Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спийд камери България

    Спийд камерите (категория 3) имат нужда от малко корекция:
    1. 081-Дяково липсва
    2. 459 се дублира с 290
    3. 019 не си е точно на мястото

    За Цветан: в RAR файла са .gpx файловете за "3" с оправени имена, координати, адреси и коментари плюс .kmz файл.

    В закачения файл съм нанесъл горните корекции и съм сложил файл за Google Earth, за да видите какво имаме към днешна дата като спийд камери. GPX файловете съдържат name, description, address, city. Последните две полета не се поддържат от MapSource. Ако някой иска да ги види ка ще изглеждата на нувито или да ги редактира, трабва да използва ExtraPOI Editor или нещо подобно.
    Прикачени файлове
    Garmin nuvi 765

    Коментар


    • До: Спийд камери България

      Първоначално публикуван от kirilmanika Преглед на мнение
      аз се опитах да направя файловете на латиница, но явно не съм направил нещо както трябва, защото когато пробвах с оригинални gpx всичко е ок.
      Опитах с оригинални gpx файлове, с новите икони от lapostolov68 за speed камерите и без wav файловете да създам gpi файл. Но след като го кача и симулирам маршрут не ме предупреждава за red light . За засадите и за speed камерите няма проблем...
      При мен го има същият проблем.
      GARMIN nuvi 1490T
      OFRM Geotrade TOPO 4.90 Cyr
      ПЕЖО 307

      Коментар


      • До: Спийд камери България

        Аз имам друго към Sim3. Имам противоречиви данни за мястото на #413 - Св.Анастасия. В някои бургаски източници пише, че е на разклона за Атия, което е на около 300м от сегашното място. Би ли могъл да внесеш яснота по въпроса?[/QUOTE]

        N 42, 26' 37.50'' - E 27, 35' 09.64'' това мисля, че са координатите в момента тази камера наистина е на друго място.
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • До: Спийд камери България

          Прилагам в един архив 2-та файла които имам за speed cam 40 и 120.
          Прикачени файлове
          GARMIN nuvi 1490T
          OFRM Geotrade TOPO 4.90 Cyr
          ПЕЖО 307

          Коментар


          • До: Спийд камери България

            Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
            Спийд камерите (категория 3) имат нужда от малко корекция:
            1. 081-Дяково липсва
            2. 459 се дублира с 290
            3. 019 не си е точно на мястото

            За Цветан: в RAR файла са .gpx файловете за "3" с оправени имена, координати, адреси и коментари плюс .kmz файл.

            В закачения файл съм нанесъл горните корекции и съм сложил файл за Google Earth, за да видите какво имаме към днешна дата като спийд камери. GPX файловете съдържат name, description, address, city. Последните две полета не се поддържат от MapSource. Ако някой иска да ги види ка ще изглеждата на нувито или да ги редактира, трабва да използва ExtraPOI Editor или нещо подобно.
            корекциите са нанесени.мерси. взел съм твоите gpx файлове за следващите версии.
            Дяково съм я пропуснал. тази точка е "забравена" като стационарен пост на КАТ.
            явно и камерата #413 Св.Анастасия е на грешното място , ще я преместя на разклона за Атия.
            Последно редактирано от gadev; 11-10-09, 19:55.
            последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

            Коментар


            • До: Спийд камери България

              Първо искам да изкажа благодарност към колегите, защото си реших проблема с RedLight камерите. Когато преименувах файловете по този начин RedLight, прекарах ги през POI Loader-a, записах файла с това име RedLight.gpi всичко стана ОК.
              Направих си и един експеримент. От всички точки в София, махнах всичко от името, и оставих само кръстовищата със съкратени имена. Тъй като предупредителния текст е доста дълъг и е само на един ред, (засега не знам как се маха това)
              "Предупреждение: ", сега то изглежда много добре.

              Предупреждение: Евлоги Г. и Я. Сакъзов

              Напълно достатъчно. За да става обаче търсене и корекции по градове, в полето за коментар нанасям града и ако е нужно допълнително описание.

              Ами когато карам в съответният град, защо ми е да ми показва първо града и после надълго и на широко, че е кръстовище и бул и т.н. а да не казвам и номерацията с която започват.

              Този начин е особено поджодящ, за тези които нямат звуков файл, пък и да имат, пак е хубаво. Аз съм със звуков файл, и това по този начин много ме кефи.

              Предупреждението започва от 400 м.
              Последно редактирано от stivko; 11-10-09, 21:16.
              GARMIN nuvi 1490T
              OFRM Geotrade TOPO 4.90 Cyr
              ПЕЖО 307

              Коментар


              • До: Спийд камери България

                Първоначално публикуван от stivko Преглед на мнение
                Прилагам в един архив 2-та файла които имам за speed cam 40 и 120.
                В тези файлове не видях нито една спийд камера на първо гледане. Не знам откъде си ги взел, но файловете за нищо не стават. Това, което е в 53_1 е най-достоверно. Според мене все още липсва 1 камера в Монтана, но нямаме потвърдени данни за нея.

