Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Формула 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Формула 1

    "Нашумя" нов слух – "от Mercedes са помогнали на Ferrari да скъсят изоставането на двигателя си, за да се спрат амбициите на Бърни Екълстоун, Red Bull и Renault за връщане на моторите V8. Щото доминацията на Mercedes се отразявала отрицателно на рейтинга на телевизиите, излъчващи Формула 1"...
    Последно редактирано от ivied; 24-04-15, 19:44.

    Коментар


    • От: Формула 1

      Нищо чудно и така да е. Борбата е за кинтите на телевизиите.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • От: Формула 1

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        "Нашумя" нов слух – "от Mercedes са помогнали на Ferrari да скъсят изоставането на двигателя си, за да се спрат амбициите на Бърни Екълстоун, Red Bull и Renault за връщане на моторите V8. Щото доминацията на Mercedes се отразявала отрицателно на рейтинга на телевизиите, излъчващи Формула 1"...
        На мен пък ви звучи като много голяма глупост! Концерна Мерцедес освен рекламата и развоя на собствени технологии, други интереси във F1 няма! От това - да доминират във този най-елитен световен автомобилен форум, за Мерцедес по-добра и благодарна във финансово отношение реклама няма! Това да ударят технологично рамо, а не на кой да е, а на Ферари - единствените които имат необходимия ресурс от всякакво естество, да построят изцяло свой по-добър болид, е неприемлив риск. На италианците им трябва още съвсем малко (много вероятно е това вече да е само на ниво "настройки"...) и показвайки само пръстче германците рискуват, кончетата да им отхапят цялата ръка! И Фетел и Райконен могат да са по-бързи от Хамилтън и Розберг... Ледът е прекалено тънък за такива изпълнения още в началото на сезона (абсурдно е направо). Отделно тези технологии отиват в масовото производство и то - във високия ценови клас... Конкуренцията там е още по-голяма, защото от там идват дебелите пари, а не от дяла който прибират от телевизионните права на F1! Ферари дишат във врата на Мерцедес, като при някой условия са и по-добри (високи температури на асфалта). Бачкали са здраво по колата в Маранело, а не на последно място за мен, за този прогрес огромен принос има и Фетел. Всичко друго са глупости...

        Коментар


        • От: Формула 1

          Със всичко съм съгласен, освен с последното.
          Точно пък Фетел не виждам какъв принос има в този болид, при положение, че Аривабене казва, че е правен за да пасне на Кими.
          Да не говорим , че новият болид е започнат преди още Фетел да е подписал с Ферари.
          Ако имаш предвид от гледна точка на мотивацията в тима, мога да се съглася.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • От: Формула 1

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Със всичко съм съгласен, освен с последното.
            Точно пък Фетел не виждам какъв принос има в този болид, при положение, че Аривабене казва, че е правен за да пасне на Кими.
            Да не говорим , че новият болид е започнат преди още Фетел да е подписал с Ферари.
            Ако имаш предвид от гледна точка на мотивацията в тима, мога да се съглася.
            Не знам за кого е правен..?!! Виждам кой е по-бързия към момента. Всяка обиколка на Фетел с колата е работа по нея - следя сайта на скудерията - подлудели са! Работи се във всички направления и като започнат да вкарват подобренията, ще стане още по-завързано.

            Коментар


            • От: Формула 1

              Пожелавам ти го понеже си им фен, но съм дълбоко резервиран, че ще успеят да догонят Мерцедес.
              Някоя и друга победа, да.

              Нито Фетел, нито Кими са на нивото на Хамилтън и Алонсо.
              Ако някой от тях беше в момента в скудерията, можех и да се пробвам да повярвам.
              Алонсо си изяде хляба с кофтия си характер и подозирам, че му го изиграха нарочно, както направиха с Кими едно време, за да им дойдат кинтите от Сантандер
              Подмолни бастарди са жабарите.
              Не е като да не съм си прекарал младините там (половината си живот почти), и да не им познавам манталитета.

              Ще подкрепят Фетел, щото му дават една шапка пари, а му дават една шапка пари, щото е душко-добродушко в сравнение с Алонсо.
              Бърз и удобен, но при все това под нивото на гореспоменатите.

              Да дерзаят. Радвам им се частично, въпреки че не съм им фен.
              Отдавна трябваше да я направят тази чистка.
              Добре че дойде Алисън, да им направи болида, след като "кадърните" им предишни шефове изгониха гений като Коста.


