Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо не искам да съм Японец.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо не искам да съм Японец.

    Хортуваме си тука из форума, та се присетих една интересна случка от преди преврата.
    В далечната 1985та, ще да е било.
    Та като младо инженерче у талавизията поназнайващо ингилизки, получих отговорната задача да съм драйвър на трима Японци за месец.
    Трябваше да надзирават монтажа на предавателите на Копитото. От НЕК бяха, ама не от нашия.
    Та взимам ги от терминал1, щото2 го нямаше, карам ги в хотел Балкан/сега Шератон/ и къде на английски къде с жестове се разбираме за утре в девет.
    След инструктаж от партийния кацвам там в 8.30. Един вид У Европата и ний знаем, що е етикет.
    Да, ама не. Тия синковци да вземат едно такси и какво мислите - отпрашили за Копитото та да са на работното място в 9.00.
    Първите дни си бяха чисти японци, ама много бърже ги превъзпитахме. Научиха се лесно и на двучасова обедна почивка с ракия и салата, ида закъсняват, и да си тръгват по-рано.
    Та в крайна сметка реваха при заминаването.
    Та така.

  • #2
    От: Защо не искам да сън Японец.

    ъхъ, и за хванат с любовница сепуку си правели
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • #3
      От: Защо не искам да сън Японец.

      Моля, който може да оправи заглавието, че се излагам пред Японците

      Коментар


      • #4
        От: Защо не искам да сън Японец.

        А... дали са оцелели японците след завръщането им по родните острови ? Защото познавах един - така се беше "побългарил", че пресякъл на черевено в Япония и...
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: Защо не искам да сън Японец.

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          А... дали са оцелели японците след завръщането им по родните острови ? Защото познавах един - така се беше "побългарил", че пресякъл на черевено в Япония и...
          Казва ли ти някой? още нямаше нет.

          Коментар


          • #6
            От: Защо не искам да съм Японец.

            И те не са еднородна маса.
            Съпругът ми (светла му памет) работеше за японци. Беше в представителството на японска търговска фирма в "Интерпред" (по-възрастните помнят какво е) от 1985 год. и до закриването на представителството през 1993-94 год. Имаше си особености, но не чак като да е работил за извънземни .
            Suzuki Jimny, 1.3, 2009

            Коментар


            • #7
              От: Защо не искам да съм Японец.

              Японците отдавна не са това, което Пенчо, Марко Семов и др. са гледали по Тошово време или широката публика е възприела от филмите на Куросава, Имамура, респ. от книжките на Дж.Клавел... Ни мой вечИ ги вЧепЕтлим с нашенски битовизми тип рИкийка-сЪлаткЪ. Прочее, Пенчо нали е живял в Япония, та не знам защо дава такива стари примери, очаквах някой пътепис да спретне Моите впечатления са доста различни - хора, широко отворени за "гайджинските" пороци, прихванали много от тях и пренесли ги на своя почва. С японци спокойно можеш да говориш на всякакви теми - като се почне от жени, пиене, футбол, световна политика, та се свърши с далавери и измами като са много по- в час, отколкото някой... германец например. Феодализмът напусна Япония с погрома й във Втората световна война, а населението се скъса да пътува и търгува из целия свят. В момента е въпрос на някаква "изисканост" да поддържат традициите с поклоните, специалните обноски и церемониите, май най-вече за да шашкат същите гайджини и да им прибират парите. Иначе си живеят сравнително добре, не по-различно от средностатистически западняк, бъхтащ здраво за... пенсия, та като я вземе, да се засели в къща на село в някоя страна, за където му стигнат парите - кеф му Франция, Италия, Испания, кеф му... село Шипка .
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Защо не искам да съм Японец.

                Случката е съвсем истинска, нищо че темата е в спама.

                Коментар


                • #9
                  От: Защо не искам да съм Японец.

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Научиха се лесно и на двучасова обедна почивка с ракия и салата, ида закъсняват, и да си тръгват по-рано.
                  Та в крайна сметка реваха при заминаването.
                  Та така.
                  Ами то на хубавото бързо се свиква
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X