Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е нужно за преасфалтиране?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какво е нужно за преасфалтиране?

    Кажи какво е ТУЕС - Техникум за управление на екстремните ситуации или нещо друго.
    only 4 x 4,sim AWD

    Коментар


    • #17
      До: Какво е нужно за преасфалтиране?

      Сами няма да се справите, а и повярвай - няма смисъл да влагате собствени средства, след като тъй или иначе всички плащаме данъци именно за такива неща. И на колегите предлагам да не давате съвети какви фирми да търси, за да се справи сам - тъй или иначе парите ще са непосилни за ученици. Да не говорим, че територията със сигурност е общинска и ако вземете да правите ремонт - ще отнесете и глоба.

      Решението е доста простичко и вече изпитано - правите една петиция за "обновяване на спортното игрище X" и почвате да обикаляте квартала да събирате подписи. Когато се натрупа една добра голяма тетрадка с подписи - отивате и тържествено я връчвате в общината. Колкото по-тържествено - толкова по-добре. Задължителен ефект ще има ако повикате медии. Господари на ефира например може да ви се отзоват (напишете прочувствено писмо, в което опишете колко безобразно е игрището, как от 30 години никой не го е ремонтирал, изгорялата кофа и т.н. и как сте събрали 2000 подписа до общината и имате нужда от тяхната помощ). Но и без телевизия става. Повярвай - работи

      От там нататък ще има малко чакане. До около една година ще стане. Общината ще си пусне конкурс, ще си назначи някоя своя фирма, ще пръснат безбожни пари, но все пак игрище ще има. Напоследък покрай популизма на Бойко даже ги правят доста професионални, та може и вместо с асфалт и с мек терен да ви зарадват...
      Последно редактирано от Filthy@JvruceR; 09-01-10, 08:44.

      Коментар


      • #18
        До: Какво е нужно за преасфалтиране?

        Даже мекия терен като цена излиза значително по-евтино от асфалта-гумираните плоскости за детски площадки ,катерушки и игрища излизат м/у 30-40лв/м2 с лепилото,а и не се изискват специализирани машини и труд.
        http://www.alfabg.com/index.php?p=category&cid=13
        Има достатъчно вносители,може да кандидатствате по различни програми,да натиснете училищното ръководство,общината,спортното министерство....
        Последно редактирано от markk; 09-01-10, 09:31.
        Ако не знаеш-питай,като знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване -...много!!!:wink:

        Коментар


        • #19
          До: Какво е нужно за преасфалтиране?

          Първоначално публикуван от Танасе Преглед на мнение
          Белов,
          знам момче, че искаш да стане, но ти трябва само едно нещо, а то е проект.

          Искаш да преасфалтираш, на това му се вика рехабилитация, трябва човекът да дойде, да огледа, да каже какво трябва да се направи, да го нарисува, да го даде на общината, тя да го одобри. До тук са към 10 к.

          После трябва да дойдат камионите с асфалт.
          Махни една нула и ще получиш реална цена за такъв проект.
          Иначе цена на тон асфалтобетон с транспорт и обработка/полагане е около 100лв.

          Коментар


          • #20
            До: Какво е нужно за преасфалтиране?

            Пак казвам, че не мисля, че за такава площ е удачна друга настилка, освен твърдата. Пък и казах- циганите влачат всякакви остри метални предмети и тежки работи- ще я съдерат. Трябва да е нещо, което не може да се "крадне".
            ТУЕС към ТУ София- Технологично Училище Електронни Системи към Техническия Университет София. Младост 1, гр. София.
            Ние се водим към техническия университет и по тази причина (предполагам) има желание, но то се изчерпва в "Знам, че трябва;няма пари;общината не дава;техническият не дава пари".
            Горд съм, че уча в това училище. Самото училище има сериозен като площ двор. Има прекрасно като размери игрище, зелени площи и много неупотребена площ (асфалтирана). Вярно, не е като да няма къде да се рита в София, но малко са качествените игрища. Защо да няма още едно, при това прекрасно игрище. И като размер, и като настилка.
            JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

            Манол Денев

            Коментар


            • #21
              До: Какво е нужно за преасфалтиране?

              Тогава напишете едно предложение до ректора на Техническия университет. Обяснете каква е ситуацията и какво предлагате да се направи и го внесете. Тъкмо сега се решава какви ремонти ще се правят през годината.
              Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

              Коментар


              • #22
                До: Какво е нужно за преасфалтиране?

