Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обичате ли българския фолклор ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обичате ли българския фолклор ?

    обичате ли нашата музика и песни?
    Винаги съм си задавала въпроса до колко сме свързани ние Българите с нашия фолклор, и винаги съм си отговаряла че благодарение на него ние сме оцелели и сме запазили нашата идентичност и история, в целият ни фолклор, в ритмите в песните в приказките и легендите, се е възпявало нашето минало и настояще, дори и бежанци Българите с векове са пазели онова дълбоко скрито в душата и сърцето българско огънче което ни е светило във най мрачните и тъмни нощи на нашата история, и ни е давало сили и надежда да тцелелем като човеци и народ. Но най силно ни е пазела нашата музика и песни. С тях ние сме преминали през вековете до ден днешен и не знам има ли Българин който да остане равнодушен като чуе нашата неравноделни ритми. аз лично като чуя нашата музика или песен цялата настръхвам, и нищо не е в състояние да ме задържи на едно място. Цялото ми същество и тяло заиграва и запява.
    а вие?

    http://www.youtube.com/user/srebryn
    Последно редактирано от Доби; 27-09-10, 22:05.
    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

  • #2
    От: Обичате ли българския фолклор ?

    Първоначално публикуван от donia Преглед на мнение
    обичате ли нашата музика и песни?
    Винаги съм си задавала въпроса до колко сме свързани ние Българите с нашия фолклор, и винаги съм си отговаряла че благодарение на него ние сме оцелели и сме запазили нашата идентичност и история, в целият ни фолклор, в ритмите в песните в приказките и легендите, се е възпявало нашето минало и настояще, дори и бежанци Българите с векове са пазели онова дълбоко скрито в душата и сърцето българско огънче което ни е светило във най мрачните и тъмни нощи на нашата история, и ни е давало сили и надежда да тцелелем като човеци и народ. Но най силно ни е пазела нашата музика и песни. С тях ние сме преминали през вековете до ден днешен и не знам има ли Българин който да остане равнодушен като чуе нашата неравноделни ритми. аз лично като чуя нашата музика или песен цялата настръхвам, и нищо не е в състояние да ме задържи на едно място. Цялото ми същество и тяло заиграва и запява.
    а вие?
    Ти си една от малкотоБългарите обичат чалгата тоест циганската музика демек искат да са цигани е като искат как да им попречиш и защо
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #3
      От: Обичате ли българския фолклор ?

      Аз си я обичам,и си я слушам! Скоро не ми се е случвало,но преди години,на 12000км от тук,като чух Граовско хоро и се разплаках!
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #4
        От: Обичате ли българския фолклор ?

        Българската народна музика няма аналог в света и ще просъществува, независимо, че някой хора не е слушат!
        Аз лично нали съм добруджанка си харесвам Добруджанската фолклорна област - Варненска хоро и ръченица!

        Поздравявам Ви с това изпълнение.

        http://vbox7.com/play:1b7cf4d2
        Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
        Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

        Коментар


        • #5
          От: Обичате ли българския фолклор ?

          Харесвам единствено родопските и донякъде пиринските песни. Другото ми звучи като чалга......

          Коментар


          • #6
            От: Обичате ли българския фолклор ?

            И аз съм на същото мнение като бодо.
            На мен лично всичкия фолклор на балканските народи е силно повлиян от турското културно влияние... И затова ми е малко... да не казам груба дума, но не го възприемам като моят тип музика.
            И въпреки всичко-страшно много ми харесва мъжки глас отпуснал се да пее в местност с етествено добра акустика в Родопите. Просто е страхотно, веднъж съм го чувал наживо, но си заслужаваше!
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Обичате ли българския фолклор ?

              За съжаление покрай фолка намразих и фолклора.
              Не се гордея с това, но не слушам българска народна музика

              Коментар


              • #8
                От: Обичате ли българския фолклор ?

                Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                Харесвам единствено родопските и донякъде пиринските песни. Другото ми звучи като чалга......
                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                И аз съм на същото мнение като бодо.
                На мен лично всичкия фолклор на балканските народи е силно повлиян от турското културно влияние... И затова ми е малко... да не казам груба дума, но не го възприемам като моят тип музика.
                И въпреки всичко-страшно много ми харесва мъжки глас отпуснал се да пее в местност с етествено добра акустика в Родопите. Просто е страхотно, веднъж съм го чувал наживо, но си заслужаваше!
                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                За съжаление покрай фолка намразих и фолклора.
                Не се гордея с това, но не слушам българска народна музика
                Е, това не мога да го разбера ! Честно!
                Явно не сте слушали достатъчно, не сте гледали и не сте играли...
                Само като чуя някоя игрива шопска песен и кръвта ми кипва. Не мога да се удържа...
                Какви турци, какви чалги...кви пет лева !?

                п.с. След четири години е поредния събор в Копривщица...ще ви водя под строй да си оправите възприятията
                Последно редактирано от cveta68; 28-09-10, 21:34. Причина: допълнение

                Коментар


                • #9
                  От: Обичате ли българския фолклор ?

                  Обожавам български народни танци .. и песни!

