Обява

Свий
Няма добавени обяви.

X, Y координати/Трансформиране от 1970

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

    Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
    В кой район се намира?
    С. Главница?
    (UTM)
    4671096.151 277328.225
    4671019.857 277388.087
    4670994.466 277370.407
    4671077.911 277304.927
    Да, в с.Главиница.
    Извинявам се за невежеството, но в какъв формат трябва да са ми координатите за да използвам тези? Машинката ми е Грамин Орегон 450.

    Коментар


    • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

      Първоначално публикуван от bilqna_9005 Преглед на мнение
      Здравейте,

      Пиша дипломна работа и...
      Ако все още проблема не е разрешен, спорд мен най-лесния начин е да ползваш Google Earth. Инсталирш, в случай че го нямаш, от Tools-Options задаваш да ти чете координатите като градуси, минути, секунди и си въвеждат горепосочените координати. Ако всичко си е на мястото, отново от Tools-Options задаваш координатите да се четат Universal Transverse Mercator (UTM) и готово.

      Първоначално публикуван от shoker Преглед на мнение
      Да, в с.Главиница.
      Извинявам се за невежеството, но в какъв формат трябва да са ми координатите за да използвам тези? Машинката ми е Грамин Орегон 450.
      Елипсоида си е WGS84, а иначе търсиш представянето да не е в градуси, а UTM UPS и като ги въвеждаш не забравяш зоната да посочиш като 35та. Ако ще качваш координатите през компютъра и ползваш Basecamp например, от Edit-Options, на Management в контейнерът Position задваш GRID - UTM, Datum - WGS84.

      Коментар


      • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

        Първоначално публикуван от shoker Преглед на мнение
        Да, в с.Главиница.
        Извинявам се за невежеството, но в какъв формат трябва да са ми координатите за да използвам тези? Машинката ми е Грамин Орегон 450.
        Аз съм написал в UTM
        Ако искаш и в:

        N42 09 37.2 E24 18 16.6
        N42 09 36.6 E24 18 15.7
        N42 09 34.8 E24 18 19.4
        N42 09 34.0 E24 18 18.6

        (реда на точките не е спазен)

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled.JPG
Прегледи:1
Размер:178.5 КБ
ID:5763184
        Последно редактирано от Marin Stoyanov; 09-08-17, 06:15.
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

          Здравейте така в крайна сметка някой, може ли да даде програма или да даде линк към някой конвертор с обяснение как да преобразувам тези координати: Х 4666701.88 У 8667877.92 в нормални координати с градуси и минути ? Благодаря

          Коментар


          • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

            Може, защо да не може
            Софтуера се тегли от ТУК (как точно става го има описно).
            А ако посочените от теб координати са в габровско (не вярвам да е другаде), то те са в КС 1970-К3 и за да ги трансформираш трява именно това да зададеш на "входдни праметри". На "на изходни параметри" трябва да зададеш КС БГС2005 примерно, а мерните единици по твой избор.
            Ако те устройват в метри ехо ти ориентировъчни - Е - 360586.93, N - 4753048.09 (UTM 35). Тези спокойно се отварят в Гугъл и в ръчен GPS.
            ПС: И едно уточноение метрите не са НЕнормални координати.

            Коментар


            • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

              Здравейте,
              Може и да го е имало по-нагоре във форума, но не успях да го намеря, затова искам да питам: Какви настройки трябва да направя на БГСТРАНС, за да мога да преобразувам координати от кадастъра (ККС 2005) в такива за GPS? Аз задавам входни параметри БГС2005 кадастрални и изходни ETRS89 географски, бъркам ли някъде?

              Коментар


              • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                И още - когато въведа 1 точка, програмата я преизчислява, а като пробвам да трансформирам файл с няколко точки не става нищо. Как трябва да са подредени координатите във файла?

                Коментар


                • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                  Да ви се намира Mapex Transform?
                  Загубих си един диск и сега не разполагам с тази програма.
                  Предварително благодаря.

