Обява

Свий
Няма добавени обяви.

прогонване на змии от дома

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • прогонване на змии от дома

    Моля за отговор - живея през лятото на Балкана, около 800 метра надморска височина, в караване. Прозорците са отворени вече. Възможно ли е докато спя да влезе змия вътре ? Прозорците са на височина 1.50 от земята. Кои храни да прибирам от масата в хладилника, има ли устройство или уред който ако го сложа пред караваната да отблъсне змиите например в обсег до 150 метра - моля за подробен отговор.
    Последно редактирано от Goblin; 23-01-09, 16:46.

  • #2
    До: Серум срещу ухапване от змии?

    Привет, добре дошъл във форума, моля не пиши само с главни букви, възприема се като крещене.

    От детските ми години си спомням една книжка, май беше Конникът без глава на Майн Рийд, където изпечен дърт трапер пиеше уиски Мононгахелас литри, и нощем обграждаше мястото където ще спи с въже от конски косъм, което спирало змиите защото мразели да лазят през него. Колко е вярно не знам.

    От чужд сайт намерих следните инструкции:

    - Ако искате да държите змиите далеч от двора си, дръжте го окосен и без храсталаци. Змиите обичат да се крият там, в очакване на следващия си обяд. Също така предпочитат да пътуват на закрито, високата трева и храсталаците са перфектни за тях.

    Високата трева също така е убежище за всякаква малка сган и насекоми, които са любим деликатес за змиите. А късо окосената трева пък прави змиите идеална плячка за грабливите птици.

    - Купчините дърва за зимата трябва да се държат надалеч. Змиите обичат да се крият там.

    - За да се оттървеш от змиите - оттърви се от гризачите. Змиите ги ядат, и обичат места където гризачите изобилстват.

    - За храната - никога не оставяй открита храна. Няма да имаш проблеми само със змии. Има едни много практични съдинки, французите си държат сиренето в тях, казват им "камбанка за сирене" (Cloche a fromage) - представлява кръгла дъска с изрязан по края жлеб, върху която се поставя прозрачен полусферичен похлупак, който ляга в жлеба и уплътнява. Де факто става все едно да захлупиш нещата върху дъска с прозрачна тенджера. Уплътнява добре, отваря се бързо, затваря се бързо. Накратко - супер е, но какви пари струва и има ли го в България - идея нямам.

    - За ограждане на периметър - има разни "вълшебни" течности в бидони, които уж отблъскват змиите. Повечето съдържат огромно количество сяра. Змиите май мразят сярата. Та химиците да се изкажат, каква течност можеш да ползваш която да съдържа много сяра и да не е опасна.
    Последно редактирано от Goblin; 23-01-09, 17:11.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Серум срещу ухапване от змии?

      Да не забравяме най-вече чесъна ! От миризмата му бягат като "дявол от тамян"!
      ZJ 5.2 / WJ 4.7

      Коментар


      • #4
        До: Серум срещу ухапване от змии?

        Маай чешньов и на километър от тебе няма да се мерне змияа и по чуствителни хора
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #5
          До: Серум срещу ухапване от змии?

          Принципно ако мястото е постоянно обитаемо змията бяга сама.Иначе бедуините казват,че миризмата на вълна ги отблъсква,а така също и всякакви отровни насекоми и други.Храната трябва да е винаги прибрана,защото змия надали ще привлечеш ама мишки със сигурност.Отпадъците също трябва да се изхвърлят по-далеч от мястото за живеене,така гризачите ще се въртят там,а съответно и змиите.

          Коментар


          • #6
            До: Серум срещу ухапване от змии?

            Първоначално публикуван от Yordan Преглед на мнение
            Аз само бих доуточнил по точка 5:
            Не е въпрос на шум, щото они са глухи, а е въпрос на вибрации. (Сега само да не се заяде някой физик как било същото ) Така че потропвайте по-стабилно с краче от време на време. Пеенето на "Бял Мерцедес ме преследва в живота" няма да помогне...

            Добра идея е където знаем, че има змии да се ходи с тояга в ръка. Змиите усещат вибрациите по земята и сами бягат.
            Иначе за след - урбазон, или алергозан и бързо пренасяне до болница.

            Коментар


            • #7
              До: Прогонване на змии от дома

              Първоначално публикуван от jorji_bg Преглед на мнение
              дали няма да ми надушат яденето в караваната ми и да искат да влизат ватре докато сам там през почивните дни-што да ловат змии като в караваната мирише на паржоли или са достатачно културни да не нападат на стопанина им жилиштето??
              На куче, ако му дадеш хляб и кокал , кое ще предпочита ?
              Така и за таралежите - за тях кокала са змиите ,гущерите и жабите.
              Освен това са плахи , не страхливи животни и там където има човек не ходят много . Спокойно , няма да ти сърбат от твоята паница !
              Това , че се качват на масата или другаде - при мен го нямаше ( 2 години вътре в стаята съм гледал )
              Навират се на тихо и тъмно място и си кротуват .

              Коментар


              • #8
                До: Прогонване на змии от дома

                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                Ха, че той не се ли гъбарка от самото начало?!!!
                Може би не

                Коментар


                • #9
                  До: Прогонване на змии от дома

                  Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                  Ха, че той не се ли гъбарка от самото начало?!!!
                  Е да, ама бая шаранчета излови в началото....Даже някои може и таралежи да му търсят вече.

                  Поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    До: Прогонване на змии от дома

                    ако за мен става вапрос--от началото досега вапросите са ми истински зададени до вас и се радвам че понаучих доста нешта

                    Коментар


                    • #11
                      До: Прогонване на змии от дома

                      Колеги този раздел е за сериозни неща. Грешката да пренасоча няколкото мнения за прогонването на змиите в нова тема явно е изцяло моя. Ако бях обърнал по-сериозно внимание на съдържанието им, щях да процедирам с тях по друг начин и може би нямаше да се стигне до тук! Извинявам се на колегите, които са се опитали да отговорят на въпроса по същество, но прочетох внимателно цялата тема няколко пъти и въображението не ми подсказва как да я спася. Затова я заключвам.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X