Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята Дачия е Моят Автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Снимал съм свещите в предходни постове. Решавате Вие дали са менте. Аз мисля, Не!

    Коментар


    • До тук средният разход на LPG на Моята Дачия е 6,2 литра. Като цена е около 7 лв на 100 км. Цялата евтиния я убива предстоящото ТО, което според мен ще е над 500 лева! След 40000 км пробег гаранцията приключва и тогава бих могъл да мина по-тънко, без компромис с качеството на вложени консумативи.
      Лек ден и се пазете!

      Коментар


      • Като пукне първа Пролет съм планирал, след две години “уличница”, да я подложа на едно пастиране/полиране. Не, че положението е зле, но при насочено заглеждане се забелязват следи от екплоатацията.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:75FE8F8D-20EF-45B0-9E4D-40CA478B93E6.jpeg
Прегледи:857
Размер:652.1 КБ
ID:6893565

        Коментар


        • Влязла шума във вентилатора на парното ме кара да се чувствувам като на писта на летище. Казаха - няма страшно. Достъпът до шумата бил сложен. На 31.10, когато съм на ТО, ще проверят. Не им вярвам за шумата….

          Коментар


          • _ninja_
            _ninja_ коментира
            Редактиране на коментар
            Сетих се за филтъра на купето и отидох до едно място. И тук вече ме заковаха! Отново е нужен “специален” инструмент, както ако решиш да си погледнеш бушоните при двигателя.

          • kbot
            kbot коментира
            Редактиране на коментар
            При мене нарочно-трудно се сменя въздъшния филтър.
            Колегата има едно рено, дето за да смениш крушка, сваляш гумата и после трябва да имаш 3 години опит в оторизиран сервиз за да успееш.
            Та явно задобряват френските конструктори.

          • _ninja_
            _ninja_ коментира
            Редактиране на коментар
            Чудо!
            Една автоматична автомивка реши на 80% наличието на шум от вентилатора на парното. Тия дни ще пусна “Черният ангел” на още една баня.

        • На 31.10.2022 г. съм на Второ ТО, на 58000 км пробег. Поинтересувах се за цената. Казаха, около 600 лева. Първото ТО бе на цена 520 лв. Това в рамките на 7 месеца. Повече подробности, след понеделник.

          Коментар


          • Добрата новина! Само 520 лв, но пък нямат свещи за гаранционните автомобили. Миналия път въздушни филтри нямаше, но пък струваше 100 кинта с работата. Сега е 34 лв. Като им сметнах на свещите цената(старата) и работа, ще си постигнат прогнозната цена. Ми не, не мога да си купя свещи…. Хубавото е, че свещите са годни за до 50000 пробег. Като получат ще звъннат. Хубава вечер и се пазете!

            Коментар


            • След нелеп инцидент ще се боядисва, ама другата събота/неделя. Сега само е подготвена: Натиснете снимката за да я уголемите  Име:AE065B43-B988-493F-B2BF-3C29E234AFF9.jpeg Прегледи:0 Размер:845.1 КБ ID:6899616

              Коментар


              • Само минавам да кажа, че елементите са боядисани, пастирани и полирани миналата седмица. Гоня 65000 км пробег, а още оторизирано не са ми сменили свещѝте. Мога ли да констатирам, да подам сигнал, че оторизирано не си изпълняват гаранционните условия?

                Коментар


                • p-pleven
                  p-pleven коментира
                  Редактиране на коментар
                  Някакво течение е това - да отсвирват гаранционните обслужвания.
                  За Сузуки звънях в "сервизите" в цяла България, пробвах с връзки за гаранционно обслужване... Познай: нанай!

                  И се оправих сам. ДГД, тва е положението. Халал да е, че плащаш 5 кила олио, а ти наливат 4, и другото не ти го дават... А пък дали обслужват качествено - казвали ти някой, няма практика да следиш процеса, НЕ И В БЪЛГАРИЯ. В Дания приятел е присъствал (естествено без да им дава акъл и да пречи) на обслужването и се изказа, че са проверили всичко необходимо и е останал доволен поне от видяното...

                  ДОбре дошъл в отбора! И... весела Коледа! Карай си Дачията със здраве и пиши, темата е интересна!

              • Понеделник ми сменят старите свещи и ще ми е интересна цената им По-интересното е, когато попитах за колко време се сменят ТРИ свещи. Един час! Тия гонят престоя на колата, а не трите минути, за които се сменя една свещ!
                Честита ви Новата 2023 година!

                Коментар


                • Започнат час се таксува цял.

                  Коментар


                  • Е нЕма що! Смяна на ЕДНА свещ .. . над 20 лв. Монтьорски час е над 60 лв. Това, ко сметнат само един час де!?
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • Имам пряк досег с подобно чудо , Jogger . Ми за да върви ,,нормално" харчи 10 и отгоре газ .
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • Колеги вярно ли е, че Дачия сменят двигателно масло на 30 000км. на тия шевни машини?

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                          Колеги вярно ли е, че Дачия сменят двигателно масло на 30 000км. на тия шевни машини?
                          Всички коли вече го сменят на толкова, даже и не шевните машини.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • Подмениха ми свещите за сумата от 118 лв. 75.66 лв без ДДС е цената на три свещи, останалото е труда за 0,3 часа време. Бива, горе-долу.

                            По-големият ми проблем са т.н. лед светлини на предни къси светлини. През седмицата една вечер валя мокър сняг, който така се залепи за стъклата на фаровете, че на половината пътуване вече не светеха нищо, зеро, нула! На магистрала 100% щяхме да се пребием. Пътят е между Мало и Големо Бучино, посока кв.Изток на Перник. След като спрях на осветено място и почистих залепналият сняг, установих студенината на стъклата на фаровете, докато работят. Предната зима вечер и по време на пътуване не ме е валял мокър сняг и не бях установил подобен проблем.
                            Да живее екологията и се пазете!

                            Коментар


                            • Asen Kushlev
                              Asen Kushlev коментира
                              Редактиране на коментар
                              Те и обикновените карат, колега се сети след 120 х.км. че не бил сменял свещи, това откакто си купил колата. Преди това кога са сменяни....Вектра А - едва ли някой си е помислял за иридиеви.

                            • BENZBOSS
                              BENZBOSS коментира
                              Редактиране на коментар
                              NGK Iridium IX са си около 8-9 долара по спомени,на всеки двигател съм с такива та за това се чудя със свещник ли идват, 150 000 вадят спокойно тук.

                            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                              Редактиране на коментар
                              Босе в бедна държава живееш и затова имате помощи от бюджета и контролирани цени , ние бугарите сме богати и плащаме реалната стойност на нещата

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X