Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уред за икономия на ток легално

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Уред за икономия на ток легално

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение

    Верно?
    Верно. Даже подвижната лампа в гаража ми е 11W филипс, вече година и още не се е счупила. Обикновена лампа заминава средно за 3 дни в гаража ми.

    Хора, що не разберете една проста истина: НЯМА енергоспестяващи лампи за 2 лева. Няма светодиодни лампи за 2 лева. Няма даже лампи за фарове за 2 лева. Има само БОКЛУЦИ.

    Направо се дразня някой като купи 1-2 китайски боклука и после ревне, че енергоспестяващите светели лошо и горяли често. У дома съм на Филипс и Осрам (последните не са лоши, но палят видимо бавно, загряват бавно и нещо не ме кефят), нищо не е изгоряло, светят много приятно бяло и не се усещат нито на монитор (знам какво има предвид колегата, но 30-50HZ е едно, 30-50kHz е друго ), по 10-12 часа съм пред компа. Високата им цена се избива точно на втората платена сметка за ток.
    НЕ си купувайте боклуци, ебати, умни хора сте, мислете!

    П.П. Чудя се дали навремето така са приемали обикновените (сега) лампи с нажежаема жичка? Седи си Бай Мазай на газеничето и си мрънка "Деа и новите технологии, нема а си карам аз с газчицата, ами ше се дзвера у таа ламба, ми тя вредна за очита, ш' окьоравея, те шми каат деа..."
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • До: Уред за икономия на ток легално

      Първоначално публикуван от BAlexandrov Преглед на мнение
      Абе... нито са като луминисцентните, нито изгарят така лесно 8 г. имат Филипс-а
      Вярно ли?!? Аз ги ползвам откакто са се появили в БГ.Близо 30-тина са.Надали има марка която не съм тествал.Изводите:Първите бяха Филипс,живяха укоримо малко.Българските-мааалко по-дълго.Силвания-пълен боклук.От тук нататък всякакви видове китайски боклук,и скъпи и евтини-все тая.Най куриозните-китайски,нямам спомен за името,три цвята/синьо,зелено,червено/в едно.Ползвах ги за външно осветление.Живяха 3 г. и двора беше красиво осветен.Най-честият дефект който дават всички е контактът м/у цокълът и проводникът който е в контакт с резбовият край.На нито един модел не е запоен а просто притиснат м/у металът и основата на крушката.Последната е от пластмаса,пропилен вероятно,и с течение на времето нагаря и губи контакт.Успявал съм да попритисна някои но ефектът е пренебрежимо малък.Иначе като икономия на енергия-да,но като цена на изделието и сравнително късият му живот,сори,икономията отива в небитието.Някои са с гаранция но пробвайте да ви я заменят
      п.с.Аха забравих и У..Осрам.Срам ме хващакато се замисля какво бих написал за тази фирма.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • До: Уред за икономия на ток легално

        Може би е добре да се отдели една тема, защото нещата за енергоспестяващите крушки са много...
        Аз лично съм тествал от няколко години китайски, български и Филипс. От тях до сега изгоряла имам само 1 българска на 3тия ден и ми я смениха.
        Забелязах, че в Англия са доста евтини и смятам да си поръчам от Филипс 18 ватовите - от тях съм най-доволен като спектър на светлината. Китайските едната е с жълто-зеленикава светлина, другата синьо-бяла - все гадно
        Твърдят, между другото, че реалното им потребление е двойно, но не съм го мерил лично.

        Относно срока на годност е много пъти по-голям от тези с нажежаема, но е проблем честото включване/изключване.
        Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

        Коментар


        • До: Уред за икономия на ток легално

          вие пък защо сте се фиксирали точно върху луминисцентните с резбови цокъл, дето онзи ден ги "изобретиха" и още не могат да им уцелят технологията?

          Я си спомнете за елегантните тръби, дебели 2.5-4см и дълги 1.20м, 80см или 60см? Ако се включат през правилното устройство, светят супер и веднага, не трептят, има ги във всякакви оттенъци на бялото (написани на кашончето, а не каквито се паднат), живеят от социализма насам, продават се и удобно извити в кръг, освен прави?

          За разлика от малките, които греят ужасно, просто защото са малки и от това идват повечето им беди, тези просто светят.

          Коментар


          • До: Уред за икономия на ток легално

            Аз,както казах,имам General Electric от 7.20лв,изплатиха се на втория-теретия месец. Бяха около 100-на лева всичките,но икономията на месец беше 30лв. Естествено в банята са с жичка,защото се светкат за кратък период от време и по-често. И като се включи една лампа не се загася веднага,а се оставя да свети,дори и за 5-10 минути. Много по-добре е да се остави да свети,отколкото да се „цъка“ само. И почти по цяла нощ (докато сме будни) лампите в хола,кухнята и коридорите се държат включени,за да не се „цъкат“ и да „живеят“ по-дълго. Изпитано помага.
            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
            Volkswagen Bora AKL

            Коментар


            • До: Уред за икономия на ток легално

              Истински поддържам теорията за енергоспестяващите уреди и гарантирам, че въпросния уред ще ви свърши също толкова работа колкото и ако си пребоядисате хладилника или стаята.
              Има си варианти всеки да спести електроенергия, но с този тип уреди не се получава.

              Отворих и видях дяволчето вътре ... съжалявам за разбитите илюзии.

