Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГКПП Стрезимировци или Граничен пункт Калотина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГКПП Стрезимировци или Граничен пункт Калотина

    В края на месеца , ще пътуваме от ДЕ към БГ и понеже за разлика от други години ,тази първо ще почиваме и после ще ходим по родните места , възникна питане . Кой от двата пункта да избера в посока Самоков . За Калотина , знам че магистрала е почти стигнала от сръбска страна , обаче от нашата нямам правдиво инфо . Трафика от западноевропейски граждани на път за родните места също ме плаши . Стреземировци е напълно непознат от двете страни . Всяка информация от пътували ще ми бъде полезна ! Благодаря!
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

  • #2
    Ежедневен бюлетин за трафика по ГКПП-тата: https://www.mvr.bg/gdgp/%D0%B8%D0%BD...BA%D0%BF%D0%BF

    Стрезимировци си е нормално ГКПП, до колкото сме го ползвали да ходим за ядем и пием на Власинското езеро. Пътя няма забележки, добър е до Перник.
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • alexalex69
      alexalex69 коментира
      Редактиране на коментар
      и Пътя как е от магистралата до езерото и от пункта до Перник ? Иначе предполагам че задръстване
      от западноевропейски граждани няма да има ! На картата гледам е нагърчен , с три жени съм и не искам да повръщат !

  • #3
    Аз и от Калотина до София не забелязвам нещо чак притеснително. Не знам от сръбска страна как е, но отсам не мисля че ще имаш грижи, а и то разстоянето до София е никакво.

    До Самоков пътувам през Железница и Ковачевци, но е къдраво (мойте хора не драйфат). Наобратно обикновено през Дупница - Перник, за разнообразие. Самоков - Дупница - Перник е 40-45 минти мое и не повече от час пенсионерско каране. Пътя Самоков - Дупница е перфектен в момента, а после е магистрала.

    Аз гледам да не пътувам в петък следобед, събота целия ден и неделя вечер. Или дните преди и последния от празници изобщо. Разликата е драстична - случва се да има повечко TIR-ове но нищо общо и като трафик и като брой джигити на километър.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #4
      Аз се прибирах преди 2 седмици през Сърбия към София.
      В Сърбия всичко е магистрала, освен преминаването през Белград, но и там е достатъчно бързо. От граничния пункт до след Драгоман е временен път с много дупки и резки завои - около 15км. После има други 15км нещо като магистрала (две ленти без аварийна и макс 110км/ч), след това до околовръстното си е стария път с 2 ленти в посока, пак около 15км. Като за български пътища е добре.

      После към Самоков е ясно - или покрай Дупница, или през Панчарево, според часа, в който попаднете в София.

      Тогава си мислех да минавам през алтернативния ГКПП, но Гого-мапса категорично ми даваше над 1,5 часа отгоре и се прибрах по класическия маршрут. А щом ще е в края на месеца, шалварите ще са по родните места или в обратна посока вече - изобщо не бих се притеснявал от тях.
      Човек се учи докато е прост!

      Коментар


      • #5
        Аз през Стрезимировци не бих минал с нищо друго освен с мотор.
        Дори не си представям какво би ме принудило да го направя.

        Моят съвет е да си караш през Калотина!

        П.С: Имах предвид, че с кола не бих минал и за пари от там.
        То като се замисля с кола не бих минал отникъде
        С мотор съм минавал десетки пъти, през Олтоманци също е много приятно.

        Обаче с кола... Мани-бегай

        ПД2: Стразимировци от Сръбска страна е тагаво.
        Докато стигнеш КПП-то може да си разплетеш чорапите.
        Аз бих си прегризал вените.

        От бг страна е ОК.
        Кара се нормално ако ще да си с Краз.
        Последно редактирано от Esper; 08-07-21, 17:37.
        Враг усраине

        Коментар


        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          @p-pleven: Ми смени го тоя номер. Не вярвам в плевенския КАТ да има кой-знае какви драми с това.