                Първоначално публикуван от Tontonella Преглед на мнение
                Тогава напишете едно предложение до ректора на Техническия университет. Обяснете каква е ситуацията и какво предлагате да се направи и го внесете. Тъкмо сега се решава какви ремонти ще се правят през годината.
                Ако беше предишният- да. Сегашният- не мисля. Първата му работа, като стана ректор, беше да махне директното влизане в ТУ на 10% от випуска ни (най- добрите 10%). Все пак остави тази привилегия на второто училище като нас- това в Правец (така говорят). Беше казал: "В ТУ влизат само 2 вида ученици- умните и тези от ТУЕС"
                JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                Манол Денев

                Коментар


                • #23
                  До: Какво е нужно за преасфалтиране?

                  Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                  Иначе цена на тон асфалтобетон с транспорт и обработка/полагане е около 100лв.
                  Откъде тази информация? Пролетта на миналата година питах за същото и ми казаха 185лв.
                  А ако чакате на общината, никого не обезкуражавам, но ще стане на абитюренския бал на децата му.
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какво е нужно за преасфалтиране?

                    Първоначално публикуван от Александър Белов Преглед на мнение
                    Пак казвам, че не мисля, че за такава площ е удачна друга настилка, освен твърдата. Пък и казах- циганите влачат всякакви остри метални предмети и тежки работи- ще я съдерат. Трябва да е нещо, което не може да се "крадне".
                    ТУЕС към ТУ София- Технологично Училище Електронни Системи към Техническия Университет София. Младост 1, гр. София.
                    Ние се водим към техническия университет и по тази причина (предполагам) има желание, но то се изчерпва в "Знам, че трябва;няма пари;общината не дава;техническият не дава пари".
                    Горд съм, че уча в това училище. Самото училище има сериозен като площ двор. Има прекрасно като размери игрище, зелени площи и много неупотребена площ (асфалтирана). Вярно, не е като да няма къде да се рита в София, но малко са качествените игрища. Защо да няма още едно, при това прекрасно игрище. И като размер, и като настилка.
                    Аз работя в ТУ, но съм на нисичко ниво в иерархията. Все пак ще поразпитам тук там как стоят нещата. Ако имам възможност ще дам едно рамо...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Какво е нужно за преасфалтиране?

                      Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                      Аз работя в ТУ, но съм на нисичко ниво в иерархията. Все пак ще поразпитам тук там как стоят нещата. Ако имам възможност ще дам едно рамо...
                      Мерси много. Може пък и да науча фактите- дали всъщност ректорът ни мрази. Не смятам, че е толкова зле, но всичко е слухове и догадки.
                      JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                      Манол Денев

                      Коментар


                      • #26
                        До: Какво е нужно за преасфалтиране?

                        Съберете се всички които редовно ползвате това игрище , и си направете едно сдружение с нестопанска цел , и после във вида си на такова отивате при ректор ли е какъв е и си поставяте исканията никой копче не може да ви каже , тез ,,Тимуровски команди,, са безмислени , не съм адвокат но тук има и юристи които могат да ви помогнат да си регистрирате сдружението !!!
                        Тук ходехме да си поритаме топка на градския стадион , но почнаха да спрягат изречения че сме пречели , че сме мачкали тревата ( пречим на едни хора които като имат малко по големи позиции си мислят че всичко е тяхно ) , ок щом ще е така няма проблеми , събрахме се и направихме именно това за което ви съветвам да направите и Вие , сега никой копче не може да ни каже , даже от общината проявиха готовност да ни осигурят топки, екипи или там квото ни е нужно . Не им искаме нищо да ги дават на училищата или на малките деца , ние можем да си осигурим каквото е нужно , но въпроса е изцяло принципен !!!
                        Помислете и по този вариянт !!!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Какво е нужно за преасфалтиране?

                          Г-н Белов, всички ти говорят много сложни думи за едно асфалтиране. А са нужни само две неща: Асфалт и валяк. Тва е..
                          Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                          -----------------------------------------------
                          Питието определя съзнанието....
                          -----------------------------------------------
                          0887770735

                          Коментар


                          • #28
                            До: Какво е нужно за преасфалтиране?

                            Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                            Г-н Белов, всички ти говорят много сложни думи за едно асфалтиране. А са нужни само две неща: Асфалт и валяк. Тва е..
                            Е стига, де. А лопати? Пък и дори и да знам, че само тези две неща са нужни- нямам ги. Затова се стига до сложните думи, създадени в полза на фирми за асфалтиране, проектанти и куп други хора, които разплагат с "черното злато"- асфалт.
                            JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                            Манол Денев

                            Коментар


                            • #29
                              До: Какво е нужно за преасфалтиране?

                              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                              Откъде тази информация? Пролетта на миналата година питах за същото и ми казаха 185лв.
                              Строител ми е информатора. От преди 4 месеца.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X