Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За HEMI, Меган и безсмъртни карачи ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За HEMI, Меган и безсмъртни карачи ...

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Тва е Жулиета бе, не е Джулия

    И ако лостовете на скоростите са били уред е безценна, че с тоя трансакъсл е малко зор
    Ииии верно бе! Верно, че имаше и Джулия и Жулиета (ама аз щот си и виках Джулия, та затова..). И лостовете си беха в ред. Още ме е яд, че почти без пари я дадох тогава, ама нали такова ... Голф... уж по-ново возило...
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • От: За HEMI, Меган и безсмъртни карачи ...

      Отиваме се една подобна на гумаджия, тоя сваля задна гума и вика - абеее то тва няма спирачни апарати
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: За HEMI, Меган и безсмъртни карачи ...

        Някои от вас звучат като тъща ми Уча жена си да кара /тук е разрешено/. И я уча на кола с над 200 коня. Тъщата по телефона много културно и спокойно ме попита, друго за учене няма ли. Като взе жената книжка и взех друго. Малко над 300 коня. Е тогава, съвсем в пряк текст бях попитан дали не можело да намеря нещо 60-70 коня. Е, каква е разликата, кой те кара да ги ползваш всичките 330 кобили?
        Имам една уж "пила"- тройно по-малко коне от на жената добитъка. И уж спазвам, и все глобите ги отнасям с "пилата". За 5-10 мили от горе, уж нищо не са, ама през няколко години и пляс! Жена ми няма ни една глоба до сега...

        Ограничаване на юркането не става с намаляване на конските сили. Това да не е истински кон, да му спънеш предните крака. Аз навремето се хвърлих на таван в едно дере с дизелово Пежо 205. И се метнах от килешлък а не от изобилие на конски сили.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: За HEMI, Меган и безсмъртни карачи ...

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          Прав е бил баща ти, много прав, ама за тия неща трябва време - достатъчно време, за да ти дойдат на главата.

          Темата плавно се премества към отношенията между поколенията...
          а много е прав,сега само на магарии ги учи,да не губели време та да съм видел на него какво му е било.Тия работи на 18 не се усещат обаче и аз поне се кефя на Младши,че си е признал пича и се усеща,а не като бащата да бележи болтовете на задните гуми на Бавареца и да дебне на колко седмици задни сменяме щото моите крила са един размер по-широки от тия на Крали Марко.

          Как оцелях до 25 още се чудя,после беше лесно.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: От 3,7 V6 на 5,7 V8 Hemi

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            Навлизаме в една много интересна тема. И преди да нагазя дълбоко, да уточня- говоря по принцип!

            Когато всеки гледа само собствения си двор, ония все ще те издебнат докато си в тоалетната и ще ти свият кокошките. Пробвай същия номер в село, където и комшиите ти надзирават двора.

            Има едни държави, където, ако се изсуркаш с 200 и в колата са само младежи, на близкото полицейско ще им загрее телефона. Връзката с кокошките правите ли я?

            От чисто чувство за самосъхранение бих се обадил, даже и да не са младежи.

            Преди години, в един от американските жълти училищни автобуси, една инструкторка обясняваше как всички наоколо следели да не превишава скоростта автобусния шофьор. За гъдел даде газ и след 3 минути и звънна телефона. Диспечера получил 7-8 позвънявания. Някои от обадилите се са звъняли и в полицията...

            Не се ли пазим един друг, няма кой да ни опази. Карат с 200- или тате не му пука или е "морски" като мен и ме няма, или... Един ден щерка ми, ако се сурне с 200, все се надявам някой да се обади на правилното място, и да я закопчеят преди да е почернила мен или някой друг.
            Вие събирайте стаж, аз съм далеч, тук караме без такъв стаж. От простотия...

            ааа, и да допълня в отговор на "бисерите" по горе- в семейството имаме повече от 5 коли с по над 300 коня. Вашето, "колеги", звучи като "не дай Боже сляпо да прогледа". Бедността не била порок. Вярно е! Самозабравянето, обаче, е порок! Дааам...
            Абе не се сдържам да прочета темата до края.
            Като си отишъл на края на света, приел си някакви принципи, що си си купил няколко коли "над 300 коня" и очакваш другите да пазят теб и дъщеря ти. Напазарувай едно-две "Юго 45-Калифорния" и си свиркай. Не мога да разбера тез моралистични полюции. Тук пътищата били такива, там онакива, ама полицията глобявала...Да вземем и да забраним на германците да карат/произвеждат коли, щото вдигат над 120 по магистралата.
            Не съм добър шофьор, редовно нарушавам правилата, но не създавам конфликти на пътя. Карам и с 280 и с 80, значи по твоята логика съм лош човек. И синът на Бого е лош и в общи линии всички които живеем в БГ сме лоши, щот като теб не сме избрали да караме МБ-300кс с 55 м/час.
            Във всяко действие трябва да има логика, и поука, сина е разбал за какво иде реч и е осъзнал мястото си. Поне за сега.
            Лично аз се позовавам на своя опит. Имам две висши и владея 7 езика, но синовете ми са по добри шофьори от мен. Естествено, ЕГН-то ни е различно и времето за реакции, аз просто разбрах, че ми е минало времето и се отказах от любимия автомобил.
            И последно, ако видя че дъщеря ти се сурка с 200 и, ще ти се обадя на теб, а не на полицията. Тук така ги разбираме тия неща!!!!!!!!!
            в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
            Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

            Коментар


            • От: За HEMI, Меган и безсмъртни карачи ...

              Marinco, колко конски сили ти е колата няма никакво значение. Важното е как я караш. Преместил съм се тук, и тук закона е 65-70. Хората на толкова са свикнали и така карат. Никой не си гледа в огледалото, както го гледа германец на аутобан. Ако подкараш като в Германия, след няколко километра ще се качиш на някоя баба на задната броня.

