Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой виждал ли е такава фреза?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някой виждал ли е такава фреза?

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    За сега най читавия промишлен обезмаслител на който съм попадал е на Индустриална химия Долно камарци . Има и по маркови ама те струват една торба пари а тоя е 6 лева литъра и го дават да се разрежда 20 към 1 . Аз го карам по концентриран за миене на машини .
    Моля те като се сетиш, виж ко пише на етикета (кой модел е) и драсни да заръчам и да пробвам

    Коментар


    • От: Някой виждал ли е такава фреза?

      И днес беше работна неделя. Подготвих всички едри детайли. След като светлозелената, тъмнозелената и сивата боя бяха свалени остана част от кита. Всичко е шлайфано до P320.
      Вратичките и легена си възстановиха оригиналната форма, че някой им беше придал разностранно-пространствена .
      Като сваля боята на останалите детайли, ще избърша всичко с кореселин, облепване и боя. Все още се чудя дали да грундирам или направо полиуретановата боя.

      Някой да каже само дали да очавам изненади с новата и старата боя или да пръскам наволя?
      Боята е двукомпонентна полиуретанова - мирише на кореселин.

      До тук толкоз.

      Коментари, поущрения, критики и просто спам са добре дошли в името на темата!


      Коментар


      • От: Някой виждал ли е такава фреза?

        Подготовката е добре, ама най-много ми харесА шарката на деснио ти чорап.
        А,да- и турбосмъркопрахачката.
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • От: Някой виждал ли е такава фреза?

          Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
          Подготовката е добре, ама най-много ми харесА шарката на деснио ти чорап[emoji38].
          А,да- и турбосмъркопрахачката.
          Хахахаха - нали, хоУм мейД са. Но пък са с вградено парно

          Аа и таЙфуна е груба сила, при първа възможност ще го метна в контейнера и ще си взема една от лидъл

          Коментар


          • От: Някой виждал ли е такава фреза?

            Капаците направо си просят едно горещо поцинковане.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Някой виждал ли е такава фреза?

              Изкривил си се от търкане... Защо не използва някоя смивка за боя?

              Апропо, на някоя от снимките ми се стори че си мил някои от подвижните детайли, сглобени към други. Няма да е лошо да ги доразглобиш и подсушиш, за да не им докараш някой ръждел на места на които не е хубаво да има такъв...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                Предият собственик, вижда се, не е полагал особени грижи за машината.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Капаците направо си просят едно горещо поцинковане.
                  Ще трябва да ги песъкоструя, иначе няма да стане. Епоксидната боя ще ги пази. Те 56 години са изкарали при тъпанари, идЙоти и всякакви гъз@ръки типове. Та при мен би трябвало да изкарат и така. Пък и швейцариците не са пестили матриЯл, вратичките са от 2мм ламарина
                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Изкривил си се от търкане... Защо не използва някоя смивка за боя?

                  Апропо, на някоя от снимките ми се стори че си мил някои от подвижните детайли, сглобени към други. Няма да е лошо да ги доразглобиш и подсушиш, за да не им докараш някой ръждел на места на които не е хубаво да има такъв...
                  Смивката за боя не ме радва особено. Пробвал съм няколко, но на старите оловни бои им трябва мноого време за да подейства.
                  Всичко дето е подвижно е измито от боклуците и гнасотията, обаче нарочно не съм слагал обезмаслител по винтове, втулки и разни други плъзгащи детайли. Та там си е мазно. Ще ги разглобявам подробно един по един и тогава всичко по-детайлно.
                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  Предият собственик, вижда се, не е полагал особени грижи за машината.
                  Държавна машина от вече несъществуващ завод...
                  Нужно ли е да коментиваме повече
                  Последно редактирано от I.Stoyanov; 03-02-19, 20:18.

                  Коментар


                  • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    Държавна машина от вече несъществуващ завод...
                    Нужно ли е да коментиваме повече
                    Всичко опира до човека . Нашия Декел има няма на 40 години работа . Едно болтче от оригиналната комплектация с която е дошъл не липсва а машината е в състояние почти неразличимо от нова . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3201.jpg
Прегледи:4
Размер:127.7 КБ
ID:5808303
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                      Ще снимам същя декел с ЦПУ в службата - състоянието е майка плаче. Прав си,че си зависи от човека, но ако е 1-2-3 които са работили на машината е супер, но повечето машини от фабрики са работили на тях половината завод, кой може и кой не...

                      Коментар


                      • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                        Някой ползвал ли е фосфатиращ грунд?

                        Коментар


                        • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                          Браво за желанието да възтановиш машината.
                          Дано скоро да и се радваш и покажеш първите детайли направени на нея.
                          Нямам възможност да продължа с възстановяването на моя струг,поне докато не стане топло и мога да ходя във вилата ми,но с удоловствие следя развитието при теб.
                          Успех!

                          Коментар


                          • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            Ще снимам същя декел с ЦПУ в службата - състоянието е майка плаче. Прав си,че си зависи от човека, но ако е 1-2-3 които са работили на машината е супер, но повечето машини от фабрики са работили на тях половината завод, кой може и кой не...
                            Пак си зависи от хората и завода . Когато машините са в поддръжката на основната дейност е едно а когато те са основна дейност и вървят на 3 смени е съвсем друго . Навремето във Фурнир старите майстори от машиноремонта не те пускаха да му пипнеш машината поне докато не доближищ неговото ниво .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                              Въпреки натоварената работна седмица, днес сколасах да окнижа и да грундирам. Използвах фосфатиращ грунд по съвет на познат бояджия, койо често пръска с полиуретанова боя.
                              Основната ще е сива много близка до оригинала.

                              Заформя вид:

                              Коментар


                              • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                                Те тъй:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X