Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Репутация - какво е това в този портал?

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Репутация - какво е това в този портал?

    Репутацията на всеки потребител е нещо което е важно и носи много смислена информация. Тя се определя по следния начин:

    Всеки 100 мнения добавят определени точки.
    Всеки потребител (активен участник) може да добави или извади от репутацията на друг но за да не може да се злоупотребява има следните ограничения - Един потребител може да оцени репутацията максимум на 10 други в рамките на 24 часа. Освен това след като даде оценка на определен потребител може на него да му даде отново оценка едва след като оцени други двадесет. Така няма начин някой да злоупотребява и променя оценката на друг.

    Помнете - имате право в рамките на 24 часа да оцените само 10 други потребители. Вашия вот е анонимен но когато посочвате отрицателна оценка трябва да добавите и кратко обяснение. То може да бъде видяно само и единствено от Администратора. Оценявайте само мнения които наистина сте видяли като важни или силно отрицателни.

    Репутацията на всеки потребител е нещо важно и в сериозните форуми определя отношението към неговите мнения особено от хора които не го познават...
    VPetrov.photography

  • #2
    Забравих, за да гласувате за определен потребител когато решите че дадено негово мнение заслужава това специално внимание натиснете везничките които се намират в десния край...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Бе, Венци нали обади за сложна система против злоупотреби. Обаче груповщината звучи крайно ъъъ ... Мда, лошо. В други години за това са разстрелвали милиони хора, значи проблемът е универсален и видимо непреодолим.

      Коментар


      • #4
        Не е толкова лесно със злоупотребите. Първо всеки потребител може да даде само десет оценки дневно. Второ той може повторно да даде оценка на същия потребител който вече е оценил само след като е гласувал за други 19... Преди това няма да може... Тъй че разбирането за гласуване между двама, трима и повече на практика няма никакво значение. А ако някой успее да убеди голяма група хора да гласуват за него добре ще си вдигне репутацията но ми е много интересно как точно ще го направи? Такава агитация тук не може да стане защото всеки опит за публична агитация ще доведе до сериозни санкции. Всеки опит за агитация чрез лични съобщения пък ще доведе до още по-голяма санкция която направо води към дирекна забрана за този потребител. А и да ви кажа сериозни те участници тук не са разни смешници които ще тръгнат да си оправят реномето по този начин. Съгласен съм че тази опция сред разни смешници няма да работи добре но тук нещата стоят другояче. Аз не знам за друг форум в който са се събрали толкова и все сериозни хора. Тъй че притеснения нямам никакви. И не забравяйте че за да може някой въобще да гласува трябва да има вече двадесет мнения тъй че няма как разни новодошли да определят репутацията на Стефан например...

        Колкото за това че репутация се трупа и с брой мнения и те могат да са много но безсмислени то това е отговорност на модераторите. Щом определено мнение е такова моля изтрийте го. Но тук не съм забелязал много такива хора... Не забравяйте че ние сме уникален портал с толкова много модератори и то какви...!
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          Аз наистина нещо не мога да вдяна....Ако за репутацията е важно броя на мненията,то....как някой с 20 мнения и репутация -1 ,а друг/прим.Дисем /който е с 900 и нагоре мнения е само с някакви си 2.Тоест колко мнения трявва да има той,за да стигне 10/при положение че никой не гласува за него,щото то гласуването не е задължително/?
          Много, страшно много мнения могат да направят репутация десет. До момента репутацията не работеше и затова на практика резултатите са сформирани от броя мнения. Оттук насетне гласуването ще има по-голяма роля. Затова и сега с голяма репутация са хората с много мнения. Но формулата по която се смята крайния резултат е с много компоненти тъй че само с много мнения няма да стане лесно нито пък само с гласуване. Всичко си е наред. Просто не забравяйте че имате само десет гласа дневно и с тях оценявайте само много смислените или пък много безсмислените мнения и резултата ще е ОК.

          И зависимостта от броя на мненията не е проста. Има и фактор време и всичките не са линейни...

          А за в бъдеще ще има и случай когато човек с едно мнение ще има по-голяма репутация от такъв с 1000. Много просто. Пише някой една дълга и полезна статия и е естествено тя да получи от много хора добра оценка. Например всяко мнения на Двигателист е за висока оценка и макар че този човек пише тук рядко той след време със сигурност ще бъде от хората с най-висок рейтинг. От друга страна това че някой е пуснал 2000 шегички или е участвал в толкова диалози с по пет букви няма да му донесе много голям рейтинг.

          Не забравяйте че за броя мнения си има цифра - репутацията е нещо друго...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            Идеята в края на краищата е всеки като пише да си дава сметка и за оценката която ще получи за това което е написал. И да не се обръща портала на чат а всяко мнение да е смислено...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              Чак сега схванах къде е грешката и защо много хора не разбраха идеята. Грешката я моя и тя е в превода. Това което повечето смятате че е ниво на репутация с цифрите всъщност е точките които всеки отделен потребител дава или отнема при всяко гласуване. Те са различни за всеки и са в зависимост от времето откогато е регистриран, неговата собствена репутация, броя мнения и т.н. Така че оценката която дава всеки от вас има различна тежест.

              А нивото на репутация е зеленото квадратче най-отдолу. Като го посочите ще видите написано с думи каква е репутацията на конкретния потребител.

