Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За HEMI, Меган и безсмъртни карачи ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За HEMI, Меган и безсмъртни карачи ...

    Темата е отделена от тук


    Хм... Комплекс от лоши и добри новини, свързани с "Хеми"-то, на които не успях адвекватно да отреагирам.
    И така, Боголюб Младши снабден вече с "истинско" СУМПС, узурпира "Хемито" и аз на практика нямам достъп до него. Една седмица не мога да го хвана да приберем поправената джанта с монтирана резервна гума - излиза рано сутрин, прибира се след полунощ и не слиза от колата .
    Вчера отпрашил на "рожден ден в провинцията с преспиване" Преди малко се прибра разтреперан, със сълзи и пресеклив глас (не го бях виждал такъв откакто плака, че напуска детската градина и се разделя с другарчетата си ). Ясно-о-о-о, каквото не трябваше да се случи - случило се е ...
    - Къде се блъсна ? - го питам.
    - Ами едни с едно "Рено Меган" 1,4 л. с газова уредба... - ще се разреве...
    - Не ми описвай колата на ония, казвай къде се ударихте, в движение ли е "Хемито", къде се намира сега ?
    - Не сме се ударили, нищо му няма на "Хемито", ония... с "Рено Меган", 1,4 л., с газова уредба... с 230 км/ч .... МЕ ЗАДМИНАХА-А-А-А-А....
    - Не може такова "Рено" да вдига 230 км/ч. виж му ТТ-данните в нета...Това да не е било някакъв "Уилямс"... Чакай-чакай а ТИ с колко километра караше, че ми говориш за 230 ?!!
    - Аз... хлъц... подсмърч... с 210 ( ), щото нали гумите са дотолкова...
    Оказа се, че петима младежи, наблъскани в "Реното" били от същата компания, до тунела "Траянови врата" карали "броня в броня" зад него, а след тунела по нанадолнището с многозначителни жестове "профучали" и го задминали. После цяла вечер му се подигравали на "тъпото 5,7 л. животно, харчи като ламя, не върви, пък те с 1,4 на газ - с 230 км/ч."
    - Е, добре, де по нанадолнище и трактор ще вдигне 200, ако не се обърне междувременно, ами на връщане по баира към тунела ? Там повечето окапват, нали си виждал как с "Либи" ни дишат прахоляка практически всички и не могат да вдигнат повече от 120 ?
    - На връщане, за да не се ядосвам, си карах със 100-120 и ги оставих ония да си ходят напред, ама те нарочно спираха пет пъти с включени аварийни "да ме чакат" и ми разправят "Айде, бе, това "Хеми" май издъхна ? Нещо двигателят да не е издухал вчера, а, компресия няма ?"

    Та, новините са:
    1. "Хеми" няма фабрично ограничение на скоростта.
    2. Боголюб Младши започва да кара неразумно.
    3. Боголюб Младши се разочарова от "Хемито".
    5. Остава да го "доразочаровам" и да го убедя да си/му купи/м "Рено Меган 1,4" на газ и "Хемито" да си остане за мен
    6. Най-положителната новина след така описания екшън:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Razhod.jpg
Прегледи:1
Размер:147.6 КБ
ID:6009768

    Разход 15,4 / 100 при експерименти с 210 км/ч и други таквиз ми ти работи..
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 17-04-13, 14:29.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

  • #2
    От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

    Мале трябваше да станеш писател Искрено се забавлявам да чета темата .
    Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

    тел. 0897818449

    Коментар


    • #3
      От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

      Всичко е добре когато завършва добре!Според мен трябва да обърнеш сериозно внимание на точка 2!
      Не че имам право да ти се бъркам де...
      Поздрави!!!
      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
      0888854582
      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

      Коментар


      • #4
        От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Хм...


        Та, новините са:
        1. "Хеми" няма фабрично ограничение на скоростта.

        .

