Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бар "НАЗДРАВЕ" 3

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

    ТоА Кольо ме ошашави... баси

    Наздраве
    Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

    Коментар


    • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

      НАздраве с с кристална мастика (напук на КоЛчО)
      RAV 4
      F650GS

      Коментар


      • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

        Чули сте-недочули...
        От зърно се правела водка...
        Днес даже и в Русия водката се прави от спирт. както и уискитата които пием тук, и всякакъв друг алкохол. Просто дестилатите са страшно скъпа стока, и се слагат в някакъв процент в тежкарските питиета. Иначе и там другия алкохол си е разреден спирт. Вярно-спирта е проверен за вредни съставки, използва се най-доброто качество( това в случая за скъпи напитки де), но и там си го има спирта. Да не говорим за по-евтините напитки(кара коч например). Там всичко е спирт от Куба или Бразилия, цвят и аромат за да се докара вкуса и вида на автентичната напитка. Съвременната химия може да имитира супер успешно какъвто си искате аромат. Компютрите правят чудеса.

        Иначе как се прави водка от зърно:
        зърното се накисва за няколко дни, и после се слага на сухо. Вследствие на мокренето семето покълва, и преобразува скорбялата(за по-просто нишестето) в захари. После се изсушава и се смила. В смления продукт вече има захар, която след ферментацията ще стане на алкохол. Но затова трябва да се смеси с вода. Познатите джибри... След ферментацията се вари, и се получава дестилиран алкохол.
        Сега, че има тънкостикога да се спре покълването, какво зърно да се използва, колко вода да се сложи в смления материал, и други такива-това е ясно, но думата е за друго-водка се получва по съвсем друга технология.

        Айде наздраве.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

          Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
          (напук на КоЛчО)
          Колчо го премести в другия крачол.

          Наздраве отче.
          Ти откога почна да пишеш като лапе бе? С една малка, и една главна буква. Пак една малка, и пак една главна...
          Отврат...
          Има си кога да се пишат главни букви, даже и в интернет граматиката.
          Аман от гъзария.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

            Кольо взе да обръща другата страна. Всичко се прави от спирт, това е ясно, аз съм правил от спирт водка, а от водката уиски. Доколкото знам най-често използват картофи за дестилат тъй като са най-евтини. Въпроса беше друг - крайния резултат по-близък до ракия или водка при липсата на плод. Като вкус и аромат конкретно. То на водката даже си пише, че е от спирт за разлика от другите питиета. Наздраве!
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

              А спирта, от какво го правят?
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                А спирта, от какво го правят?
                Предния пост. По принцип от зърно, но най-често от картофи и вероятно захар. По-компетентните да кажат. Наздраве!
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                  Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                  Кольо взе да обръща другата страна. Всичко се прави от спирт, това е ясно, аз съм правил от спирт водка, а от водката уиски. Доколкото знам най-често използват картофи за дестилат тъй като са най-евтини. Въпроса беше друг - крайния резултат по-близък до ракия или водка при липсата на плод. Като вкус и аромат конкретно. То на водката даже си пише, че е от спирт за разлика от другите питиета. Наздраве!
                  Раде, все твоята си знаеш. Щом било от зърно-по-близо до водка... Нали казах-водката се прави по коренно различна технология.
                  Ако искаш мога да заложа материал съвсем без никакво зърно. И пак ще изкарам ракия, и ще си я пия с кеф. И след като няма зърно, а само захар, вода, мая и киселина-на какво ще я оприличиш? А картофите са си добър източник на скорбяла, която по един или друг начин се преработва във захар. Която захар после дрождите плюскат, и пикаят алкохол.
                  По въпроса за плода-кажи каква ракия искаш, ще тия направя такава, че не можеш да я познаеш. Кайсия, круша, грозде, слива... Каква?

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  А спирта, от какво го правят?
                  От захар. Няма друг достъпен начин за производство на спирт. Сега, от каква суровина ще е захарта е друг въпрос, но като химия е все едно.
                  Предложение:
                  На село имам няколко джанки. Който е мераклия-да заповяда и да събере плода(ще помагам), и да направи ракия само от плод, без захар. Да видим колко ще изкара. Но не това е интересното. Въпроса е, дали ще го боли главата след напиване с "чиста" джанковица, и след "зърненка", която си е чисто от захар.
                  Еднакви количества де...

                  Наздраве на всички.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                    Наздраве!

                    Саше, ще се класираш ли за събора?

                    Пак наздраве
                    Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

                    Коментар


                    • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Абе ти наред ли си бе?
                      Ко?Не!

                      Наздраве!

                      Коментар


                      • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                        По принцип от зърно, но най-често от картофи и вероятно захар.
                        От зърно вече никой не прави, щото е скъпо. Това е било преди 100-150 години, и назад, когато е нямало евтина суровина за получаване на захар. Та колкото и да е малък рандемана от зърното-това са имали под ръка, с това са работили. Сега никой не ще да се занимава с неефективни процеси,че бизнеса не чака, и конкуренцията не спи.

                        В момента спирт са произвежда най-вече от захарна тръстика. Просто в световен мащаб това е културата с най-голям рандеман, съответно най-рентабилно производство.За картофите не знам, но те бидейки по северна култура-може би в Швеция, Германия, Норвегия и други такива страни се използват за направата на спирт.
                        Цвеклото също заема сериозно място в световното производство на захар, респ. на спирт.

                        Абе кво ми става тази вечер, нещо съм започнал да се правя на много умен.
                        Я наздраве, че ще вземете да ме бъркате с някого.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                          Коле, пак ти напомням на есен да се разкараме до суети соксовете, хем ще видим дистиларните за уиски и как си държат на старите технологии.
                          Наздраве!

                          Коментар


                          • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                            Брат,не казвай колко ракия сме сварили,че данъчните не спят,и ще си искат акциза с лихвите
                            А зърненката няма цвят и аромат!

                            Наздраве.
                            Нищо не мога,и нищо не знам...

                            Коментар


                            • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                              Първоначално публикуван от тихич Преглед на мнение
                              Коле, пак ти напомням на есен да се разкараме до суети соксовете, хем ще видим дистиларните за уиски и как си държат на старите технологии.
                              Наздраве!
                              Тишо, много е примамлива офертата, много ми се иска да стане работата, ама като си знам какви приходи очаквам-надали ще стане.

                              Освен, ако от някоя дестилерия не обещаят уиски на корем, от сигъл молта на фабриката...

                              Наздраве.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                ......
                                Абе кво ми става тази вечер, нещо съм започнал да се правя на много умен.
                                Я наздраве, че ще вземете да ме бъркате с някого.
                                С кого? С Кольо от Шумен ли? Е, па то него знае цяла България, половин Гърция и четвърт Румъния Та с кого викаш ще те объркаме!?
                                Я наздраве. Ей го къде е събора (на който може и да не дойда, щото с такъв умник на една маса сяда ли се) - дъра-бъра до сабахлем...

                                Наздраве на всички.

                                п.п. Саше?
                                Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 55 потребители онлайн. 0 потребители и 55 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X