Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Репутация - какво е това в този портал?

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Репутация, какво е, дискусия, кой защо пише

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    Според мен видимостта на мненията и характера им + или - си е чист метод за мотивиране, и сега ми липсва като такъв, за мен бе стимул да видя как хората оценват опитите ми да помогна с каквото мога а червените точки ми помагаха да видя света през другите очи през друга перспектива и гледна точка, сега това го няма според мен репутацията ще загуби от положителните си характеристики...не отхвърлям съображенията на Венци но си мисля, че се оряза една реално добре работеща опция на форума...
    Напълно подкрепям.Все пак са единици хората във форума, които толкова болезнено изживяват тези "червенки".Тази опция на софтуера си е хубава, дава възможност човек да си "сверява часовника" и не виждам защо трябва да се премахва.И аз съм имала "червено" и сигурно пак ще имам, но като видях в коя тема е и за кое мое мнение, си дадох сметка, че може би съм била прекалено крайна и емоционална - т.е. - тази негативна оценка ме е накарала да се поразмисля и дори да дам правота на този, който ми я е сложил.А като не се вижда, човек не може да си направи никакъв извод за себе си.Никой не е идеален и никой не може да се харесва на всички участници - това е съвсем естествено.Все пак сме тук да обменяме мнения, да научаваме нови неща, а не да се киприм като пред виртуално огледало.

    Коментар


    • #92
      До: Репутация, какво е, дискусия, кой защо пише

      Аз подкрепям махането им по 3 причини:
      1) Няма да се занимаваме вече с въпроси кой колко червени е получил
      2) Хора, на които им е пукало от това и са "внимавали" какво ще кажат може да спрат да внимават
      3) Последно, но най-важно за мен - изразяването и обосноваване на мненията ще се пренесе (дай боже) в самите теми, а не в безмислени коментари към червеничките. Т.е. да се премахне "Вместо надълго и нашироко да му обяснявам, дай да му прасна едно червено".

      Самия факт, че се разгоряха такива дискусии показва (според мен), че нещо не е било както трябва. Лично аз спрях да им обръщам внимание откакто разбрах, че емотиконите играят роля и на коментари към оценките.

      Коментар


      • #93
        До: Репутация, какво е, дискусия, кой защо пише

        Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
        Само че, червено получи не един а всички които бяха писали..И ето сега от 3 дни само това се "дъвчи".
        А какъв е в същност проблемът?!? Изказал съм някакво мнение и то не се е харесало някому. Какво ненормално има в това? Всеки човек си има свои виждания по един или друг въпрос и е напълно нормално едни да харесат моето мнение, а други - не, че дори и да се подразнят от него. Е и?!?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #94
          До: Репутация, какво е, дискусия, кой защо пише

          Първоначално публикуван от penka Преглед на мнение
          Напълно подкрепям.Все пак са единици хората във форума, които толкова болезнено изживяват тези "червенки".Тази опция на софтуера си е хубава, дава възможност човек да си "сверява часовника" и не виждам защо трябва да се премахва.И аз съм имала "червено" и сигурно пак ще имам, но като видях в коя тема е и за кое мое мнение, си дадох сметка, че може би съм била прекалено крайна и емоционална - т.е. - тази негативна оценка ме е накарала да се поразмисля и дори да дам правота на този, който ми я е сложил.А като не се вижда, човек не може да си направи никакъв извод за себе си.Никой не е идеален и никой не може да се харесва на всички участници - това е съвсем естествено.Все пак сме тук да обменяме мнения, да научаваме нови неща, а не да се киприм като пред виртуално огледало.
          Подкрепям Пенка и преждеговорившите с пример.Веднъж изказах политическо мнение,като употребих обидни думи(а не подходящи аргументи).Получих червен картон от колега,който се беше подразнил(с право) от невъздържаното изказване.Взех си бележка и в никакъв случай не мога да се сърдя на човека(не че знам кой е).Не се чувствам ощетен-не може да реагираш първосигнално и после да се цупиш,че те плеснали през устата.Не сме деца в края на краищата.
          Виж,решително съм против колегите,слагащи червени точки със символи или емотикони.Това вече е подигравка!Ако може да се избегне, ще е чудесно.
          В крайна сметка,порталът си има собственик.Каквото реши,това ще е.Всички сме чели правилата и сме ги приели,преди да започнем да пишем тук.Така че,място за неощипани моми няма.
          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
          имат право да гласуват на избори.

