Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уред за икономия на ток легално

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Уред за икономия на ток легално

    Ако не можете да си платите тока значи, че нямате познания да прецакате електромера.
    Ако имате такива познания, правете друго и ще спечелите за две сметки за ток+чиста съвест.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • До: Уред за икономия на ток легално

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Има по-интелигентни способи за справяне с енергийната криза
      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
      Ако не можете да си платите тока значи, че нямате познания да прецакате електромера.
      Ако имате такива познания, правете друго и ще спечелите за две сметки за ток+чиста съвест.
      И аз това говоря, ама нека да си имат хората мисловно упражнение.

      Коментар


      • До: Уред за икономия на ток легално

        Понеже нямам толкова време, изчетох само първите 2 страници и последната от темата....ама се замислих, колко е доходоносна човешката наивност. Смях се с глас Ако наистина толкова се пестеше, щяхме да сме задължени със закон. ЕС налива луди пари, за да намали с 10 % световната консумация на енергия. Смятай 30 % какво е .

        П.С. Докато пишех поста, чух рекламата за онзи дето сменил "Мраза" с "Либхера" и започнал да пести по 30 лева на месец(вечерната биричка). Моите сметки показаха, че само разликата от консумацията на двата хладилника е около 8 kW/h на ден. Малииии...този ще да е имал някой промишлен мраз
        LZ1DWW

        Коментар


        • До: Уред за икономия на ток легално

          Първоначално публикуван от wickedsmile Преглед на мнение
          П.С. Докато пишех поста, чух рекламата за онзи дето сменил "Мраза" с "Либхера" и започнал да пести по 30 лева на месец(вечерната биричка). Моите сметки показаха, че само разликата от консумацията на двата хладилника е около 8 kW/h на ден. Малииии...този ще да е имал някой промишлен мраз
          Тая сметка горе-долу излиза. 10 kWh за целия ден са нормална консумация на стар хладилник с лошо уплътнение и спечена изолация, независимо от марката. Примерно 500 вата компресор и почти да не спира. А на здрав, топлоизолиран и плътен домашен хладилник е примерно 1-2 kWh - компресорът пак 500W, ама я му се съберат 2 часа работа на ден, я не.

          ...пък и токът е на такива цени, че 30лв/мес са примерно 5-6 kWh на ден.

          Коментар


          • До: Уред за икономия на ток легално

            Първоначално публикуван от wickedsmile Преглед на мнение
            П.С. Докато пишех поста, чух рекламата за онзи дето
            Стефан щеше да каже: 'К'ва реклама бе? Що псУеш?
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • До: Уред за икономия на ток легално

              Комедия...
              Уреда изобщо няма да го коментирам... Който има излишни пари, то нека ги даде за нещо смислено а не за такава дивотия.

              Ето няколко наистина работещи начина за спестяване на електроенергия:

              1. Намаляне до минимум на устройствата стоящи в спящ (stand-by) режим. Това са телевизори, микровълнови печки, стоящи в контакта забучени зарядни без да има свързан телефон към тях, компютри и др. такива. http://en.wikipedia.org/wiki/Standby_power

              2. Смяна на крушките с нажежаема жичка с такива с по-голямо КПД.
              Така наречените енергоспестяващи. Там разликата е драстична. 11W-това енергоспестяваща има способност да свети като 100w-това с нажежаема жичка. Като тук му е мястото да отбележа, че е добре при закупуване на такава крушка да не се спирате на китайските чудеса по 2-3 лева...

              3. Малко повече мисъл при използването на електрически устройства и избора им при закупуване.

              Коментар


              • До: Уред за икономия на ток легално

                Посмях се. Искам да отбележа специално за любителите на подобни експерименти: Някои от хитринките по руските сайтове работят, но работят ТАМ. Тук не става. Има една дребна разлика в изграждането на електропроводната мрежа. На много места в бившия Съюз няма връзка нежду нула и земно, което позволява разни фокуси. Тук не става.
                Всичко останало НЕ работи, колегите са обяснили защо.

