Също така има много кръстовища, където след преминаване на жълто или не дай си Боже на червено ти изкача полицай и си загинал. За превишена скорост, о и минаване на оранжево (Жълто-Червено) ти вземат книжката. Патил съм го, затова го споменавам. А ми се е случвало все около 3 през нощта, когато пей сърце няма трафик. 70 % от тези места ги знам, но е хубаво да ти ги напомнят. А за тези дето не са от София, не знам. Направо са загинали.
                            Аз съм с нюви 1490Т БГ. FirmWare 3.0 i Geotrade 4.90 TOPO25 CYR.
                            ако искаш да помагаш:
                            тук Събин е сложил инсталация на картата за мапсорс. инсталирай и разгледай София и изпрати координати и обяснения на тези места.
                            последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                            Коментар


                            • До: Спийд камери България

                              Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                              може иконките за скоростта да са по-различни за 2-те категории(засади,камери). ако това се подкрепя от повече хора , ще го включа в следващата версия.
                              Точно това имам предвид колега. Извинявам се ако не съм се изразил правилно!

                              btw
                              Версия 052-8 е със камбанки поне на Red-light.

                              Коментар


                              • До: Спийд камери България

                                Незнам поради каква причина не са ми качени шотовете от джи пи еса но вместо да кача нови ще напиша точните кординати на точките изброени в предишен мой пост. Отклонение или точност според сателитите е 5 метра.

                                Център Монца - N 41,56.834 E 23,05.803 ограничение 60км/ч - камера
                                с.Железница - N 41,55.544 E 23,06.517 ограничение 60км/ч - полиция
                                гр.Симитли - N 41,53.424 E 23,07.013 ограничение 50км/ч - полиция

                                Та това са кординатите, които туко що лично на място съм ги засекъл.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X