Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спийд камери България (в разработка)

    SpeedCams 130704


    след засичане на близко разположени точки, припокриващи се в зоната на активация:
    промени:
    f 808,2,40->50
    - 30,141,333,968,981


    http://speedcams.hit.bg


    получих запитване за версия на латиница. Ако правилно съм разбрала на някои устройства не излизат надписи на кирилица.
    В SpeedCams няма никакви буквени символи. Координатите и номерата на точките са в числов формат и не би следвало да има проблеми.
    SpeedCams за iGo, Garmin, sources: http://speedcams.biz.ht

    Коментар


    • От: Спийд камери България (в разработка)

      Първоначално публикуван от niki_vd_86 Преглед на мнение
      Да се вкара в трафик камери 50км/ч 23.28305,42.706541,ххх,София бул. Царица Йоанна.
      Добре де тези трафик камери от кога имат и те ограничение? До колкото знам те не снимат за скорост.

      Коментар


      • От: Спийд камери България (в разработка)

        Първоначално публикуван от Наско Преглед на мнение
        Добре де тези трафик камери от кога имат и те ограничение? До колкото знам те не снимат за скорост.
        Попринцип не засича скорост, но когато се открие точка на трафик камера например тя се намира на булевард с ограничение 50 км в час е вкарваме в съответния раздел за това се уточняват километрите.

        Коментар


        • От: Спийд камери България (в разработка)

          Първоначално публикуван от niki_vd_86 Преглед на мнение
          Попринцип не засича скорост, но когато се открие точка на трафик камера например тя се намира на булевард с ограничение 50 км в час е вкарваме в съответния раздел за това се уточняват километрите.
          Попитах понеже никога не си ги качвам и си викам да не стане някоя издънка и да ме засекат нещо .

          Коментар


          • От: Спийд камери България (в разработка)

            Първоначално публикуван от Наско Преглед на мнение
            Попитах понеже никога не си ги качвам и си викам да не стане някоя издънка и да ме засекат нещо .
            Ако стане издънка, в смисъп ПТП и прегледат записите могат да те засекат . Това са наблюдателни камери и за да не ме дразнят с гласово напомняне съм сложил звук от камбанка, който ми напомня да имам едно на ум.

            Смених местоположението на сайта заради международния достъп. Въпреки, че сложих пренасочващ код на старата страница е добре да обновите линка си на:


            http://speedcams.biz.ht
            Последно редактирано от hvdragon; 05-07-13, 09:37.
            SpeedCams за iGo, Garmin, sources: http://speedcams.biz.ht

            Коментар


            • От: Спийд камери България (в разработка)

              Аз искам да попитам следното - не е ли време след като и Гадев и HVDragon както и всичките контрибутори са вракари толкова часа труд в творението Камери, да се опитаме по някакъв начин - тук Сабин може да даде акъл, - да се спре практиката да се прави ъпдейт със файл и въпросните камери да се излъчват в реално време през трафика - и без това въпросната услуга за нищо почти не може да се използва, поне с това да е полезна.

              Ако подкрепяте пова предложение, дайте да измислим как да "посъветваме" Гармин БГ да изисква от БТВ Медия Груп да включи това инфо някак си в ефира си...
              nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

              Коментар


              • От: Спийд камери България (в разработка)

                А тия , дето нямаме трафик, да духаме супата !?
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • От: Спийд камери България (в разработка)

                  Първоначално публикуван от niki_vd_86 Преглед на мнение

                  24.530259976163507,43.040359988808632,418-SP.KAMERA 60km/ch s.Mikre,SPIYD KAMERA 60km/ch; SPIYD KAMER
                  точните координати са: 24.52932,43.04034,418 -Намира се от другата страна на пътя с грешка от 110м,
                  проверих само тази на Микре. Разликата в координатите е 37м.
                  последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                  Коментар


                  • От: Спийд камери България (в разработка)

                    В интерес на истината разликата между грешните координати (точка А) на gadev и истинските (точка В) е 76.5 метраНатиснете снимката за да я уголемите

Име:418.Микре.jpg
Прегледи:1
Размер:105.5 КБ
ID:5499233
                    SpeedCams за iGo, Garmin, sources: http://speedcams.biz.ht

                    Коментар


                    • От: Спийд камери България (в разработка)

                      Въпрос към hvdragon как да си преработя твоята база за IGO стандарт?