                  Коментар


                  • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                    Здравейте!
                    Не мога да се справя с тази програма бгстранс! Питам гугъл - и с негова помощ неще ... НЯкой може ли да ми помогне моля???
                    Явно системата ползвана за мойте точки е 1970... но като сложа бгс2005 и каквито и настройки да избера, все излизат някакви странни координати, които ми намират всякакви места по света но не и мойта нива....
                    една точка е:
                    X 4585293.58 Y 8525973.85

                    коя настройка да използвам за да разпознае гугъл мепс примерно координатите??

                    А ако на някой от вас мили хора му се занимава..... ето ги и останалите точки...

                    4585285.00 8525981.00
                    4585279.50 8525991.00
                    4585273.00 8526001.00
                    4585260.50 8526022.00
                    4585255.00 8526028.00
                    4585251.99 8526031.62
                    4585303.74 8526031.58
                    4585300.03 8526000.47

                    ... дължа ви много бири!

                    БЛГАДОРЯ !!!
                    Надя

                    Коментар


                    • Има ли някой, който може да конвертира 5 точки от ККС 2005 във формат за Google Maps ?
                      VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                      Коментар


                      • Следя темата. На мен ми трябва една точка.

                        Коментар


                        • Кой би съдействал срещу заплащане да ми трансформира 10 точки от БГС2005 към координатна система с градуси, минути и секунди за да си сложа точките в навигацията на джипа?

                          Имам голямо желания да си платя на геодезист от Монтански регион да ми трасира и забие колчета но такива не успявам да намеря, а които намерих ми отказаха въпреки моя транспорт и компенсиране времето за път

                          В гугъл мапс/земя и кадастъра се виждат нещата но на терен ситуацията е много сложна с огромна денивелация и т.н., а аз искам с джипиес'а да си намеря каквото търся с точност до 3-4-5 метра, повече за момента не ми е нужно.
                          Последно редактирано от BatGeorgeone; 21-08-23, 10:02.
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • mishomishev
                            mishomishev коментира
                            Редактиране на коментар
                            бат Георге май Иван Недокланов от форума мисля че е геодезист...и той едва ли ще се разкарва ама мисля че може да ти преобразува точките.
                            П.П
                            Не искам аз да съм посредник - щото посредника накрая го бият и от двете страни)))

                          • BatGeorgeone
                            BatGeorgeone коментира
                            Редактиране на коментар
                            Мерси Мишо, писах на Иван.

                        • Благодаря много на Иван Недокланов за помоща, без неговите напътствия щях да загубя още няколко дни в лутане и нерви!

                          От тази тема извадих този (втория) линк и с него бързо и сравнително "точно" трансформирах точките които взех от Държавен Фонд Земеделие / Кадастър с номера на парцела - > https://seu.dfz.bg/seu/f?p=727:8500:::NO:::# => Избира се от менюто в дясно ПРАВНИ ОСНОВАНИЯ и после отметката КАДАСТРАЛНИ ИМОТИ за да се виждат номерата на парцелите.

                          Ето един линк - http://www.geo-bg.eu/coordinates
                          Ето и втори полезен линк - http://www.engineeringtoolbox.com/ut...de-d_1370.html
                          И трети линк - http://www.gisexplorer.eu/index.php/...gisexplorer-bg
                          И малко инструкции - https://www.youtube.com/watch?v=Djs3Xl-mSAQ

                          Следва вкарването на точките в ДжиПиЕс и отиване на място за "трасиране"
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • Здравейте! Някой разполага ли с актуален линк от къде мога да сваля Ultra Geo и/или Mapex Transformer?

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от donZe Преглед на мнение
                              Здравейте! Някой разполага ли с актуален линк от къде мога да сваля Ultra Geo и/или Mapex Transformer?
                              https://www.dropbox.com/scl/fi/9795z...mjn5a0gcm&dl=0

                              https://www.dropbox.com/scl/fi/h1los...t709xw7ok&dl=0
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X