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Е може да трябва промяна на самоличност а това е по-тегаво

        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          sparkybg правя си кефа да гледам как не могат да направят разлика между "автомобил Ситроен" с номер и числа, който завършва с буква "А" и "мотоциклет Хонда" със същия номер. (Това за Ситроена го разбрах точно на Стрезимировци, първото мотане от 2 часа (докато намерят кварталния в Плевен да направи справка в... Неделя))
          Явно буквите на номерата преди числта не важат (или важат?) защото номер на автомобил, завършващ с "А" на края най-вероятно е от ония белите (Или черните? Тук "органите" мълчат.), ама преди числата трябва да е "Пл", а не "ЕН" в началото... Така си мисля.
          Е, някой път стоплят бързо (предимно дамите в униформа) и ме пускат на момента.

          Ефекта го имаше еднократно и на Румънска граница. Не разбрах дали някой лев/лея ли търсеше, но бързо минах.

      • #6
        Благодаря за съветите !
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #7
          А това отчитате ли?

          https://darikradio.bg/balgarka-koato...-kalotina.html

          ".....неприятното преживяване на родителите и дъщеря ѝ, които прекарали над четири часа на границата в неделя. Други български граждани, пътували в късните часове на вчерашния ден, пък са чакали около 9 часа"
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • Gadnyara
            Gadnyara коментира
            Редактиране на коментар
            Авторът ще пътува в края на Юли, по спомен тогава вече пътищата са спокойни. Овен това, от Турция към Германия има карантина и много ще се откажат да напуснат Германия или Австрия.
            Последно си говорих с една много красива германска туркиня. Всички нейни познати са се отказали и тази година да ходят при роднините.

            по клипа: Така е, лесно се свиква с шенгенските граници.
            Особено дразнещо по бившите соц.граници е да виждаш шляещите се митничари, а отворените гишета са 2-3, опашка от 20 коли е поне 1/2 час. Това, според мен, е провокирало каката да пише до.....омбу-нещо си.

            А покрай Корона истерията януари видяхме и 6-7 км опашки в цивилизацията, примерно на Hu-At, при Хегешалом. Стояхме да видим скоростта на изтегляне и отчетохме 1 км/ч. Направихме +100км през Братислава и спестихме >5 часа чакане. По Гмпас и на другия ден беше дълга опашката на основния пункт, от любопитство проверих.
            Последно редактирано от Gadnyara; 08-07-21, 22:30.

          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            По-скоро не, не вярвам да се случи сега.
            Ако обаче е такава ситуацията Стрезимировци е алтернатива.
            Но трябва да се подходи още от Ниш, тоест трябва да се провери за ситуацията непосредствено.
            Минавал съм Калотина при такива апокалиптични картини в близкото минало но никога с кола и не е било проблем.
            От Димитровград има път към Власина през ждрелото на Ерма, много е красиво ама не е никаква алтернатива за придвижване.

          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            Gadnyara най-вероятно ще излезе прав. Всеки ден пътувам в двете посоки по АМ Тракия и тази година автомобилите с "дойче номера" на комшиите са осезаемо по-малко. Даже ми прави впечатление, че ако закъснея, към 19 часа трафика си е направо рехав на изход от София
            Последно редактирано от p-pleven; 09-07-21, 09:00.

        • #8
          Ползвам нави том том и актуален трафик , винаги преизчислява коректно поне в по западната част на европата .... ако има реални и коретни данни със сигурен, че ще ме юрне в правилната посока .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #9
            Като пътуващ често до Сърбия мога да дам следната информация - не си заслужава друг граничен пункт освен Калотина. Вчера минах през там за около час и половина, не е приятно, но е по добре от алтернативите. От сръбска страна магистралата е супер, наистина супер, от българска е срамно скапано.
            O888 749-O86
            C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
            NC 750

            Коментар


            • #10
              Тя нахуйстралата от българска страна доколкото зная се прави и не е готова.

