Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вицове

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вицове

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Представете си следната картинка. Киев, Хресчатик (централния площад). Наоколо в общи линии - чисто и красиво, украинките и те чисти и красиви, поне повечето от тях. Свети ранно пролетно слънце... абе идилия. И в тази идилия се движи моя милост, с осцилоскоп в едната ръка, резервно устройство, приблизително с размерите на осцилоскопа в другата и чанта с най-необходимия инструмент през рамо. Чии го диря насред Киев в този си вид? Просто съм тръгнал на авария, обаче украинските катаджии (също като руските, белоруските, румънските и молдовските от него време) така се зарадваха на българския номер на колата, че се наложи да оставя колегата да се оправя, а аз реших да продължа с метрото, щото е "много бързо и удобно", Пък и от детските години свързвам понятието "метро" с дълги стълбища, големи, красиви зали и оргазменото ускорение на влакчетата.

    Към входа на метростанцията, навалицата започва да се сгъстява по малко. Не обръщам внимание. Грешка! Малко по-късно вече разбирам съвсем ясно какво означава израза "да те понесе тълпата". Обяснявам: притиснат съм до толкова, че не мога да движа нто ръцете, нито краката си, всъщност последните дори не опират пода. Сами си смятайте какво усилие е нужно за да се задържи 75 килограмов човек, натоварен с още 20 кила багаж във въздуха. Мога само да споделя, че основния ми проблем беше вдишването. Издишането се получаваше от самосебе си
    По тоя екзотичен начин, напълно забравил за украинките и почти загубил надежда да видя отново влажното пролетно слънце, след около 3 минути се озовавам на платформите. Вече дори мога да стъпя самостоятелно на пода. Не, че виждам нещо, щото тия наоколо са все мъжаги с по десетина сантиметра по-високи от мен, че и с шапки на главите. Вдишвам. Голям кеф! Ама въздуха миришел на пот, мазут и препикано - че на кой му пука?
    В тоя момент идва влакчето. Е, ако сте си мислили, че най-лошото е минало, разбирам ви, щото и аз си мислех така. Много голяма грешка! Как оцелях без пукнати кости - не знам. Апаратурата отнесе доста поражение, добре че тия от Тектроникс знаят как се прави техника, а и в нашата не бяхме пестили материал, та пораженията бехе само по външния вид. Е, якето после го изхвърлих...

    Подобни преживявания, макар и без багаж, имах и в Харков и в Петербург. Защо? Защото инструкциите, които получих започваха с "Хващаш метрото...". Вярвате или не, това ми беше достатъчно, за да ме откаже от идеята за метрото като транспорт. И да, знам, че просто тогава времената са били такива и че е по-скоро стечение на обстоятелствата, отколкото нещо подразбиращо се, обаче ... И до ден днешен, ако по някаква причина не мога използувам собствен транспорт, предпочитам да хвана такси или да вървя пеша. За тролеите ... ще ви разправям друг път

    Всъщност, сега се сещам, че веднъж все пак ме накараха да се кача на метрото в Барселона. Въпреки липсата на всички гореописани прелести и въпреки, че единственото същество, което се притискаше в мен, беше приятелката ми, едва изтраях четирите спирки до центъра. Такива ми ти работи
    Знам, че това не е точно за тук, сори...
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Вицове

      Осцилоскопът е виновен. Когато използвам метрото не нося осцилоскоп и не съм имал подобни проблеми...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Вицове

        Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
        ...
        Преди доста години вече...
        В офиса назначават нова колежка и ми я лепват на мен да я обучавам.
        На ред с другите прийоми решавам да я бутна на тема Ексел и виждам, че нещата са малко в страни.
        Веднага я пращам при Ръководител дистрибуция да получи 10 пивотни таблици, които и обяснявам, че ще стигнат за около седмица. После пак ще получи и така...
        Тези около мен надуват бузи, но стискат.
        Колежката става, отива при въпросния ръководител и понеже и той е малко в страни сцената се получава разкошно.
        Като се върна колежката и каза :"Ми той няма пивотни таблици" вече изгърмяхме.

