Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бар "НАЗДРАВЕ" 3

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

    Ачо, нема кой да те чека!
    Аз го захващам с една студена биричка.
    За здравето на Емо!
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

      Аз го ядох на ведомственото.

      Наздраве!
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

        Благодаря ви.
        Първоначално публикуван от Son4o Преглед на мнение
        ....
        Емо, гладна съм!
        .... и Евгени е гладен, ама си трае
        Той Евгени е перманентно гладен (впрочем както и аз), закуската я пропуснахме но поне ето едно пиленце за обяд.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Roasted_chicken_and_potatoes.jpg
Прегледи:1
Размер:120.5 КБ
ID:5606127

        Наздраве!

        Коментар


        • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

          E, благодаря
          Мога и аз да го ям вече .... и понеже съм си вкъщи и някаква чаша бира има пред мен (чия ли е?) .... за твое здраве! Наздраве
          Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

          Коментар


          • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Не Саше, не е така. ...

            Знам, че по твоите стандарти тукашните пици не са пици, но толкова могат.
            Дай някаква оригинална рецепта за хубава пица.
            Здравейте ви!
            Включвам се по никое време, и гледам Паладинчо остарял- да ни е здрав и щастлив тук, а не оттатък у млекарницата.

            На КолЮ му правили пица, ама не баш- ми нА ти мойта рецепта:

            ПИЦА ПО ДЯДОКОКОВСКИ

            Една от най-важните съставки на италианските пици и спагети е СУГОТО. Няма нищо общо с доматеното пюре, което се слага у нас. Рецептата е от някакво старо панаирно списание.

            СУГО (Доматена салца за пица и спагети)

            - домати – 1- кг (може един буркан доматено пюра, разреден с 250 гр вода, ако бързаме, но от пресни домати е неповторимо.)
            - червен лук – 2-3 глави- по-едри
            - чесън – 3-4 скилидки, може и по-вече
            - зехтин - 4 с.л.
            - захар - 1 ч.л.
            - магданоз - 2 с.л.
            - босилек - 1 с.л., на ситно
            - черен пипер - на вкус, но поне ½ равна ч.л.
            - сол - на вкус
            - червен пипер ( ЮТ ) -по желание на публиката

            В по-дълбочка тенжера се слага зехтина и се загрява. Слага се малко сол, за да не пръска, добавя се нарязания на ситно лук и се запържва до прозрачно, слага се намачкания с нож чесън и се запържва още малко.
            Обелените и нарязани на ситно домати се добавят при лука, слага се сол и чер пипер на вкус, поръсва се със захарта и се вари на бавен огън 30-40 минути, като се бърка, да не загори. (При доматено пюре се вари 15-20 минути)
            Пасира се, ако не са се разварили вече доматите, добавя се магданоза, накълцан на ситно и босилека.
            Вари се още 15 мин.и е готово.

            ТЕСТОТОМоже да се ползва готово тесто от магазина или да се замеси меко тесто.
            (Коле, става и с хлебарската машина на програма за тесто, докато ти бъркаш сугото)

            Съставки за машина:
            500 грама брашно 7 грама мая
            250 милилитра вода
            1/2 пакетче суха мая (Йоткер) или половин кубче жива, размита с 50 гр. от водата и захарта
            2 равни чаени лъжички захар (може и кафява)
            1 чаена лъжичка сол с лек връх, размесва се с брашното

            Готовото тесто се разделя на топки според тавата ни, намазва се леко със зехтин и се разточва на тънка 3-4 милиметра кора.
            Слага се в намазана леко тава и се добавят другите вкуснотии, както следва:

            Най-напред с черпака се слага суго и се разнася по цялото тесто със спираловидно движение от центъра към края. Ако е малко, може да се добави още.
            Нахвърлят се тънко нарязаните парчета моцарела (не кашкавал), отгоре се добавят нарязани на тънки шайби белени домати и се поръсва с босилек и манданоз
            Пече се 15-на минути на загрята предварително на 240 градуса фурна, на първите стойки за скарата на печката

            Това е т.нар. “Маргарита”

            Ако има месни подправки – прошуто, разни сушени или пушени свински бутове, луканки или салами, се режат на тънко и се слагат след сугото, а отгоре се настъргва пармезан (тук може и кашкавал)
            Общо взето след намазване на сугото върху тестото, всеки има право на собственно мнение, какво да сложи, Обаче се завършва с пармезан отгоре. Босилек и няколко капки зехтин за финал, след изваждането.

            Консумира се с изстудено червено винце, бира или който-каквото му харесва.

            Да ви е вкусно от дядо ви!
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

              Егати и интереса към моята пица:
              В момента 31 потребители разглеждат темата. (1 регистрирани и 30 гости)


              И никой не ще да ме признае, хъ!
              Назкайве.
              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

              Коментар


              • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                Ти па вместо да пишеш, вземи ни я приготви, па ни покани!
                Кръвна група 0+

                Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                Коментар


                • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                  Деди, ти пъ къде се виде в посетителите, къфто си невидим, ъ?

                  Наздраве с бирени фъстъци.
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                    Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
                    Наздраве с бирени фъстъци.
                    Егати скуката - все едно каза "Наздраве" с пияни вишни..
                    Кръвна група 0+

                    Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                    Коментар


                    • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                      Няам пияни вишни, ама има изостанали бирени фъстъци. Че нещо загладнех....

                      Наздраве!
                      The Flat Earth Society has members all around the globe.

                      Коментар


                      • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                        Добре тогава - наздраве с вафла Морена!
                        Кръвна група 0+

                        Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                        Коментар


                        • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                          Според Тапата съм банната. Ай честито!

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2014-08-21-11-32-37.jpg
Прегледи:1
Размер:40.8 КБ
ID:5606138
                          The Flat Earth Society has members all around the globe.

                          Коментар


                          • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                            Ами марш да се срамуваш, тогава, кво ми постваш тука!
                            Кръвна група 0+

                            Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                            Коментар


                            • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                              Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                              ..... БАГЕР НАГРАДЕН ФОНД
                              Ще си поствам пък, все пак съм награден фонд.
                              The Flat Earth Society has members all around the globe.

                              Коментар


                              • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                                Първоначално публикуван от Vili4ka Преглед на мнение
                                Ти па вместо да пишеш, вземи ни я приготви, па ни покани!
                                Ми на "Курмиковския терен" немам фурна да я опека.
                                Намери някоя вила с фурна и котлон - да се съберем на нея.
                                От мен бъркането и пекането, от теб рязането на лука и доматето ( ще ти избера специално "по-сълзлив" лук).

                                Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
                                Деди, ти пъ къде се виде в посетителите, къфто си невидим, ъ?

                                Наздраве с бирени фъстъци.
                                Ама аз се виждам бре! Вий що не ме виждате?
                                Сигурно е като твоята баня.
                                Назстудена водица.
                                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 45 потребители онлайн. 0 потребители и 45 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X