Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Товаримост на тир ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Товаримост на тир ?

    Здравейте колеги, интересува ме ако натоварим тир със 40 тона "материал" легално ли ще е? Има ли граница за товаримост ?

  • #2
    От: Товаримост на тир ?

    ДАИ нямат ли сайт?
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • #3
      От: Товаримост на тир ?

      Първоначално публикуван от AgeraR Преглед на мнение
      Здравейте колеги, интересува ме ако натоварим тир със 40 тона "материал" легално ли ще е? Има ли граница за товаримост ?
      Разпределя се на оси. Мисля, че беше по 8 тона на ос. Тоест не може повече от 24 тона.
      А и се замисли, как ще спреш рязко с 40 тона материал ? Като превишиш нормалното ниво на товаримост, рискуваш собствения си живот и живота на другите.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #4
        От: Товаримост на тир ?

        Сега се обадих да питам. Истината е, че може. Максималното тегло може да е 40 тона, но в тези 40 тона влизат и теглото на влекача и ремаркетата. Но в повечето случаи ги претоварват и до 44,5 тона.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • #5
          От: Товаримост на тир ?

          Благодаря за информацията,мисля, че зависи и колко може да издържа ремаркето.

          Коментар


          • #6
            От: Товаримост на тир ?

            Ако предположим,че си в Австралия то спокойно може
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              Спомням си някъде Колето беше споменал за тая дефиниция относно влекачите, че няма такова чудо тир, както и да е Радо е прав, че максимума е 40 тона тегло на влекача +гондолата и товара или бордови такъв+товара
              Говоря от страна на такъв който ги товари, но много зависи накъде ще се запъти и колко ще се нагърби според километър-тон или само километър.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-11-13, 18:31.

              Коментар


              • #8
                От: Товаримост на тир ?

                Първоначално публикуван от AgeraR Преглед на мнение
                Здравейте колеги, интересува ме ако натоварим тир със 40 тона "материал" легално ли ще е? Има ли граница за товаримост ?
                Аз пък казвам да не правиме свободни съчинения дали може или не може. В големия талон на влекача пише "максимално допустимо тегло на състав от ПС".
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #9
                  От: Товаримост на тир ?

                  Има и многоосни ремаркета с висока товароносимост, но се числят към композициите със специален режим и извънгабаритен товар, което е скъпо! Натоварете полуремарке и бордови камион !
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X