Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви МПС сте притежавали.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От 1993-а до наши дни.
    (В скоби са колите на съпругата ми):

    ВАЗ 2101
    VW Beetle '60-а
    VW Transporter Т2 '72-ра
    ВАЗ 2101
    (Trabant 601s)
    Oltcit club 11

    Ииии ... минахме на десен волан:

    Ford Fiesta 1.1 '95-a
    Rover 416i sedan '97-a
    Renault Megan Scenic 1.6 '98-a
    Rover 420sdi sedan '98-a
    (Honda Civic 5gen '93-a)
    Volvo V40 1.9tdi '98-a
    (Vauxhall Tigra 1.6 '97-a)
    Honda CR-V 1gen 2.0 auto JDM '95-a
    (Rover 416sli auto '97-a)
    Honda CR-V 1gen 2.0 auto JDM '95-a
    (Nissan Almera 1.8 '04-a)
    (Honda Civic 9gen 1.3 '12-a)
    Honda CR-V 2gen 2.0 auto '03-a
    (Honda Civic 9gen 1.8 '15-a)
    (Honda Jazz 1gen 1.3 '06-a)
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • #92
      От 1984г
      Балкан 50
      Трабант 601 S
      Шкода 105 L
      Варбург де лукс комби
      ВАЗ 21061
      Субару Легаси 2.2
      Пежо 106 1.4 XDR
      Дайхатцу Фероза
      Пежо 407 SW
      Последните два бр. са в наличност.
      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

      Коментар


      • #93
        1973 -1976 година. 3броя мотопеди Балкан / заключвани в мазе на центъра на София. Един нов за 330 лева от Мототехника и два други за не помня какви пари.
        След казармата изчаках малко, и поради липса на кинти 1983г. си купих ЗАЗ 966 втора ръка за 500 лева,.
        После му направих няколко основни ремонта, но успях га му врътна над 300 000км, преди да дойде десети ноември.
        След това една Жигула 2105 внос от западната Германия изкара ок0ло година.
        После служебен Пасат 1.6 ТДИ 1992г. Още е жив.
        От преди 12 години съм еднма смотана Кия, ама не иска да се предаде.

        Та да си споделя: предпочитам да си взема някой курник и след разпарчетосване да си го сглобя наново, отколкото да чакам някой друг да я свърши качествено

        Коментар


        • #94
          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          ...Та да си споделя: предпочитам да си взема някой курник и след разпарчетосване да си го сглобя наново, отколкото да чакам някой друг да я свърши качествено ...
          Това ще рече, че притежаваш най-малко един гараж от 100-тина квадрата с необходимия инструментариум, плюс поне един подемник... васи чуека

          П.П. Изреждам не съвсем хронологично: От 1982-ра насам - ЗАЗ-968, М-ч 408И, М-ч 412, М-ч 2140Д, Вартбург 312, Вартбург 353, ЛАДА 1500S, ЛАДА Самара, ФИАТ 125П, Датсън 160J, БМВ Е-30/320 2бр. Алфа-Ромео Алфета, Шкода 120Л, Шкода Фаворит, Jeep Cherokee - в наличност, HONDA Civic VTEC-e, англичанка - в наличност.
          П.П.2 Некъде между Москвичите и Вартбурзите претичаха и едно ЧЗ-350 + МЗ- ЕТЗ 250 - нови от сандъците в Мототехника.
          Последно редактирано от коко келеша; 09-11-19, 19:46.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #95
            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение

            Изпуснал си думата само!
            Как се досети ?
            Спеше ми се и за тези се сетих ...
            Може да съм пропуснал някоя друга

            Ифа W50 4Х4 - 3 бройки
            Баркас Б 1000 - 1 брой


            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
            Място и хора към които да принадлежи ...

            Коментар


            • #96
              Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
              От 1993-а до наши дни.
              (В скоби са колите на съпругата ми):

              ВАЗ 2101
              VW Beetle '60-а
              VW Transporter Т2 '72-ра
              ВАЗ 2101
              (Trabant 601s)
              Oltcit club 11

              Ииии ... минахме на десен волан:

              Ford Fiesta 1.1 '95-a
              Rover 416i sedan '97-a
              Renault Megan Scenic 1.6 '98-a
              Rover 420sdi sedan '98-a
              (Honda Civic 5gen '93-a)
              Volvo V40 1.9tdi '98-a
              (Vauxhall Tigra 1.6 '97-a)
              Honda CR-V 1gen 2.0 auto JDM '95-a
              (Rover 416sli auto '97-a)
              Honda CR-V 1gen 2.0 auto JDM '95-a
              (Nissan Almera 1.8 '04-a)
              (Honda Civic 9gen 1.3 '12-a)
              Honda CR-V 2gen 2.0 auto '03-a
              (Honda Civic 9gen 1.8 '15-a)
              (Honda Jazz 1gen 1.3 '06-a)
              Ти направо имаш "Хонда" в кръвта бе колега
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #97
                Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                До: Какви МПС сте притежавали.
                Има такива като мен и с по-кратки списъци.

                1. ВАЗ 2105 (в момента вероятно е някъде в района Габрово-Севлиево)
                2. Джийп-а от подписа: Jeep Cherokee 2.1 td (Точно както е девиза на марката: There's only one)
                Равносметката, 10 г. по-късно.
                Чероки-то замина към околностите на София през 2013 г. чрез колега от Форума, а за следващото му местонахождение вече нямам данни.
                На негово място дойде настоящето "семейно комби 4х4" Нисан Терано II.
                Междувременно, през 2010 г. станах член на Пежо клуб България, след придобиването на едно 306 (уж за жена ми, но май през повечето време аз се занимавам с него).
                proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                Коментар


                • #98
                  Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                  аз се занимавам с него).
                  Особено за гориво и ремонти!