                  Обичам да играя хора и да пея народни песни - не твърдя, че съм кой знае колко добра и в двете де, но важното е, че ми доставя невъобразимо удоволствие Танцувах 7 години народни танци (и 4г. джаз балет, ама не се брои ), та от там явно съм свикнала с тях и ги обичам. Надявам се и дъщеря ми да ги обикне и да ги понаучи, поне основно.

                  Това е нашата история, минало, бит, обичаи ... Не трябва да ги затриваме!
                  Кръвна група 0+

                  Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обичате ли българския фолклор ?

                    Цвети, колкото и да ни водиш-не ни ли кипва кръвта-не става. Не знам как да го обясня-като възпитание ли(не е, че баща ми обичше много надодните песни), като западно влияние ли(пак не е, макар да обичам музиката им-не обичам западняците), но на мен ми заиграва душичката като чуя Металика, и Дио, а и беше свидетел на събора как бях останал без глас от пеене на концерт. Не на Валя Балканска, а на Офроуд.
                    Нямам нищо против Валя, даже се гордея, че е българка, но просто това не е моят тип музика, както вече казах. Въпреки,ч е има отделни песни които ми харесват. Като например-"Рипни Калинке..." и "Ела се вие превива"...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Обичате ли българския фолклор ?

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Цвети, колкото и да ни водиш-не ни ли кипва кръвта-не става. Не знам как да го обясня-като възпитание ли(не е, че баща ми обичше много надодните песни), като западно влияние ли(пак не е, макар да обичам музиката им-не обичам западняците), но на мен ми заиграва душичката като чуя Металика, и Дио, а и беше свидетел на събора как бях останал без глас от пеене на концерт. Не на Валя Балканска, а на Офроуд.
                      Нямам нищо против Валя, даже се гордея, че е българка, но просто това не е моят тип музика, както вече казах. Въпреки,ч е има отделни песни които ми харесват. Като например-"Рипни Калинке..." и "Ела се вие превива"...
                      Кольо.за тебе знаем...
                      На ти един поздрав !
                      животът е магия !
                      X5 3.0d

                      Коментар


                      • #12
                        От: Обичате ли българския фолклор ?

                        Най ме е яд, че попфолка омърси думата чалга. Тя означава надсвирване и който е слушал майстори знае каква атракция е...Народна музика харесвам, но за танци, "не ме търси"
                        Когато бях ученик, "Стамболийски" го затваряха от "Св.Неделя" до "Ботев" за Нова Година, имаше шатри с пелин и други зимни радости, свиреха различни оркестри. Ходех да ги слушам с кеф. Сега ми липсва тази атмосфера.
                        Иначе съм рокаджия, бивш групар, но харесвам и етно музика(то и Джетро тъл си е етнорок). Попфолк, кънтри, евро диско и др. елементарни музики не понасям...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Обичате ли българския фолклор ?

                          Да, в моята младост "чалгията" беше тежка дума за хубаво нещо. Не за ерзац култура.
                          Не знам какво обичам, напоследък се хващам че по радиото не слушам друго, освен новините, тежка симфонична класика, и нормална народна музика. Другото ме дразни. То и новините, ама те са необходимост.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Обичате ли българския фолклор ?

                            Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                            Харесвам единствено родопските и донякъде пиринските песни. Другото ми звучи като чалга......
                            Бодо,родопската и македонската музика са несравними,а това което ти звучи като чалга е защото сульо и пульо вече са със оркестър и текстовете се пишат на салфетката в кръчмата и на 5 ракий. Автентичния фолклор от всички фолклорни области на България е уникален и неповторим.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Обичате ли българския фолклор ?

                              Знаете ли Цвети, е права, или не сте слушали или не сте опитали да се вслушате. Че каква ще е например една българска сватба като не засвири кавал или гайда на пребулването на булката или на извеждането и, прощаването с родния дом "ела се вие превива" ами как ще уважиш кръсника като не го поканиш с погача и петел на една тежка ръченица. А само това ли то кръщенета и домашнши празници, нима слушате само техно, и др. музики. А знаете ли че в Добруджа погребват бизките си с кавал, кавалът свири тъжно и медено и на сърцето ти поолеква като че ли той самият плаче за починалия. Колкото до поп фолка за мен това е естествена разновидност и развитие на съвремието ни както има стилове във рока, в жаза, в попа, ами все си е поп+нещо. Това не е оправдание да не харесваш родното с което си закърмен от майчиното мляко и от мириса на родната земя. аз лично харесвам всякаква хубава музика слушам с удоволствие и Верди и Тина Търнар, любимата ми песен е " Говори ми тихо" на Джани Моранди" Но сърцето ми затрептява и кожата ми настръхва като чуя "Вино пият петдесет юнака" "Янкин брат янки думаше" " Три години млад овчарин" и още много многопесни
                              а чуя ли ритъма на Ръценицата на Граовското хоро и най вече на Варненския ръченик или кючек както някои му казват краката ми сами заиграват, и тука се провикват мъжете - дебре дебрееее а наздраве!
                              http://www.youtube.com/watch?v=0YxfZZjdw2c
                              Поздравявам ви с една Варненска ръченица който я хареса ашколсун, който не я хареса просто да му е!
                              Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X