              На мен има вероятност скоро да ми се наложи командировка до Београд.
              Не съм влизал в страната от корона-простотията насам.
              И не съм се интересувал какви са условията за преминаване понеже не е ясно кога ще пътувам.
              Последната ми информация беше за задължителна карантина при прибиране.
              Ще разбера, като потрябва, и без това е безмислица да се планира каквото и да е пътуване зад граница за повече от седмица напред.
              Поне аз винаги ще намеря нещо по-смислено за вършене


              Враг усраине

              Коментар


              • m4r1qn
                m4r1qn коментира
                Редактиране на коментар
                със сертификат или тест няма карантина. На границата е лудница, граничарина само попита дали имам сертификат и ми махна да заминавам .... и за Македония е същото.

              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                Аз доколкото чух сърбите не искат нищо за българи.
                Така пише и в официоза:

                https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/serbia

                Ма не става ясно от писаниците като се прибера след няколко дни нашите какво ще искат да ми правят.
                Вероятно ще искат тест но дали бърз ще свърши работа…

                За сега както писах не ме интересува защото нямам яснота.

                Преди няколко седмици бях в Букурещ по същата схема.
                За Румъния тогава и сега никой наистина нищо не иска.
                Нито преди нито след но от съседните държави тази е единствената с такъв режим.

            • #11
              От утре, 15.07.2021 г., на ГКПП „Стрезимировци“ служители на РЗИ ще извършват здравен контрол на влизащите в България пътници от 8 до 20 часа.
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • alexalex69
                alexalex69 коментира
                Редактиране на коментар
                И от 20 часа вечерта до 8 сутринта , ще работи ли пункта ?

              • p-pleven
                p-pleven коментира
                Редактиране на коментар
                То това явно е ако пътуваш за България, което означава, че минаваш през проверка на РЗИ.

            • #12
              До тук с версията за облекчен трафик:

              https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/pat...chakal-6-chasa

              Явно нищо не спира феса.

              Враг усраине

              Коментар


              • #13
                Още малко да порасне и малката ни дъщеря и задължително ще ползваме отпуск в друг период на годината . Иначе съм сигурен ,че ще го ядем ....... ама къде и на коя граница е любопитното !
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #14
                  В крайна сметка след като видяхме ужаса на Томпа , решихме да не рискуваме с Калотина ! Тръгнахме за Стрезимировци , обаче минахме през Олтомировци и Кюстендил в посока Дупница и Самоков! Почивката ни започна веднага след като излязохме от магистралата! При бързаме или делово пътуване не е оправдано . Ние сме много доволни от пътя и обстановката .... Бяхме единствените на пунктовете !
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • p-pleven
                    p-pleven коментира
                    Редактиране на коментар
                    Какво е положението по магистралата в двете посоки?

                  • alexalex69
                    alexalex69 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Кара се , но не е приятно ! Изказвам специални благодарности на екипа на том том ............ и в Германия и Австрия ми спести множество приключения....... за Калотина се изплати .....

                • #15
                  След като преди 10-на дни чаках 7 часа на Калотина, за нищо на света не бих си го причинил пак. Някой има ли актуална информация за положението в момента, или и аз да карам през Стрезимировци като alexalex69?

                  @alexalex69


                  А какво е положението в Унгария? Споменаваш за ужас на Томпа? Не си ли заслужава от там?

                  Коментар


                  • alexalex69
                    alexalex69 коментира
                    Редактиране на коментар
                    На томпа имаше много малко коли , обаче митничарите въобще не си даваха зор и въпреки че на нашата опашка на двете граници имаше 5 коли ,минахме за около 40 минути . Ако на тази граница е толкова бавно минаването ,при толкова малко коли не ми се мислеше какво ,ще се случи на Калотина.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X