          Коментар


          • #95
            До: Репутация, какво е, дискусия, кой защо пише

            Уважаеми колеги, това е един от малкото случаи при който съм напълно раздвоен кое е правилното. От една страна на мен лично ми е изключително странно как така повече информация вреди... но от друга идеята на disem наистина работи и успокои духовете.

            Приемам всякакви съвети и предложения... Но ви моля нека опитаме по новия начин и след време - примерно месец ще поставя въпросът на гласуване. Така хем ще можете да прецените кое как работи хем гласуването ще е по-обективно...


            Но държа да кажа че получих "офлайн" много мнения които подкрепят липсата на възможност за виждане на коментарите...

            Давам един кратък период и след него въпросът ще бъде преразгледан...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #96
              До: Репутация, какво е, дискусия, кой защо пише

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              От една страна на мен лично ми е изключително странно как така повече информация вреди... но от друга идеята на disem наистина работи и успокои духовете. ...

              Ами явно може да вреди. Като видиш нещо, което не ти харесва и ти става кофти. Пък като се завиеш презглава, нещата стават по-различни, Ако че нещото си е пак там ...

              Както и да е. Сега да щеш изобщо да ги махнеш тия квадратчета и работата ще заспи ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #97
                До: Репутация, какво е, дискусия, кой защо пише

                Решението за момента е справедливо и мъдро.Ще изчакаме.Ще видим.А иначе това е нагледен пример за цялото ни общество - желание да си зариеш главата в пясъка, нежелание да погледнеш нещата в очите, неприемане на никаква критика и т.н.

                Коментар


                • #98
                  До: Репутация, какво е, дискусия, кой защо пише

                  Аз също съм на мнение, че невиждането на картончетата, били те зелени или
                  червени, обезсмисля замисъла на репутацията. Нали идеята е да видим кое
                  се ободрява и се приема положително и кое не?
                  А така да си раздаваме някакви невидими(за нас,простосмъртните)
                  картончета е...незнам глуповато. Вярно, че ще се поуспокоят страстите,
                  но пък се губи и стимулът да оценяваш...
                  Аз лично не малко червени съм "отнесла" и мисля, че ми помогнаха.
                  Разбира се в началото не ми беше приятно. Сега въобще не се ядосвам
                  като ги видя, а напротив много ми е интересно. На мнение съм,
                  че проблемът не е в системата, а в нас самите, че не я използваме
                  правилно! При получаването на всяко "червенко" изпищяваме като ощипани...
                  е не може ли просто да приемем, че не е възможно всички да ни одобряват и
                  че има и мнения различни от нашето, колкото и да не сме съгласни с него!?
                  Та така, аз лично предпочитам "репутацията" да си е както преди,
                  да се стегнем и да не се лигавим, да си пишем каквото мислим
                  Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                  A2 (+)

                  Коментар


                  • #99
                    До: Репутация, какво е, дискусия, кой защо пише

                    Отново ще обясня идеята си за тези които не са я разбрали. Главната причина да сме в този форум е желанието ни да комуникираме и да научаваме нови неща. Така поне си мисля аз. Е, с какво от тези две неща ни помага забиването на червена точка със смешен коментар или въобще без такъв? Ще цитирам колегата Хала:
                    "Веднъж изказах политическо мнение,като употребих обидни думи(а не подходящи аргументи).Получих червен картон от колега,който се беше подразнил(с право) от невъздържаното изказване.Взех си бележка и в никакъв случай не мога да се сърдя на човека(не че знам кой е)."
                    А не е ли по човешки този някой да напише мнението си под твоето? Да застане зад думите си. Няма ли ти отново да се замислиш и да си вземеш бележка? Освен това написаната критика ще остане. И другите ще я прочетат. Ти най-вероятно ще отговориш и ще се извиниш. И всичко ще е ОК. Всеки бърка. Много по-човешко е да му посочим къде мислиме, че бърка и да му дадем възможност да се поправи или защити. Така го виждам аз форума. Така разбирам отношенията помежду ни - приятелски! Между приятели няма безсмислени санкции, а само конструктивна критика, даваща и на другия да изложи виждането си.
                    Надявам се да не греша. Надявам се повече хора да мислят така. Защото ако не е така ние не сме нищо повече от обикновенни потребители/участници в този или произволен друг форум.

