Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конкурс за дизайн на грамота

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Конкурс за дизайн на грамота

    Тази ми харесва!Но ако махнем жиБките ще е екстра!

    Коментар


    • #32
      От: Конкурс за дизайн на грамота

      Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
      Ново предложение.
      Според мен този печат с тези амове и т.н. става малко претрупан.Самия печат е добре да си е сам , за да може да се фокусира върху печата изпъквайки елегантно.Виж какво имах предвид и със състарения печат като пример :
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stock-vector-original-abstract-grunge-rubber-stamp-28068985.jpg
Прегледи:1
Размер:60.5 КБ
ID:5336995
      ..така някак като ,че ли този печат е бил използван и много преди нас.

      Ако се държи да присъстват чарковете от горния печат разхвърляй ги тук там по листа произволно , но нека да са много бледи..т.е. да има игра за окото , едва ли не всеки път като я погледнеш да откриваш нещо ново.

      П.С. Виж моля те апостила на колегата Droba...нещо подобно ми беше в ума без лентите. Това е моето мнение..дерзай
      "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
      "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

      Коментар


      • #33
        От: Конкурс за дизайн на грамота

        Занимавам се с това отдавна. Всякакви дизайнерски дерзания в една грамота са излишни. Като сериозен документ удостоверяващ благодарност тя трябва и да изглежда така - по-скоро като ценни книжа отколкото като флаер или плакат /точно толкова трудна за фалшифициране/ Размера задължително е А4, ориентацията препоръчително Portrait /има хора с повечко дипломи, които се подреждат на определено за това място на стената и всички импровизации с размера не са удачни/ Текста е много важен, затова е хубаво да бъде уточнен още преди да се прави дизайна. Като цяло е от съществено значение да е четливо и ясно отдалеч, всички елементи като джипове, гуми, части и др. само ще направят текста по-труден за четене и ще отвлекат вниманието от най важното!
        Нещо такова:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gramota offroad.jpg
Прегледи:1
Размер:110.7 КБ
ID:5337430 /приближете, за да видите коректно микролиниите/

        Разполагам с нужната техника за отпечатването им, така, че когато се стигне до готов вариант за печат ще ги разпечатам безвъзмездно за форума /да речем 100-тина бр, не знам колко са нужни/. Машината е цифрова преса DC6060 с резолюция 2400 х 2400
        Последно редактирано от kekek; 16-01-12, 08:34.
        VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

        Коментар


        • #34
          От: Конкурс за дизайн на грамота

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gramota.jpg
Прегледи:1
Размер:67.7 КБ
ID:5337468

          Само не знам какъв да бъде текста - или и това е част от задачата
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #35
            От: Конкурс за дизайн на грамота

            Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
            Занимавам се с това отдавна. Всякакви дизайнерски дерзания в една грамота са излишни. Като сериозен документ удостоверяващ благодарност тя трябва и да изглежда така - по-скоро като ценни книжа отколкото като флаер или плакат /точно толкова трудна за фалшифициране/ Размера задължително е А4, ориентацията препоръчително Portrait /има хора с повечко дипломи, които се подреждат на определено за това място на стената и всички импровизации с размера не са удачни/ Текста е много важен, затова е хубаво да бъде уточнен още преди да се прави дизайна. Като цяло е от съществено значение да е четливо и ясно отдалеч, всички елементи като джипове, гуми, части и др. само ще направят текста по-труден за четене и ще отвлекат вниманието от най важното!
            И аз мисля, че този подход (изчистено от картинки и едри графични елементи) е правилен. Само дето стилизираната "джуфка" на Гого Лозанов долу ми идва повече
            JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

            Манол Денев

            Коментар


            • #36
              От: Конкурс за дизайн на грамота

              Бе, излиза че май верно трябва да се започне от текста ...
              А кекек уби всичко детско в мене. Точно тръгнах да предлагам по-малък размер, и прочетох неговото мнение. Щом работата е такава, излиза че имаме вече поне изяснено нещо - формат А4.

              Коментар


              • #37
                От: Конкурс за дизайн на грамота

                Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
                Занимавам се с това отдавна. Всякакви дизайнерски дерзания в една грамота са излишни.
                И поради каква точно причина са излишни ? Стига с тия КПСС билети, чиновнически бланки и прочее досади !

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:240_001.jpg
Прегледи:1
Размер:141.3 КБ
ID:5337477

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Additions Diplomes 03.jpg
Прегледи:1
Размер:89.2 КБ
ID:5337478

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bd5167e9.jpg
Прегледи:1
Размер:140.4 КБ
ID:5337479

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Diplome.jpg
Прегледи:1
Размер:43.3 КБ
ID:5337480

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DIPLOMEs.jpg
Прегледи:1
Размер:174.8 КБ
ID:5337481

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:diplomeyy.jpg
Прегледи:1
Размер:96.9 КБ
ID:5337482

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:falconnier1w.jpg
Прегледи:1
Размер:108.2 КБ
ID:5337483

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lot101.jpg
Прегледи:1
Размер:43.0 КБ
ID:5337484
                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                Коментар


