Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работно или спортно АТВ?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Работно или спортно АТВ?

    Здравейте.Направо директно ще ви питам каква машина да взимам спортна или работна?Ще я ползвам основно да си права кефа в планината,но няма да минавам през разни калища(сериозни имам предвид) и разни екстремни пътечки(с ъгъл над 40-45%).Също така обаче вероятно ще карам сам(без група) така че от време на време ще качвам по някой(Може ли да се качва 2ри човек на спортно АТВ ?Има ли възможност някаде да се сложи някой друг инстромент в случай че се спука гума ?).През зимата могат ли да се карат спортните при сняг около 5-10 см.(Имайте предвид че е планина).Вярно ли е че работните са по сигурни от спортните?Чух че спортните често се обръщали.

    Коментар


    • #92
      От: Работно или спортно АТВ?

      Първоначално публикуван от Smuut Преглед на мнение
      Здравейте.Направо директно ще ви питам каква машина да взимам спортна или работна?Ще я ползвам основно да си права кефа в планината,но няма да минавам през разни калища(сериозни имам предвид) и разни екстремни пътечки(с ъгъл над 40-45%).Също така обаче вероятно ще карам сам(без група) така че от време на време ще качвам по някой(Може ли да се качва 2ри човек на спортно АТВ ?Има ли възможност някаде да се сложи някой друг инстромент в случай че се спука гума ?).През зимата могат ли да се карат спортните при сняг около 5-10 см.(Имайте предвид че е планина).Вярно ли е че работните са по сигурни от спортните?Чух че спортните често се обръщали.
      Така ... едно по-едно.
      Какви пари си заделил ?
      Като за първо атв си вземи някое 250-350сс , че по тия наклони знам ли ... За 2-ри човек не си и мисли ако атв-то не е двуместно ! При спортните просто губиш всичко ако качиш някой , а при работните губиш повече от всичко ! И баланс и всичко ! Като за първо атв не мисля че и работното е добър вариант.
      Ако решиш по някъква причина да си купиш работно като за първо атв (не виждам има ли смисъл) го мисли да е около 500сс.
      Сега другото - объркал си се! Работните ако не са на ос (дори и да са) се обръщат повече !
      Aко можеш да караш всичко върви в снега!

      И пак се дъвчи едно и също нещо!Има много изписани теми !
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      08седем9010З60
      MAKE RALLY NOT WAR
      Confidence in Motion

      Коментар


      • #93
        От: Работно или спортно АТВ?

        Изчел съм почти всички мнения ,но никаде не пише за 2ри човек за стабилност и тем подобни или ако е пишело не е точно това което ми трябва.А за инстроментите?Някакъв съвет.Ориентирал сам се към спортно за първо 350 раптор(изобщо не говорим за някой китаец).

        Коментар


        • #94
          От: Работно или спортно АТВ?

          Втория човек само пречи на баланса, какво повече да се напише за него? А за инструментите ако си поне малко технически грамотен няма да питаш какво ти трябва, а ако не си няма да ти помогнат много дори и да ги имаш.
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • #95
            От: Работно или спортно АТВ?

            Двуместно АТВ съм имал CF-MOTO 500куб. даже е регистрирано 1+1 места,ама за 2ри човек става само леко из града или по плажа,за тежки преходи из гора или калищаци е абсолютно изключено и има огромен риск за двамата пасажери.Относно инструмента си носи спрей за помпане на гуми и телефон с заредена батерия и опция обади се на приятел.

            Коментар


            • #96
              От: Работно или спортно АТВ?

              Kawasaki KFX 450 крос или еднуро е ?

              Коментар


              • #97
                От: Работно или спортно АТВ?

                Първоначално публикуван от nescafe Преглед на мнение
                Kawasaki KFX 450 крос или еднуро е ?
                Работно Естествено, че е кросово атв..
                Non scholae sed vitae discimus.

                Коментар


                • #98
                  От: Работно или спортно АТВ?