                    Коментар


                    • До: Репутация, какво е, дискусия, кой защо пише

                      Начинът, по който оригинално е структуриран софтуерът, просто не е адаптиран за общество, съставено от съвременни българи. Не, че това е лесно ...

                      Каквито сме в обществото, такива сме и тук. Двата основни български обществено-устройствени проблема (според мен), чиито корени се губят някъде назад във вековете, са:
                      - Принципната алергия към критика, което често води до изпадане в режим "мамата", когато получим негативна оценка, и перманентното усещане за ощетеност; за съжаление се среща често и при много способни и иначе интелигентни хора.
                      - Много ниското ни ниво на търпимост към чуждия успех. Не бих го нарекъл точно завист, а някаква изкривена форма на провокирана амбиция. Виждал съм хора, които сами просто вегетират, но се дразнят например от това, че комшията им, обработвал цяла година посеви, е прибрал реколтата и е взел пари.

                      С горното не искам да засегна никого. Но ако не виждаме проблемите си, няма как да ги решаваме. Естествено, не смятям, че правя изключение.

                      Гаменщината - тя не е само български проблем; у нас тя е допълнително стимулирана от умишлено създадената анархия. Всеки от нас може да бъде оплют - навсякъде, във всеки момент, и със или без причина. Ако някому не се е случвало, значи просто е галеник на съдбата.

                      Каквото и решение да се вземе, все ще има някой недоволен. Смятам това за нормално.
                      А относно сегашните недоволни - много е трудно да си сред няколко хиляди души, и всичките да са ти поклонници. Това го постигат чат-пат артистите, но те се въдят предимно другаде.

                      За мен наличието на тази система за репутация е смислена. Тя замества обратната връзка на всяко едно нормално, стабилно или както и другояче да го наречем - по-добро за съжаление, от това общество, което засега имаме у нас. Но - ще преживеем и без нея. Дори би било интересен експеримент.

                      Смятам, че мястото на мненията е основно в явната част на форума. Системата за репутация просто служи за друго.

                      Коментар


                      • До: Репутация, какво е, дискусия, кой защо пише

                        И на мен ми липсва този коректив!!!
                        Жалко, всеки има нужда от него!!!!
                        Tо и с дублирането на теми стана същото,
                        нещата се размиват, дано не стане супа Маги, малки тайни, за кофти домакини...!!!
                        Panta rey!!! Нямам претенции, че е написано правилно!
                        Всичко тече, всичко се променя...!!!
                        Аз спирам да ги използвам, няма смисъл...!!!
                        Портала си има собственик, да ни оценява тогава той!
                        Тъй,или иначе трябва да се скача по неговите правила,
                        що трябва да си играем на псевдо-демокрация?!
                        Аз съм "за" тоталитаризма!
                        Венсеремос!!!!

                        Коментар


                        • До: Репутация, какво е, дискусия, кой защо пише

                          Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
                          Щом е премахната възможността да виждаш кой как те е оценил ( и какъв му е мотива за това ), какъв е смисъла да се пише и мнение към вота ( засега е задължително като даваш червено и препоръчително при зелено ). За кого се пишат тези мнения и към кой да се обръщаме
                          Колеги, ще дам няколко примера дано разберете какво искам да кажа:

                          1) Получавам зелена точка в отговор на дадена такава. Питам на ЛС откъде колегата е разбрал, като не съм си оставял името. Отговора е: видях колко точки са ми дали и прецених, че си ти.
                          2) Червена точка с коментар " ", "...", "смешник" и т.н. Не виждам на кого и с какво ще помогне този коментар. За жалост повечето са такива.
                          3) Червена точка с коментар "не си компетентен по темата". Е защо това да не е в самата тема и то обосновано?

                          От тези и други подобни съдя, че много рядко от коментарите към червените точки има смисъл. Нека наистина да са скрити, за да не става излишна полемика. А присъствието им (на точките) ще помогне, ако даден участник (или мнение) се (или не се) одобрява от много хора да коригира репутацията му.

                          Надявам се сте разбрали кое точно от репутацията според мен е смислено и кое не. Лека вечер.

                          Коментар


                          • До: Репутация, какво е, дискусия, кой защо пише

                            Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
                            Явно аз съм останал неразбран. Въпроса ми е - за какво са в момента коментарите , кагато гласуваш Примерно, за да дам на някой червена точка, аз трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да напиша коментар ( дори и той да бъде ".") Е добре де - ама защо? Нали замисъла на тези коментари беше, да може човека на който са дадени, да си види кой какво мисли и как оценява даден пост. Но тъй като вече не може да си види кой какво менение е изразил за поста му => според мен е нормално това поле изобщо да изчезне.
                            Не може да изчезне.
                            Венци по горе го написа.
                            Софтуера го изисква.