                • #38
                  От: Конкурс за дизайн на грамота

                  Имам и по-богата колекция. Въпросът е, че по времето на тези, които показваш освен гравюра не е имало много други варианти!
                  Отдавна съм осъществил и доказал себе си като професионалист в това което правя! Спорове са излишни, всичко е въпрос на вкус! Но ако се вгледате в рекламните послания около вас ще видите, че за повечето от тях е нужно повечко вглеждане докато се разбере за какво става въпрос и то точно от много детайли! Как мислите, гума с надпис на нея Вулканизатор или билборд 3х4м. с куп дреболии по него е по-ясен?
                  Очаквам да видя гравюра на джип с лебедка и т.н.
                  VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                  Коментар


                  • #39
                    От: Конкурс за дизайн на грамота

                    Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
                    Имам и по-богата колекция. Въпросът е, че по времето на тези, които показваш освен гравюра не е имало много други варианти!
                    Отдавна съм осъществил и доказал себе си като професионалист в това което правя! Спорове са излишни, всичко е въпрос на вкус! Но ако се вгледате в рекламните послания около вас ще видите, че за повечето от тях е нужно повечко вглеждане докато се разбере за какво става въпрос и то точно от много детайли! Как мислите, гума с надпис на нея Вулканизатор или билборд 3х4м. с куп дреболии по него е по-ясен?
                    Очаквам да видя гравюра на джип с лебедка и т.н.
                    Да не забъркваме рекламата с грамотите щото и аз като вляза в Чероки от 80-те години всичко ми става ясно веднага но някак по ми е кеф да се возя на Гранд Овърленд Всичко е въпрос на вкус както каза но споровете твърде не са излишни. За гравюрите николко не мога да се съглася. Дали пък не им е било маааалко по-лесно да напишат 2 имена в рамчица ?
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Конкурс за дизайн на грамота

                      Кво да ти кажа - безсилието на готвача е в многото подправки!
                      Което не значи, че към изчистен дизайн не можем да добавим и малко характер!
                      VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                      Коментар


                      • #41
                        От: Конкурс за дизайн на грамота

                        А може би трябва да е "глас народен - глас Божи"? Което за да стане трябва да включи форма за изпращане на снимки и последващо гласуване, ама без да се вижда името автора (за да има "чисто" гласуване без пристрастия към този или онзи потребител). Мечти...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Конкурс за дизайн на грамота

                          До тук най-много ми харесва тази на Дроба. Относително изчистена е. Харесва ми как лявата джипка гази по ръба на документа. Само трябва да са малко по-мънички (една идея), и не толкова плътни (по-прозрачни).

                          Отделно, би станало кански готино ако можеше орнаментите по четирите страни на документа да се състоят от механически джунджурийки вместо от венчелистета и зарзават. И колкото по-късно се забележи при първо четене - толкова по-добре.

                          Отделно - какво мислите за внасяне на малко хумор в текста ?

                          "... Докато ние щракахме пред мониторите, Х взел че свършил полезна работа..." или нещо подобно. Варианти безброй. Най-малкото ще внесе бодра нотка да не излезе че се взимаме прекалено насериозно.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #43
                            От: Конкурс за дизайн на грамота

                            И в графиката и в текста трябва да имаме предвид, че грамотите ще бъдат връчвани не само на действащи членове на форума, но и на възрастни хора, ветерани, деца, а и на чужденци. Според мен, графиката трябва да е универсална и утвърдена (качествено отпечатана) , а текста да търпи промяна в някакви граници, както и да има вариант (при необходимост) на други езици освен българския.
                            Show must go on!
                            LZ1VES

                            Коментар


                            • #44
                              От: Конкурс за дизайн на грамота

                              Лично на мен показаното от Дроба ми харесва - старата школа си е класика! Гравюрата дава усещането за вложен труд, майсторлък и уникалност (душа) на документа! По-повод казаното от Гоблин - все пак това е оффроуд форум, а оффроуда се практикува сред природата така, че "заразавата" е напълно оправдан и уместен, още повече, че когато се прави подобно нещо, трябва да се вземе предвид и "хералдиката" - която си е цяла наука (имам предвид, че дъбовите листа и жълъди са символ на едно, магарешкия бодил на друго и т.н.)! Според мен най-хубаво би било да се комбинира старата школа (заразавата според Гоблин) със съвременни елементи, а ако се използва и някаква стара, и уникална техника на печат - една такава грамота би била още по-ценна и би имала колекционерска стойност след време, ако щете! Само се надявам форума да не тръгне да ги раздава като орден "Стара планина" или титлата "Хонорис кауза", защото тогава ще са просто парчета хартия...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Конкурс за дизайн на грамота

                                Според мен се отплесвате в неправилна посока.
                                Ето и малко колаж от предложените снимки за календар:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gramota offroad 2.jpg
Прегледи:1
Размер:117.3 КБ
ID:5337576

                                Не бива да се прави умишлено състарена, защото някак си не се връзва 100 годишна плетеница със сравнително ново и технологично хоби!
                                VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X