Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ХЕЛП ЗА БЕТОН

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ХЕЛП ЗА БЕТОН

    Понеже ми остава още много да за довърша пътя а от там където свършва новия бетон грам няма да ми хареса да го бетонирам търся други идеи.
    Гледах известно време в София как се редят плочките по тротоарите а те ги редят така : мешат сух пясък с сух цимент ,слагат го за основа ,отгоре редят плочките и фугите ги пълнят с пясък и цимент .След това поливат отгоре с вода и това е .......... .
    Та идеята ми е да умешам насипняк камъните с цимент и пясък .След това "постеляне" и да ги мине валяка да ги набие хубаво .После с маркуча и съм номер 1 ............. поне така си мисля .
    Дайте идеи !
    Лудак

    Коментар


    • #32
      От: ХЕЛП ЗА БЕТОН

      Потърси в нета за бутобетон.

      Коментар


      • #33
        От: ХЕЛП ЗА БЕТОН

        Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
        Понеже ми остава още много да за довърша пътя а от там където свършва новия бетон грам няма да ми хареса да го бетонирам търся други идеи.
        Гледах известно време в София как се редят плочките по тротоарите а те ги редят така : мешат сух пясък с сух цимент ,слагат го за основа ,отгоре редят плочките и фугите ги пълнят с пясък и цимент .След това поливат отгоре с вода и това е .......... .
        Та идеята ми е да умешам насипняк камъните с цимент и пясък .След това "постеляне" и да ги мине валяка да ги набие хубаво .После с маркуча и съм номер 1 ............. поне така си мисля .
        Дайте идеи !
        Идеята ти не е лоша, но пак ще ти иде една камара цимент, ако искаш да стане здраво. Отделно валяците като разход (машиносмена)...
        А иначе след тая процедура, ако го засипеш и с материала който ровят виртгените (натрошен асфалт), и си ти.
        Лятото от жегите се поразмеква и прави спойка с течение на времето и тъпченето.
        Освен това, ако насипняка е от трошен камък (скално), самото валиране ги зацепва камъните, ела па ако е с вибрационен валяк.
        Речната баластра категорично НЕ СТАВА.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #34
          От: ХЕЛП ЗА БЕТОН

          Такъв ситен асфалт изгризан от машините продават във Враждебна в асфалтовата база и не е скъп.Ако настелеш с него и валираш става супер.
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #35
            От: ХЕЛП ЗА БЕТОН

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Потърси в нета за бутобетон.
            Това е смес от бетон и големи камъни, използва се за направа на основи на сгради.За пътна настилка няма как.

            +1 за изстъргания асфалт.
            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

            Коментар


            • #36
              От: ХЕЛП ЗА БЕТОН

              Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
              Такъв ситен асфалт изгризан от машините продават във Враждебна в асфалтовата база и не е скъп.Ако настелеш с него и валираш става супер.
              Знам за този асфално но това което искам да е естествено
              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Идеята ти не е лоша, но пак ще ти иде една камара цимент, ако искаш да стане здраво. Отделно валяците като разход (машиносмена)...
              А иначе след тая процедура, ако го засипеш и с материала който ровят виртгените (натрошен асфалт), и си ти.
              Лятото от жегите се поразмеква и прави спойка с течение на времето и тъпченето.
              Освен това, ако насипняка е от трошен камък (скално), самото валиране ги зацепва камъните, ела па ако е с вибрационен валяк.
              Речната баластра категорично НЕ СТАВА.
              Тоя дето ми върши работа горе ми кара за 80лв. 10 тона скален натрошен камък .Отсечката е 100 метра на 3 метра широчина като за квадратен метър калдаръм са нужни 150кг. натрошляк.
              Общо излиза че ще ми трябват 50 тона натрошляк което като пари е 400лв.
              Остава само да сметна и колко цимент ще трябва .
              Тоя като ми го настеля с багера ще го накарам да го натъпка яко с греблото пък после ще търся от ония ръчни машини набиващи
              Лудак

              Коментар


              • #37
                От: ХЕЛП ЗА БЕТОН

                Една камара цимент ще ти трябва. Стига само да се валира добре, ама наистина добре. Скалното има фини фракции в него, които го спояват, освен че неправилно натрошените камъни се вклинват един в друг.
                Горе на вилата имам един камион скално от кариерата в Студена. Като преседи и го вали, горния слой го разбивам трудничко, без да е валиран.
                А с ръчната машинка, ще омалееш на такава площ. Не че не е възможно, де.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #38
                  От: ХЕЛП ЗА БЕТОН

                  Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                  Знам за този асфално но това което искам да е естествено

                  Доколкото разбрах това ти е вилата, нали?
                  Чудя се за какво си се вкарал в такива филми?
                  Стария е прав, че трошенокаменна настилка щеше да ти върши идеална работа. Малко по-едър камък отдолу и дребен за заклинване отгоре. Дет се вика класика в жанра.

                  Коментар


                  • #39
                    От: ХЕЛП ЗА БЕТОН

                    Не виждам армировка.
                    Аз съм на мнение че е задължителна в конкретния случай.

                    П.П.
                    Имам предвид разпределителна армировка.
                    Георги Тонев

                    Коментар


                    • #40
                      От: ХЕЛП ЗА БЕТОН

                      Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                      Не виждам армировка.
                      Аз съм на мнение че е задължителна в конкретния случай.

                      П.П.
                      Имам предвид разпределителна армировка.
                      Има има
                      Лудак

                      Коментар


                      • #41
                        От: ХЕЛП ЗА БЕТОН

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Скалното има фини фракции в него, които го спояват, освен че неправилно натрошените камъни се вклинват един в друг.
                        Горе на вилата имам един камион скално от кариерата в Студена. Като преседи и го вали, горния слой го разбивам трудничко, без да е валиран.
                        Как стои въпроса, ако вместо основа от скален трошляк се подложи трошен бетон?
                        Публикувайте отговор

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X