Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви МПС сте притежавали.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Какви МПС сте притежавали.

    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    когато съм купувал кола не съм я мислил като средство за придвижване, а още по-малко за работа.
    Мдаа, и при мен така! Отивам да си купувам кола за придвижване или работа, а си купувам тая която ме кефи! Ама после се и придвижва и работи!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #62
      До: Какви МПС сте притежавали.

      Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
      ....
      Ники. Това е една от последните... Повечето свършваха във вторични Ама с кеф съм си ги карал... Е и малко нерви чатпат...

      Та да не е много спам :
      Москвич 408
      Пасат
      Очиларка(ЛАДА )
      Рено 11
      Пасат
      Кадет кабрио
      ...
      Абе имаше и други, ама бързо заминаха
      Абе от Стомана Перник май са доволни от мене
      Където Бирата, Там и Аз...

      Коментар


      • #63
        До: Какви МПС сте притежавали.

        ооо хахаха забавна тема ! аз пак -sitroen и rover

        Коментар


        • #64
          До: Какви МПС сте притежавали.

          Първоначално публикуван от batko_benny Преглед на мнение

          Гледам статията и се чудя, защо толкова често сменяме колите? Едно време се чакаше сума ти дълго (невероятна глупост), колите на старо стуваха почти колкото нови, а тоя втория москвич още му седи фактурата- 6400 лв., а за двустаен апартамент в Света Троица сме дали 15000лв.
          Та какво ни кара да сменяме толкова често колите? Защото не можем да сменяваме жените ли? Или има и някакво рационално обяснение?
          Аз мисля, че основната причина е че имаме възможност да ги сменяме.
          Моят баша цял живот си кара една кола. Само това можеше да си позволи.

          За себе си мога да кажа, че аз съм продавала коли когато сам била много недоволна от колите си ... прекалено много поправки и дефекти в случая на Маздата и Магната или защото много съм ги харесвала. С всички коли които съм обичала задължително сам катастрофирала (нито една по моя вина ... моя мъж се беше хванал за главата и като тръгна за някъде и той вика - хайде Велиkденско яйце излиза, всички мераклии да се хварлят :-)... така се бях психясала че след една от поредните отписани коли си купих една Хонда Cивиk, която беше толкова стара и бавна - карах я 2 години и нищо нямаше нито на колата нито на мен. Реших, че всичко е ок и си купих поредната сладка количка - Cеликата ... и има, няма 6 месеца седя си кротко на един светофар, пред мен 5,6 коли, сфетофара свети зелено, но никoй не мърда, поглеждам в огледало и виждам един Холден лети към мен и не намалява ... нямаше къде да бягам ... така ме изпердаши (удари ме с около 70км в час)че ме помести от стоящо положение и се забих в колата пред мен. Идиота не видял че трафика не мърда. Видял зеленото и ...се бил замислил. Размести ми костичките на гърба и ми струваше много болки и пари ... И така се разделих с последната си кола която харесвах. Сега си купувам нови коли само да ме карат от тук до там, но без емоции . И по някакъв начин няма да си купя кола която харесвам.

          И това е историята с моите коли Ако някои има по-шантава причина да си смени колите да заповяда на сцената
          Последно редактирано от Lidka; 22-07-09, 13:55.
          Ти си това,на което се правиш, затова внимавай на какво се правиш! (Кърт Вонегът)

          Коментар


          • #65
            До: Какви МПС сте притежавали.

            Първата (кола ) ми беше Шкода 105L. Голям кочан. За една година я имаше 3 месеца извън бокса, я нямаше. Успях да я продам почти без загуба. Нервите и изтрепаните неврони не се броят.
            Следва баба Жигулетка. Четири години вярна служба.
            Опел Кадет-капка.Не ме е оставял на пътя за 2 години.
            WV Пасат 2. Също безпроблемен 4 години.Голяма кола.
            Следва Ланчия Капа 2,4 jtd. Взех я на три години.Разкошна возия.Случих и на качество напук на тези, които недолюбват италианските коли.Има една приказка, че италианска кола се избира със сърцето.Още я имам (вече пета година)не ми се продава, защото е недооценена на пазара.
            Нисан Кашкай.Вече 7 месеца .Нямам оплаквания.Върши работата, за която съм го взел.
            ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
            LZ1YBB

            Коментар


            • #66
              До: Какви МПС сте притежавали.

