Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГКПП Стрезимировци или Граничен пункт Калотина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
    В крайна сметка след като видяхме ужаса на Томпа , решихме да не рискуваме с Калотина ! Тръгнахме за Стрезимировци , обаче минахме през Олтомировци и Кюстендил в посока Дупница и Самоков! Почивката ни започна веднага след като излязохме от магистралата! При бързаме или делово пътуване не е оправдано . Ние сме много доволни от пътя и обстановката .... Бяхме единствените на пунктовете !
    Пункта е Олтоманци и съм допуснал грешка за което се извинявам .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Чак пък големи разлики от двете страни на границата, поне що се отнася до Сърбия не съм забелязал.
      За магистралите не мога да взема отношение - не ги ползвам нито тук, нито там, нито където и да било.

    • alexalex69
      alexalex69 коментира
      Редактиране на коментар
      Като се почне от пътища , маркировката и селата ...разлики има и важно с какви очи се гледа !

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Основно е последното.

      Ходя там само за удоволствие, както от обстановката така и от шофирането.
      Никога по работа или транзитно преминаване.
      Да, с една идея в Сърбия ми харесва повече но си признавам, че е субективно.
      Реално е един същи пущинак целият пограничен район, з@еб@н от двете държави на самотек.

  • #17
    За да не отварям нова тема, питам в тази - гледам, че доста запознати с босилеградско-калотинския район са писали тук.

    Оглеждам се за еднодневни моторджийски маршрути около Софето, и по карта ми хареса нещо такова: София-Кюстендил-Олтоманци-Власинско езеро-Стрезимировци-Трън-София. Някой може ли да сподели препоръки за места, пътища и кръчми, които са за избягване или за задължително посещение?

    Благодаря много!
    Прикачени файлове
    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

    Коментар


    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Колега, извинявай, но кръчмите развалят хубавото
      каране. В посоката, която си начертал има интересни пътчета, които съм си букмаркнал и предстои да се пробват.
      Като предложение:

      Besna Kobila
      https://maps.app.goo.gl/Cb3SSp3cM2qFVfS28

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      С този коментар съм напълно съгласен.
      Аз определено избягвам разходките от типа "мото-кулинарен туризъм".
      Изключения се налагат обикновено когато не съм сам.
      А ако има и жени е още по-комплексно

  • #18
    Никак не е лош този маршрут.
    Около Власинско езеро в края към стената има хубави места захапване.
    От БГ страна след гр. Трън - ханче Парамун.

    Гледаш къде има спрели моторасти - там са местата

    Има и друг вариант, от Владинско езеро продължаваш в посока Димитровград.
    Ако искаш да минеш през ждрелото на р. Ерма, което е много красиво от Александровац в биеш дясно.
    Иначе по главният път продължаваш към Пирот.
    В тоя участък след ждрелото се намира манастир Поганово.
    До него има също супер кръчме.

    В Димитровград нямам идея къде има хубави места за хапване.
    Около с.Желюша имало много яко кръчме, то е малко преди Димитровград.
    Там обаче никога не съм спирал.

    Имай предвид, че това са 2 маршрута, в сми много е за един ден да влезеш през Олтоманци и да се прибереш през Калотина.
    Километрите не са много но пътчетата са зачукани и засукани та нямак как да караш бързо.

    По отношение на кръчмите обаче информацията ми е от 2019.
    От тогава не съм влизал в Сърбия заради простотиите със тестове/ваксини/етц.

    А, и да знаеш, че пътищата там не са особено подходящи за пистарки и тежки туръри.
    Изобщо не е за неща на които завиването не им е стихията!
    Особено Власина - Димитровград през ждрелото на Ерма.
    Враг усраине

    Коментар


    • #19
      Благодаря за препоръките!

      Кулинарията не е основна цел, важното е да не си тръгнем с лоши чувства от непознато място. А Парамун си е класика...

      На Погановския манастир му се кумя от 20 години, ето добър повод най-сетне да го видя.

      Аз се върнах към моторизма с едно BMW G650 X-Country (беше обявено тук във форума), за такива трасета е идеално. Другият агент е с 1200GS, ама си има и килата, и уменията да го кара. Последно се начукахме от българската страна на същия район по едни черни пътища и бихме обратен чак като стигнахме до дърварски коловози по две педи дълбоки - не друго, ама боксерът щеше да запецне.
      Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

      TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

      Коментар


      • Esper
        Esper коментира
        Редактиране на коментар
        Ако се целиш към Поганово и ждрелото на Ерма ти препоръчвам да влзеш през Стрезимировци.
        Не че не може и през Олтоманци, не че не съм го правил така, не че ти подценявам и възможностите.
        Само споделям, че трябва по-дълъг ден, по-ранно излизане, стегнато каране и почти задължително да имаш офлайн навигация.
        Особено като го караш за 1 път.

    • #20
      Колега, ходих вчера ди Сръбско за 2ПВЦ-та Зайчарско и само да кажа, че Власинското езеро е на кокъл замръзнало. Пътя е ОK, има пясък, температура около 11 градуса към 4 следобед.

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220328_143306339_HDR.jpg Прегледи:0 Размер:383.1 КБ ID:6839812
      Последно редактирано от p-pleven; 29-03-22, 07:48.
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #21
        В неделя с двама другари врътнахме кръгчето, което си бях намислил. С една-две отбивки се събраха към 300 км., от които 250 почти празни пътища с много завойчета. Обед във вила "Бест" - https://goo.gl/maps/QKftSrAH3fs43HWM9 ни се отрази добре, и добави малко приятен километраж около езерото. Ега си есенния кеф.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3330sm.jpg
Прегледи:356
Размер:649.2 КБ
ID:6895114
        Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

        TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X