Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да раздадем някакви образователни листовки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да раздадем някакви образователни листовки?

    След като тези дни започнах да работя нещо като пътна помощ - бутане на коли, теглене, ринене на сняг по паркингите - реших, че липсата на образование е главния причинител на всички беди по пътищата. То не беше "отпускай газта като видиш, че не може повече!" при бутането, то не беше "ха сега се върни назад и влез напред" когато някой не може да излезе от коловоза, а иска да паркира, то не беше "пич, с този канап по-добре си закърпи чорапите - с това НЕ могат да те теглят!". А пък някой да сложи вериги... БОООЖЕ... Нямат идея как! Едни пичове пред офиса помагаха на една жена 30 минути докато сложат вериги на две гуми. Изобщо хората са безпомощни, не знаят какво да правят.

    Какво ще кажете да се напише някаква рекламна книжка с най-общи съвети за това как да се действа при най-традиционни ситуации? И да се раздава безплатно след оказване на помощ на някой, който е закъсал. Това, което ми идва на ум е:

    1. Как се слагат вериги
    2. Какво прави шофьора докато бутат колата
    3. Как се излиза от коловоз за правене на завой, паркиране
    4. Какво да се прави ако е паднал акумулатора (палене с бутане, ток от друга кола)
    5. Какво да направиш ако закъсаш и си сам
    6. Какво се прави при теглене на автомобил с въже от друг автомобил
    7. Как да си избираме подходящи гуми за колата... или защо е хубаво на джантата да има повече от 3мм гума, въпреки лошия външен вид
    8. Какви инструменти и помощни средства да си носим в колата като минимум

    и т.н. Вие по-добре знаете. Въпросът е да стане нещо като книжка-наръчник за начинаещия шофьор.
    Последно редактирано от Wattie; 07-02-12, 18:05.

  • #2
    От: Да раздадем някакви образователни листовки?

    Ми давай, ще ми е интересно какво ще излезе от цялата работа точно тук
    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

    Коментар


    • #3
      От: Да раздадем някакви образователни листовки?

      Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
      ........
      Какво ще кажете да се напише някаква рекламна книжка с най-общи съвети за това как да се действа при най-традиционни ситуации? И да се раздава безплатно след оказване на помощ на някой, който е закъсал. Това, което ми идва на ум е:


      и т.н. Вие по-добре знаете. Въпросът е да стане нещо като книжка-наръчник за начинаещия шофьор.
      Ето моето предложение:

      Ако искате да знаете:
      1. Как се слагат вериги
      2. Какво прави шофьора докато бутат колата
      3. Как се излиза от коловоз за правене на завой, паркиране
      4. Какво да се прави ако е паднал акумулатора (палене с бутане, ток от друга кола)
      5. Какво да направиш ако закъсаш и си сам
      6. Какво се прави при теглене на автомобил с въже от друг автомобил
      7. Как да си избираме подходящи гуми за колата... или защо е хубаво на джантата да има повече от 3мм гума, въпреки лошия външен вид
      8. Какви инструменти и помощни средства да си носим в колата като минимум

      посетете WWW.OFFROAD-BULGARIA.COM

      иначе ако тепърва има да обясняваш кое как става ще се получи цяла енциклопедия
      всичко това го има тук във форума.
      Последно редактирано от Slick; 07-02-12, 18:17.

      Коментар


      • #4
        От: Да раздадем някакви образователни листовки?

        Филипе, точка 8 ме кефи
        Може ли аз да напиша по нея
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Да раздадем някакви образователни листовки?

          Може и така, ама то листовката става чист спам... Добре де, реклама. Трябва все пак да има и нещо полезно в нея. Иначе ще завърши в кошчето и пак нищо.

          Коментар


          • #6
            От: Да раздадем някакви образователни листовки?

            Очень харна идея.Ти явно си непоправим идеалист,утопист и оптимист.Как очакваш да помогне това пособие.Ами то трябва някой да го чете.Ти да си видял някой да може да чете,без да срича.Ти да си видял някой да чете книга.В моя град някога имаше книжарница,има и библиотека(даже библиотекарката ми е пациентка).Аз не съм чул някой да е влизал скоро в нея.Плебса е потънал в дълбок битовизъм примесен с тежък алкохолизъм,обилно подплътен с чалга.Ти говориш за някакви наръчници,листовки и прочие ''дяволски'' и неразбираеми думички за войнстващия простак(който скоро ти беше вдигал скандал ,че си му предложил помощ).Успех в начинанието.Аз моите деца ще ги обуча,и жената обучавам,и те ще научат своите деца...както мен баща ми ме е обучил.Контраста се задълбочава,уравнивеловката е минало.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              От: Да раздадем някакви образователни листовки?

              Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
              Може и така, ама то листовката става чист спам... Добре де, реклама. Трябва все пак да има и нещо полезно в нея. Иначе ще завърши в кошчето и пак нищо.
              Тя в 98% ще завърши там.
              А в другите два процента пак няма да свърши работа, щото тия неща за да работят трябва да са станали механизирани реакции.


              А и още нещо, а то е важно - повече неправилни (а често и опасни) примери за теглене събрани на куп от тези в този форум рядко могат да се намерят
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Да раздадем някакви образователни листовки?

                Най-добре само листовка:

                Посетете Offroad-Bulgaria.com, там можете да получите всичката нужна информация, а ако не намирате нещо, с радост ще ви отговорим във Вашата Нова тема.

                Евтино, лесно, ефективно и напълно заслужено ако се приеме като реклама, пък и народа има нужда от Този форум!

                Коментар


                • #9
                  От: Да раздадем някакви образователни листовки?

                  Всичкото това са базисни, елементарни понятия, а половината и са част от курса за кат Б (не по-"голяма"). Хора, които ги нямат - или нямат никакво намерение да ги придобиват, или изобщо не са в състояние да го направят.
                  С две думи накратко - не се хАби.
                  Инак, ако все пак се работи по напътствията, може да се добави и христоматийната точка: "В микровълновата не се сушат котки!"...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Да раздадем някакви образователни листовки?

                    Уфф. Трябва ти само телефон с дата план и ютуб плеър. Пишеш в търсачката как се слагат вериги и излизат клипове, кеф ти за лека кола, кеф ти за камион, кеф ти метални, кеф ти текстилни. Днешните не четат, само гледат.

                    Аз съм на мнение, че който търси намира. Аз не съм чакал някой да ми навре листовка в ръцете как да си "оправям жената". Ако искаш да се научиш как да правиш нещата от точка 1 до 8, има ...найсет начина да стане. Ако не искаш и цветен таблет да му навреш в ръцете, то ще каже, че не не може да разбере защото не е 3Д.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Да раздадем някакви образователни листовки?

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      Най-добре само листовка:

                      Посетете Offroad-Bulgaria.com, там можете да получите всичката нужна информация, а ако не намирате нещо, с радост ще ви отговорим във Вашата Нова тема.

                      Евтино, лесно, ефективно и напълно заслужено ако се приеме като реклама, пък и народа има нужда от Този форум!
                      Направо си е за лепенка на форума да им лЕпиш на предния джам без да питаш...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Да раздадем някакви образователни листовки?

                        В курса за кат. Б такива неща всъщност няма. Листовките са само за пътни знаци, маркировка, светофарни уредби и регулировчици. Това се учи и от теорията. Другото от изпита е кормуване. По време на курсовете никой не те учи как се слагат вериги, как се дава ток на друга кола и подобни. Най-сложното, което въобще ти показват e успоредно паркиране.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да раздадем някакви образователни листовки?

                          Именно, или просто си четеш правилния форум...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Да раздадем някакви образователни листовки?

                            Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                            В курса за кат. Б такива неща всъщност няма. Листовките са само за пътни знаци, маркировка, светофарни уредби и регулировчици. Това се учи и от теорията. Другото от изпита е кормуване. По време на курсовете никой не те учи как се слагат вериги, как се дава ток на друга кола и подобни. Най-сложното, което въобще ти показват e успоредно паркиране.
                            Едно време през далечната 1986г ни учиха на някои неща, но курса беше 3 месеца.Е за вериги не, защото тогава беше нещо непознато .
                            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                            Коментар


                            • #15
                              От: Да раздадем някакви образователни листовки?

                              Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                              В курса за кат. Б такива неща всъщност няма. Листовките са само за пътни знаци, маркировка, светофарни уредби и регулировчици. Това се учи и от теорията. Другото от изпита е кормуване. По време на курсовете никой не те учи как се слагат вериги, как се дава ток на друга кола и подобни. Най-сложното, което въобще ти показват e успоредно паркиране.
                              Зависи кой кога е карал курса.Когато аз карах курса(1987),веригите бяха блян недостижим.Но си имах едни стоманени въженца 6 мм скроени и прогонени за гумите на москвича(само веднъж ги ползвахме с баща ми в Хаинбоаза).Нямахме два комплекта гуми и джанти(както сега имам и на двете си коли),а карахме едни умрели ''видинки'' и пак оцелявахме.Явно сега некадърщината е епидемична.ПП Ще дам един пример-имам един комшия ,комппютърен специалист.Скоро не можа да си запали класното ауди и се наложи да го бутаме към едно надолнище.Аудито спокойно се спусна до долу и аз гледам че от ауспуха не излиза нищо и аудито не запали.Слизам долу и го питам- кво става,не се ли обади.Нафта имаш ли ,на коя скорост включи?А той ми вика ква скорост,на скорост ли трябва да включа?Той си мисли,че въртящия момент се самозаражда някъде под капака от само себе си .
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X