              Квадратчетата ще си менят и броя в зависимост от нивото. Ей сега ще публикувам и таблицата за да я имате като информация...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                Благодаря на GAD и няколкото други мнения. Опитах се да съчетая доброто от двата варианта и ето какво е сега...

                Идеята ми е класацията да е по-сериозна, затова и така формулирах названията.

                Имайте в предвид че не е проблем и по-късно да се променят названията...

                Потребител е безнадежден случай
                Потребител може и да се поправи
                Потребител леко е оплескал нещата
                Потребител към момента е пълна "мъгла"
                Потребител му се чува думата по тези места
                Потребител става известен
                Потребител е добре известен тук
                Потребител е с авторитет тук
                Потребител много популярен тук
                Потребител се ползва с отлично име тук
                Потребител всички го(я) знаят
                Потребител е за пример
                Потребител има за какво да се гордее
                Потребител е сред лидерите по известност тук
                Потребител е с репутация извън скалата
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  ???

                  А, как стоят нещата с даването и вземането на репутация?!
                  Май, трябва, да са ти дали, за да дадеш?
                  Защото, тази вечер "дадох" на двама и след това не можах, на трети, защото съм нямал на 100%.
                  Преди това, някой ми беше дал, после и аз дадох, на някого, но на втория, на който исках да дам, ми излезе съобщение, че не мога, защото нямам...???
                  Ако може, разяснение от Венци Петров, или който знае!

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                    А, как стоят нещата с даването и вземането на репутация?!
                    Май, трябва, да са ти дали, за да дадеш?
                    Защото, тази вечер "дадох" на двама и след това не можах, на трети, защото съм нямал на 100%.
                    Преди това, някой ми беше дал, после и аз дадох, на някого, но на втория, на който исках да дам, ми излезе съобщение, че не мога, защото нямам...???
                    Ако може, разяснение от Венци Петров, или който знае!
                    Трябва да можеш в рамките на 24 часа точно десет пъти да определяш рейтинг. Да не би да си опитал втори път в този период да оцениш човек който вече си оценял? Защото другото правило е че отново можеш да дадеш оценка на същия човек едва след като си оценил други 19... Я пробвай и кажи... Може ли и точния текст на съобщението да кажеш, възможно е да имаме пропуск в превода...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Репутация - какво е това в този портал?

                      Използването на оценката за репутация вече е стабилно. Но моля всички. Когато видите нещо което е стойностно и човека си е направил труда да го напише просто натиснете бутона и гласувайте за него. Този малък жест от ваша страна ще му покаже че има полза от написаното. Ако ли пък видите нещо което съвсем не одобрявате моля отново натиснете бутона...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Репутация - какво е това в този портал?

                        Аз малко съм объркан от тази репутация. От прочетеното разбрах че графа "репутационен индекс" и прилежащото и число са броят точки които човекът дава като гласува за някой, а зелените(има и сини) са самата репутация на човека При посочването им излизат закачки Та като даваме на някой глас (от везните) то ще му прибавим/вземе толкова точки колкото е нашия индекс, верно ли е? И от тези точки се формират неговите квадратчета
                        Дано да е така както си го мисля, че...
                        И още нещо. Забелязах, че човек може да вижда в коя тема му е гласуване репутация! Не може ли да се разбира в коя е получил положителна и в коя отрицателна? По този начин човек може да започне да се въздържа от нехаресваниете мнения
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Репутация - какво е това в този портал?

                          Репутационния индекс е числото което когато гласувате се добавя или изважда от общия резултат на човека за който сте гласували. Репутационния индекс и неговия размер са динамична величина и се определя по сложен начин от собствената ви репутация, брой мнения, време от първоначалната регистрация и т.н. Това не важи за Администраторите които имат твърдо число. Накратко когато гласувате вие добавяте или изваждате вашия репутационен индекс от резултата за съответния човек.

                          А неговия резултат като число вие не можете да видите. Можете да го видите само като закръгление и представен чрез броя залени квадратчета, колкото повече толкова по-висок е индекса на одобрение за съответния човек. Шегичките които виждате когато посочите зелените квадратчета са приблизителна представа за репутацията в шеговит вид...

                          А сини квадратчета няма, може би имате в предвид това под моето име. То е черно и означава че няма визуализация на моята репутация. Тъй като съм администратор и имам достъп и до базата данни не смятам че е редно аз да имам такъв индекс - ясно е че той може да бъде такъв какъвто пожелая...

                          И още нещо. Забелязах, че човек може да вижда в коя тема му е гласуване репутация! Не може ли да се разбира в коя е получил положителна и в коя отрицателна? По този начин човек може да започне да се въздържа от нехаресваниете мнения
                          Когато гласувате можете да оставите и коментар към гласуването си. Анонимен е и можете да напишете какво мислите за съответното мнение...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Репутация - какво е това в този портал?

                            Скоро открих тия работи за репутацията в портала! Доскоро съвсем не ми беше ясно как действа, ама сега ми се поизясни.
                            Само едно не ми е ясно - какво означава когато имам черно квадратче за някоя публикация (червените и зелените са ми ясни)???
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Репутация - какво е това в този портал?

                              И на мен ми е интересно, какво означава черното квадратче. То май нито добавя, нито изважда нещо /ако съм се справил с аритметиката/.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X