                      Коментар


                      • От: Спийд камери България (в разработка)

                        Първоначално публикуван от hvdragon Преглед на мнение
                        В интерес на истината разликата между грешните координати (точка А) на gadev и истинските (точка В) е 76.5 метра
                        Колега hvdragon , предполагам ти е известно за големите (на места) отмествания на Google maps спрямо реалността.
                        Например точно за това място има отместване от 20 метра в западна посока, т.е. оригиналната точка е отместена на около 55 метра.
                        Наистина оригиналната точка не е съвсем точно позиционирана, но и твоята не е...
                        Грешки до около 100 метра би следвало да се приемат за допустими и няма смисъл да се издребнява повече.
                        Поздрави и лек ден!
                        Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                        GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                        Коментар


                        • От: Спийд камери България (в разработка)

                          Колега не съм съгласен, че 100 метра са малко отклонение.Случи ми се веднъж на една точка, която вече поправих с разлика от 110 метра да не видя къде се намира камерата.За гугала съм съгласен, че дава отместване на координатите, но рзликата е около 15 метра .

                          Коментар


                          • От: Спийд камери България (в разработка)

                            Относно въпроса на peshkо: получих и други запитвания за конвертиране на базата за различни устройства. Сравнил съм повечето от базите на колегите, поправени/добавени/заличени са всички некоректни точки. Базата се публикува в текстов формат, за да бъде лесно обработваема. За съответните конверсии се обърнете към съответният форум.

                            Относно коментара на chavdarlk: не разбрах за какво отместване на координатите пишете. Снимката от Gooogle съм я приложил само за илюстрация. При обработването на данните в базата прилагам редица математически изчисления относно дублиране, некоректност и пр. Сигурно ви е известно, че съществуват различни формули за определяне на разстоянието между две точки, намиращи се на повърхността на земята. Аз лично използвам такава и с точност до 1м и твърдя, че разстоянието между по-горе коментираните точки е 76.43м +- 1м по координати. Тук може да се запознаете с различните формули: http://www.movable-type.co.uk/scripts/latlong.html

                            Моля подавайте точни данни за статичните камери. Местоположението им е лесно определяемо.
                            Моля подавайте данни във формат xx.xxxxx , т.е. с точност до 1м.
                            SpeedCams за iGo, Garmin, sources: http://speedcams.biz.ht

                            Коментар


                            • От: Спийд камери България (в разработка)

                              Още един въпрос ме "измъчва" , по какъв критерий определяте , че дадена точка от едната база е вярна , а другата не е?
                              Координатите са уточнени по Гугъл или един , двама или десет човека са пуснали координатите на точката и те съвпадат с минимална грешка , или по някакъв друг начин.

                              Коментар


                              • От: Спийд камери България (в разработка)

                                Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                                Още един въпрос ме "измъчва" , по какъв критерий определяте , че дадена точка от едната база е вярна , а другата не е?
                                Координатите са уточнени по Гугъл или един , двама или десет човека са пуснали координатите на точката и те съвпадат с минимална грешка , или по някакъв друг начин.
                                За да не се въртите цяла нощ, облян в студена пот ще Ви отговоря веднага. Стационарните камери са потвърдени чрез Гугъл. Мобилните са на доверие
                                Наистина имаше многo сгрешени координати при gadev, и още повече при Vami.
                                SpeedCams за iGo, Garmin, sources: http://speedcams.biz.ht

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X