              Не искам никой да полага специални грижи за моето семейство. Просто искам както аз пазя техните, те така да пазят моето. От велики саможиви самодейци сте така. Огледай се. Викат му общество.

              Колите са по над 300 коня по една причина - да карам определена марка кола ми излиза наполовина потдръжката. От тази марка избирам най-голямото купе- по магистралите стават мелета, защото си бъркат в носа. С големите, жената вози щерката. Аз имам Сивик...
              От големите купета, тук има само 3 двигателя, и като отпишем М104 с течащите гарнитури, остават 500 и 600. V12 600 на практика са два м104 събрани под ъгъл. И остана само S500.

              Дано си го разбрал. И да, "имам си милион конски сили, мои са си и ще си правя каквото искам" го гледам всеки път в България. Няма нужда да го обясняваш цветно.

              Ще е добре да се обадиш, ако видиш щерката да се сурка със 200. Само дето моя телефон не е залепен на задната броня...

              ааа, и се зачетох- я кажи къде деля хората на добри американци и лоши българи? Май ги деля на спазващи и не спазващи. И са спазващи, защото им го налагат.
              Последно редактирано от NIKSD; 19-04-13, 23:46.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: За HEMI, Меган и безсмъртни карачи ...

                Това с Югото Калифорния и аз не го схванах.

                Да питаме тогава - коя кола струва около 6000 долара тук,голяма за деца и сравнително сигурна при катастрофа,лесна за подръжка?А намери я с 50-100-200 коня и ще си взема четвърти,идват с шестак ма никой не ми се върза на акъла и всичко живо осмаци кара и то не щото чакам някой да ми пази семейството,а точно щото никой не ебава,няма как да те спре някой на светофара щото си го засякъл и да ти обърше 2 шамара.Това е колкото вредно толкова и лозе пази.

                Та ако се сетиш за някоя марка свирни,искам го 5 метра,2.5 тона и да събира децка количка,2 колелета,сгъваеми столове,хладилна чанта и покупките от супера за седмица - това в багажника,че на задната седалка са двете деца и място за друго няма.

                Нено се подигравай,бедни емигранти,не всеки има и не е лесно,вярвай ми.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: За HEMI, Меган и безсмъртни карачи ...

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Извод: ако имате пубер в къщи, дръжте ключовете от колата в каса или винаги ги носете със себе си.
                  За сведение:
                  У дома имам двама мераклии за коли, и двамата изкараха изпитите, но съм им казал, че когато си изкарат пари за да си платят таксата за изпита и за издаването на книжката в КАТ-тогава ще си получат книжките. Ключовете за всичките МПС-та си стоят на обичайното място, и досега няма случай да са забърсали някоя кола и да се развяват с нея. А не е като да няма коли-астра, маверик, витара, камиончето, всичките палят и вървят.

                  Въпрос на възпитание...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: За HEMI, Меган и безсмъртни карачи ...

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    За сведение:
                    У дома имам двама мераклии за коли, и двамата изкараха изпитите, но съм им казал, че когато си изкарат пари за да си платят таксата за изпита и за издаването на книжката в КАТ-тогава ще си получат книжките. Ключовете за всичките МПС-та си стоят на обичайното място, и досега няма случай да са забърсали някоя кола и да се развяват с нея. А не е като да няма коли-астра, маверик, витара, камиончето, всичките палят и вървят.

                    Въпрос на възпитание...
                    Мислиш ли ,че е до възпитанието или пречката са други фактори ?
                    Лудак

                    Коментар


                    • От: За HEMI, Меган и безсмъртни карачи ...

                      Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
                      Мислиш ли ,че е до възпитанието или пречката са други фактори ?
                      Определено са други. Страхливи са му на Кольо момчетата. Страхливи и мързеливи - `ем сума ти време ги мързи да изкарат по 100 лв. за такса за изпит и за книжка, `ем ги шубе да се качат на кола
                      Така е, Кольо. Всички знаем, че си въплъщение на здравия народен дух, изтъкан си от добродетели и си истинско олицетворение на висшите педагогически ценности - ти и само ти. Ние другите давим децата си в разгул и разврат...
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: За HEMI, Меган и безсмъртни карачи ...

                        Моля, поемете дъх. Темата се хлъзва по кофти наклонена плоскост. Различни разбирания, различна ценностна система, различен морал... Споко, това му е хубавото на различните индивиди. Иначе щеше да е скучно.
                        Добре, че има закони да ни дялкат ръбестите чепове. Хайде мир!
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: За HEMI, Меган и безсмъртни карачи ...

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                          Различни разбирания, различна ценностна система, различен морал...
                          К`ъв различен морал ? Аз да се се казвам Осама Бин Ладен или Мао Цзе Дун, та да говорим различен морал. Чудя се на Кольо как може да прави изводи за "лошо възпитание", че и да ги ръси нравоучително и му давам пример за извратено тълкуване в същия стил на казаното от него.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: За HEMI, Меган и безсмъртни карачи ...

                            Говоря абсолютно по принцип. Как си възпитаваш децата си е твоя работа.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • От: За HEMI, Меган и безсмъртни карачи ...

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              Говоря абсолютно по принцип. Как си възпитаваш децата си е твоя работа.
                              Именно. И коментари в тази посока са неуместни.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: За HEMI, Меган и безсмъртни карачи ...

                                Аз бях добре възпитан ако говорим за крадене на бащиния Фиат 125Р,там не съм го пипал,само като ме нервирашр бащата и му го паркирах обратно та да се чуди какво става,след години щеше да ме бие ма това е друга тема.

                                Неговия не го карах ма карах други и да знам,не влизам в категория Ангелче.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X