              Вартбург 353 De luxe, 87 година, много му се радвах,
              Форд Ескорт 1.3 GL,93 година, първата ми кола с нормален скоростен лост,
              Опел Аскона 1.8GSI, 83година, с нея се научих да летя,
              Опел Кадет 1.6 автомат, 91 година, последната ми грижа беше разхода,
              Фиат Крома 2.0, 90 година, комфорт и още нещо,
              Нисан 100NX 1.6, 93 година, с него разбрах какво значи да обичаш една кола,
              Фолксваген Пасат 2 1.8, 90 година, с него разбрах какво е да мразиш една кола,
              Jeep Cherokee, 2.1 тд, 93 година, няма такова животно!
              Opel Frontera A 2.4i
              Audi A6 C4 2.0 16v

              Коментар


              • #67
                До: Какви МПС сте притежавали.

                До тука един голф 1992 който преди няколко дена го изкорубиха наркомани.
                Сега съм на honda HR-V (Викам му Хондьо), чакам да се упгрейдна на CR-V

                Коментар


                • #68
                  До: Какви МПС сте притежавали.

                  Не мога и аз да не се включа...... Първата кола която шофирах, бе Шкодата 100S на баща ми.... След това минах направо на служебна Лада 1500, с която минах над 120 000 км, само с един основен ремонт. А бе 20 годишна...... И после се започна с моите...

                  1. Рено 12 - купих го за 500$, блъснато, натъпках го с румънски части, боядисах го, направих един неуспешен опит за пътешествие до Силистра с него, късдето остана за ремонт на водна помпа и когато се прибра във Варна го продадох
                  2. Шкода 105 - два месеца я карах и я подарих......
                  3. БМВ 316 акула газ/бензин - след дългите километри с Ладата, карането на БМВ-то беше върховен кеф... Обиколих с него България 2 пъти..., голямата грешка бе, че исках да го реставрирам при некадърен майстор.... Още ми се води по документи и плащам данъци, а вероятно е някъде нарязано вече.....
                  4. Голф 2 1,6 газ/бензин - един от първите двойки - 1983г. - над 100 000 км, само при мен, после при баща ми, после при шурея, сега си е при мен служеба кола, не се спира....
                  5. Опел Вектра А 2.0 - бял, много джиджан, първата по-комфортна кола с екстри, много си я пазих, докато един дебил не ни избута от пътя цялото семейство, паднахме в една канавка, от която не се виждаше пътя горе, но по гуми..... Вектрата ни защити, но и се усукаха много неща и я трампих за БМВ...
                  6. БМВ 318 91`- басимуси тясната кола... След акулата си мислех че ще ми хареса - нищо подобно - и до сега не съм се качвал на по-тясна кола, пътуването с нея беше някакъв кошмар.... Първото пътуване до София толкова ме ужаси, че звъннах на няколко автокъщи и успях за един ден да я бартеросам за Опел Омега....
                  7. Опел Омега 2,4 бензин/газ - супер кораб. Е, моя кораб беше малко поизгнил... Въпреки всичко вярно ми служи 2 години.....
                  8. Хюндай купе 94` 1,5 турбо, газ/бензин - любима кола, много вървеше, много здрава, само суперлативи за нея..... За съжаление като всяка любима кола - три пъти ме блъснаха само за един месец, след третия удар вече дясната страна на нищо не приличаше. Оправих я и я продадох....
                  9. Опел кадет - моделът преди капката, не запомних дори кубатурата - взех го за жената, но и се стори непредставителен и не я удостои... Дадох я на един ром на изплащане - още имам да взимам 300 лева...
                  10.Ланча Дедра 1,6 газ/бензин - 97 набор, много екстри, беше отлична италиянка... Единствено много ме дразнеше слабия мотор и я замених съвсем глупаво за Пасат...
                  11. Пасат `91 2.0 16V - всички екстри измисляни някога за Пасат... Пълен провал... Не искам да чуя за Пасат след 90г. никога повече в останалия си живот... никога, никога никога.....
                  12. Пасат `86 - газ/бензин - уникално здрав автомобил, ползвах го за товарна/служебна кола.... После баща ми се опита да го счупи..... Сега гние пред дома, все още не счупен, но се подпали отпред карбуратора от газовото и го зарязохме....
                  13. Голф 1 1,6 кабриолет `89 - газ/бензин - супер машина.... Прост, надежден, здраво окачване до невъзможност..... Жена ми започна да го кара и го тормози до преди две години..... Сега го кара сестра ми....
                  14. Мазда 121 `92 , 1,2 - бензин, полукабрио - още една много здрава машинка. Никакви забележки.... Продадох я за служебна на един познат, още я кара и си служи количката....
                  15. Мазда 626 2.0 16v - газ/бензин - ако не трябва да сипваш течност на чистачките - забравяш къде е жилото на капака. Обиколихме с нея България и Румъния.... Сега я кара баща ми...
                  16. Мерседес 124 2.0 купе. `94г. метан/бензин, в последствие - пропан/бензин. Вече минах с нея 180 000 км., мисля си че ще ме надживее, ако откарам само 100 год. Честно - няма толкова уникално здрав автомобил..... Свещи не съм сменял от как е у мен, маслото само стриктно на 10 000 полусинтетика... Верига смених и някакви тампони по задното окачване.... Ако трябва утре да тръгваме за Москва примерно - аз съм готов.... Ще го сменя само с друг Мерседес....
                  17. Нисан Патрол GR`93 2,8 - на жена ми и писна от голфа кабриолета, че все я тормозели на пътя.... Хареса си Патрол-а. Е, сега не я тормозят...
                  18. алфа 145 1,9 jtd `01. Исках да си купя нова кола, но не ми харесаха офертите за малолитражки.... Тия от лизинговите компании са баси и крадците..... Разходих се до Горубляне и си харесах Алфата. Уаууу - комън рейл.... Това е двигателя.... Който не го харесва, значи или не е карал и ли е случил на кофти бройка..... Ползвам си я като служебна вече година и половина.... Като маздата - ако не ти изгори крушка, забравяш че тоя капак отпред се отваря.... доволен и предоволен... И спестих едни 12 000 лева поне, от това, че не взех нов автомобил на лизинг и да ме карат да си сменям масло за по 300 лева в "оторизирани" сервизи...

