Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Измамени с внос на кола от Италия от V.Vasilev / Valentin 0885677840

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Измамени с внос на кола от Италия от V.Vasilev / Valentin 0885677840

    Има ли други измамени от V.Vasilev / Valentin с внос на кола от Италия и телефон 0885677840 ?

    Нашият случай е следният попаднахме на обява за Honda Jazz 2010г в cars.bg цената беше упомената в евро и доста примамлива. Обадихме се и господина ни обясни, че сега товари автовоза и ако искаме колата да я качи на автовоза, трябва да платим 500Е капаро по сметката му. Попитахме за договор и той каза, че няма как в момента понеже не е в българия, но нали на превода в основание сме щели да пишем за какво са парите. Това е въпросната сметка в австрийска банка, по която преведохме парите AT345100091032140200. Ден преди денят на доставка звъннахме, както се бяхме уговорили за да се разберем кога и къде ще докара колата и се оказа, че телефонът е спрян. Даваше ни съобщение "Временно нямате достъп до този номер". Отидохме в мтел и опитах да платя въпросният номер, попитаха ме за имената и естествено се оказа, че този номер се води на друго лице, но ми казаха, че това е предплатена карта, в която няма наличност и за това дава това съобщение.

    Ние подадохме вече жалба в полицията. Ако има и други желаещи да се обединят жалбите и услията нека ми пише на svetla.ve@gmail.com

  • #2
    От: Измамени с внос на кола от Италия от V.Vasilev / Valentin 0885677840

    Е как ще превеждате пари на човек на когото не сте виждали и очите? Той е измамник , ама и Вие сте постъпили меко казано "Ела вълчо изяж ме". Запомнете колите никога не свършват , винаги има по -нови и по -хубави ... и по евтини.

    Коментар


    • #3
      От: Измамени с внос на кола от Италия от V.Vasilev / Valentin 0885677840

      Първоначално публикуван от caribi Преглед на мнение
      Е как ще превеждате пари на човек на когото не сте виждали и очите?
      Аз често го правя, а и други хора. Измамват ме достатъчно рядко, за да не си струва труда да се пазя всеки път.

      Коментар


      • #4
        От: Измамени с внос на кола от Италия от V.Vasilev / Valentin 0885677840

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Аз често го правя, а и други хора. Измамват ме достатъчно рядко, за да не си струва труда да се пазя всеки път.
        Луд късмет. Пускай тото.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Измамени с внос на кола от Италия от V.Vasilev / Valentin 0885677840

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Аз често го правя, а и други хора.
          По 500 евро...и в чужбина, и без да имаш НИКАКВА информация за обекта отсреща?
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #6
            От: Измамени с внос на кола от Италия от V.Vasilev / Valentin 0885677840

            Или си пишете жалба до прокуратурата за измама или си търсете адвокат за същото. С международен банков превод по сметка (не western union и други подобни) поне ще му затворите възможността да оперира в банки минимум в Австрия, а по всякя вероятност в ЕС.

            Коментар


            • #7
              От: Измамени с внос на кола от Италия от V.Vasilev / Valentin 0885677840

              Сега ще имате едно на УМ!
              bokomo - и до папата да пишат, парите едвали ще си върнат обратно.

              Коментар


              • #8
                От: Измамени с внос на кола от Италия от V.Vasilev / Valentin 0885677840

                в австр.банка може да спрат превода - или да го върнат, ако имате не само късмет- а сте направили постъпки...
                какви основания за превода сте попълнили? "Покупка на кола"?
                Веднага се обърнете към вашата банка или австрийската банка, ако не сте го направили...
                При жалба в прокуратурата - трябва да има законови основания за запор на сумата в сметката на лицето в дадената банка, без да съм специалист...
                Последно редактирано от ivied; 14-08-13, 00:17. Причина: не само късмет- а сте направили постъпки

                Коментар


                • #9
                  От: Измамени с внос на кола от Италия от V.Vasilev / Valentin 0885677840

                  Тези инициали в първия пост на член на форума ли са ?
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Измамени с внос на кола от Италия от V.Vasilev / Valentin 0885677840

                    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                    Тези инициали в първия пост на член на форума ли са ?
                    Членове на форума нямат нищо общо със случката. Просто госпожата пуска теми в различни форуми (в бг-мама са таман 2). Даже и текстът се копира заедно с печатните грешки.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Измамени с внос на кола от Италия от V.Vasilev / Valentin 0885677840

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Аз често го правя, а и други хора. Измамват ме достатъчно рядко, за да не си струва труда да се пазя всеки път.
                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Луд късмет. Пускай тото.
                      Преди доста години на напълно непознат човек преведох 1 000 лв за автомобил, който го е видял в Италия и му е бил скъп за продаване, та затова не го бил купил. Беше рено меган купе. Не ме излъга човека и след около 3 седмици докара автомобила. Тогава го видях за първи път и него и автомобила.

                      Да пускам ли тото?

                      'Щото от тотото никога до сега не съм печелил...
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Измамени с внос на кола от Италия от V.Vasilev / Valentin 0885677840

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Преди доста години на напълно непознат човек преведох 1 000 лв за автомобил, който го е видял в Италия и му е бил скъп за продаване, та затова не го бил купил. Беше рено меган купе. Не ме излъга човека и след около 3 седмици докара автомобила. Тогава го видях за първи път и него и автомобила.

                        Да пускам ли тото?

                        'Щото от тотото никога до сега не съм печелил...
                        ПУСКАЙ!!!
                        Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                        Стефан Арзатов

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Измамени с внос на кола от Италия от V.Vasilev / Valentin 0885677840

                          Докато има рибки, ще има и рибари
                          "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Измамени с внос на кола от Италия от V.Vasilev / Valentin 0885677840

                            Много ме съмнява да се оттърве безнаказано този Валентин, защото плащане по банка си е доказателство и в Австрия няма да му простят - титуляра на сметката или ще върне парите или ще има проблеми...

                            Аз също редовно пращам пари по банка или пейпал на /лично-/непознати хора и досега не съм имал проблем - връщали са ми 10 000долара от Китай за дефектна стока... човек ако не може да има доверие на никой, значи е болен от параноя...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              От: Измамени с внос на кола от Италия от V.Vasilev / Valentin 0885677840

                              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                              Луд късмет. Пускай тото.
                              Не казвам, че не вземам някои предпазни мерки или че не си търся кинтите като стане инфекция, или че не стават инфекции. Ама обикновено не стават, а като се наложи, разправията или загубата не е чак такава, че да подхождам предварително с недоверие към ВСИЧКИ хора. За целия си живот по този начин съм загубил безвъзвратно между 1000 и 2000 лева днешни пари. Значително повече би ми струвало да се осигурявам всеки път и да третирам всекиго като потенциален измамник.

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              По 500 евро...и в чужбина, и без да имаш НИКАКВА информация за обекта отсреща?
                              Чак никаква не, ама на сделка по телефона с човек, на който знам само две имена и че работи същия бизнес от доста време - случвало се е.

                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                              Много ме съмнява да се оттърве безнаказано този Валентин, защото плащане по банка си е доказателство и в Австрия няма да му простят - титуляра на сметката или ще върне парите или ще има проблеми...
                              С добра организация - и тука няма да му простят.

                              А съм имал и такава случка - превел съм пари по банка, спрял да отговаря човекът, но 2-3 дни след уречения срок получавам банков превод от 1 лев със съобщение: съжалявам, обади се на 088хххх - и го намерих, и се извини, и работата се свърши. Откраднали му били на човека чантата с все телефон, компютър, тефтер и тн.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X