        Коментар


        • От: Вицове

          Първоначално публикуван от petar_ray Преглед на мнение
          .... вече изгърмяхме.
          Абсолютно аналогично още в техникума, си го имаше този вид майтап.
          3-4-ти курс, практика в някоя от работилниците, закачили са ни по един от 1-во курсниците.
          Нищо лошо, само дето имаше и такива дето цял живот отвертка не пипнал милия, обаче решил монтьор да става и някак си вътрешно ти идва да се помайтапиш.
          Та, 'фащам го тоя дето е с мен и му обяснявам:
          "- Глей' ся, пич, т'ва ГНП трябва да се разглоби и почисти, само че, за целта ни трябват 2 кофи компресия."
          "- Ок!"
          "- Обаче нямаме компресия, за това, трябва да отидеш до гаражите и да вземеш от там! Нали занеш къде са гаражите?"
          "- Да!"
          "- Значи от инструкторите взимаш 2 кофи и обратно тука по най-бързия начин!"
          Връща се нашия след около 5 мин с яко зачервен врат. Ако някой от четящите тук е завършил СПТУТ "Н.Ботушев", ще кажа - каръка попаднал на "Рамбо".
          "- Казаха ми да се разкарам и да ходя да си играя другаде!"
          Едвам се сдържам, съучениците ми също, но стоически му обяснвам:
          "- Пич, не стаа, трябва да земеш 2 кофи, защото иначе не правим нищо, а, ако дойде директорът на проверка и види, че не правим нищо ще ти спре кормуването."
          Оня, вади ей такъв поглед :"-Верно ли?!? Отивам!"
          След 10-на мин се появява на входната врата на работилницата с една крачна помпа и стар варел от масло.
          При тази картинка напрво из-по-припадахме по земята от смях. Оказа, че някой от инструкторите все пак ни е влязъл в тон...
          "Bis dat qui cito dat"

          Коментар


          • От: Вицове

            Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
            Абсолютно аналогично още в техникума, си го имаше този вид майтап.
            .............
            Това трябва да вземе награда "виц на годината" , не бях се смял така поне от месец !!!
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • От: Вицове

              В едно училище се сбили учителите по физическо и по трудово.
              Победил този по трудово, щото карате си е карате, ама чукът си е чук.
              Разликата между това, което си и това, което искаш да бъдеш, е това , какво ще направиш!

              Коментар


              • От: Вицове

                Е, аналогичен случай и у наше село..

                В техникума - практика по леярство - един срок.
                Леко отнесен колега беше изпратен да донесе малката вагрянка....
                Нищо не донесе..
                Друг колега беше пратен до шлосерите, за да донесе една кутийка с фаски..
                И той нищо не донесе.

                Още ги помня..

                Коментар


                • От: Вицове

                  Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                  Това трябва да вземе награда "виц на годината" , не бях се смял така поне от месец !!!
                  Ти се смееш, ама има тука един мото-майстор - Родригес. Дето праща пишман мотористите да купуват компресия.
                  И аз преди години ходих да търся 1л компресия в мотоманията

                  Коментар


                  • От: Вицове

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Е, аналогичен случай и у наше село..

                    ...
                    Шегите с новобранците са повсеместни, но мисля най-важно е как ще го приеме субекта, щото да не става гавра.
                    И аз съм бил новобранец и не го забравям.
                    Ако става: "Който черпи-и той пие" всичко е наред.

                    Коментар


                    • От: Вицове

                      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                      Ти се смееш, ама има тука един мото-майстор - Родригес.
                      Тоя долен пияница и пустиняк ли бе
                      Ама ако слушкаш прави хубава скара
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Вицове

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        Това от предишния пост преди твоя, ли го видя?
                        Не, изобщо не ги гледам... споделям си к'вот си ми е КЕФФ!

                        Коментар


                        • От: Вицове

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Е, аналогичен случай и у наше село..

                          В техникума - практика по леярство - един срок.
                          Леко отнесен колега беше изпратен да донесе малката вагрянка....
                          Нищо не донесе..
                          Друг колега беше пратен до шлосерите, за да донесе една кутийка с фаски..
                          И той нищо не донесе.

                          Още ги помня..
                          Ха ха ха и валатия пробой. В такъв техникум учих и аз. Който не знае какво е вагрянка няма да му е смешно
                          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                          Коментар


                          • От: Вицове

                            Това са си майтапи.
                            Кога склададжииката дойде да пита какво е това графопунзер и 220V. Водели и се по 2 броя а не ги намира.
                            Е това е смЕх.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • От: Вицове

                              И аз съм ги пращал...за 2 кофи с компресия,сандък с луфтове,но най-якото беше за "брадат секач"...смеееех...
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар


                              • От: Вицове

                                Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
                                Не, изобщо не ги гледам... споделям си к'вот си ми е КЕФФ!
                                Супер!!! К'во ти дреме? Тия смърдуляци дето са писали в темата преди ти да се изкажеш, би им меча.. Виж твоите неща е по-редно да се четат, ако ще и някой си път! Ама щом ти е КЕФФ - май нямаме избор другите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X