                П.П. Имам един познат, който се занимава с бизнес от сорта на "5 лева в плик". От 15 години. Винаги съм се чудел, че има балъци да му се вързват, а неговото мнение беше следното:"Балъците са като ливадата. Колкото по-редовно я постригваш, толкова повече се сгъстява..."
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • До: Уред за икономия на ток легално

                  Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                  За крушките ... си е друга бира, при това истинска!!
                  Едно е да консумира 60 Вата друго е 11 или 13!
                  Мерено проверено многократно.
                  Дори и от мен. Пускам си една крушка 60 вата за 24 часа на един електромер и гледам. Същото и с 11 ватовата. Разлика ... огромна!
                  Мерил съм го и с амперметър! Същото!!

                  Ако искаш да сме точни ... давай една такава джаджа ... пускаме я на една печка ..."Елва" примерно, за 24 часа ... и после пак без "нещото".
                  Това е измерване.
                  Абе аз си сложих уж най-хубавите на General Electric. 15 вата консумират,светята като 75. За това,че светят много по-силно от 60 ватова крушка с нажежаема жичка е вярно. Също така светят млечно бяло- изобщо не ми се изморяват очите като чета вече. Обаче: Имаме ги повече от 3 месеца и даже ги включваме по-рядко отколкото включвахме другите(с жичка) и сметката е мръднала с 25 лева надолу. Еми сори ,ама имам 25 крушки по (средно) 12 вата вкъщи.(имам и 15 и 9 ватови- горе-долу по равно) Ако светят заедно(абсолютно никога-живеем в мезонет) това прави 300 вата. А преди бяхме с 60 и 40 ватови навсякъде. Пак бяха по-равно почти разпределени. Ако работят всичките това означа 25 крушки по 50 вата(средно) равно на 1250 вата. Това е около 4 пъти повече от сегашните ми крушки ,а сметката е почти същата. Е ба*ти икономията ма&на. Крушките не съм ги замервал дали наистина харчат по 15 и 9 вата,но съм склонен да вярвам,че е така. Има нещо сериозно гнило тука. Спирам да пиша,че и без това сън не ме хваща,а уж се опитвам да заспя.

                  Айде лека и със здраве.

                  П.П. Другите ел.уреди не са променяли броя си през този период. Нищо не е излизало или влизало вкъщи (като ел.уред) откакто си смених крушките. Също така не се променил и начинът, по който ползваме наличните ел.уреди. Както казах лампите се стараем да ги ползваме максимално рядко. Много по-рядко отколкото тези с нажежаме жичка. Харчат и около 4 пъти по-малко ток,а сметката не мърда почти. За самите крушки- палят с едно закъснение около 2-3 секунди и през първата минута светят жълто. След това е трудно да погледнеш към тях. Абе ако не друго са си бая силнички ,а и приятни за окото-млечно бели. Водят ги да са към 3800-4000келвина.
                  Последно редактирано от Dino; 30-07-09, 01:40. Причина: абе късно,късно,ама чак пък толкова сакато да пиша :)
                  Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                  Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                  Volkswagen Bora AKL

                  Коментар


                  • До: Уред за икономия на ток легално

                    Нали уж паднала сметката, а пък и защо ги ползвате по-рядко? - живота им е по-дълъг и накрая сметки, сметки и в нищото Да беше сметнал среден разход както си ги ползвате в киловатчасове и умножаваш по цената му
                    Има един виц - ако не се качиш на автобуса, а ходиш пеш ще спестиш 1 лв, но ако не се качиш на такси, а ходиш пеш ще спестиш 5 лв. Извода е - бягай след таксита!!

