Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се регистрира АТВ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Карам често около летището откъм Ботевградско шосе.Веднъж КАТ любимците ми написаха два акта наведнаж-за липса на рег.номера и за липса на гражданска.Описах в протест ,че МПС-то не подлежи на регистрация и, че не ползвам републиканската пътна мрежа(дойдох на ОМV-то от полето).Явно след като си изгубиха 30 мин с мен без пари,сами са си скъсали актовете щот до ден днешен ги няма в КАТ,а беше Май!Иначе редовно ме спират с ремаркето и ми искат фактура за АТВ-то(не че имат право,така и за жената до мен ще поискат разрешение от баща и)!

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от go go go
      тракторите могат да се движат навсякаде, когато имат гражданска отговорност и винетка, с изключение на магистралите и улиците в градовете, които са забранени за товани автомобили над 5т., но последното не важи защото машината има много малко общо тегло

      другото хубаво, е че понеже е трактор не ти трябва каска, ако си решил да се размазваш някаде

      и най - хубавото, е че не се знаимаваш с КАТ, номера се взима от общината и прегледа ти е пред КТИ, а те са свикнали да виждат най различни странни возила и не са толкова алчни като онези в технотест

      но съм напълно съгласен, че на АТВто не му трябват номера, аз на мойто му го сложих на инат, щото всички ми казваха, че неможело .... може
      Ми да ти дам да сложиш и на моето, и аз се бях запекъл и познати в КАТ имам и пак нищо. Технотест ми скъсаха нервите. Голями скандали ставаха когато идваха тук в Пазарджик.

      Коментар


      • #33
        Колеги от 2 седмици се занимвам доста активно с регистрацията на бъгитата и с радост мога да ви кажа че от 2006г е приета нова разпоредба в която са описани всички типове превозни средства които подлежат на регистрация естествено има и четириколесни мотори
        но те трябва да отговарят на определени условия.От КАТ и Технотест имаме уверението че до края на другата седмица всички административни пречки ще са изчистени понеже ние сме първите който искат по легален път да регистрират ATV или Бъги Това като стане ще ви пусна всички изисквания и документи нужни за регистрация

        Коментар


        • #34
          ще ми кажете ли на кратко какво е технотест??

          Коментар


          • #35
            Фирмата която удостоверява с документ дали едно превозно е изправно и технически пригодено за ползване по пътищата на България....мигачи,огледала...блаблабла.....същата фирма издава удостоверение за 6+1 места за коли с ДДС...слагат едни дървени кукли в багажника,снимат и ако са усмихнати манекените ти дават тъпия....20% в джоба и си стовърно Порше Цаъен...
            IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

            Коментар


            • #36
              тогава защо се правят автомолиби (да ги наречем така) след като не могат да им се дадат удостоверения, че са такива

              Коментар


              • #37
                Първо ,когато правиш нещо за пзара в Америка или Китай не си правиш сметката дали ще може да се регистрира в БГ,второ в БГ и нормална кола да имаш,пак берсех ядове.Онзи ден бях в КАТ :-)
                А относно хомолгацията или подобни изисквания,си представи как по цариградско се носят АТВ и кросови мотори на задна гума и се вписват в движението.В EU дори нямаш право на отворени ауспуси....всичко е скопено и вкарано в норми....добрата стара Europa...и почти нямаш право на оффроад....освен по определени трасета
                IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                Коментар


                • #38
                  аз казвам да се присъединяваме към афганистан или някаде в тая посока че и ако тука стане така ще има много убиства от хора който не са изпуснали парата с неделна разходка
                  Николай Гогов 0898676912

                  НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

                  Коментар


                  • #39
                    Първоначално публикуван от Явор
                    Колеги от 2 седмици се занимвам доста активно с регистрацията на бъгитата и с радост мога да ви кажа че от 2006г е приета нова разпоредба в която са описани всички типове превозни средства които подлежат на регистрация естествено има и четириколесни мотори
                    но те трябва да отговарят на определени условия.От КАТ и Технотест имаме уверението че до края на другата седмица всички административни пречки ще са изчистени понеже ние сме първите който искат по легален път да регистрират ATV или Бъги Това като стане ще ви пусна всички изисквания и документи нужни за регистрация
                    Яворе дай интифа за тая наредба /номер и дата/ да я поразгледам. Обичам да се ровя в нормативи за да съм в час. През април пак ще идва Технотест в Пазарджик, та да се позаям малко.

                    Коментар


                    • #40
                      Еми ето.....до вчера по Околомръсното си беше оффроад....НО.....Европейски стандарт - няма вече дупки :-))))....бавно и методично ни ограничават
                      IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                      Коментар


                      • #41
                        Първоначално публикуван от outback
                        Еми ето.....до вчера по Околомръсното си беше оффроад....НО.....Европейски стандарт - няма вече дупки :-))))....бавно и методично ни ограничават

                        Де да беше само "Околомръсното". Цяла България е офроуд. Есента направиха ремонт и цялостно асфалтиране на 2-3 главни улици в Пз, ела да видиш кво е сега...

                        Коментар


                        • #42
                          Нестава ли да регистрирам ATV-то като мотор? Да си го пишат Yamaha 450 и т.н. ?
                          Става дума за мотор- Хонда
                          Искаш ендуро- CRF 250 X

                          Коментар


                          • #43
                            Първоначално публикуван от Drakula_kart
                            Нестава ли да регистрирам ATV-то като мотор? Да си го пишат Yamaha 450 и т.н. ?
                            Не

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X