                            Коментар


                            • До: Репутация, какво е, дискусия, кой защо пише

                              Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                              И на мен ми липсва този коректив!!!
                              Жалко, всеки има нужда от него!!!!
                              Tо и с дублирането на теми стана същото,
                              нещата се размиват, дано не стане супа Маги, малки тайни, за кофти домакини...!!!
                              Panta rey!!! Нямам претенции, че е написано правилно!
                              Всичко тече, всичко се променя...!!!
                              Аз спирам да ги използвам, няма смисъл...!!!
                              Портала си има собственик, да ни оценява тогава той!
                              Тъй,или иначе трябва да се скача по неговите правила,
                              що трябва да си играем на псевдо-демокрация?!
                              Аз съм "за" тоталитаризма!
                              Венсеремос!!!!
                              Недей да спираш да използваш оценките моля. Те са основата върху която ще се получават редица наистина важни екстри тук. Ако някой е написал нещо смислено и ти не го оцениш, приеми че директно го ощетяваш защото този човек няма да може да получи правото на собствен блог да кажем, право на карта и т.н.

                              Без значение дали вота е анонимен или не (дали ще остане това положение ще бъде решено по-късно) той е много важен и призовавам всички към разбиране на неговата функция.

                              И ще добавя още нещо. Много малко форуми си позволяват да използват системата за репутация. Тя е наистина изключителен инструмент който ако се използва правилно прави един форум много добре работещ.

                              НО! Използването на системата за репутация е пряко свързано с интелектуалното ниво в един форум. Пиша ви го направо, колкото и някой да ми се обиди. Способността един човек да оценява и да приема оценка е много пряко свързана с неговите възможности... дори и когато оценката иде от човек който според него не я е заслужил. Използването на системата за оценки в пълния и вид позволява т.н. интелектуално самоуправление на едни форуми. Изкривяването и, както и желанието не по правилата а чрез други методи някой да получи или даде повече "звездички" говори много... Завистта към някой с повече "звездички" също... Защото тук точно няма нито едно мнение което да е смислено и да не е оценено! Има хора с по две мнения които имат репутация колкото някой на две години и с >1000 мнения което вече говори достатъчно за системата. И вместо някой да е недоволен че му е ниска репутацията и не отговаря на неговите възможности ами да седне и да напише нещо което е от полза за другите... веднага ще бъде оценен. А на тези които не разбират как така има тук хора които даже нямат "джипка" пък са с висока репутация за разлика от тези с джипките ще напиша за пореден път:

                              Репутацията не е "джипкомер". Този форум е за офроуд в пълното му понятие. Т.е. за всички които имат нестандартен и не канализиран поглед върху живота. За всичко което е извън "пътя". И "джипките" са малка част от това.

                              Този компромис който направих със скриването на вота смятам е напълно достатъчен. Повече компромиси в този дух няма да има. И ви уверявам че ако системата за репутация се окаже че по някакви причини не може да работи просто ще спрем портала. Защото единствената причина която ние с Брат ми имаме за да поддържаме този портал е идеята че тук е събрано наистина едно елитарно общество. Няма елитарно общество обаче което да не може да се справи с един инструмент какъвто е този за репутацията!

                              Разберете, съкровище е възможността да разговаряме и контактуваме с уникални хора. Интелекта в днешни дни е рядкост. Направете всичко за да запазим обществото което сме създали и разберете нуждата от усилия за неговото поддържане.
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • До: Репутация - какво е това в този портал?

                                А на тези които не разбират как така има тук хора които даже нямат "джипка" пък са с висока репутация за разлика от тези с джипките ще напиша за пореден път:

                                Репутацията не е "джипкомер". Този форум е за офроуд в пълното му понятие. Т.е. за всички които имат нестандартен и не канализиран поглед върху живота. За всичко което е извън "пътя". И "джипките" са малка част от това.
                                Разберете, съкровище е възможността да разговаряме и контактуваме с уникални хора. Интелекта в днешни дни е рядкост. Направете всичко за да запазим обществото което сме създали и разберете нуждата от усилия за неговото поддържане.
                                Само заради тези думи си струва човек да е член на този портал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X