                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • nickbochev
                    nickbochev коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не само. Основно аз го карам (напоследък - ежедневно). Иначе, на Събор в Приморско сме ходили с него, както и на Националния Офроуд фестивал през 2013 г. в Суходол,

                • #99
                  1. Ауди 80 Авант 1,9TDI - 90к.с (1994г) - живо и до днес, подарих го на сестра ми.
                  2. Фолксваген Поло 86C(1989г...доколкото помня) 1,3 дизел(45к.с). Взех го прежалено за джобни пари(от форумната тема за коли до 1000лв) да си ходя на работа, никъде не ме остави, и като цяло много хубави спомени от него. Удариха го леко пред блока(неизвестни), палеше вече трудно зимата, и за капак стартера отказа. Накрая го дадох на фирма изкупуваща коли за скрап, за почти същите пари, за които го бях купил.
                  3. Бертоне Фрийклаймбер 2,4td(това е Дайхатсу Роки, с мотор на BMW). Пак го купих от Форума, в много добро състояние, но впоследствие нямах много време да го карам. Продадох го на някакъв младеж от Благоевградско, все още ми звъни понякога за разни неща, и като цяло е много доволен от машинката, кара си я и до сега без проблеми.
                  4. Пасат B4 комби 1,9 TDI -90к.с. - дадох го на баща ми, кара се и до днес.
                  5. Пасат B5.5 комби 1,9TDI-130к.с. 4х4 - купих си го в Германия от първи собственик, хвърлих доста средства да е в перфектно здраве и заводски вид, но преди няколко месеца го откраднаха в България.
                  6. Санг Йонг Мусо(1997г.) 2,9D. - взех го за скромни пари, за да имам какво да карам през отпуските в България, и да върши дребни работи на село, при минимална поддръжка. За сега се справя отлично и изпълнява поставените условия на задачата.
                  7. Шкода Фабия RS - 1,9TDI - 130к.с. - дребна, пъргава, и икономична колица, която просто да ми върши работа, без да влагам почти нищо в поддръжка, предвид че беше напълно обслужена преди покупката, а и е само на 120 хиляди километра, и аз съм практически пак втори собственик.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • Москвич 408, Симсон с50, ЕТЗ 150, Жигулка, Форд ескорт(никога повече), Пасат 3ка 2000 кубика, Москвич алеко, Болгар ТК80, Шкода 120, пак Жигулка, но вече фейслифт, Ауди 80, Лада нива, пак Ауди 80, Форд Транзит 2.5(ама наистина никога повече), Ауди А4 tdi, ФВ бора, Голф3, Терано 2.7тди, ФВ транспортер 1.9тди(наистина никога повече товарен форд), Отново симсон, но вече с 4 скорости, Сеат алахамбра, Пасат отново, но този път комби Б5.5.
                    Горе долу спазват някакъв хронологичен ред, но няма как да ги подредя понеже се припокриват в годините, някои съм ги продавал, после съм ги откупувал обратно.Като тегля чертата май по-нова кола от 10 годишна не съм имал, даже и десет годишна не знам дали съм имал, но от почти всичките МПС-та съм останал с добри спомени, а някои от тях са свършили толкова много работа, с толкова минимални капиталовложения, че заслужават ако не паметник, поне медал.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

                      Това ще рече, че притежаваш най-малко един гараж от 100-тина квадрата с необходимия инструментариум, плюс поне един подемник... васи чуека

                      :.
                      В ония години нямаше как да ги притежавам, ама ги ползвах. Плюс оборудвана работилница със струг, фреза и куп други сгоди./ Талавизията по време на Батето и малко след това/

                      Коментар


                      • ...
                        Последно редактирано от bojitch; 02-12-19, 20:01.
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                          ...
                          Ново попълнение от 2 дни:
                          (Suzuki Grand Vitara SQ416X-3 G16B '05-a)
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • Nissan Micra K11 - '97 - първата ми собствена, голямо куче излезе, след мен майка ми я караше до скоро
                            Audi 90 - '91 - любимата ми, 2.3 пет цилиндъра, наложи се да я продам поради финансови причини (беше ми втора)
                            Skoda Octavia - '99 1.9TDI 90 к.с. - семейното комби, ама след като се роди втората щерка рязко утесня
                            Peugeot - '94 - 1.6 16V - това чудо на техниката ми го даде за временно ползване приятел, ползвах го за градска
                            KIA Sportage - '99 2.0 16V - по известен като катерача, ползвах го за градска и разходки
                            Toyota Corolla Verso - '06 - 2.2 D4D - сегашния семеен
                            Hyundai Galloper - '99 V6 - основно за разходки и до офиса

                            Honda XR250 - '96 - вече повече от 5 години стои и чака ремонт на двигателя
                            Malaguti Madison 300i - '06 - тоталирах го на едно столично кръстовище
                            а имах и една Honda VF500 '83 набор, която подарих на приятел да реставрира.

                            Hyundai Galloper 3.0 V6

                            0885 44 60 16

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                              Ново попълнение от 2 дни:
                              (Suzuki Grand Vitara SQ416X-3 G16B '05-a)
                              И пак, от вчера:
                              (Toyota Avensis T25 1.8 Auto)
                              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X