Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Shineray и Zongshen 150-250cc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

    В цяла България се продават два компкекра 9-ки и то на безбожна цена. Това нормално ли е да няма съвсем никакво предлагане ?

    Коментар


    • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

      Колега опция за друг размер няма ли ? Търси и в чужди сайтове в някои китайски няма начин да няма а и цената няма да е като в БГ

      Коментар


      • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

        Първоначално публикуван от avtoaksesoar.ibg Преглед на мнение
        Колега опция за друг размер няма ли ? Търси и в чужди сайтове в някои китайски няма начин да няма а и цената няма да е като в БГ
        Аз имам десятки и затова търся и 9 цола да имам. А и събрах доста 9 цола гуми и най вече по тая причина

        Коментар


        • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

          Най-накрая се сдобих и със 9-ки джанти. Ще се дават пак на пясъкоструй и прахово но първо искам да им презаваря подсилките с аргона че като гледам тия заварки как са направени и ми се обръщат червата.



          Купих си и грипове за кормилото че старите бяха шит



          И масълце има да му е блажно на двигателчето



          Днес даже успях да го запаля. Сега тия дни искам да го покарам пробно и да видя кое как е и ще има ли проблеми. Тепърва предстои същинският тунинг но искам първо да го пусна в действие и тогава малко по малко

          Коментар


          • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

            Колеги имам още един спешен въпрос. Искам да сменя задната зъбчатка с малко по-голяма такава поради две причини. Едната е че искам повече въртящ момент за сметка на скоростта. Другата е че унибалите на задният носач които сложих на мястото на фтулките са малко по големи и сега веригата почти се е опряла във носача. По този начин искам и малко да я надигна за да има място и за някакъв плъзгач.
            Та да си дойда на въпроса. Дайде съвет с колко зъба да вдигна зъбчатката че да не е чак съвсем фрапираща разликата?

            Коментар


            • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

              Здравей колега,добра работа.Моята е с 2зъба повече но предната е с 2 по-малко

              Коментар


              • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                Забравих да спомена че и веригата е 520

                Коментар


                • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                  Първоначално публикуван от sisakaaa Преглед на мнение
                  Забравих да спомена че и веригата е 520
                  Стъпката на 520 e доста по голяма. Два зъба са почти като 4 на 428. Така или иначе аз вече го реших тоя проблем.
                  Днес вече правих тестдрайф и всичко е ок. Само трябва да измисля някакъв плъзгач на веригата защото я чувам от време на време като търка по носача. Вече съм взел една специална пластмаса която е със смазка в нея и предназначена точно за тая цел. Утре ще измисля как да я нарежа и монтирам като плъзгач.
                  Също имам голям проблем със палеца за газта. Трябва да го преправя защото когато хвана кормилото палеца идва толкова назад че не мога да го натисна без буквално да отпусна хвата.

                  Коментар


                  • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                    Имам един въпрос.АТВ-то е зонгшен мисля китайско 200цц.Имам проблем с стартера сутрин като се мъча да го паля двигателя припука и стартера започва да върти напразно.Днес го разглобих и нищо не разбрах зад магнета има зъбно колело което играе ралята на бендикс,върти се само на една страна напразно,а на другата зацепва,и завърта коляновия вал.Немога да установя проблема.Ще съм много благодарен ако някой може да ми помогне.Благодаря предварително.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:87004964_4_585x461_prodavam-dvigatel-avtomobili-i-avtochasti.jpg
Прегледи:1
Размер:42.0 КБ
ID:5691069

                    Коментар


                    • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                      Тая събота и неделя бях решил да направя две дълги разходки и да видя как ще се справи машинката. Понеже както споменах палеца на газта ми е доста неудобен та реших да го разглобя и да видя не мога ли да коригирам малко положението му. И какво да видя? Пак изненада. Жилото на газта закъсано и се държи на една нишка. Днес звъня в търговище и шахта. Нямар такова жило и ме препратиха към Варна. Звъня и там и отново изненада. И там нямало едно просто жило за палец. Седнах и определено ядосан се запитах. Какъв магазин по дяволите е това като няма най основното нещо което е консуматив дори? Няма нито едно жило за палец. Обещах на детето да го возя всъбора. Някой ако знае да каже от къде мога да си купя такова жило да казва. В противен случай трябва за срамотите и него да си го преправям сам
                      Последно редактирано от slavianko; 19-11-15, 21:43.

                      Коментар


                      • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                        Днес излязох уж за по-дълга разходка с детето и тъпия китаец се сговни. Задържах го на 60км за 10мин без да го зоря и усетих съединителя да приплъзва. Тръгнах обратно и докато се прибера всички скорости отказаха. Включват се но нищо не се случва освен неприятен румолящ шум. Остана ми само първа скорост та се прибрах на ход на първа. Не знам кво му е но понеже ме човърка утре ще ида да го отворя. Жалко че от сефтето ме предаде китаеца.

                        Коментар


                        • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                          Така или иначе го правиш да е супер здраво, взимай един двигател, който се продава в "мотоциклети" от ктм 250 крос и го преправяй

                          Коментар


                          • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                            Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
                            Така или иначе го правиш да е супер здраво, взимай един двигател, който се продава в "мотоциклети" от ктм 250 крос и го преправяй
                            Къде е тоя двигател? Сцепих се да ровя в Мобилето но не намерих. Аз вече търся нещо което да се побере в рамата. Китайския ще го направя но определено съм се ориентирал да го сменя.
                            Последно редактирано от slavianko; 21-11-15, 23:29.

                            Коментар


                            • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=201366
                              Това има предвид най-вероятно колегата,но цената....не ми звучи бюджетна да речем.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар


                              • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                                Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=201366
                                Това има предвид най-вероятно колегата,но цената....не ми звучи бюджетна да речем.
                                Цената е ъпсурдна. Със сигурност това не е моят двигател. Ще търся нещо по-бюджетно. За сега обаче ще ревизирам китаеца докато намеря. Днес почнах да го разглобявам и буквално се хванах за главата. Все съм виждал мондарщина и безхаберие но това минава всякакви граници. Капаците на блока напукани и лепени с някакво лепило. Всичко е леж по двигателчето и най гадното е че някой който е бил пълен нещастник е "ремонтирал"
                                Ще трябва нов съединител. Два капака на блока. Скоростния механизам и още доста дреболии. Утре почвам да ги търся от къде да ги купя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X