Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Re: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
    Да може фаеруола на рутера да го спира
    има нещо гнило в цялата работа.Изключвам антивирусната фаеруола на компютъра и на рутера и пак същото ми изписва.Незнам какво да правя а трява да кача снимките.

    Коментар


    • #77
      До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

      Първоначално публикуван от brake Преглед на мнение
      Мога ли да попитам как да получа достъп до ФТП-то.Изпратих лично съобщение до Венцислав Петров,но ни вест ни кост.И вече близо месец чакам отговор
      И аз чакам за място на ФТПто от повече от два месеца и няма резултат, пък не ми се ще да нахалствам с второ съобщение

      Коментар


      • #78
        До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

        Уважаеми колеги, много време бях на място без достъп до интернет и когато се върнах има за четене стотици съобщения... Възможно е, да съм пропуснал вашите..., моля за извинение... В понеделник ще имате регистрации...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #79
          До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Уважаеми колеги, много време бях на място без достъп до интернет и когато се върнах има за четене стотици съобщения... Възможно е, да съм пропуснал вашите..., моля за извинение... В понеделник ще имате регистрации...
          Благодаря за местенцето на FTPто.
          Сега ще падне голямо обучение по качване на файлове и тяхното използване в форума.
          Поздрави.

          Коментар


          • #80
            До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

            Първоначално публикуван от nakovk Преглед на мнение
            И аз чакам за място на ФТПто от повече от два месеца и няма резултат, пък не ми се ще да нахалствам с второ съобщение

            ОПрави ли се с рутера? Ще трябва да forward-неш портове 21 и 1024 за да можеш през рутера да качваш и сваляш през ftp ...

            Коментар


            • #81
              До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

              Хора и аз имам проблем от много време имам место на фпт-то ,но сега реших да кача едни клипчета.Пиша <акаунт>:<парола>@ftp.offroad-bulgaria.com и ми изписва:
              Windows cannot find "<EmilTraikov>:<парола>@ftp.offroad-bulgaria.com".Chek the spelling and try again.

              Ако някой помогне екстра

              Коментар


              • #82
                До: Re: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                Уважаеми потребители на FTP сървъра. Получихме официално предупреждение от реномирана световна издателска агенция че ще заведат дело срещу нас заради пиратско разполагане на техни книги в нашия FTP сървър. При това са прави....
                В тази връзка имам въпросче:
                Имам сканиран и подготвен в pdf - формат учебник от 1926г., за който няма как да разбера дали правата са у някого в момента. А ще е интересен в "гозби и рецепти"/"Пълен курс по винарство" от проф.Н.Неделчев/ Дали ще навредя на Форума, ако си поискам достъп до сървъра и го кача там?

                Коментар


                • #83
                  До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                  Не вярвам, според мен е изтекло авторското право...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #84
                    До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                    Благодаря, ще действам

                    Коментар


                    • #85
                      До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                      Първо благодаря на Daniel за достъпа до FTP.
                      Последвах препоръката на Венци и си инсталирах FileZilla. След като я стартирах, влязох в FTP-то и в дясната част излезе моята папка. За проба качих един файл. Дотук всичко добре, но имам въпрос: Защо по никакъв начин чрез FileZilla не мога да разглеждам съдържанието на FTP-то и да свалям от него файлове? Не съм ползвал FTP клиент досега, моля за извинение ако въпросът ми е примитивен.
                      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                        Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                        Защо по никакъв начин чрез FileZilla не мога да разглеждам съдържанието на FTP-то и да свалям от него файлове?
                        Защото влизането в папка с FileZilla ти дава възможност да променяш съдържанието и. Затова става само с парола.
                        Разглеждай и дърпай направо през браузъра.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Защото влизането в папка с FileZilla ти дава възможност да променяш съдържанието и. Затова става само с парола.
                          Разглеждай и дърпай направо през браузъра.
                          Да, ама браузъра не ме пуска. Вкарвам му username и паролата, която ми бе пратена от Daniel и въпреки всичко не ме пуска. Същите username и парола с FileZilla работят. Пробвах с браузъра няколко пъти - все същото. Да не би да има значение факта, че съм зад рутер (Linksys, wireless)? И има ли начин да се разлежда и дърпа чрез FileZilla-та?
                          Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                            Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                            Да, ама браузъра не ме пуска. Вкарвам му username и паролата, която ми бе пратена от Daniel и въпреки всичко не ме пуска. Същите username и парола с FileZilla работят. Пробвах с браузъра няколко пъти - все същото. Да не би да има значение факта, че съм зад рутер (Linksys, wireless)? И има ли начин да се разлежда и дърпа чрез FileZilla-та?
                            С браузъра се разглежда FTP с достъп по HTTP протокол. Т.е. адресът трябва да е https://htftp.offroad-bulgaria.com, а не ftp://...

                            Както ти е казал Паджеровод, с Filezilla това няма как да стане, защото паролата, която имаш, ти дава достъп само до твоята директория на FTP-сървъра.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #89
                              До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              С браузъра се разглежда FTP с достъп по HTTP протокол. Т.е. адресът трябва да е https://htftp.offroad-bulgaria.com, а не ftp://...

                              Както ти е казал Паджеровод, с Filezilla това няма как да стане, защото паролата, която имаш, ти дава достъп само до твоята директория на FTP-сървъра.
                              Благодаря за отговора. Ако правилно съм разбрал, паролата, която ми е дадена, ми позолява достъп само и единствено до моята директория. Браузъра ме пуска само до директориите на отделните участници, но той си ме пускаше и преди да имам достъп до FTP. При опит да вляза в директорията с картите ми иска парола и не приема тази, която е за моята директория. Значи ли това, че правата ми не са достатъчни или да търся причината другаде? Ползвам дадения от теб линк като му добавям "/karti". Може би нещо правя не както трябва?
                              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Правила за използване на FTP достъп и дисково пространство

                                Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                                Благодаря за отговора. Ако правилно съм разбрал, паролата, която ми е дадена, ми позолява достъп само и единствено до моята директория. Браузъра ме пуска само до директориите на отделните участници, но той си ме пускаше и преди да имам достъп до FTP. При опит да вляза в директорията с картите ми иска парола и не приема тази, която е за моята директория. Значи ли това, че правата ми не са достатъчни или да търся причината другаде? Ползвам дадения от теб линк като му добавям "/karti". Може би нещо правя не както трябва?
                                В случая под "достъп до ФТП" се разбира правото и ти даможеш да качваш файлове там. Иначе всеки може да гледа файловете качени там.
                                Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                                A2 (+)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X