Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прогонване на змии от дома

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Прогонване на змии от дома

    Първоначално публикуван от jorji_bg Преглед на мнение
    Моля за отговор - живея през лятото на Балкана, около 800 метра надморска височина, в караване. Прозорците са отворени вече. Възможно ли е докато спя да влезе змия вътре ? Прозорците са на височина 1.50 от земята. Кои храни да прибирам от масата в хладилника, има ли устройство или уред който ако го сложа пред караваната да отблъсне змиите например в обсег до 150 метра - моля за подробен отговор.
    Аз живея в разбирателство със змиите !!!
    Страхувах се много от тях ( почти до инфаркт ) стигах !!!
    И един ден реших -
    Страх се преборва със смелост и .... познания !!!
    Научих се да ги хващам , да си ги държа в къщи за да свиквам с тях и т.н. !!! Вече не се страхувам толкова ( пак се притеснявам ) !!!
    Но ваче не ги убивам и дера !!!
    Така че :
    В България няма смъртоносноотровни видове змии !!!
    Ако те притеснява ухапване - имаме си добри серуми , но се съхраняват в хладилник !!! А и имаш достатъчно време - около 3 -4 часа да стигнеш до място където има серум !!!
    Серума се ползва само в краен случай !!!( такива са рядко )

    И сега отговор на твоите страхове - ТАРАЛЕЖ !!!
    Там където има Таралежи - няма змии , нито мишки , нито гущери !!!
    Намери 2-3 Таралежа , пусни ги около вилата ( караваната ). За да се задържат наоколо ги подхрани с малко мляко в купичка ( и без подхранване ще се задържат )
    Вече бъди сигурен , че няма змии наоколо !!! И няма да дойдат !!!
    Моето семейство две години си имахме таралеж ( Спайк), отгледан от малък !!! Много са добри , свикват лесно с хората и се хранят с всичко което яде и котката !!!( вкл. жаби , змии )
    Лошото са паразитите по тях !!! Но ако не го отглеждаш вътре - няма проблеми !!!
    Ако си завъдиш Ежко -Бежко - не очаквай да го виждаш като котките !!! Те са потайни ( освен ако не се храни редовно ) и умеят да се крият по невероятни начини !!! Само като са в Любовен период ще ги чуваш постоянно в тревата и по тъмно !!!
    Дано и ти си намериш "Спайк " !!! Успех !!!

    Коментар


    • #17
      До: Прогонване на змии от дома

      наи-добриа вариант ште е с чесана но колко да сложа-и дали няма да изветрее барзо на това сланце и дажд??таралежа ште ми шуми ноштем а с мрежата е изключено заштото местото е частно и оште пално е с гуштери дали от чесана ште бягат и гуштерите??

      Коментар


      • #18
        До: Прогонване на змии от дома

        ей, хора????

        какъв е любовния звук на таралежа?

        защото на мидите го знам, ама за таралеж....

        Коментар


        • #19
          До: Прогонване на змии от дома

          Първоначално публикуван от jorji_bg Преглед на мнение
          наи-добриа вариант ште е с чесана но колко да сложа-и дали няма да изветрее барзо на това сланце и дажд??таралежа ште ми шуми ноштем а с мрежата е изключено заштото местото е частно и оште пално е с гуштери дали от чесана ште бягат и гуштерите??
          Змиите са глухи !!! Не съм чул да имт обоняние ( знам че имат отвори като за нос ) , но се ориентират по топлината !!! По мое мнение - не разчитай на чесъна !!!
          В Стара загора има институт и супер специалисти по змиите !!!
          Мисля , че професионален съвет от там ще е най-добре !!!

          Коментар


          • #20
            До: Прогонване на змии от дома

            как да се сваржа с този институт и с тези специалисти в стара загора за да ми отговорат на вапроса

            Коментар


            • #21
              До: Прогонване на змии от дома

              Ето го решението!

              http://www.vbox7.com/play:e600e052


              Змията има добре развито обоняние, но когато преследва жертвата си разчита на "термодотчиците" си и на езика. С раздвоеният език облизва терена и предава в-вата на химически анализатори/намират се вътре в устата/.
              Нета е пълен с информация - четеш и след година две може и в къщи да си ги завъдиш!
              Не са по-страшни от; пчелите, осите, паяците, плъховете, уличните кучета .....
              Последно редактирано от vanka.ta; 25-01-09, 16:13.
              Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

              Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

              Коментар


              • #22
                До: Прогонване на змии от дома

                Гледам и не вярвам на ушите си. То не бяха чесъни, то не бяха чудеса, а човека явно си има фобия към змийте щом още от сега се подготвя за летните кошмарни нощи обкръжен от всякъде от кръвожадни влечуги. Ако колегата не се е научил да пийва малко повече, няма врема а да започва. Учените са установили, че от 300 до 600 мл. домашна ракия на вечер те пазят не само от змий а и от мечки,вълци,диви прасета та дори от катерички стръвници, който те атакуват всяка вечер в съзнанието ти......А да бях забравил..... има и по-лесен начин......надвий страховете си....