                  Първоначално публикуван от preskata Преглед на мнение
                  Работно Естествено, че е кросово атв..
                  Не съм толкова зле, просто исках да покажа на 1 човек, че е кросово.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Работно или спортно АТВ?

                    Първоначално публикуван от nescafe Преглед на мнение
                    Kawasaki KFX 450 крос или еднуро е ?
                    Първоначално публикуван от preskata Преглед на мнение
                    Работно Естествено, че е кросово атв..
                    И не само кросово. За да е типично кросово трябва малко да се разчекне /разшири/ и свали клиренса /гуми/джанти/. Освен това при типично кросовите отсъства задна скорост. По- скоро GNCC, не е далече и от ендурото. Вече 2 години сина ми кара такова приоритетно в гората и няма проблеми. За гората му трябват здрави защити на носачи, рама и задна ос. Зелено, типично горско.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: До: Работно или спортно АТВ?

                      Първоначално публикуван от BajIliya Преглед на мнение
                      Аз съм заложил на работното и не съжелявам Газя около30-40см сняг на четворка с всичката газ, гумите се чистят и хвърлят на 2м сняг нагоре...Хубава гледка е. Само на заден мост съм жив умрял, не откъсва...Имам лебетка, която изобщо не доумявам за какво са я сложили...не го виждам да закъса
                      Каква е твоята машина?

                      Коментар


                      • От: До: Работно или спортно АТВ?

                        Споделете моля, малко повече за марки модели? Мен по-скоро ме интересува "работно" ATV с 4X4.
                        Цитат: "Разликата между работното и спортното е, че на едното се радваш целогодишно а на другото само лятото."
                        (от моторите съм фен на Honda)
                        от снимката по-долу, определено избирам първото - но не знам какво е.
                        Снимката е взета оттук:
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...784#post592784
                        За такива или подобни "тракторчета" говорим...
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от ivied; 26-11-10, 21:00.

                        Коментар


                        • От: Работно или спортно АТВ?

                          Тракторчета или ЮМЗ не благодаря.За тези условия има ски или моторни шейни а и кефа е много по-голям
                          А и в Стара Загора сняг се задържа максимум 2 дена затова че Razr2 отзаде и силата е със тебе
                          Последно редактирано от ! Алекс; 26-11-10, 20:40.
                          SUZUKI QuadSport - First on 4 Wheels !!!

                          Коментар


                          • От: Работно или спортно АТВ?

                            И друг вариант има, супер скъп, но все пак възможен Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rappy700snow.jpg
Прегледи:2
Размер:36.4 КБ
ID:5230712
                            Стоян Стоянов NESSEBARMOTO
                            0887259409

                            Коментар


                            • От: Работно или спортно АТВ?

                              С риск да се повторя: Споделете моля, малко повече за марки и модели? Сравнения, +ве и -си. Мен по-скоро ме интересува "работно" ATV с 4X4.
                              Ясно е, че всеки има право да харесва или не харесва...

                              Коментар


                              • От: Работно или спортно АТВ?

                                Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                                С риск да се повторя: Споделете моля, малко повече за марки и модели? Сравнения, +ве и -си. Мен по-скоро ме интересува "работно" ATV с 4X4.
                                Ясно е, че всеки има право да харесва или не харесва...
                                Ами ако ще е да е, Аз си падам от 4х4 по Гризляка, инжекция много го не бъркат надморските височини нагоре надоле и доста по "мек" и икономичен двигател респективно с по голям обхват като километри, ел. серво на управлението, лесно и безпроблемно превключване на различни режими 2х4, 4х4, блокаж, доста мек и приятен за управление, другия вариант е Хонда Ринкон, другите японци също стават за Американците ммм...... те са си родени мЪртавци нема да се харча да обяснявам че съм много предубеден.
                                Ма ето го хубавеца.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение001.jpg
Прегледи:1
Размер:102.4 КБ
ID:5230717
                                Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X