                  Хм.. само 18 били... , мислех си че са повече.... Нека мине кризата, да напазарим още някоя.... Иска ми се нещо с повечко места да си ходим поне две семейства на екскурзия....

                  Коментар


                  • #69
                    До: Какви МПС сте притежавали.

                    Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                    ВАЗ 2102 - първата ми кола
                    ВАЗ 2107
                    Мазда 626
                    Две състезателни Лади
                    Формула "Естер" 1600
                    Самурай -2бр.
                    Мини Купър от старите
                    Ниса
                    Баркас
                    Опел Аскона
                    Форд Орион
                    Фиеста
                    И още няколко, минали през мене за месец, два.
                    какво стана с Истъра?
                    Къде е ?
                    Дай някоя снимка...

                    Брей, брей..
                    в един друг форум бях писал за колите си...
                    разчувствах се - бях решил повече да не пиша за тях

                    сега, като видях Истъра, и отново се върнах много назад

                    дай снимки , моля..

                    Коментар


                    • #70
                      До: Какви МПС сте притежавали.

                      Естера го продадох тука в София. Момчето каза, че ще му слага някъв по-як деигател. Имам му телефона. Ще проверя какво е направил с нея.
                      Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                      -----------------------------------------------
                      Питието определя съзнанието....
                      -----------------------------------------------
                      0887770735

                      Коментар


                      • #71
                        До: Какви МПС сте притежавали.

