Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обръщение към модераторите.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Обръщение към модераторите.

    Ясен го е казал в прав текст: "тук демокрация НЯМА".
    Лично аз не мога да отрека ползата от толкова много модерация. Погледнете форумите на дир.бг. Специализирани раздели за висококвалифицирани специалисти... четеш, четеш, и току се обърне в препирня на кой му била по-мека и малка, и това буквален цитат. Който не вярва ще дам линк. Сайтове без модерация бол! Що сме тука, а?
    Иначе тъкмо стане интересна една тема - вземат та я заключат... казвам "жалко" и гледам за нови теми. Трили са ми мнения, без да съм нарушавал правила или нападал когото и да било. Не се сърдя. Не че се радвам на това. Има неща, които модераторите няма начин да знаят чиста истина ли са или не. Мога да дам примери, но мисля, че е излишно. Тук съм заради чисто техническата информация. А се сърдим за теми, нямащи грам общо с офроуда.
    Последно редактирано от Rabin; 20-02-10, 13:11.

    Коментар


    • #17
      До: Обръщение към модераторите.

      Първоначално публикуван от lazarlk Преглед на мнение
      И да поясна-тук съм, защото този форум ми харесва и научавам много нови неща. Не ми харесват правилата му, но ги спазвам. И понеже аз спазвам правилата, искам да се зачита и моето право да критикувам тези правила. Всъщност и адвоката прави точно това. И понеже правилата се пишат от хора-може да се променят при нужда, нали. Или смятате, че сте създали нещо съвършено.
      Ако правилата са други,дали ще научаваш нови неща или ще четем само оплаквания и критики?!
      Наясно ли си,колко са потребителите на Форума?
      Ако всеки вземе да пише относно правилата и да иска обяснения,да коментира правилата и т.н,дали има смисъл?!
      И къде прочете,че имаш право да критикуваш правилата?
      Ама айде,щом имате някаква нова идея за правила,които ще помогнат да се промени Форума(който сега ви харесва),кажете я(няма да е нещо ново и оригинално,бъдете сигурни),пък да помислим дали ако се въведе,ще продължите да харесвате Форума.
      И за чата,е обсъждано и отхвърлено,а и ако някой може да научи повече от някакъв вид чат,вместо формата на общуване тук,е свободен да я потърси в нета.
      Rabin,го е казал достатъчно точно...
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #18
        До: Обръщение към модераторите.

        Чудна птица е петелът, кукурига, а не пее....

        Аз като вляза в една кръчма и не ми хареса нещо, нормалното ми поведение е да не ходя повече там. Вие като влезете в една кръчма и не ви хареса нещо извиквате ли собственика, или оторизираният от него управител за да обясните какво точно не ви харесва?

        На мен като не ми хареса определена група, я напускам. Кратко, точно и ясно. Нямам нерви да се занимавам да оправям света по моите предпочитания, Вие как имате .....
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #19
          До: Обръщение към модераторите.

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Господин адвокат,не разбирам защо се палите толкова много?!
          Преди известно време,четох точно Ваша тема,със заглавие "Стига сте ми давали акъл"(или нещо подобно-не ми се търси).
          Интересно е,как човек който не иска и не възприема акъл,има огромно желание да обяснява на останалите,защо,как и какво не е правилно.
          Не съм юрист,но съм наясно,че когато декларираш съгласието си с нещо(по своя воля),е най-малкото неморално,да започваш да оспорваш това,с което първоначално си се съгласил.
          Разбирам,че има почитатели на софизма,които обичат да спорят до последно и с всички възможни средства,но поне в конкретния случай,това е безполезно и изглежда като хленчене.
          Искате изключение от правилата,за конкретен случай или изменение на правилата?!
          И двата варианта са неприемливи-първото създава прецедент,а второто е напълно излишно.
          И за да съм ясен-от толкова много хора,потребители,ако всеки започне да се оплаква от някой,за нещо,би се изгубил смисълът на съществуването на този Форум.
          На Ваше място,бих се гордял с факта,че тази отворена от Вас тема,не е изтрита,както много такива безполезни теми.Това показва само,колко Ви уважават тук и мисля,че е добре да се поучите от това(знам,че не искате акъл...)
          Ако приемем,че Сте прав,като твърдите за неизчерпаемостта на темата,която засягаше смъртното наказание,то нищо не пречи да дадете и тук,в тази тема,"уникалното" си мнение,което не Сте имали възможност да напишете в заключената тема.Тава ще е най-добрият пример,в подкрепа на твърдението Ви,че темата е неизчерпаема.