              Пийс, разбира се!
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • От: Формула 1

                Алонсо е много бърз и умее да кара на ръба (отвъд реалните възможности на болида) цяло състезание, много агресивен и когато атакува позиция, и когато я защитава - любим мой пилот именно заради този агресивен и атрактивен стил (за мен той има най-добрия старт от всички). Това не го прави голям шампион обаче... Обърни внимание, какви характери са били всички шампиони с повече от две шампионски титли в историята на F1 и ще ме разбереш... Нарциси, скандалджии и самовлюбени гъзове (но иначе гениални пилоти) - максимум 2 титли! Това е така, защото това е абсолютния колективен спорт и пилота е само "черешката на върха на тортата" - под него стои огромна пирамида от възможно най-добрите специалисти в света (дори и в малките и слаби тимове). И когато черешката реши, че може сама да си стои на опашката - пада от тортата и я сменят с друга - тя е най-евтината и лесно заменима част от цялото (а наоколо е един огромен буркан, пълен с черешки...). Сега Ферари имат истински шампион и видимо - на новата черешка много и харесва мястото на което са я сложили, а тортата стана по-вкусна (така както не е била от години). Според мен Алонсо се самоуби като "АС" отивайки в Макларън Хонда и кариерата му много бързо ще навлезе във фаза "Трудоустроен бивш шампион на рекламно доизживяване". В този ред на мисли Фетел е много по-правилния избор, а това, че е по-бърз от Алонсо е просто бонус към цялата работа!

                П.П. Кими е пердашил и Алонсо, и Хамилтън, и Розберг с Лотус-а...

                Коментар


                • От: Формула 1

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  пилота е само "черешката на върха на тортата" - под него стои огромна пирамида от възможно най-добрите специалисти в света (дори и в малките и слаби тимове). И когато черешката реши, че може сама да си стои на опашката - пада от тортата и я сменят с друга - тя е най-евтината и лесно заменима част от цялото (а наоколо е един огромен буркан, пълен с черешки...). Сега Ферари имат истински шампион и видимо - на новата черешка много и харесва мястото на което са я сложили, а тортата стана по-вкусна (така както не е била от години). Според мен Алонсо се самоуби като "АС" отивайки в Макларън Хонда и кариерата му много бързо ще навлезе във фаза "Трудоустроен бивш шампион на рекламно доизживяване". В този ред на мисли Фетел е много по-правилния избор, а това, че е по-бърз от Алонсо е просто бонус към цялата работа!

                  Коментар


                  • От: Формула 1

                    Скучна тема, като Формулата!
                    мисля, да зема а се замисля...

                    Коментар


                    • От: Формула 1

                      Въпрос на вкус.
                      За мен е скучен футболът.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • От: Формула 1

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        ......П.П. Кими е пердашил и Алонсо, и Хамилтън, и Розберг с Лотус-а...
                        И то в някои от случаите с половин предно крило! Та кой от Хамилтън и Розберг не бил на нивото на Кими??

                        П.С.Второто е по предишния пост!
                        Иво (таксито) Андреев
                        0988 91 80 50
                        Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                        Коментар


                        • От: Формула 1

                          http://gong.bg/football-sviat/legion...rmula-1-327412

                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: Формула 1

                            Ми бате Бойко, бре?!
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • От: Формула 1

                              1 6 Nico Rosberg ROS Mercedes 1:26.490s 1:25.166s 1:24.681s 18
                              2 44 Lewis Hamilton HAM Mercedes 1:26.382s 1:25.740s 1:24.948s 17
                              3 5 Sebastian Vettel VET Ferrari 1:27.534s 1:26.167s 1:25.458s 15
                              4 77 Valtteri Bottas BOT Williams 1:27.262s 1:26.197s 1:25.694s 16
                              5 55 Carlos Sainz SAI Toro Rosso 1:26.773s 1:26.475s 1:26.136s 17
                              6 33 Max Verstappen VES Toro Rosso 1:27.393s 1:26.441s 1:26.249s 20
                              7 7 Kimi Räikkönen RAI Ferrari 1:26.637s 1:26.016s 1:26.414s 16
                              8 26 Daniil Kvyat KVY Red Bull 1:27.833s 1:26.889s 1:26.629s 16
                              9 19 Felipe Massa MAS Williams 1:27.165s 1:26.147s 1:26.757s 16
                              10 3 Daniel Ricciardo RIC Red Bull 1:27.611s 1:26.692s 1:26.770s 16
                              11 8 Romain Grosjean GRO Lotus 1:27.383s 1:27.375s 13
                              12 13 Pastor Maldonado MAL Lotus 1:27.281s 1:27.450s 13
                              13 14 Fernando Alonso ALO McLaren 1:27.941s 1:27.760s 11
                              14 22 Jenson Button BUT McLaren 1:27.813s 1:27.854s 12
                              15 12 Felipe Nasr NAS Sauber 1:27.625s 1:28.005s 14
                              16 9 Marcus Ericsson ERI Sauber 1:28.112s 6
                              17 27 Nico Hulkenberg HUL Force India 1:28.365s 6
                              18 11 Sergio Perez PER Force India 1:28.442s 7
                              19 28 Will Stevens STE Marussia 1:31.200s 6
                              20 98 Roberto Merhi MER Marussia 1:32.038s 4
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • От: Формула 1

                                Да си спомним едно голямо GP в Испания - 1996

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X