                        отварям тефтера (имам навика да си ги записвам и със някой данни и ще ги пиша последователно да не стане дълъг надолу поста):
                        1.Жигули,2 Талбот Самба,3.Нисан Чери Турбо,4.Алфа Спринт Велоче,5.ФВ Транспортер,6.Тойота Терцел 4х4 (първото ми с двойно май тя ме е зарибила),7.Форд Фиеста,8.Опел Кадет,9.Ауди Купе Куатро,10.Рено 11 турбо,11.Сузуки Самурай,12.Опел Рекорд(много здрав),13.Мазда 323 4х4,14Опел Манта(железен автомобил),15.Понтиак Гран Ам,16.Субару Вивио 4х4,17.Опел Астра,18.Рено 19, 19.Ситроен Ксантия, 20.Опел Тигра (най неуспешната кола.яко тунингован 1.6 мотор много коне много върви и се чупи яко),21Фиат Фиорино,22.Тойота Ленд Круизер,23.Лада Нива,24.Рено Рапид (още си го имам),25.ФВ Костенурка Баха(замина в колекцията на един пич :-),26.Голф,27.Форд Сиера(полска регистрация прибрах се с нея от англия и я зех заради нормалния волан,яка издръжлива машина),28.Даухатсу Фероза(във колега от форума сега),29.Нисан Терано(във колега от форума сега),30.Ситроен АХ 4х4 (сега си го имам и него като част от антикризисния ми план и се оправдава отвсякъде, .... а на дълбок сняг излиза по лесно от джипките ми(и то при разход 6/100 ;-) а и малко хора знаят че майка й- Ситроен Виза 4х4 е мачкала десеторно по-скъпи коли по ралита през 80те;-).
                        та от толкова коли никога не съм имал кола със газ или други ''алтернативни'' горива. и след може би 50/50 бензин дизел от изброените се върнах да съм фен на бензина знам ли.... странно ама е така...... не ми се пишат подробности но всички (почти) коли са били със максимално големи мотори и много коне,особено тия от по-младежките ми години когато сме си мислили че ако въртиш гуми си много бърз хахаха.... ;-) и в ранните 90 се бях зарибил по тунинг и ''ластици'' е срам ме е не ми се смейте.но Мантата оствяше БМВ 325 (тогава беше голям връх) някъде във началото на обзора на огледалата за задно виждане.между другото сега оглеждам немското мобиле за Манта и чакам да падне акциза :-). просто за мен няма толкова здрав автомобил на достъпни (е вече по недостъпни че поскъпнаха) цени. а като се позадълбочи кризата ще вземам направо някой подготвен джип, защото комбинацията подготвен и във условията сега е много по-изгодно от това да си го правиш сам. говоря за цена не за удоволствие разбира се :-).но изчаквам още малко.сори че така но знам че кредите ще понатиснат някой. и разчитам да си намеря подготвен който не е виждал кал даже защото се понапълни със такива :-).
                        Последно редактирано от Tony33; 22-08-09, 00:02.
                        висете отпуснато

                        Коментар


                        • #72
                          До: Какви МПС сте притежавали.

                          Здравейте!
                          Реших и аз да драсна някой ред.
                          1.Москвич 412"Форсиран 86 к.с."-Това беше на единия ми дядо Москвича.На него се научих да карам,и няма да забравя как стана.За първи път се качих на автомобил и го карах с 90км/ч.Доста здрав автомобил,който сега лежи под един навес,защото го бракуваха.Той е на 280 000 км,с два ремонта по причина на дядо ми-прегрявал го.

                          2.Ниса 522,която още карам.Първият ми автомобил след вземането на шофьорската книжка.Баща ми я взе на реални 36 452км и сега е вече на 42 000.Доста съм доволен от нея и ми върши перфектна работа.Събирам по няколко човека и се возим из Оряхвските улици.Има си газова уредба,което е голямо предимство в шофирането ѝ.

                          3.Москвич 2140,на другия ми дядо.Много добър и запазен.На реални 105 000км.Върви доста добре и съм също много доволен от него.Винаги седял в гараж и поддържан стриктно по книга.Търся си пластмасови подкалници в момента,който може да съдейства ще съм благодарен и ще черпя.

                          4.Балкан 50 3 броя.И трите палят,но само едно от тях върви.Много съм доволен от тях.На едното за 8 години каране само гуми и енин чифт сегменти съм сменил.Доста съм доволен.
                          5.Две Ижета Планета 3,и от тях съм доволен,като изключим това,че едното не включва втора скорост и още е в процес на реставрация.

                          За сега това са автомобилите и мотоциклетите,които съм притежавал и притежавам.Още съм на 19 години,които са твърде малък период за шофьорски стаж,но ще се постарая да напредна.
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #73
                            До: Какви МПС сте притежавали.

                            Нека пусна и аз нещо 1.жигулка 2.ритмо 60 3 . два броя ритмо 75 4.ритмо бертоне кабрио 5.алфа33 6 .рено 11 7 .рено еспейс 8.форд експлорер 8 .диско1 9 .тлк 90 10 тлк 120 може нещо и да съм пропуснал.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Какви МПС сте притежавали.

                              Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                              Нека пусна и аз нещо 1.жигулка 2.ритмо 60 3 . два броя ритмо 75 4.ритмо бертоне кабрио 5.алфа33 6 .рено 11 7 .рено еспейс 8.форд експлорер 8 .диско1 9 .тлк 90 10 тлк 120 може нещо и да съм пропуснал.
                              А нисана?
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • #75
                                До: Какви МПС сте притежавали.

                                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                                А нисана?
                                Ами самурайката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X