Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Условна присъда за тираджия, погубил семейство на Хаинбоаз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Условна присъда за тираджия, погубил семейство на Хаинбоаз

    http://www.dnes.bg/obshtestvo/2010/0...hainboaz.94399

    Преди малко попаднах на това и нямам думи просто. Направо не искам да повярвам че за двама убити има усложна присъда

  • #2
    От: Условна присъда за тираджия, погубил семейство на Хаинбоаз

    Ами да ме поправят юристите,защото най-вероятно греша.Но аз знам,че ако се иска голяма сума за кръвнина присъдата е малка или условна,както и обратното.

    Коментар


    • #3
      От: Условна присъда за тираджия, погубил семейство на Хаинбоаз

      Сериозно ли някой смята, че тази кръвнина ще се плати?
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: Условна присъда за тираджия, погубил семейство на Хаинбоаз

        Тази кръвнина се плаща от застраховката на виновния, която е била валидна за България. В краен случай от гаранционния фонд за ГО. Значи вероятно ще се плати.

        Коментар


        • #5
          От: Условна присъда за тираджия, погубил семейство на Хаинбоаз

          Има случай в който застраховката не важи. Не е много ясно. Времето ще покаже. Жалко за хората....
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            От: Условна присъда за тираджия, погубил семейство на Хаинбоаз

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Има случай в който застраховката не важи. Не е много ясно. Времето ще покаже. Жалко за хората....
            В тези случаи, май застрахователят плаща, а после придобива правото да си иска парите от застрахования.

            Коментар


            • #7
              От: Условна присъда за тираджия, погубил семейство на Хаинбоаз

              Жалко за загиналите!Щом присъдата е условна,предполагам, че събраните доказателства по делото са за непредпазливо деяние,като е направена и автотехническа експертиза/зи за причините довели до катастрофата.Последиците обаче са жестоки.Присъденото обезщетение действително ми се вижда високо за БГ,но както казва Ясен шофьорът едва ли ще го "извади от джоба си".Не знам какви са доказателствата по делото,но ми се иска, ако има доказано някакво виновно поведение на шофьора за катастрофата то той да понесе по тежка санкция и тази санкция да служи за превенция и на другите шофьори в такава ситуация,които могат да предизвикат с действята си такива последици.
              Размисъл на глас:Какво пречи шофьорът да бъде задържан в БГ, докато се изплати напълно обезщетенето на пострадалите?

              Коментар


              • #8
                От: Условна присъда за тираджия, погубил семейство на Хаинбоаз

                Първоначално публикуван от cvetizar Преглед на мнение
                Размисъл на глас:Какво пречи шофьорът да бъде задържан в БГ, докато се изплати напълно обезщетенето на пострадалите?
                Освен закона, нищо не пречи.

                Коментар


                • #9
                  От: Условна присъда за тираджия, погубил семейство на Хаинбоаз

                  Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                  Ами да ме поправят юристите,защото най-вероятно греша.Но аз знам,че ако се иска голяма сума за кръвнина присъдата е малка или условна,както и обратното.
                  Едното няма връзка с другото. Гледат се нещата като две отделни части на присъдата. Наказанието си е по почин на държавата (прокуратурата) а другото ако пострадалите или техни наследници са се конституирали като частни ищци.
                  Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Условна присъда за тираджия, погубил семейство на Хаинбоаз

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Освен закона, нищо не пречи.
                    За съжаление е така но закона си е закон.Остава утешението,че ако застрахователят плати,то той ще си поиска с регресен иск парите от виновният шофьор,който както чета по горе си е признал вината.Тогава шофьорът ще види зор да връща парите на застрахователите,а те не са от жалостивите.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Условна присъда за тираджия, погубил семейство на Хаинбоаз

                      Интересно тоя дето е отговарял за това пътя да е опесъчен на колко е осъден?
                      Всички тука дето пишете не мислите ли, че и вие утре може да се изпързаляте на някой заледен и неопесъчен участък от пътя?
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #12
                        От: Условна присъда за тираджия, погубил семейство на Хаинбоаз

                        Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
                        Едното няма връзка с другото. Гледат се нещата като две отделни части на присъдата. Наказанието си е по почин на държавата (прокуратурата) а другото ако пострадалите или техни наследници са се конституирали като частни ищци.
                        Има логика в това и наистина би трябвало да е така.Аз всъщност го знам това за кръвнината от две убийства.Едното е станало през комунизма-един от село заколва бившия командир на селската партизанска чета,роднините на убития не искат никакви пари,а максимална осъдителна присъда и убиеца получава или доживотен или смъртна (трябва да попитам,излязло ми е от акъла вече).Другия случай стана през 97-98 година някъде-в заведението до нас двама се скарват,единия вади самоделен пистолет и застрелва другия (уж без да иска).Роднините тук поискаха голяма сума за кръвнина и извършителя излежа дали имаше и три години затвор (и приказките бяха,за да можел да работи и да си изплаща кръвнината).Благодаря за разяснението все пак,не се знае на човек какво ще му потрябва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Условна присъда за тираджия, погубил семейство на Хаинбоаз

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Интересно тоя дето е отговарял за това пътя да е опесъчен на колко е осъден?
                          Напълно подкрепям!
                          И аз мисля, че докато застрахователите не почнат да съдят общините или който там отговаря за конкретния пътен участък ще има още много такива произшествия/не говоря конкретно за тоя случай/
                          SUBARU LEGACY 2.2 4WD GX
                          0878299791

                          Коментар


                          • #14
                            От: Условна присъда за тираджия, погубил семейство на Хаинбоаз

                            Съдят ги и то доста успешно. Ама на общинарите никой не им бърка в джоба, а пак излиза от нашия джоб.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Условна присъда за тираджия, погубил семейство на Хаинбоаз

                              Първоначално публикуван от Златко Илев Преглед на мнение
                              Напълно подкрепям!
                              И аз мисля, че докато застрахователите не почнат да съдят общините или който там отговаря за конкретния пътен участък ще има още много такива произшествия/не говоря конкретно за тоя случай/
                              За опесъчаването на даден участък отговарят конкретни фирми сключили договори с Агенция пътна инфраструктура -/за републиканската пътна мрежа/ или съответната община- /за общинските пътища/ за сезона,който трае обикновено до 31.03 на следващата година.За това им се плаща.При констатиране от страна на КАТ на заледен участък или станало ПТП в следствие на заледяване се съставя акт на фирмата за неизвършено опесъчаване.Наказателното постановление по акта може да се обжалва от фирмата,но ако в крайна сметка съдът потвърди наказателното постановление и то влезе в сила то това Наказателно постановление може са се ползва заедно с всички събрани доказателства по административното дело в евентуален граждански процес за претендирана щета нанесена в следствие на несвоевременно опесъчен участък.
                              Отделно може и директно да се насочи претенцията за нанесени вреди към фирмата сключила договор.Във фирмите опесъчаващи пътищата има създадена организация-изготвени графици за опесъчаване при снеговалеж,дежурни машини,маршрути и часове на излизане на машините след началото на снеговалеж и те трябва да се спазват стриктно.Извършват се проверки и от Възложителя.Един пропуск или забавяне на своевременно излизане на опесъчаваща машина може да доведе до заледяване и катастрофа.А понякога това забавяне се прави умишлено за да икономиса нафта или по друга причина.

                              По конкретният обсъждан казус не знам дали е била привлечена фирмата отговаряща за опесъчаването на прохода и как стоят нещата в детайли но тя също би трябва да има някаква вина и бездействието и в случая е в пряка причинно следствена връзка с катастрофата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X