          P.S.И аз не одобрявам заключването на тема,която е с анкетен характер,защото целта на такива теми е да се направи някаква статистика на мненията.Но от друга страна,не смятам,че точно по тази тема(за наказанието),може да се води смислена дискусия,до безкрайност.По-скоро,съм на мнение,че е достатъчно да се гласува и да се описва личната позиция,с няколко думи.Споровете по този въпрос са безпредметни,защото не са приложими универсални аргументи,способни да убедят останалите,в еднозначен отговор на въпроса от заглавието на темата.
          Kolega,чети какво пишем.Първо не се паля а спамя в раздела за спам.Ти какво намери в темата ми?Второ.С условията на форума съм съгласен и ги спазвам,не съм съгласен с обидите към участници във форума.Аз не съм обиждан,колеги бяха обидените.Модератора заради такива като теб затвори темата.Не четеш а съдиш и повтаряш казани вече думи.На последно място не давам акъл,спамя.Ти обаче ми даваш акъл а както си спомняш темата ми от близкото минало е "Стига сте ми давали акъл".

          Не желая промяна на правлата а се обърнах към модераторите.Ти модератор ли си?За смъртното наказание съм написал всичко което е трябвало АЗ да напиша,но много други не са.Или мислиш че с моето и най-вече с твоето мнение светът свършва...Не .Радвам се че си ми чел темите и мненията,аз твоите не съм и няма да го направя така умишлено без повод и причина.Причината коега да чета е когато пред очите ми попадне нещо ,което би ме заинтригувало.ю,а теб не съм срещал до сега като участник във форума.Явно се интересуваме от коренно различни неща и не сме били в една и съща тема до сега.
          Последно редактирано от adwokat; 20-02-10, 17:38.
          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

          Коментар


          • #20
            До: Обръщение към модераторите.

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Чудна птица е петелът, кукурига, а не пее....

            Аз като вляза в една кръчма и не ми хареса нещо, нормалното ми поведение е да не ходя повече там. Вие като влезете в една кръчма и не ви хареса нещо извиквате ли собственика, или оторизираният от него управител за да обясните какво точно не ви харесва?

            На мен като не ми хареса определена група, я напускам. Кратко, точно и ясно. Нямам нерви да се занимавам да оправям света по моите предпочитания, Вие как имате .....
            Колега ако този фурум за теб е Кръчма,за мен е медия от която съм извличал познания и съм помагал на хора за същото.Имаме вече приятели тук драги.Срещаме се ,гостуваме си,кафе пием по някога.Тук се уговаряме за срещи и разходки с джиповете,които ни обединяват като обща и интересна за дебати тема и затова от форума няма да изляза,защото форума е уникален за сега.
            Последно редактирано от adwokat; 20-02-10, 17:36.
            Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
            NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

            Коментар


            • #21
              До: Обръщение към модераторите.

              Аз ли не написах ясно, ти ли не ме разбра?
              Не прочетах някъде да съм написъл, че форума е кръчма. Представих моя реакция в хипотетична ситуация, в раздела за спам.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #22
                До: Обръщение към модераторите.

                То е ясно, че идеални неща на този свят няма, но нали идеята е да се приближим към това. И аз си мисля, че при поне 4 от 5те получени за мен забележки в този форум, отправящите са ги писали на повече промили от мен, ама това е положението.
                Та темата си е на ясното място и дано се замислят накои колеги. Както и да пишат след по-внимателен прочит и по - задълбочено вникване в същността на написаното. Буквоедството не е записано в правилата на форума.

                Коментар


                • #23
                  До: Обръщение към модераторите.

                  Във всяка медия, всяка статия, филм, репортаж, имат начало, среда и край. Още повече пък анкетите.

                  Единствените "постоянни" теми тук са "Бар Наздраве" и още няколко като "тук да се оплача", "тук да се похваля", които не блестят с някакво особено развитие и нямат претенции да информират, променят и/или одухотворяват никого.

                  Никога не съм разбирал какво удоволствие може да изпита човек от пускане на тема като "За или против смъртното наказане" (понеже предполагам става въпрос именно за нея) при положение че резултатът от коментирането на толкова сложни теми в толкова опростен вид може да е само един - едно безкрайно бълбукане за/против, и произтичащото разгорещяване на страстите.

                  Още по-смешно ми е изкуственото, мъчително и изстрадано съживяване на въпросната тема, след изминали месеци застой.

                  Отделно ми е непонятно защо именно правист, човек който трябва по определение да е изцяло в час с дълбочината на такъв въпрос, и да знае че е невъзможно да се намери еднозначен отговор, най-малкото във форум където огромен процент от реакциите ще са предвидими и първосигнални, би тръгнал да пуска такива теми. Единственият логичен отговор е - или не е учил точно тая част, или просто си прави кеф да пуска словесно-пиромански теми и да гледа как се бистрят неподлежащи на избистряне политики.

                  И понеже второто е много по-вероятно от първото - на нас пък ни доставя същото удоволствие да заключваме и трием подобни теми. Особено когато са пуснати, развили се, замрели, изкуствено съживени и пак изчерпани.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #24
                    До: Обръщение към модераторите.

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    И понеже второто е много по-вероятно от първото - на нас пък ни доставя същото удоволствие да заключваме и трием подобни теми. Особено когато са пуснати, развили се, замрели, изкуствено съживени и пак изчерпани.

                    Всичко е казано - АМИН.
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X