              Коментар


              • До: Уред за икономия на ток легално

                Виждам ,че темата се е отместила сериозно, от заглавието,но може би е за добро.Това, ония уреди кучета ги яли,ясно е, че са измама,ама какво да правя аз след като спрат крушките с нажежаеми жички Във всички помещения в къщи ,които позволяват да седиш на гърба си ,аз съм сложил прекъсвачи ,от оня тип ,дето се управляват с дистанционното на телевизора,и които НЕ ядат енергоспестяващи крушки.А какво ще прави завод Светлина -Сливен,или както се наричаше Българският крушкопроизводител.


                Кой ще произваде крушките за моят дом?!!!
                Румен Николов

                0888 358 572

                Коментар


                • До: Уред за икономия на ток легално

                  Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
                  ...и които НЕ ядат енергоспестяващи крушки...
                  Стана ми интересно, какви са тези ключове? И каква е причината да не се разбират с енергоспестяващите?

                  За гаранциите - при мен нищо не е горяло, на братока единствената повредена му я смениха веднага.
                  Лампите ги паля и ги гася когато ми трябват, не ми правят проблем. Тема за размисъл: подсветката на лаптопите (не всички, но на повечето) работи на същия принцип. Нещо не съм забелязал да гори през 10 минути
                  Все пак в лампата има елементарен трансфертер и ако е направен от каквото трябва, работи с години.

                  @Ясен: Нямам нищо против кръглите лами, даже мисля да сложа на някои места такива след ремонта... когато и да е това.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • До: Уред за икономия на ток легално

                    [QUOTE=tef4o;853881]Стана ми интересно, какви са тези ключове? И каква е причината да не се разбират с енергоспестяващите?
                    Е, ако трябва да съм точен моите прекъсвачи няма да работят с енергоспестяващите крушки само в единия си режим,а именно в плавно намаляваана и увеличаване на светлината.Но все пак половината от удоволствието ,да си лежа на дивана и да определям ,колко светло да ми бъде отпада.И това не ми харесва.Ако не си се сблълсквал с тези прекъсвачи -позвъни ми .С удоволствие ще си побъбря с теб по темата.
                    Румен Николов

                    0888 358 572

                    Коментар


                    • До: Уред за икономия на ток легално

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      Стана ми интересно, какви са тези ключове? И каква е причината да не се разбират с енергоспестяващите?
                      С фазово регулиране. Не работят с енергоспестяващи майтапи и с някои електронни трафове за лунички. По-точно, обратното е. Майтапите и трафовете не бачкат с фазови регулатори.

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      ...Тема за размисъл: подсветката на лаптопите (не всички, но на повечето) работи на същия принцип. Нещо не съм забелязал да гори през 10 минути
                      И аз не съм забелязал някой да си пали и гаси ноутбука през 3 минути. Освен това, не гледай ноутбуците. Виж по-големите TV и LCD монитори. Не е като да не им дефектират "осветленията" най-общо казано.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • До: Уред за икономия на ток легално

                        нашия уред за икономия "легално" беше ного добър,но смениха обикновения електромер с цифров...и ако някой случайно има токови трафове в таблото,даже с електронен нестава,показва минус,ама си върти киловатите на плюс.

                        Коментар


                        • До: Уред за икономия на ток легално

                          Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
                          ...а именно в плавно намаляваана и увеличаване на светлината...
                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          С фазово регулиране....
                          Ясно



                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          И аз не съм забелязал някой да си пали и гаси ноутбука през 3 минути. Освен това, не гледай ноутбуците. Виж по-големите TV и LCD монитори. Не е като да не им дефектират "осветленията" най-общо казано.
                          Докато си играех на доставчик, Вайо-то работеше предимно на батерии и се гасеше точно през 5 минути. Повреди чак на втората година... след падане от 6 метра

                          Телевизори не употребявам, мониторите си бачкат, най-стария е 5 или 6 годишен вече, не е мръднал. Дали има значение, че подбирам какво купувам?
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • До: Уред за икономия на ток легално

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            С фазово регулиране. Не работят с енергоспестяващи майтапи и с някои електронни трафове за лунички. ....
                            Аз също съм фен на дистанционното от телевизора. Преди години бях прегърнал илюзията за енергоспестяващите майтапи и някои работеха с регулатора. Не от нула, но от 30-40% нагоре. Как и защо не знам.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • До: Уред за икономия на ток легално

                              С регулирането на яркостта при луминисцентните ламБи положението е зле, има само частични и много сложни решения. Проклетийките искат да са им топли електродите, иначе или гаснат, или работят в режим, в който бързо престават да светят. В частност, под 50-60% от мощността е загубена кауза.

                              За истинското решение трябват светодиоди, ще чакате.

                              LCD подсветките работят по принцип със студени електроди, могат да се светкат и гасят колкото си искат.
                              Луминисцентните осветителни лампи - също може, но трябват по-скъпи баласти, които да пускат подгряващи токове преди светването.

                              Коментар


                              • До: Уред за икономия на ток легално

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                За истинското решение трябват светодиоди, ще чакате.
                                Защо да чакаме-има ги вече и на 220 В-за коридор ,тоалетна ,баня са си супер.И за другаде стават но в стил 'лунички' ,каквито впрочем са си ,но с консумация 1,5-3 Вата(3=4,5-измерено )
                                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X