Обява

Свий
Няма добавени обяви.

X, Y координати/Трансформиране от 1970

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

    При отваряне на файл в 1970 в глобал мапера няма значение какво ще зададеш, той не я познава тази координатна система. Задaвай му примерно WGS84 UTM35. После експорта е с "Export vector format", избираш "Shapefile" и в опциите за експорт махаш отметката "Generate projection (PRJ) file..."
    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

    Коментар


    • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

      За пореден път благодаря и в духа на празника ПРОЩАВАЙ ако съм ти досадил с някой тъп въпрос.

      Коментар


      • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

        Може ли да ми кажеш как да си конвертирам ZEM в DWG file.

        Коментар


        • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

          За това трябва специализирана програма за кадастър. MKAD примерно. Има и безплатна версия на GISExplorer, според описанието може да чете ZEM и да експортва в DXF.
          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

          Коментар


          • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

            Абе аз имам тука няква програмка дето ги чете тези ZEM /CADIS/ ма е демо и нема експорт , а работата с нея лично на мен ми прилича като да рабодиш с тези старите руски багери дето копаят с въжета , а не с хидравлика.

            Коментар


            • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

              GISExplorera работи , доста земеделски производители си я ползват, аз лично имам комшия , на който му оправях файловете в офиса , ама един ден ми казва :
              "Вече не ми трябваш, и аз съм геодезист . " Аз - , той се смее и ми вика: "Ко се пулиш бре , на сайта на твоята агенция има за свободно смъкване програма , изостанал си" .
              Тя ако беше моя тази агенция ...
              Тъй , де малко като спам стана , ама работи програмата.
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                Извинявам се , че досаждам отнова обаче имам проблем с трансформацията на .shp файловете.
                Значи отварям си аз Г.М. после в него отварям един текстов фаел с координатите в к.с.1970 и Г.М. ми рисува един многоъгълник.
                Посло казвам на Г.М. да го експортне като .shp , този .shp го отварям отново и ми се показжа същия многоъгълник (до тук добре).
                Взимам го значи този .shp и го трансформирам с BGSTrans от (к.с. 1970 ; зона 3 ; височинна система Балтийска ; десетични знаци 3 ) в (к.с. 2005 ; тип координати UTM ; зона 34 ; височинна система геодезическа ). Получения .shp му давам да се отвори в Г.М. и не се отваря нищо.

                Коментар


                • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                  Получения файл като го отвраяш, пита ли за координатна система? Трябва да пита, и да му зададеш UTM 34, ETRS89. И ако не си затварял Глобал Мапера след като вече си експортвал предишния шейп, новият ще се покаже в същата (старата) координатна рамка и ще бъде някъде далече извън екрана. Трябва да му натиснеш бутона с къщичката, за да опресни мащаба и да покаже цялата карта.
                  А ако не пита за координатна система при отварянето (второто), значи си забравил да махнеш отметката да генерира .prj файл при експорта, и вече има такъв, който ще е тотално грешен.

                  Друго което се сещам, виж дали координатите ти са наистина в система 1970 (и правилната зона), защото ако не са, BGSTrans ще конвертира точно празен файл като резултат, ако са му извън допустимите граници. И мисля че не предупреждава за това.
                  Дай координати на една точка, ще ти кажа в каква система са.
                  "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                  Коментар


                  • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                    Получи се. Бяха разменени Х Y местата. А впрочем какво е правилото първо ширината и после дължината или обратно.

                    Коментар


                    • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                      Няма общо правило. В система 1970 първо е север, после изток. При UTM е обратно. За да няма объркване, се обозначва изрично N/S (север/юг), E/W (изток/запад). При UTM трудно може да стане объркване при нашите ширини, защото дължината (изток) е със 6 цифри, а ширината (север) е със 7.При система 1970 севера започва с 4, изтока с 8 (4хххххх, 8хххххх), по това се познават лесно.
                      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                      Коментар


                      • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                        Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                        ......При система 1970 севера започва с 4, изтока с 8 (4хххххх, 8хххххх), по това се познават лесно.
                        Ако трябва да сме точни при система 1970 , изтока в зони К3 и К9 започва с "8", а в зони К5 и К7 почва с "9х" ?

                        ПослеПис: Ето схема на зоните:
                        http://www.google.bg/imgres?imgurl=h...Q9QEwBA&dur=93
                        Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 09-04-13, 19:05. Причина: :)
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                          Здравейте на всички ! Нов съм във форума. Имам следният въпрос : Имам координати по координатна система 1970 може ли някой да ми помогне да ги трансформирам в географски координати , такива които после да сложа в моят GPS Garmin ? Благодаря предварително за помоща.

                          Коментар


                          • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                            Дай ги насам , нямаш грижи
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                              Здравейте ,
                              ето тези координати имам по координатна система 1970, които да ги трансформираме в географски координати , такива които после да сложа в моят GPS Garmin.
                              Благодаря за помоща предварително.

                              N в скица Идентификатор Х Y
                              1 716495471 4667692,62 9619492,89
                              2 716495472 4667711,71 9619529,56
                              3 716495473 4667639,42 9619558,89
                              4 716495474 4667623,12 9619519,44
                              5 716495475 4667658,12 9619497,21

                              Коментар


                              • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                                Напиши поне в коя зона К5 или К7...???или
                                поне близко населено място...Например Емона или Венелин...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X