                Сега е моментът да се върна отново на тунела Люлин в София. Разгледах много внимателно тази камера. Хич не мога да я възприема като "спийд". На практика не може да те снима в гръб заедно със скоростта на дисплея - радарът мери от по-голямо разстояние и когато влезеш в пбхвата на камерата, скоростта на дисплея или не е твоята или няма нищо.

                По непотвърдени данни метрологията на камерите е приключила успешно и от 18 октомври ще са в действие!
                Garmin nuvi 765

                Коментар


                • До: Спийд камери България

                  Със сигурност камерите снимат и в гръб, знам го от личен опит.

                  Коментар


                  • До: Спийд камери България

                    Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
                    ....Сега е моментът да се върна отново на тунела Люлин в София....
                    По непотвърдени данни метрологията на камерите е приключила успешно и от 18 октомври ще са в действие!
                    Там няма камери вързани към радар(все още).
                    Ако имаше такива отдавна щях да съм без книжка!
                    Има две камери, от двете страни на тунела,
                    които "гледат" навътре, но те са контролни.

                    Коментар


                    • До: Спийд камери България

                      Първоначално публикуван от dag Преглед на мнение
                      Там няма камери вързани към радар(все още).
                      Ако имаше такива отдавна щях да съм без книжка!
                      Има две камери, от двете страни на тунела,
                      които "гледат" навътре, но те са контролни.
                      Чудя се, дали да не я махнем тази в интерес на прецизността на информацията. Със сигурност не могат да те глобят по нея.
                      Garmin nuvi 765

                      Коментар


                      • До: Спийд камери България

                        От мен малко нови места на полицейски засади:

                        N42.58882 E26.37180 - Ограничението е 60, засичат се идващите от Сливен
                        N42.47010 E26.52362 - Ограничението е 50 като за градско
                        N43.03974 E25.17550 - Ограничението е 90, засичат се идващите от Велико Търново
                        N43.08786 E25.49857 - Ограничението е 90, засичат в двете посоки
                        N43.07214 E25.59841 - Ограничението е 50 като за градско
                        N42.65572 E25.77696 - Ограничението е 60 веднага след завой от Гурково в посока В. Търново.
                        N42.78381 E25.69427 - Ограничениет е 40 според поставения знак за идващите от Гурково в посока В. Търново. За мен няма причина за ограничение и това при изкачване на стръмен наклон при три лентов път, но никой не ме е питал.
                        N42.90678 E25.64939 - Ограничение 50 - Много опасно и за мен неправилно измислен пътен възел. Дано да не се появят скоро паметници там. Прав трилентов участък за изпреварване на турски тирове, които веднага завършва с почти 90 градусов стръмен завой на спускане, никаква видимост и почти в края на завоя ограничение от 50 км/час и естествено засада. Особенно подходящо място за верижни катастрофи.
                        N42.26230 E27.74286 - ограничение 50, засадата е след пътния възел и постоянния полицейски пост, в посока за Китен

                        Коментар


                        • До: Спийд камери България

                          Вчера пътувах София - Кюстендил.
                          Записах няколко почти постоянни засади, ограниченията са за населено място - 50 км/ч.

                          N42 35.677 E22 59.203 кв. Бела вода, Перник
                          N42 29.374 E22 55.858 на спирката в с.Прибой
                          N42 26.229 E22 53.220 в с.Извор, с/у стопанския двор в храстите
                          N42 20.789 E22 47.781 в с.Цървеняно, до спирката

                          Дано да съм полезен.

                          Коментар


                          • До: Спийд камери България

                            Здравейте колеги! Това което сте направили е страхотно. Ние всички трябва да сме ви много благодарни за стореното и положения от вас труд.
                            Искам да попитам, дали не може да се намали разтоянието за предупреждение в метри за red камерите на около 100-150м тъй като в градовете колите се движат по бавно , време за реагиране има достатъчно.Разбира се това време все пак трябва да бъде съобразено с уреда защото при завой той предупреждаваше май на около 500 и на 200м ако не се лъжа.Ще ви дам пример.Бях на Московска до Света София, а Нувито ми пищеше,че има камера тази или на Раковска и Дондуков или тази на бул.Руски.И ако се застъпят няколко камери една след друга човк трудно разбира за коя става въпрос.
                            Благодаря ви предварително

                            Коментар


                            • До: Спийд камери България

                              Първоначално публикуван от biser2 Преглед на мнение
                              Искам да попитам, дали не може да се намали разтоянието за предупреждение в метри за red камерите на около 100-150м тъй като в градовете колите се движат по бавно , време за реагиране има достатъчно.Разбира се това време все пак трябва да бъде съобразено с уреда защото при завой той предупреждаваше май на около 500 и на 200м ако не се лъжа.
                              Прегледах файловете gpx и qpi. И в двата няма и помен от ред който изпраща команда на нувито за обхвата на предупреждението.
                              Мисля, че това е до FirmWare на самото устройство, и не знам да има начин за регулиране.
                              GARMIN nuvi 1490T
                              OFRM Geotrade TOPO 4.90 Cyr
                              ПЕЖО 307

                              Коментар


                              • До: Спийд камери България

                                И скорост, и разстояние може да се задават от POILoader в режим "manual".
                                Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                                GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X