                Поздрави

                Коментар


                • #23
                  До: Прогонване на змии от дома

                  Най-добре разхвърляй чесън на 10 метра в кръг от караваната, по една скилидка на 37 сантиметра една от друга....за да си още по-сигурен, че няма да припарят змии-хапвай редовно зрял боб, недобре сварен, може и комбинация със зеле...поне 2 пъти на ден...Гарантирам ти, че ще прогониш змиите поне за няколко месеца...ако не стане, опитай с двойна доза боб...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Прогонване на змии от дома

                    страха сие страх това е нормално човешко качество -а това да си подготвен за всъакаква изненади и то в гората кадето те заобикалят змии и гуштери и спиш на една поляна с тях -се казва практичност и саобразителност-вапросите кам вас безтрашните са ми -не да ме учете как да не ме е страх -а как да отбласна змиите и гуштерите освен с таралеж и ограда все пак благодаря от сарце на тези които ми дадоха предложениа а на другите да станат психолози оспокоители а не зоолози

                    Коментар


                    • #25
                      До: Прогонване на змии от дома

                      доколкото энам от чесана и от шум на ламарина също бягат.наи добре си пусни няколко таралежа и нети трябва нищо друго

                      Коментар


                      • #26
                        До: Прогонване на змии от дома

                        Колега спомни си кога е последния случай на умрял човек в България вследствие на ухапване от змия?Ако има такъв мислиш ли че вестниците няма да го раздуят до Бога.Изчисти около караваната да няма купчини камъни дърва или боклуци те змиите на чисто и открито не ходят .Достатъчно е да разчистиш около караваната на десетина метра и без прикритие те няма да припарят че и тях колко врагове ги дебнат ако знаеш.И се пази да не завъдиш мишки те ги привличат.Изхвърляй на далече отпадъците от ядене.И не се притеснявай страхът от змиите е атавистичен признак останал ни от маймуните всеки се плаши от змии един повече друг по малко
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #27
                          До: Прогонване на змии от дома

                          Добре де, от 2 страници мнения има 2-3 смислени(на Goblin и останалите, в които се споменава за таралежи и разчистване на местообитанието от растителност).

                          Не мога да разбера - ами надвий си страха!!???? Е що за съвет? Това, че не те е страх от нещо, не означава, че ще ти е приятно да съжителстваш или да се срещаш с нещото! Ако някой утре пита - абе не искам да имам мравки около себе си, как да ги разкарам? - Ами свикни с тях.

                          Човека може и да не го е страх от змии, а и колко от вас, които не ги е страх, ще се почустват супер, ако сутринта си намерят змия в караваната?

                          Аз също съм на мнение,че 1 таралеж ще реши проблема и не се притеснявай, няма да "шуми" толкова, че да те събуди, не е с размера на хипопотам все пак.
                          Последно редактирано от Тануцо; 25-01-09, 16:08.
                          Per aspera ad astra.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Прогонване на змии от дома

                            вапроса как да се отбласнат змии и гуштери е много важен и които има решение на проблема но изпитано без мрейи и таралежи направо може да си пише че е настояш милионер таи-като много хора семеиства предпочитат да останат през лятото в балкана да спат по палатки дори и с едно одеало на гола поляна и на никои няма да му баде приатно компаниа да му прават змии и гуштери -та ште разрешите десетки хилади проблеми ако някои даде полезен отговор едни казват слагаи чесан други казват непомага-нямали специалисти мейду вас които да отговорят компетентно -моля?

                            Коментар


                            • #29
                              До: Прогонване на змии от дома

                              Сега е сезона ,когато Таралежите спят .
                              След около 1 месец можеш да си намериш много лесно . Около пътищата има отводнителни канали ( 20-50 см дълбочина ).Те не се виждат , защото са затрупани със шума ?!? Ако се разровиш във шумата ще си откриеш Пазач !
                              Не казвм , че ще е лесно , но е възможност . Ако видиш тумба "братчеди " да се ровят в описаните места - те събират таралежи и ги пекат за храна ! Гадно ...ама е така ! Успех !

                              Коментар


                              • #30
                                До: Прогонване на змии от дома

                                проблема е че хода през лятото в седмицата по-веднаж обикновено сабота и неделя -този таралеж дали ште стои да ме чака мен там пред караваната да му носа яадене или да му оставам в по-големи количества за цяла седмица-но пак от оставената му храна дали пак нема да привлеча мишки или тои ште си пази храната от тях-и каква е гаранциата че няма да си хареса друга полянка и да ме заебе мен? какво да права в случая

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X