Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работно или спортно АТВ?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Работно или спортно АТВ?

    Първоначално публикуван от batvaljo Преглед на мнение
    Всичко е ясно , само че от 5-те ни атв-та 4 са спортни и само 1 е работно. Заваля сняг. И наваля 25см.
    Изкарах ги едно по едно да ги пробвам.... и само работното върви в дълбок сняг и през замръзнали преспи и буци от почистването. Върви и само на задно.
    А спортните са направо смешни. Рият и хвърлят и се окопават. Нищо не става , фърфорят на едно място почти.
    Ами универсално АТВ още не са измислили - едното ще е за сметка на другото

    Коментар


    • #47
      До: Работно или спортно АТВ?

      Първоначално публикуван от batvaljo Преглед на мнение
      Всичко е ясно , само че от 5-те ни атв-та 4 са спортни и само 1 е работно. Заваля сняг. И наваля 25см.
      Изкарах ги едно по едно да ги пробвам.... и само работното върви в дълбок сняг и през замръзнали преспи и буци от почистването. Върви и само на задно.
      А спортните са направо смешни. Рият и хвърлят и се окопават. Нищо не става , фърфорят на едно място почти.
      Оти си взел 4-ри тогава? Замисли се дали е само от машините!
      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

      Коментар


      • #48
        До: Работно или спортно АТВ?

        С 4х2 се минава по сняг без проблеми, а 4х4 изисква да включиш предния мост. Но когато снега е около 1 педя 4х2 вече не върви. Остава 4х4 за да прави път на "спортните".
        Всяко АТВ си има своето предназначение.

        И не всеки кон са подчинява на всеки ездач.
        /Както искате, така го разбирайте/
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #49
          До: Работно или спортно АТВ?

          Разбира се че работно, но задължително с регистрация. Няма да се ослушвам постоянно щом се наложи да мина на шосето или да го разнасям с платформата насам-натам за да имам честта да го карам.
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • #50
            До: Работно или спортно АТВ?

            Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
            Оти си взел 4-ри тогава? Замисли се дали е само от машините!
            Оти ги ползваме за каране по писта.
            Но за сняг не стават.
            Работните стават за сняг но не са така кефски на писта .
            Обясних го ясно надяам се

            Коментар


            • #51
              До: Работно или спортно АТВ?

              Още един глас за работно.

              Коментар


              • #52
                До: Работно или спортно АТВ?

                ...още един глас ЗА работно - (може би заради възрастта )

                Коментар


                • #53
                  До: Работно или спортно АТВ?

                  Аз съм заложил на работното и не съжелявам Газя около30-40см сняг на четворка с всичката газ, гумите се чистят и хвърлят на 2м сняг нагоре...Хубава гледка е. Само на заден мост съм жив умрял, не откъсва...Имам лебетка, която изобщо не доумявам за какво са я сложили...не го виждам да закъса

                  Коментар


                  • #54
                    До: Работно или спортно АТВ?

                    Няма спор- работното АТВ е много по-удобно и функционално !
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • #55
                      До: Работно или спортно АТВ?

                      Първоначално публикуван от BajIliya Преглед на мнение
                      Аз съм заложил на работното и не съжелявам Газя около30-40см сняг на четворка с всичката газ, гумите се чистят и хвърлят на 2м сняг нагоре...Хубава гледка е. Само на заден мост съм жив умрял, не откъсва...Имам лебетка, която изобщо не доумявам за какво са я сложили...не го виждам да закъса
                      Не си го карал достатъчно - ще разбереш за какво са я сложили. Бих те посъветвал да покараш върху фирнован сняг, например...
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • #56
                        До: Работно или спортно АТВ?

                        Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                        Не си го карал достатъчно - ще разбереш за какво са я сложили. Бих те посъветвал да покараш върху фирнован сняг, например...
                        Абе за карането го покарвам, ама все вода, кал, езера, сняг зор не виждам. Какво ще рече "фирнован сняг" и къде се намира?

                        Коментар


                        • #57
                          До: Работно или спортно АТВ?

                          Не не... С сигурност не си го карал достатъчно.... Има такива места с такива тини и лепкави калища, че ти е бедна фантазията...

                          Коментар


                          • #58
                            До: Работно или спортно АТВ?

                            А в случая значение навярно имат гумите, все пак, нали?

                            Коментар


                            • #59
                              До: Работно или спортно АТВ?

                              Първоначално публикуван от BajIliya Преглед на мнение
                              А в случая значение навярно имат гумите, все пак, нали?
                              С каквито и гуми да си рано или късно ще закъсаш в някоя лепкава кал и ще разбереш колко е полезна лебетката

                              Иначе мен хем ме кефи спортното на равните участъци, хем се дразня когато не мога да изкача някое по - стръмно хълмче (при работното е обратното). Затова потърсих среден вариант - wolverine 450.
                              Стоян Стоянов NESSEBARMOTO
                              0887259409

                              Коментар


                              • #60
                                До: Работно или спортно АТВ?

                                едни новички мъдзили срещу некой сток гуми да видите на кой ще му потрябва лебедка по-напред....
                                Няма кал - Няма кеф !!!
                                Suzuki Samurai LJ410 1984
                                Suzuki LTZ400 2008
                                Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X