                    Относно енергоспестяващите може би не е лошо да се отдели нова тема. Аз скоро започнах да чета и да опитвам. Едните може би китайски са твърде жълти и сякаш лееко зеленее. Взех и една българска - светлината е много бяла и чиста, точно млечно бяла с масленост 5%

                    Интересен факт, който чух е че във Франция са обявили за нелегални обикновените крушки. Засега само 100 ватовите, но постепенно и другите. Целта е да накарат хората да минат на енергоспестяващи. Интересното е, че те не трябва да се хвърлят в кофата, защото съдържат живак, а специални пунктове за изхвърляне нямали. Не че ние имаме де - ние още луминисцентните лампи от последните 30 г. няма къде да се изхвърлят та...
                    Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                    Коментар


                    • До: Уред за икономия на ток легално

                      Хм, това по описанието звучи добре и което ме учудва най-много като квалифициран ел.техник - звучи и абсолютно логично! Честно да си кажа още като видях заглавието бях много скептичен по въпроса!
                      Единственото, което ме притеснява е цената - нещо ми се вижда прекалено евтино и ме съмнява да не е някоя китайска дървотека...

                      Коментар


                      • До: Уред за икономия на ток легално

                        BAlexandrov
                        Наистина е така че 100 ватовите кружки не би трябвало да се продават във Евросъюза дори и в България тъй като има наредба за поетапното им спиране от ползване като мисля че тази година отпаднаха 100 ватовите след година две 75 ватовите, после май остават само 40 ватовите и не знам точно до коя година може би след 2012 за пълното има спиране от пазара на Европейския съюз, из нета има писано по това.

                        Коментар


                        • До: Уред за икономия на ток легално

                          Не е съвсем по темата - относно лампите. Наистина май по-добре в нова тема този въпрос. Та до колкото съм запознат, въпросните енерго спестяващи лампи са като луменисцентните. Само че доста по малки. Навярно няма спор по въпроса, че те са по-добри от тези с нажежаема жичка в съотношението консумирана мощност/отдадена светлина. Но имат и своите "-". Макар и неуловимо от човешкото око, те трепкат. Това много лесно се вижда на дисплей на видео камера или фото апарат, ако се снима в помещение осветено само с такива лампи - луменисцентни. Та това трепкане може да дразни някои хора /ефекта на скрития кадър в ТВ - реално не го виждаш, но разни експерименти показват че се въприема от мозъка и дори може да се ползва за манипулации/. Също така цвета - едни по-жълтави, други синкави, трети неутрални. А като се смесят в едно помещение с различна цветна температура - не ми се говори. Както и спомена някой по-нагоре като ги запалиш се палят с 1-2-3 сек. закъснение, а макс. сила на светене след някоя друга минута. Баща ми е насложил такива. Като съм при тях и отида до тоалетната - ми то аз си свърша работата и ще излизам, тя лампата още неможе да се накани да светне как требе. От начало обстановката еднатакава "барова" - приглушено осветление. Не ме радват тия лампи. Нещо се ориентирам към светодиодното осветление.

                          Колкото до уреда за икономия на ток - блажени са вярващите. Щом китаеца го продава за 10-12$. Незнам защо си мисля така, но такива джаджи високотехнологични, дето ще реализираш много кяр от тях, би трабвало да са скъпи. Щеше да ми е интересно да видя резултати от проведени тестове, както и на други предполагам. За съжаление, до колкото разбирам, дистрибутора така и не е предоставил устройство за тестове. Защо ли!?

                          Коментар


                          • До: Уред за икономия на ток легално

                            Първоначално публикуван от petkoff Преглед на мнение
                            .....въпросните енерго спестяващи лампи са като луменисцентните. ....
                            Въпросните енерго..бла..бла..бла са прекрасни докато не изгорят. После инвестираш икономията в нова ламБа, после пак икономисваш и пак инвестираш и т.н.

                            Бе както казват "Икономията е майка на мизерията"
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • До: Уред за икономия на ток легално

                              Абе... нито са като луминисцентните, нито изгарят така лесно 8 г. имат Филипс-а
                              Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                              Коментар


                              • До: Уред за икономия на ток легално

                                Първоначално публикуван от BAlexandrov Преглед на мнение
                                Абе... нито са като луминисцентните...

                                Първоначално публикуван от BAlexandrov Преглед на мнение
                                ...8 г. имат Филипс-а
                                Верно?
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X