Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Google vs Garmin - иде ли ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Google vs Garmin - иде ли ...

    Хъм, зависи за какво ползваш машината. Аз рутиращата опция така и не я ползвам. Напълно ми е достатъчно да ми показва картното инфо и курсора за текуща позиция, оттам нататък картата говори сама - ако е читава разбира се.

    Орукса е добър за мене, щото ми позволява да опъна стандартна карта в гармин-формат примерно на 10" таблетен дисплей и да си разглеждам спокойно околността при нужда - примерно за по-мащабно планиране на маршрут в относително непозната област. В това отношение 2.5" дисплей на гарминска машинка е абсолютно безполезен.

    Коментар


    • #62
      От: Google vs Garmin - иде ли ...

      А ти маршрута на терена ли го планираш ?
      Защото по твойта логика на 24 инчовото мониторче у дома е най добре

      Не се заяздам ...
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #63
        От: Google vs Garmin - иде ли ...

        Е, то има и лаптопи. С произволно голям екран - кеф ти гарминския софтуер, кеф ти Ози, кеф ти всичко друго.

        Коментар


        • #64
          От: Google vs Garmin - иде ли ...

          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
          А ти маршрута на терена ли го планираш ?
          Защото по твойта логика на 24 инчовото мониторче у дома е най добре

          Не се заяздам ...
          Изключително често ми се случва да правя генерални промени в маршрутите, на място. Дали заради кофти време, или някой интересен обект, за който разбирам в движение.

          Тука може би е място да отбележа, че като изключим картографията, основно хоби ми е да скитам по планини, да издирвам разни забравени стари пътеки и т.н. Та - ре-планиране ми се случва изключително често. Последен пример - от хижаря на х. Загазо научих за една стара пътека от м. Загазо за м. Камен клет. След малко оглед по картите и размисъл реших да я вкарам в програмата за следващия ден, успешно за щастие, щото разполагах с разпечатани картни листи за този район.

          Коментар


          • #65
            От: Google vs Garmin - иде ли ...

            От два дена го цъкам Орукса и успях да си кача BG Mountains и да кеширам за офлайн използване цяла София от Гугъл мапс. И двете работят без проблем. Като резеврен вариант, ако GPS-a не е под ръка и нямате интернет, ще е незаменим.
            Много хубава програмка според мен, а и е безплатна!

            Коментар


            • #66
              От: Google vs Garmin - иде ли ...

              Основния минус на програмата е че всичко което го визуализира е в растерен формат даже и векторните карти ги пререндира в растер при изобразяване откъдето идва и трудноста например за визуализация и търсене на точки например от картата на БГМаунтинс. И съм съгласен с колегата Николай че за сериозни туристи и планинари винаги ще предпочетат някой туристически ГПС приемник пред някой смартфон. За еднодневни походчета и разходки в хубаво време и смартфона върши работа. Но не разчитам на него тъй като наистина батерията в най-добрия случай ще издържи 5-6 часа при навигиране. Така че телефона бих го ползвал за резервен вариант например за някоя онлайн сателитна снимка за доориентиране например в непозната местност. Наскоро замених стария Етрекс виста с Монтана GPS-точно поради необходимостта от растерни карти и сателитни снимки.

              Коментар


              • #67
                От: Google vs Garmin - иде ли ...

                Изчетох и тази тема, щото от скоро съм с Android, но забелязах, че в нея доста е застъпен въпроса с хардуера,
                а аз Google основно го свързвам със софтуер,
                и според мен това "VS" в заглавието на темата трябва да е в тази насока.

                Ровя във всички подобни теми, защото ме вълнува въпроса: Каkво работи най-добре в гората с Android ?
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #68
                  От: Google vs Garmin - иде ли ...

                  Случайно попаднах пак на темата, и виждам, че няма движение.
                  Някакви нови алтернативи за Андроид ?

                  Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
                  От два дена го цъкам Орукса и успях да си кача BG Mountains и да кеширам за офлайн използване цяла София от Гугъл мапс. И двете работят без проблем. Като резеврен вариант, ако GPS-a не е под ръка и нямате интернет, ще е незаменим.
                  Много хубава програмка според мен, а и е безплатна!
                  Така се случи, че до сега не ми се беше налагало да ползвам телефона, но времето се оправи и се тръгва по баирите,
                  та какво се случва с Орукса, колега ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X