        Мойто пък Хеми си беше с ограничение някъде около 190 км/час.
        С тюнера Диабло може да се регулира това ограничение(но само на една кола).
        И другите подобни тюнери трябва да имат тази възможност.
        А най-лесно и най-евтино(предполагам) в БС.
        Всичко туй е за WK модела, за европейците не знам.
        Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI Quadra Drive II

        Коментар


        • #5
          От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          .... с "Рено Меган", 1,4 л., с газова уредба... с 230 км/ч .... МЕ ЗАДМИНАХА-А-А-А-А....Оказа се, че петима младежи, наблъскани в "Реното" в броня" зад него, а след тунела по нанадолнището ... "профучали" и го задминали. После цяла вечер му се подигравали на "тъпото 5,7 л. животно, харчи като ламя, не върви, пък те с 1,4 на газ - с 230 км/ч." ..
          Първо за задминаването: Старата ми "Астра 1.6Si" (тогава 93г. чисто нова закупена от "Булвария" ) ми го правеше този номер, празна достигаше 180 и на долу и на горе, обаче пълна с 5 човека на долу обръщаше километража след 240, аеродинамика някаква си и смахнато задкормилно устройство....за останалото, като дойдете с Младши ще си му нашокам ряпата отделно.....
          П.П. По-стария 1.4 е 98к.с..... по-новия "Меган" е 130 к.с. ...противник достоен за уважение ......
          Последно редактирано от дядо владо; 14-04-13, 16:07.
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Хм... Комплекс от лоши и добри ...
            От вчера съм с температура и ми е крив целия свят, но това успя да ме разсмее!
            Успех с отвоюването на Хеми-то
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #7
              От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

              Ти вземи му обърни внимание на физиката, че ако трябва рязко да менврира с 200 не ми се мисли. Отделно тези влизат в аквапланинг нейде около 130. За опитните е трудно...
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                Нали гумите са до 210, кфо се подиграват на двигателя. Пък и най-добре да си направят драг рейс с реното... от място. От 0-100... То да караш с над 200 не се иска мноо акъл...

                Коментар


                • #9
                  От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                  Я вземи да "доразочароваш" младежа като му сложиш лимита на скороста на минимум...

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:speed limits.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5471979
                  Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI Quadra Drive II

                  Коментар


                  • #10
                    От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                    Някога в един друг форум бях пускал едни сметки (доста прости са) колко коне отиват само за преодоляването kd въздушното съпротивление, за да се дигне дадена скорост. Та в кратце 240 и 70 коня кошник не стаа.

                    ПП Гледам, че тия рендета май са над 70 кс, но за успокоение на Боголюб младши 100 кс или 130 кс също не стигат.
                    Последно редактирано от turtey; 14-04-13, 22:59.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                      Мене ми се струва,че нейде в младежката душа на Младши се зараждат терзания и зловещи мисли за баш-бруталия,а именно HEMI 6.1 !Апелирам към въвеждането на временна забрана за ползването на джипа ,с цел емоционално изтрезняване, и демонстрирането на филмчета с краш-тестове със скорости далеч по-ниски от 210 км/ч !
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #12
                        От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                        Дам... и да му вземеш едни 19ки

                        Коментар


                        • #13
                          От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                          Накъде, в цивилизованите страни, на новоизлюпени шофьори не се разрешава да управляват МПС с обем на двигателя по- голям от 1.4л. Може би точно с цел да няма после "искрени съболезнования" към родителите. То не е казано , че има безумни водачи и с по-голям стаж, но някак към младите шофьори трябва да сме по-взискателни.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                            Колега stilnik, съжалявам но не мога да се съглася с теб. Не че аз имам кой знае какъв стаж, но белята както може да стане с 6.1, така може и с 1.4. А да не говорим, че има коли 1.4 по 230 конски сили. Според мен проблема не се решава с ограничаването на кубиците, а с повече внимание на "учителя" към "ученика", като с това не казвам че Bogolub старши, не обръща внимание в това отношение на Bogolub младши ( да няма обидили се ) . За съжаление дори и в по-напредналите държани решение на проблема със скоростта няма...така че, не знам дали органите на реда могат да направят нещо по въпроса.
                            Поздрави
                            Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
                            0886/872-646

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

                              Това, което казваш е вярно , но аз написах и това - "То не е казано , че има безумни водачи и с по-голям стаж, но някак към младите шофьори трябва да сме по-взискателни." Сега може и да ме оплюете, но ще ви кажа, че колкото повече ограничителни мерки има , толкова по-добре./ ама да се спазват/ Това , което се случва в България в последните 23години не е никаква демокрация , с цялата и стойностна система, а някаква слободия, в чиято спирала сме навлезли с пълна сила. На българина му трябва "твърда ръка", само че не можем да я намерим, а пък и да я намерим -ще я изгоним, защото спазването на ред и дисциплина не ни се нрави. Заразата е отишла много на дълбоко!
                              Последно редактирано от stilnik; 15-04-13, 09:09.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X