Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Shineray и Zongshen 150-250cc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

    Ето какво открих - https://dl.dropbox.com/u/96996048/Pa...0Sample%29.xls
    (каталог с частите за шинерай в екселски формат)

    На някой може и да му е от полза.

    Коментар


    • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

      Колеги, тия АТВ-та в Търговище каква марка китайски са и как са като машини, сблъсквал ли се е някой с тях - http://www.motobg.net/ ?
      Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

      HONDA DOMINATOR 650NX

      Коментар


      • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

        Китайски са
        Отдавна не съм писал в темата, но ето че дойде и тоя момент..
        Стана време за смяна на съединителя, че много взе да буксува. Свалих капака, но не мога да сваля съединителя защото ми пречи ето това с трите болтчета: (прилагам примерна снимка) http://i58.photobucket.com/albums/g2...h/quads164.jpg
        Отвих ги, но вътре има една гайка, за която трябва специален ключ...направихме ключа. Обаче гайката не ще да се отвие, за да го сваля и да стигна до съединителя.
        Някой свалял ли е съединител на Zongshen 250, за да каже как се отвива тази гайка, с обратна или нормална резба ли е, какво е, що е?

        Коментар


        • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

          Завърти леко двигателя и ще разбереш на къде се отвива гайката.По посока на въртене трябва да се само навива,после подложи нещо на касетата така,че да имаш опора да развиеш гайката.И много внимавай да не счупиш нещо.

          Коментар


          • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

            Гайката се е с нормална резба и се отвива обратно посоката на часовниковата стрелка.
            Симеон Симеонов - 0878666200
            Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
            Suzuki - A way of life

            Коментар


            • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

              Да, но не зная как да задържа контра. Просто няма къде..Върти се целия колянов вал. От другата страна на коляновия вал има болт, който е със шестограмна, но той не върши работа :/ На скорост също не става..

              Коментар


              • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                Най-удачно е с чук или направо с въздушен гайковерт, ако имаш под ръка. Ако подложиш някъде контра има вероятност да счупиш нещо и поне аз като го сменях ме достраша. Затова ако нямаш гайковерт, слагаш въпросния ключ на гедорето и с чука удряш по него (гедорето ) обратно на часовниковата стрелка. Не е толкова сложно !

                Успех !

                Коментар


                • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                  не прави глупости с чука да не стане фал, намери гайковерт,има и електрически ,или иди с двигателя на някои вулканизатор те имат също гайковерт

                  Коментар


                  • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                    Пробвай между зъбците,които се въртят да сложих един винт примерно за да не се върти.
                    п.п. Не знам как е точно при теб отзад така,че дай една снимка.
                    Симеон Симеонов - 0878666200
                    Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
                    Suzuki - A way of life

                    Коментар


                    • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                      Колкото и да не ми се искаше май ще свалям атв-то на града и най-вероятно с гайковерта ще е, защото се опасявам да не се счупи някой зъб така..
                      Иначе снимка мога да направя чак неделя, защото машината не е при мен

                      Коментар


                      • Re: Shineray и Zongshen 150-250cc

                        Здравейте,

                        Имам и аз един проблем, то не е точно проблем, но..
                        От около един месец АТВ-то ми Shineray XY200 водно охлаждане, сутрин пали доста трудно (~3-4 секунди върти на стартер докато припука), не бих го сметнал за проблем обаче до преди този месец не беше така (като си дръпнех смукача и си палеше като пич веднага без да се колебае). От какво може да е това? Като загрее пали още при докосване на копчето. Аз се сещам единствено да не би да взима въздух през нощта и да му трябва време докато поеме пак бензин, но всичко ми изглежда ок..
                        Някакви идеи?
                        Благодаря!
                        Машината може само толкова, колкото задкормилното устройство. : )
                        Само смелост не стига - Трябва да си малко луд !!

                        Коментар


                        • От: Re: Shineray и Zongshen 150-250cc

                          Имам едно питане.
                          Решил съм да си сменя стъпката на веригата от 428 на 520 съответно с подходящите пиньони по поръчка от Карлово мисля да ги поръчам по принцип би трябвало да стане по здраво и да не ми се разпъва веригата толкова често или да ми препоръчате хубава верига като марка и брой звена мерси предварително

                          П.С Забравих да кажа атв-то е Shineray XY250STX

                          Коментар


                          • От: Re: Shineray и Zongshen 150-250cc

                            Здравейте отново. От коя страна е разположен ангренажния ремък и кой капак да махна за да видя зацепването. Имам съмнения, че може да е прескочил зъб. Когато въртя коляновия вал на ръка, малко преди горна мъртва точка, двигателя създава много голямо съпротивление (компресия). Даже се чува леко съскане (леко спада компресията от някъде) и след това върти нормално, докато не стигне отново до тази точка. Точно това натоварва стартера и дърпа много ток от акумулатора (трябва автомобила да е запален, когато му подавам ток, за да може да прехвърли това съпротивление и въпреки това става със запъване/забавяне). Дори и клемите, където съм щипнал кабелите се нагряват много. Ако отвия свещта, стартера си върти нормално и няма това "запъване" дължащо се на компресията. Хлабините на клапаните са регулирани.

                            Коментар


                            • От: Re: Shineray и Zongshen 150-250cc

                              Колеги някои ако е оправил проблема с преодоляването на стартера с компресията да помогне че съм в задънена улица. И се побърквам вече седмица. Смених бендикс, стартер, запчатки,втулки и сега като завърти на стартер спира и чатка нещо, и връща през карбуратора , клапаните са регулирани и вече нз какво е цетровка ли нз. Благодаря предварително.

                              Коментар


                              • От: Re: Shineray и Zongshen 150-250cc

                                Първоначално публикуван от nniikk Преглед на мнение
                                Колеги някои ако е оправил проблема с преодоляването на стартера с компресията да помогне че съм в задънена улица. И се побърквам вече седмица. Смених бендикс, стартер, запчатки,втулки и сега като завърти на стартер спира и чатка нещо, и връща през карбуратора , клапаните са регулирани и вече нз какво е цетровка ли нз. Благодаря предварително.
                                Пробвай да дадеш на късо на релето с отвертка и виж дали върти по-леко. При мен така преодолява компресията и си мисля, че проблема е в релето или слаби връзки/маса

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X