Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова парола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нова парола

    Каква е тази дивотия на 6 месеца да ми иска форума да си сменям паролата?
    Свършиха ми вече рожденните дати.
    При следващото искане за смяна на паролата ще си го преместя и ще сменя форума.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    на всичкото отгоре са вдигнали изискванията от 8 на 11 знака, бетер форт Нокс стана
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      Нема се плашиш работата е още по-зле, преди няколко дни се борих с това . Мислех си че немога да нацеля настоящата си паролата , а то било съвсем друг проблема. Просто е супер тегаво направено всичко
      088455338две
      "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
      Джамбазов 2010г..

      Коментар


      • #4
        Много ме радва администрацията тук.

        Двигателя трака на умирачка, маркучите на камък, първа и четвърта не влизат, ноо цялата кола е в стикери и акумулатора се сменя задължително на 6 месеца с нов тягов.

        Коментар


        • #5
          Електронното банкиране е сериозно занимание, изискващо подобаващо ниво на сигурност, затова паролата трябва да се сменя дори по-често от 6м.
          Уф, това не било за банкирането. Обърках се...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • Veselin Monkov
            Veselin Monkov коментира
            Редактиране на коментар
            Че аз не помня да съм си сменял парола на електронно банкиране. А имам откак съществува.

        • #6
          Нерви троших и аз с тази ..........Я. Даже се бях отказал и подкарах алтернативна регистрация. А бе това е някаква недомислица...........

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Електронното банкиране е сериозно занимание, изискващо подобаващо ниво на сигурност, затова паролата трябва да се сменя дори по-често от 6м.
            Уф, това не било за банкирането. Обърках се...
            Тихо, че тоукъните, oauth и 2fa предстоят.

            Коментар


            • #8
              Да ви кажа решение за паролите!
              Което не е много правилно но пък работи...
              Така или иначе всеки човек си има в главата няколко запомнени пароли и играе с тях. Смяната на тези пароли води до забравяне и други лоши неща.
              Затова се прилага правилото за двойната парола
              Например досега е била
              АААБББССС става АААБББСССАААБББССС

              И това е... не се налага да помниш новата...ако ли пък искаш да затрудниш между двете сложи символ...и става и сигурна и отговаря на всички условия

              Коментар


              • kra_kra
                kra_kra коментира
                Редактиране на коментар
                Сложна работа.
                Обикновенно една парола се ползва за всички форуми, сайтове и тнн.
                Интересно ми е какво е толкова секретното във форума?

              • BatGeorgeone
                BatGeorgeone коментира
                Редактиране на коментар
                Секретности няма, има отговорности и рискове за форума ако стане издънка да ги погнат с едни глоби и други тегоби, инак дреме му на дедовия на форумния стопанин за вашите пароли ) на вас трябва да ви пука, че ако или когато отново думнат форума "същите" ви пароли ще бъдат използвани от разни лоши хора за не добри цели.

              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                от НАП ми изтекоха къде къде по важни данни, та точно за тукашните ми е ........

            • #9
              Аз ползвам оная формула с "20 червени рози"...
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • Bogoljub Gagic
                Bogoljub Gagic коментира
                Редактиране на коментар
                Каква е тази формула ?

            • #10
              Днес я смених. Следващия път няма. Не, че на някой ще му пука за мен. Амин!
              Георги Танев (0+)
              Land Rover Discovery 1 300 TDi
              Land Rover Club Bulgaria
              0887 930 238, 0878 797 768

              Коментар


              • #11
                Може да ползвате Гугъл Хром да ви пази паролите, та, да си развихряте фантазията, като ги съставатя, или да ползвате меРинджей пароли.
                Да речем.
                https://bitwarden.com/

                Ето каква парола ми генерира, при последващото цъкане на Генерирай парола.
                b&weQEBMs8oyUU
                Е, за форума беше с повече специални символи.

                Инсталиран ми е на телефона, отключвам го с пръстов отпечатък (УЖС)... та, ако ми трябва парола, не се бавя много много...
                Само понякога ми умира кеша на приложението, за което ми трябва паролата, та се налага да почна отначало... но това са рисковете на живото предаване.
                Някои ще кажат че да ползвам стар телефон (Андроид 9) е също толкова несигурно... ами, правя каквото и колкото мога... тая година правих рейка, обслужване... и така. За Телефон, дори и на дядо Коледа не е съм писал.
                Пак се заплеснах.
                Ползвайте мениджъри на пароли.
                Там поне ползвате 1 парола, а ако компютъра има четец на отпечатъци, може и да не ви трябва (докато не се забатачите яко де)

                Коментар


                • Bogoljub Gagic
                  Bogoljub Gagic коментира
                  Редактиране на коментар
                  Някои ще кажат че да ползвам стар телефон (Андроид 9) е също толкова несигурно... 
                  Ма-а-а-але-е-ей, ми моят е с АндроЙ (туй по форумному) 7 ?!

              • #12
                Аз също съм против смяната на всеки 6 месеца паролата, при онлайн банкиране разбирам, но за форум е прекалено вече...

                Коментар


                • #13
                  Нали имаше тема, бре? Там беше надълго и широко оЕснено, че това било някакво евроГейско data protection изискване, не приумица на форумната администрация ?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • kra_kra
                    kra_kra коментира
                    Редактиране на коментар
                    Е фацебук не сменя пароли.

                  • cnc82
                    cnc82 коментира
                    Редактиране на коментар
                    И за фейсбук беше обяснено в старата тема. Беше нещо от сорта, че са големи, богати и им е през оная работа, ако ги глобят.

                  • BatGeorgeone
                    BatGeorgeone коментира
                    Редактиране на коментар
                    ...И за фейсбук беше обяснено в старата тема. Беше нещо от сорта, че са големи, богати и им е през оная работа, ако ги глобят.....


                    Студено, много студено. ФБ имат множество други системи за защита + изкуствен интелект + много добре платен естествен интелект, който мигновенно (почти) усеща опити за хакване, и взема съобразни мерки, също толкова мигновенно, тук във форума е малко по-различна ситуацията.

                • #14
                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Нали имаше тема, бре? Там беше надълго и широко оЕснено, че това било някакво евроГейско data protection изискване, не приумица на форумната администрация ?
                  А защо тогава в гоглето си карам още със старата парола от преди 15 години? Защо и в други форуми, в които участвам не ми искат смяна и отново съм си със старата си парола?
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #15
                    Точно така. Баш по Директива 1305/31.04.2019 е това със сменянето на паролите на 6 месеца. След 2 години вече ще е на месец, а до 2028 г. всеки ден.

                    Коментар


                    • Bogoljub Gagic
                      Bogoljub Gagic коментира
                      Редактиране на коментар
                      Това шега ли е ?

                    • bokomo
                      bokomo коментира
                      Редактиране на коментар
                      Без съмнение. :-)

                    • kbot
                      kbot коментира
                      Редактиране на коментар
                      Майтап бе Уили. Банките не знаят, но форумите са напред с матряла.
                      Добре, че се сетих къде съм си я записал - при куп други несъществени пароли. Естествено за банката не са там.

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X